Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 10:36   #261
Quote:
pattemille kaže: Pogledaj post
Ako su ti tako napisali onda je tako, ja isto nisam dugo čekala na pregled - tjedan ili dva, ne ajećam se točno. Ja sam na pregledu morala hodati na prstima i doktor mi je malo opipavao stopalo, ništa strašno. Pitao me je da li želim najprije probati s nekakvim ortozama, a ja sam odbila jer mislim da je to gubljenje vremena. Onda je rekao: Znači vi to zbilja jako želite operirati? Ja sam odgovorila da ja to uopće ne želim operirati, ali da moram jer sam cijelu zimu imala upalu i bolove kao da mi je stopalo slomljeno. Rekao je da ćemo rengen raditi kad dođem na operaciju koja je zakazana za kraj devetog mjeseca, ali su me odmah upozorili da oni moraju dati datum, ali to ne znači da će operacija biti tada, već čekam njihov poziv. Koliko ja pratim listu čekanja ista je kao i krajem trećeg mjeseca, tako da ne znam...
Eto ja sam jučer obavila pregled i prema docovom objašnjenju imam deformaciju palčane kosti i ona mi uzrokuje Hallux. Zapisali su me za zahvat kod doktora Rakovca to me je oduševilo jer sam kod njega htjela ići privatno sad čekam .... ko zna koliko
Javi kad te zovu i kako je prošlo
Mabla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:40   #262
Operacija u Akromionu

Evo me 10. dan nakon operacije Halluxa na lijevoj nozi. Zbilja sam jako zadovoljna. Hodam praktički od 24. sata nakon operacije. Nije mi noga jako oticala, ali sam svejedno mirovala dosta. Sutra idem raditi.
__________________
Tko je vidio sadašnjost, vidio je sve...

Filozof 10.04.2009.
Misliteljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 13:22   #263
Quote:
Misliteljica kaže: Pogledaj post
Evo me 10. dan nakon operacije Halluxa na lijevoj nozi. Zbilja sam jako zadovoljna. Hodam praktički od 24. sata nakon operacije. Nije mi noga jako oticala, ali sam svejedno mirovala dosta. Sutra idem raditi.
Misliteljice, koji doktor te je operirao? Koliko si platila?

Je li netko zna koja je okvirna cijena operacije cukljevabu Sv. Katarini?
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:25   #264
Molio bih ako netko može pojasniti majčin ortopedski nalaz bez puno stručnih izraza.
Prije mjesec dana slomila je 4-ti prst na desnoj nozi. Ona ima 67 godina.
I ako možete dati preporuku što joj je za raditi. Unaprijed zahvaljujem.

Radiološki nalaz
----------------
Na snimkama stopala vidi se izrazita difuzna demineralizacija, te položaj hallux valgus. Vidljivo stanje nakon starog prijeloma proksimalne falange IV prsta desnog stopala. Pojedini zglobni prostori među tarzalnim kostima su nešto niži.
Na lijevom stopalu vidi se neravna kontura glave I metatarzalne kosti sa suženim zglobnim prostorom, te znacima subluksacije prema proskimalnoj falangi. Uz to se vidi potpuna luksacija između glave II metatarzalne kosti proskimalne falange, a moguće i između pojedinih interfalangealnih zglobova.
joskona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:47   #265
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Misliteljice, koji doktor te je operirao? Koliko si platila?

Je li netko zna koja je okvirna cijena operacije cukljevabu Sv. Katarini?
11 000 kn
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:42   #266
Bok ljudi, jel može preporuka za dobrog ortopeda u Zagrebu? Privatnik je čak možda i bolja solucija jer prije dođem na red nego u bolnicama... Naime, trebam dati izraditi uloške za cipele (preporuka maserke koja je uočila deformacije na stopalima), a u zadnjih par mjeseci narasli su mi i čukljevi. Još su u početnoj fazi, bole svakodnevno. Htjela bih spriječiti daljnje deformacije što je više moguće.
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:27   #267
Da li je netko radio operaciju kod dr.Klobučara (Akromion)?
Hvala
playzone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 20:43   #268
Jel netko ovdje zna nekog fizioterapeuta koji je strucan i radio bi sa mnom vjezbe za stopala, a mozda i za ledja, ramena, kukove.. sve je to povezano u tijeku, a drzim se dosta pogrbljeno.

Uglavnom, muce me cesti grcevi u stopalima, nespretno hodanje (zbog spustenih stopala), bolovi u petama nakon hodanja (i nakon kraceg, ne samo dugotrajnog).. Jel ima tu pomoci u vidu nekih vjezbi i ispravljanja spustenih stopala?

