Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2016., 14:08   #421
Uspjela otkopati stari nick da mogu postat, heh.

Dakle, imam srednjeg šnaucera, sad je 4 mjeseca stara i tražim neku školu za odgoj i socijalizaciju. Vidim da se ovdje dosta preporuča UrbanPet, ali nema nekih novijih iskustava i komentara. Na stranici im ne piše koje su cijene pa me za početak to zanima (makar ću ih vjerojatno ionako iovako kontaktirati). Jedino što su mi jako daleko (pogotovo jer ne živim u Zg) pa mi trenutno nisu prvi na listi.
Osim njih sam još gledala KOSSP i Vindor. Prednost i jednog i drugog je taj što su mi bliže nego UrbanPet, s tim da je KOSSP jeftiniji 200kn od Vindora. Što se tiče KOSSP-a, čula sam da su dosta neugodni i da rade po šabloni - pa ako prođe, prođe. To me nagnalo da idem dalje tražiti. Vindor je skuplji 200kn, ali rade s klikerima, što mi se jako sviđa jer sam do sad bazirala dresuru/odgoj upravo na tome.

Ima tko kakva novija iskustva sa te 3 škole?
Anal Commander is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 14:53   #422
UrbanPet dolazi na tvoju adresu ili negdje u blizinu, ovisi sto treba raditi, ako je rijec o individualnom treningu. Trening moze biti s klikerom ili kako vec pase vlasniku, odnosno onako kako ima najvise efekta.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 16:03   #423
Ja trenutno živim ohoho od Zagreba (kod Zaboka) pa sad ne znam kolko bi bili voljni drmdati se do mene. Kako im se vrte cijene? Jel više od 1000kn? I ako dolaze doma, to praktički znači da se pas neće moći socijalizirati s drugim psima, kaj ne? Mislim, to mi je jedan od većih problema, jer mi se štene čudno ponaša oko pasa. Recimo, boji ih se i ne boji. Bit će vesela i uzbuđena i htjet će se igrati, uz nakostriješenu dlaku (piloerekcija je izraz, ako se ne varam), ali onda brzo dođe faza gdje počne bježati od psa sa podvinutim repom, te nakon toga (ako se zadržimo u blizini psa), bi se opet igrala. Pa sad ne znam dal bi imala ikakve koristi od toga da mi doma dođu.
Anal Commander is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 18:41   #424
Quote:
Anal Commander kaže: Pogledaj post
Ja trenutno živim ohoho od Zagreba (kod Zaboka) pa sad ne znam kolko bi bili voljni drmdati se do mene. Kako im se vrte cijene? Jel više od 1000kn? I ako dolaze doma, to praktički znači da se pas neće moći socijalizirati s drugim psima, kaj ne? Mislim, to mi je jedan od većih problema, jer mi se štene čudno ponaša oko pasa. Recimo, boji ih se i ne boji. Bit će vesela i uzbuđena i htjet će se igrati, uz nakostriješenu dlaku (piloerekcija je izraz, ako se ne varam), ali onda brzo dođe faza gdje počne bježati od psa sa podvinutim repom, te nakon toga (ako se zadržimo u blizini psa), bi se opet igrala. Pa sad ne znam dal bi imala ikakve koristi od toga da mi doma dođu.
Ako živiš kod Zaboka, ne vidim po čemu su ti KOSSP i Vindor geografski bliži.

Ja sam išla u UP sa štenetom od tri mjeseca pa smo se dogovaralai po raznim mjestima u Zagrebu, i to cijela grupa otprilike iste dobi. Prvi susret jest bio doma, ali zato da trenerica vidi Jucku i da se dogovorimo što i kako dalje.

Za cijenu molim te nazovi školicu jer ne želim govoriti u njihovo ime. A onda se raspitaj i o svemu ostalome.

P. S. Zaboravila sam napomenuti: s obzirom na činjenicu da svi preko tjedna imaju neke obaveze (školu ili posao), grupa se sastajala vikendom - subotom i nedjeljom.

