Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 22:01   #2361
Exclamation

Quote:
dragana2502 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,
već par dana čitam sva iskustva, pa za početak par pitanja.
Uzeli smo karte od flydubai iz sarajeva za cca 180€ po osobi, povratna. Kakva su iskustva s flydubai?
idemo od 12.-17.2. (pon-sub), po redu letenja tamo smo oko 2 ujutro, pa čitajući komentare, što mislite da hotel ipak uzmemo od 13.2.pa pokušamo riješiti raniji check in? ili makar ostavit stvari?
koliko sam skužila slijećemo na terminal 2, dakle uzimat taxi do hotela?
Nadalje, dvoumili smo se između gateway hotela i admiral plaza hotela, nakraju smo rezervirali admiral, i to preko agode, za 50€ jeftinije nego na bookingu. ima tko kakva iskustva s istim? nije nam toliko bitan smještaj, bitno da imamo gdje prespavat, istuširat se i da imamo doručak. ako baš naleti neka bolja ponuda, ovaj možemo otkazati do početka 2.mjeseca.
Želimo vidjeti čim više, kupanje nam nije neki prioritet, ali jedno prijepodne ćemo svakako otići makar malo do plaže.
Vjenčani list ćemo uzeti za svaki slučaj, da li mora biti internacionalni ili je dovoljan naš obični?
za sad je to to, do 2mjeseca ću vjerojatno pitat još 100 stvari
hvala svima na odgovorima

Aviokompanija je ok. Mislim, low budget, direktni let - nema tu velike filozofije niti se trebate oko necega brinuti. S aerodroma uzmite taxi i to je to. Jeftini su, brzi i pouzdani. Što se tice hotela ja bi ga uzela i za tu prvu noć jer morate doći na aerodrom cca sat i pol prije + cca 6h leta i dolazite usred noci. Radije se odite istusirati i naspavati da si cijeli taj iduci dan ne zeznete. Bila sam smjestena u Gateway i bio nam je super. Vjencani list nisam nosila jer nisam udana te sam pri rezervaciji trazila iskljucivo hotele gdje me to nece traziti. Gateway je jedan od takvih. I vjerujem da oni koji traze prihvacaju normalan vjencani list jer nigdje nije drugacije specificirano.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 08:13   #2362
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Aviokompanija je ok. Mislim, low budget, direktni let - nema tu velike filozofije niti se trebate oko necega brinuti. S aerodroma uzmite taxi i to je to. Jeftini su, brzi i pouzdani. Što se tice hotela ja bi ga uzela i za tu prvu noć jer morate doći na aerodrom cca sat i pol prije + cca 6h leta i dolazite usred noci. Radije se odite istusirati i naspavati da si cijeli taj iduci dan ne zeznete. Bila sam smjestena u Gateway i bio nam je super. Vjencani list nisam nosila jer nisam udana te sam pri rezervaciji trazila iskljucivo hotele gdje me to nece traziti. Gateway je jedan od takvih. I vjerujem da oni koji traze prihvacaju normalan vjencani list jer nigdje nije drugacije specificirano.
Hvala ti
Ma uzet cemo ga i tu noc, nije na odmet s obzirom da radi 0-24 recepcija.
Po lokaciji hotela, oba su doslovno jedan do drugog, s obzirom da si bila tamo, da li su ove metro stanice blizu koliko mi se na kartama cini. Gledala sam ovu metro stanicu al fahidi, po kartama je cca 800m , iako nisam predetaljno nos proucavala.
Imamo manje vise plan sto bi htjeli/sto ne posjetiti.
Dvoumimo se oko safarija, iako muzu ta ideja nije nekako najbolje sjela, nekako mu nendjeluje sigurno
Znam, sve je individualno i da su iskustva podjeljena, pa nam to jos ostaje pod upitnikom
dragana2502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 12:03   #2363
Mi smo bili u Orient guest house i bilo nam je dobro, isto je u Bur Dubai, Al Fahidi je blizu i sve je u orijentalnom stilu.
Svakako uzmite noćenje da se odmorite i dobro si isplanirajte vrijeme jer je tamo sve daleko i puno vremena ode na vožnje.
Svi vele da se safari ne bi smio propustiti, mi smo bili , bilo nam je ok , al u Tunisu npr. smo imali puno bolji safari. Al svakako je sigurno