Ulosci mi ne pomazu, dobila sam ih jos prije ali nista. Tu i tamo ih sad stavim.
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 17:17   #269
Question

Ima ovdje koga aktivnog od “halluxića”?
HoneyBlond is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:41   #270
Ja svratim svako malo, ali i dalje čekam operaciju u Lovranu
Molim operirane "halluxiće" povratnu informaciju koju obuću su koristili nakon operacije tj. što da si ponesem za izlazak iz bolnice (kad jednog dana dočekam termin)? Da li ste koristili štake?

Quote:
HoneyBlond kaže: Pogledaj post
Ima ovdje koga aktivnog od “halluxića”?
Mabla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 19:32   #271
Pozdrav,

Nakon višesatnog hodanja osjećam neku napetost / nelagodu u stražnjem dijelu desne pete i kada taj stražnji pete pritisnem o nešto (rub stola ili nogostup), osjetim neobićno-ugodnu bol. Onako kao bolno olakšanje?

Mislio sam da je od nekih yoga-mat sketchers tenisica koje mi nisu najudobnije, no i u drugim tenisicama imam taj problem, barem za sad. Kontam da će ići samo na gore, pa bolje da pitam da li zna itko što bi to moglo biti?
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 15:48   #272
Quote:
Mabla kaže: Pogledaj post
Ja svratim svako malo, ali i dalje čekam operaciju u Lovranu
Molim operirane "halluxiće" povratnu informaciju koju obuću su koristili nakon operacije tj. što da si ponesem za izlazak iz bolnice (kad jednog dana dočekam termin)? Da li ste koristili štake?
I ja čekam operaciju i iskreno, na rubu živaca sam. u 08/2017 sam skinuta s liste i rečeno mi je da napravim nalaze. 6 mjeseci kasnije, ni bu ni be ni od koga tamo, operacija mi nije ni u planu.

Ne razumijem.
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 20:34   #273
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
I ja čekam operaciju i iskreno, na rubu živaca sam. u 08/2017 sam skinuta s liste i rečeno mi je da napravim nalaze. 6 mjeseci kasnije, ni bu ni be ni od koga tamo, operacija mi nije ni u planu.

Ne razumijem.

Da li si ih zvala?
Gledam sad liste do sad su bili okvirni mjeseci sad niti njih više nema već stoji po pozivu. Sve razmišljam poslati mail što im to znači s obzirom da su im na tim listama ljudi od prošle godine 2. mjesec, vidim da si i ti napisala da ti je okvirni 2/2017.?
Malo sam u čudu, ali onda se sjetim da je to HZZO i naše bolnice.

Zadnje uređivanje Mabla : 24.01.2018. at 20:36. Reason: Ispravak
Mabla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 21:22   #274
Ja sam bila krajem trećeg na pregledu, a sad sam 130 i neka na listi. Inače, okvirni datum operacije mi je bio deveti mjesec. I mene zanima ako netko ima bilo kakvu svježu informaciju.
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 21:59   #275
Quote:
pattemille kaže: Pogledaj post
Ja sam bila krajem trećeg na pregledu, a sad sam 130 i neka na listi. Inače, okvirni datum operacije mi je bio deveti mjesec. I mene zanima ako netko ima bilo kakvu svježu informaciju.
Ja sam bila u 8. mjesecu, ako tebe još nisu zvali nema šanse da mene zovu prije 12. mjeseca
Mabla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:06   #276
Ja se nadam do ljeta obaviti operaciju, već zamišljam svoje lijepo stopalo u nekakvoj otvorenoj sandali
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:22   #277

ja sam bila naivna pa sam komentirala ako me zovu u 4. ili 5. mjesecu nema šanse da idem na bolovanje jer tada imamo najviše posla... a očigledno ću dočekati 12. mjesec kad nam nije gužva

Quote:
pattemille kaže: Pogledaj post
Ja se nadam do ljeta obaviti operaciju, već zamišljam svoje lijepo stopalo u nekakvoj otvorenoj sandali
Mabla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:29   #278
Gledam tu famoznu listu u Lovranu, po njoj ispada da oni od prošle godine nisu nikoga niti operirali već samo nadodaju nove pacijente
Mabla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 21:37   #279
Yes. Djaba zovem, nitko ne dize telefon. Na mail dobivam odgovor, ali nista korisno, sve nesto tipa "kad budete ne redu zvat cemo" . Nesto je jako jako cudno, a previse vec cekam da sad izvodim ne znam sta. Da, meni je okvirni bio 02/2017

Btw lista kad sam ja na nju upisana je imala 180 ljudi a sad je vec debelo preko 600. Tak da cu drugu nogu op za 20godina ili privatno sto je ocito cilj te "liste"
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 21:43   #280
Da li je netko radio operaciju kod dr.Klobučara (Akromion)?
Hvala
playzone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.