Zadnje uređivanje Didi : 08.09.2016. at 19:23.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 20:39   #425
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ako živiš kod Zaboka, ne vidim po čemu su ti KOSSP i Vindor geografski bliži.
Vidjela sam negdje da se održava kod Maksimira, jesam neš fulala?

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Za cijenu molim te nazovi školicu jer ne želim govoriti u njihovo ime. A onda se raspitaj i o svemu ostalome.
Sad vidim da piše da je 750kn za tečaj za štence, tako da pretpostavljam da je ista stvar za onaj drugi koji je namijenjen za pse starije od 14 tjedana. Ali svejedno ću ih kontaktirati.
Anal Commander is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 20:55   #426
također pogledaj i: https://www.facebook.com/Alfa-Canis-...1349897968664/
Rade prvenstveno s radnim psima ali ima i drugih pasmina.Od Zaboka do njih imaš dva skretanja, kod King Crossa i kod CCO west. Iskreno bio sam svojevremeno na nekoliko mjesta i samo dva su mi ostala u pozitivnom sjećanju.
Sve prvenstveno ovisi o tebi, ali ako nemaš ideju ili znanje posjeti školicu.
Ako ti pas voli npr. lopticu i/ili hranu to znači da imaš sav potreban alat, ostalo je na tebi, koliko truda posvetiš pesu toliko dobiš nazad. Naravno, to ovisi i o pasmini ali generalno to je to.

sretno
libero07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 21:16   #427
Quote:
Anal Commander kaže: Pogledaj post
Vidjela sam negdje da se održava kod Maksimira, jesam neš fulala?
Nisi. Mi smo išle na tečaj prije godinu i pol-dvije (ono malo smeđe blesavo što pilji u mene kao u boga, to je Jucko) pa smo bile i u Maksimiru, i na Bundeku, i na Jarunu. Očito se u međuvremenu dosta toga promijenilo. Oprosti na pogrešnoj informaciji.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 12:58   #428
Exclamation

U tijeku su prijave za upis na tečajeve socijalizacije za štence i osnove odgoja za mlade i odrasle pse.

Tečaj počinje uvodnim predavanjem (teorija) 2. 10. 2016., a posljednji rok za upis je 30. 9. 2016.

Više o tečajevima:

tečaj socijalizacije

osnove odgoja

Zadnje uređivanje fermina-daza : 14.09.2016. at 22:09. Reason: promjena termina početka tečaja, prema traženju Smartie
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 21:56   #429
Thumbs up Predavanje: Udomili ste psa – i kako sada dalje?

[Zagreb, 16.10. u 18 sati] Ovo dvoipolsatno predavanje biti će o tome što sve mi možemo učiniti da psu olakšamo prilagodbu u novome domu nakon udomljenja, koje praktične postupke možemo poduzeti prilikom upoznavanja našeg psa s drugim ljudima i/ili psima, te kada nam je potrebna stručna podrška i na koji način nam ona može pomoći.

Sadržaj ovog dvoipolsatnog predavanja većim djelom temeljen je na višegodišnjem iskustvu predavača u savjetodavnom radu s obiteljima koje su odlučile udomiti psa.

Sadržaj predavanja:
- Udomljeni psi i njihova prošlost.
- Što možemo učiniti da psu olakšamo prilagodbu u novom domu?
- Upoznavanje udomljenog psa s drugim ljudima i psima.
- Trebam li stručnu podršku?

Informacije o predavanju i prijava:
http://igor-gacesa.com/udomljeni-psi-azil/

O predavaču:
http://igor-gacesa.com/igor-gacesa-s...onasanje-pasa/
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 01:44   #430
Jel netko ima iskustva sa ovom skolom?
http://www.skolovanjepasa.com/

Iskreno jedini je koji mi se je javio na mobitel, a zvao sam i urbanpet i vindor nekoliko puta.
Jesse James is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 23:23   #431
Predavanje: Život s reaktivnim psom

Mnogi se vlasnici susreću sa prenaglašem reakcijama svojih pasa u pojedinim situacijama, a najviše poteškoća predstavlja onda kada su takva ponašanja usmjereno prema drugim ljudima i/ili psima, naročito ako se radi o lajanja, reženju, nasrtanju...