I nas je taksista odveo u krivi hotel, čak smo čuli da to nije rijetkost
__________________
Starenje je neizbježno, odrastanje opcionalno
mean girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 22:26   #2364
Quote:
dragana2502 kaže: Pogledaj post
Hvala ti
Ma uzet cemo ga i tu noc, nije na odmet s obzirom da radi 0-24 recepcija.
Po lokaciji hotela, oba su doslovno jedan do drugog, s obzirom da si bila tamo, da li su ove metro stanice blizu koliko mi se na kartama cini. Gledala sam ovu metro stanicu al fahidi, po kartama je cca 800m , iako nisam predetaljno nos proucavala.
Imamo manje vise plan sto bi htjeli/sto ne posjetiti.
Dvoumimo se oko safarija, iako muzu ta ideja nije nekako najbolje sjela, nekako mu nendjeluje sigurno
Znam, sve je individualno i da su iskustva podjeljena, pa nam to jos ostaje pod upitnikom
Do metroa je pjeske max 10 min. Usput ima ducana, jeftinih suvenira i svasta nesto. Ako ste vec bili u pustinji onda mozete propustiti. Ako niste - svakako odite.

Nema vam tu sto biti nesigurno. Pustinja je sve oko vas. Ne idete nigdje posebno. Doslovno samo nakon 10-ak min van Dubaija lik skrene s autoceste i u pustinji ste Slijedi nekih 15-ak min voznje po dinama (nista strasno) i onda ste u kampu na veceri i mozete jahati deve. Nista uvau ali ako niste jos bili odite.

U Maroku smo npr. isli sat i nesto u jednom smjeru s devama do satora u Sahari i tamo nocili. I to je definitivno dojmljivije al nije niti ovo lose za prvi put
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 13:12   #2365
hvala vam na pomoći
imam još vremena za definirat točno, ali ovo je neki okvirni plan:
1. dan - put
2.dan - burj al arab i plaža malo, marinu, vožnja brodićima i ne znam što ću još smislit, eventualno otić vidjet fontane
3. dan - dubai mall, burj khalifu i fontane kako spada pogledaat, iako već sad vidim da mi neće bit dosta 2 puta ih vidjet
4. dan - Ujutro bi otišli u abu dhabi, predvečer u miracle garden
5. dan - obić mall of emirates, popodne ako se odlučimo na safari
6. dan - već nazad

još ćemo obić vjer golden souk i spice souk, akvarij, dupine.. ali ovo je ugrubo neki plan.
jedva čekam, preostaje mi odbrojavat
još samo malo više od 4 mjeseca
dragana2502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:05   #2366
I ja planiram let iz Sarajeva s Flydubai preko Dubaia dalje do Šri lanke.. u Dubaiu imam pauzu između letova 24h.. zanima me dali najnormalnije mogu napustit aerodrom i odradit kraći obilazak grada? Naravno bez checkirane prtljage..

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
mlado staro, život cili...
acm01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:15   #2367
Quote:
acm01 kaže: Pogledaj post
I ja planiram let iz Sarajeva s Flydubai preko Dubaia dalje do Šri lanke.. u Dubaiu imam pauzu između letova 24h.. zanima me dali najnormalnije mogu napustit aerodrom i odradit kraći obilazak grada? Naravno bez checkirane prtljage..

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Dva pitanja, bitna: koju putovnicu imaš i s kojom kompanijom letiš?

Ako letiš s HR putovnicom, nema problema. No ako imaš dug layover između letova, 24 sata ili više, neke kompanije neće držato tvoju čekiranu prtljagu nego ćete ju možda morati preuzeti.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:17   #2368
Letim s Flydubai, letovi su poveznani-zajedno kupljeni, hr putovnica.. čekirana prtljaga mi i nije potreban, odnosno radije bi da mi je "drže" na aerodromu..
Ps. Imam tocno 23h na raspolaganju..

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
mlado staro, život cili...
acm01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:29   #2369
Quote:
acm01 kaže: Pogledaj post
Letim s Flydubai, letovi su poveznani-zajedno kupljeni, hr putovnica.. čekirana prtljaga mi i nije potreban, odnosno radije bi da mi je "drže" na aerodromu..
Ps. Imam tocno 23h na raspolaganju..

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Kod dugih layovera, kao kod ovog tvog od 23 sata, dosta kompanija ti neće držati tvoju prtljagu nego ćeš ju morati preuzeti, bez obzira na to što su letovi povezani. Provjeri s FlyDubai-em radije.

