Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest i povijesne teme

Povijest i povijesne teme Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 08:12   #4141
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Što bi tek bilo sa Švabama i sa Fincima da su u sovjetskoj vojsci od početka glavnu riječ vodili Malinosvski, Rokosovski, Konev, Žukov, Tuhačevski (da je ostao živ)...
Pa dobili bi Sovjeti taj rat, eto šta bi bilo, ali na možda drugačiji način i možda ranije nego što jesu.

Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
]Što sam Žukov misli o "ljudskim napadačkim valovima" piše ovdje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Georgy...rsy_and_praise
Taj Žukov je valjda bio jedina osoba koja je otvoreno smela da se suprotstavi Staljinu kada je smatrao da je u pravu, čak i da viče. Ne znam koliko je to tačno, negde sam pročitao da nikad niko nije vikao u Staljinovoj prisutnosti, posebno ne na Staljina, ali Žukov je jedini smeo da podigne ton. Kakva je to ličnost bila. S druge strane, Žukov u svojim memoarima veli da Staljin nikad nije vikao na Šapošnjikova, i da je to jedina osoba koju je Staljin zvao po njegovom prvom imenu. Takođe je Šapošnjikov jedina osoba koja je mogla da zapali cigaretu u Staljinovoj prisutnosti, odnosno u njegovom ofisu.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 09:03   #4142
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Pa dobili bi Sovjeti taj rat, eto šta bi bilo, ali na možda drugačiji način i možda ranije nego što jesu.

Taj Žukov je valjda bio jedina osoba koja je otvoreno smela da se suprotstavi Staljinu kada je smatrao da je u pravu, čak i da viče. Ne znam koliko je to tačno, negde sam pročitao da nikad niko nije vikao u Staljinovoj prisutnosti, posebno ne na Staljina, ali Žukov je jedini smeo da podigne ton. Kakva je to ličnost bila. S druge strane, Žukov u svojim memoarima veli da Staljin nikad nije vikao na Šapošnjikova, i da je to jedina osoba koju je Staljin zvao po njegovom prvom imenu. Takođe je Šapošnjikov jedina osoba koja je mogla da zapali cigaretu u Staljinovoj prisutnosti, odnosno u njegovom ofisu.
S druge strane zamisli potpunu katastrofu Sovjeta da je na mjestu Šapošnjikova bio nekakav klon Vorošilova ili Buđonija!
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 06:14   #4143
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi bio potreban jedan WWI nivo gluposti i prezira prema ljudskoj pogibiji da netko uopće zaozbiljno tako nešto i razmatra
"Izračunati koliko će neprijateljski mitraljez pobiti naših vojnika, i u napad poslati više od tog broja..."

Čak i Talijani, ovo je Luigi Cadorna.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:42   #4144
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
"Izračunati koliko će neprijateljski mitraljez pobiti naših vojnika, i u napad poslati više od tog broja..."

Čak i Talijani, ovo je Luigi Cadorna.
Sva sreća, nisu svi mislili isto.

Rommel je to spoznao iz prve ruke kod Longaronea
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.