Zbog toga sam osmislio ovo predavanje tako da polaznicima pruži osnovne informacije o tome što je uopće reaktivnost i koja emocionalna stanja su u pozadini reaktivnosti, ali i da prikaže niz praktičnih mogućnosti koje nam stoje na raspolaganju za rad na problemima temeljenim na reaktivnosti. Osim toga predavanje sam obogatio video snimkama kako bi polaznici dobili bolji uvid o onome o čemu se razgvara tijekom predavanja.

Obzirom da ću i održati ovo predavanje smatram da je OK da spomenem nešto i o sebi - mogu reći da imam bogato i raznoliko osmogodišne iskustvo u savjetodavnom radu s vlasnicima pasa s problemima u ponašanja, a uz to i završeno školovanje iz područja ponašanja pasa. Obzirom na svoju znatiželju i interes za onime što radim, neprekidno skupljam nova saznanja kroz edukacije u inozemstvu. Više o meni možete pročitati na mojoj internetskoj stranici.


SADRŽAJ PREDAVANJA:

- Što je reaktivnost i kada smatramo da je pas reaktivan?
- Mogući uzroci reaktivnosti kod pasa.
- Emocije, stres, reaktivnost – kako su povezani?
- „Prva pomoć” − kako prevenirati reaktivno ponašanje u svakodnevnim situacijama?
- Pristupi rješavanju problema temeljenih na reaktivnosti.

DATUM I MJESTO:
04. prosinca 2016 u Zagrebu (obzirom na već sada velik broj prijava, postoji mogućnost da će se otvoriti i još jedan termin dan prije).

OSTALE INFORMACIJE I PRIJAVE (obavezene):
http://igor-gacesa.com/zivot-sa-reak...m-reaktivnost/
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 18:21   #432
Predavanje:Pseća kognicija

Pseća kognicija – kako psi doživljavaju svijet kojim su okruženi
Koliko dobro psi razumiju naše geste, znaju li da su krivi, mogu li učiti promatranjem, znaju li brojati samo su neke od tema kojih ćemo se dotaknuti na predavanju o psećim kognitivnim sposobnostima, odnosno o tome kako doživljavaju svijet kojim su okruženi, ali i nas ljude. Ovo predavanje uključuje spoznaje o psećoj kogniciji i psećem ponašanju, dobivene nizom znanstvenih istraživanja tijekom posljednjeg desetljeća, a vjerojatno je i prvo predavanje o ovim temam kod nas.

Predavanje traje dva sata, a vjerujem da je važno napomenuti da će tijekom predavanja naglasak biti na praktičnoj primjeni spoznaja u svakodnevnom radu i suživotu sa psima.

SADRŽAJ PREDAVANJA:

Sadržaj:
  • Što je to pseća kognicija i čime se ona bavi?
  • Neverbalna komunikacija sa psima – kako doživljavaju naše geste i znaju li da ih gledamo?
  • Socijalno učenje – mogu li psi učiti oponašanjem našeg ponašanja?
  • Zijevanje – da li je ono uvijek znak stresa?
  • Osjećaju li psi krivnju i sram?
  • Psi, brojke i slova – znaju li psi brojati i što im znače riječi?
  • Predosjećaju li psi kada smo u opasnosti i traže li tada pomoć drugih?
  • Koliko smo važni našim psima.

Datum i lokacija:
26. veljače u 18 sati, na adresi Savska cesta 159 (Zagreb).