Ja sam imao slučaj ne tako davno gdje sam morao preuzeti prtljagu, a layover je bio samo overnight, dolazni let u 4 i nešto popodne, odlazni u 7 i sitno slijedeće jutro, povezani letovi istom kompanijom.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:42   #2370
Hvala, provjerit cu s Flydubaiem

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
mlado staro, život cili...
acm01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:14   #2371
Vaši postovi su mi uvelike pomogli , al svejedno imam par pitanja....

Koji su outleti sto se struje tiče, dali je na 220 volti kao i kod nas ili?
Vidjeh po mnogim postovima da ekipa ne želi prevelike iznose mjenjati na aerodromu ,pa da pitam... gdje u Dubaiu je najbolji tečaj? I koji je uopće? 1 dirham = 1,85 kuna?
Imate li isustva sa cjelodnevnim kartama za metro i njihov javni gradski prijevoz? Dnevna karta je 20 dirhama ili sam krivo vidio?

Hvala

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:49   #2372
Quote:
srkzzzr kaže: Pogledaj post
Vaši postovi su mi uvelike pomogli , al svejedno imam par pitanja....

Koji su outleti sto se struje tiče, dali je na 220 volti kao i kod nas ili?
Vidjeh po mnogim postovima da ekipa ne želi prevelike iznose mjenjati na aerodromu ,pa da pitam... gdje u Dubaiu je najbolji tečaj? I koji je uopće? 1 dirham = 1,85 kuna?
Imate li isustva sa cjelodnevnim kartama za metro i njihov javni gradski prijevoz? Dnevna karta je 20 dirhama ili sam krivo vidio?

Hvala

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk


I mene zanima ovo sve


Sent from my iPhone using Tapatalk
chevchelios is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:13   #2373
1eur= 4 dirhama, samo sto menjacnica uzme procenat pa obicno dobijes 3,90 i nesto.
Na aerodromu je najslabiji exchange rate, zato svi izbegavaju, bilo gde u gradu je bolje za menjanje.

Za daily pass se ne secam, ja sam zadnji put uzeo silver nol card i dopunjavao, mozes da menjas metro, autobus i tramvaj, sve po ceni jedne karte.

Sto se tice struje, click on the link

http://www.worldstandards.eu/electri...and-sockets/g/
Darihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:16   #2374
Moze li mi netko molim vas dati brzi odgovor gdje bih najbrze mogao rezervirati hotel u Dubaiu?
dinamoenter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:41   #2375
Quote:
dinamoenter kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko molim vas dati brzi odgovor gdje bih najbrze mogao rezervirati hotel u Dubaiu?
OVDJE
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:43   #2376
pozdrav ekipa, kao što sam već pisala u 2.mjesecu idemo u dubai, htjela sam pitati da li je tko od vas koji ste bili koristio Dubai Explorer card - https://www.smartdestinations.com/du...e&currency=USD,
na prvu mi djeluje povoljnije nego da se zasebno kupuje, pa ako netko ima kakvih iskustava, da li to stvarno tako jednostavno funkcionira?
hvala ljudići na odgovorima
dragana2502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 09:43   #2377
Nakon sto smo pregledali postove, zanima nas sta mislite da prvu noc odsjednemo blizu aerodroma posto su povoljnije cijene dosta i onda iduci dan u drugi hotel. Imamo onaj let koji dolazi tek u 23 u Dubai.
Znaci trebamo rezervirati noc prije i tu noc?
I jos pitanje da li samo na bookingu stoje cijene hotela bez njihovih dodatnih naplata? Na ovim drugim stranicama uracunato ili ce isto biti napomene?
Hvala!
makiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 14:36   #2378
Zasto bi rezervirali 2 noci na aerodromu ako mislite biti samo 1?
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 18:42   #2379
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Zasto bi rezervirali 2 noci na aerodromu ako mislite biti samo 1?
Netko je napisao da se trebaju uzeti dvije noci posto bi dosli u hotel tek poslije ponoci?
makiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 23:30   #2380
Dubai

Quote:
makiko kaže: Pogledaj post
Netko je napisao da se trebaju uzeti dvije noci posto bi dosli u hotel tek poslije ponoci?
Ha?
Pa treba ako mislis doci u hotel i spavat do popodne drugi dan.
Ako ti sletiš u npr 1 ujutro i odeš u hotel te prespavaš. Ako u 10-11h napustiš hotel treba ti samo 1 noć.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.