Više informacija i prijave za predavanje (obavezne):
http://igor-gacesa.com/pseca-kognicija/
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:03   #433
Quote:
libero07 kaže: Pogledaj post
također pogledaj i: https://www.facebook.com/Alfa-Canis-...1349897968664/
Rade prvenstveno s radnim psima ali ima i drugih pasmina.Od Zaboka do njih imaš dva skretanja, kod King Crossa i kod CCO west. Iskreno bio sam svojevremeno na nekoliko mjesta i samo dva su mi ostala u pozitivnom sjećanju.
Ima li još netko iskustva s njima - Alfa Canis Aykon?
djabeime is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 12:19   #434
Meni se sviđaju, Udruga Indigo surađuje usko s njima. Stalno planiram otići na procjenu svojih pasa kod njih.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:47   #435
Predavanje i radionica: "Kako lakše i uspješnije odgajati svoje pse"

KAKO DA LAKŠE I USPJEŠNIJE ODGAJAMO SVOJE PSE?
Ovo predavanje sadrži praktične primjere i odgovore na najčešća pitanja s kojima se susreću vlasnici tijekom odgoja svojih pasa. Koje su potrebe šteneta i mladih pasa? Kako ih naučiti da ostaju sami kod kuće? Što kada rade nešto što ne želimo (npr. uništavaju, laju...)? Na koji način psu pokazati što je željeno ponašanje a što nije? Kako poticati stvaranje dobrih navika kod pasa? I što kada imamo poteškoće u odgoju?

RADIONICA:
Nakon predavanja slijedi radionica, tijekom koje će sudionici na primjerima iz suživota s vlastitiom psom moći primjeniti stečene znanje s predavanja i raditi na osmišljavanju mogućnosti koje im stoje na raspolaganju prilikom odgoja i rješavanju poteškoća na koje su naišli u suživotu sa psom.

DATUM I MJESTO:
04.lipnja u Zagrebu.

PRIJAVE ZA PREDAVANJE I RADIONICA (obavezne):
http://igor-gacesa.com/odgoj-pasa-predavanje/

O PREDAVAČU:
http://igor-gacesa.com/igor-gacesa-s...onasanje-pasa/
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 11:10   #436
Ima li tko iskustva s udrugom Vagabond i trenericom Jelenom Kallay www.vagabond.hr ?
U pitanju je resocijalizacija psa i u obzir dolazi samo pozitivni pristup. Ovdje nalazim novije preporuke samo za Urban pet, no sa trece strane sam cula i za trenericu Jelenu pa ima li ovdje netko iskustva s njom?
Tesko se odluciti, a zeljela bi najbolje za psa.
mala skarlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:04   #437
Mi smo radili s UrbanPet-om (jako težak slučaj) i jako smo zadovoljni. Poslje sam upoznala gđu iz naselja koja je radila s Vagabond-om i isto je zadovoljna. Kad smo pričale mislim da je pristup manje ili više isti i nema prisile. Kog god da odabereš od njih mislim na nečeš pofgrješit.
Newtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:42   #438
Quote:
mala skarlet kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva s udrugom Vagabond i trenericom Jelenom Kallay www.vagabond.hr ?
U pitanju je resocijalizacija psa i u obzir dolazi samo pozitivni pristup. Ovdje nalazim novije preporuke samo za Urban pet, no sa trece strane sam cula i za trenericu Jelenu pa ima li ovdje netko iskustva s njom?
Tesko se odluciti, a zeljela bi najbolje za psa.
Mi smo kod Jelene išle ne kliker trening tako da ne znam kako radi resocijalizacije, ali s nama su na trening išli neki 'njeni' resocijalizirani psi i svi su bili super. Kod nje je baš vidljiva ta njena ljubav prema psima ona se sva ozari kad joj pas priđe i stalno se usavršava, u zadnja dva mjeseca je bila na dva jača seminara
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 15:10   #439
Hvala!
Kontaktirat ću nekoliko preporučenih trenera, pa ću odlučiti.
mala skarlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 19:04   #440
Nisam čitala starije postove pa se unaprijed ispričavam ako ponavljam već spomenuto. Molim za pomoć oko dobrih škola/instruktora za ponašanje psa u Rijeci i okolici. Udomila sam mladog psa i hitno nam treba pomoć jer već grickamo. Ja ne znam što i kako i trebam stručnu pomoć. Hvala!
LoveLive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.