Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 08:11   #2881
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
Znam da je negdje već bilo govora o tome ali nisam uspio naći.Zanima me može li me netko upititi gdje da kupim naslon za ruku koji je već ugradio isti jer cijena od skoro 3000 kuna je stvarno bolesna za original
https://autofuerst-shop.de/SUZUKI-Or...KI-VITARA.html
__________________
Postoji 10 vrsta ljudi na svijetu: Oni koji znaju binarne brojeve i oni koji ih ne znaju. :)
branxo is offline  
Old 16.10.2017., 08:46   #2882
Tu je dostava za HR do 5kg težine 24,99€, sam naslon dođe 179€

Ovdje sa dostavom u HR košta 173,48€...
Ta Auto kuća zna ostati bez tih naslona, ali brzo nabave nove količine.
Meni stiglo za par dana na kućnu adresu..
Zamboni is offline  
Old 16.10.2017., 09:33   #2883
U Suzukiju nude gume+čelične felge+senzore kao najbolju opciju za zimu.
Zašto čelične felge (još bez poklopaca) stavljat na auto koji original dolazi sa atraktivnim alu felgama.
Zar te original alu felge nisu ok za zimu, šta će ih sol pojesti? Pa ne vjerujem da su baš tako osjetljive.
Zar je takav problem mjenjati gume na tim felgama/senzorima? U čemu je fora?
Šta nije jednostavnije i jeftinije kupiti samo gume 17-ice i onda samo njih mjenjati kod vulkanizera.
Valjda iskusnom vulkanizeru nije problem mjenjati gume na alu felgama sa senzorima ili se varam?
shkrtacha is offline  
Old 16.10.2017., 09:52   #2884
Quote:
Zamboni kaže: Pogledaj post
Tu je dostava za HR do 5kg težine 24,99€, sam naslon dođe 179€

Ovdje sa dostavom u HR košta 173,48€...
Ta Auto kuća zna ostati bez tih naslona, ali brzo nabave nove količine.
Meni stiglo za par dana na kućnu adresu..
ovo je onda super! naslon ti je dobar, nema primjedba?
ja sam imao ovaj naslon: https://www.armster.co.uk/shop/suzuk...ter-s-armrest/
no to treba pazit ko oko u glavi. jednom prilikom sam se ramenom naslonio na podignut naslon i sve je puklo u pm.
Tko špara, dva puta plaća, stara narodna, istinita.
bolje da sam odmah uzeo original!
__________________
Postoji 10 vrsta ljudi na svijetu: Oni koji znaju binarne brojeve i oni koji ih ne znaju. :)
branxo is offline  
Old 16.10.2017., 11:26   #2885
Quote:
shkrtacha kaže: Pogledaj post
U Suzukiju nude gume+čelične felge+senzore kao najbolju opciju za zimu.
Zašto čelične felge (još bez poklopaca) stavljat na auto koji original dolazi sa atraktivnim alu felgama.
Zar te original alu felge nisu ok za zimu, šta će ih sol pojesti? Pa ne vjerujem da su baš tako osjetljive.
Zar je takav problem mjenjati gume na tim felgama/senzorima? U čemu je fora?
Šta nije jednostavnije i jeftinije kupiti samo gume 17-ice i onda samo njih mjenjati kod vulkanizera.
Valjda iskusnom vulkanizeru nije problem mjenjati gume na alu felgama sa senzorima ili se varam?
U istoj dilemi oko zimskih guma sam i sam.
Inače montaža demontaža dva puta godišnje nije baš jeftina obzirom da za 17" gdje god sam pitao kod vulkanizera su mi rekli da je cijena po točku 70 kn, dakle 560 kn/god. Ako se uzme u obzir da se u Vulkalu može kupiti 16" zimski set sa čeličnim felgama, Sava HP2 gumama i TPMS ventilima za cca 5100 kn, onda je upitna isplativost mijenjanja guma na 17" alu felgama. Ja planiram zimske gume imati,obzirom da ne prelazim puno preko zime barem 4 godine tako da još uvijek kalkuliram koju opciju odabrati.

Ja imam informaciju da je u Suzukiju cijena zimskog seta 7200.

Očito da nitko od aktivnih forumaša na temi ne mijenja samo gume po sezonama jer sam postavio isto pitanje - kako izgledaju alu felge poslije zimskog korištenja.
gpetrovi is offline  
Old 16.10.2017., 12:06   #2886
Quote:
branxo kaže: Pogledaj post
ovo je onda super! naslon ti je dobar, nema primjedba?
ja sam imao ovaj naslon: https://www.armster.co.uk/shop/suzuk...ter-s-armrest/
no to treba pazit ko oko u glavi. jednom prilikom sam se ramenom naslonio na podignut naslon i sve je puklo u pm.
Tko špara, dva puta plaća, stara narodna, istinita.
bolje da sam odmah uzeo original!
Naslon je potpuno isti kao i onaj koji ugrađuju tu kod nas. Ima na kutiji naljepnicu Suzuki Motor Corporation i piše da je Made in Slovakia
Meni na kožna sjedala u Vitari S izgleda kao da je to tako iz tvornice došlo. .
Zamboni is offline  
Old 16.10.2017., 12:28   #2887
Malo review od mene, kolega vozi auto. Kupljen u 11mj prosle god, puna oprema, dizel, mislim model 120/150ks,cak i famozni naslonjac naprijed za ruku. Pravi godisnje 50k km, sad puni drugu god u 11mj i tako ce i 100k km, istice mu garancija. Do sada nikakvih problema sa autom, palio odlicno na -20 i na +40, redovni servisi svakij 20k km, stvarno odlicnan auto.. Bas me zanima kroz koju godinu kako ce ispod izgledati, posto smo tu okolica splita,cuo sam od nekoga, nadam se krivo, da je bilo negde hrdje na njegovom swiftu..
Strm is offline  
Old 16.10.2017., 18:05   #2888
ma naravno, dobri su fiatovi dieseli
frenchkey is offline  
Old 17.10.2017., 08:08   #2889
Quote:
gpetrovi kaže: Pogledaj post
Očito da nitko od aktivnih forumaša na temi ne mijenja samo gume po sezonama jer sam postavio isto pitanje - kako izgledaju alu felge poslije zimskog korištenja.
imam dva kompleta guma, zimske (one sive originalne alu) sa tpms, i ljetne sa tpms.
Original ALU felge su iste nakon 2 zime, tj. nema oštećenja nikakvih.
to smo već sve prošli davno ranije na forumu, samo treba čitat!
__________________
Postoji 10 vrsta ljudi na svijetu: Oni koji znaju binarne brojeve i oni koji ih ne znaju. :)
branxo is offline  
Old 17.10.2017., 15:32   #2890
Pozdrav, ima li netko tko posjeduje/ vozio je Vitaru diesel s TCSS automatskim mjenjacem? Ako moze reci svoja iskustva i ponasanje automatika... također kakav se pokazao Fiatov dizel sto se tice ponasanja (buke i performansi)...i konacno zadnje kakva su vam iskustva s 4x4 pogonom? Vazan mi je prvenstveno zbog sigurnosti i odlazaka na skijalista, tu i tamo koji izlet...
Unaprijed hvala (;
cruise2212 is offline  
Old 17.10.2017., 21:55   #2891
Quote:
branxo kaže: Pogledaj post
imam dva kompleta guma, zimske (one sive originalne alu) sa tpms, i ljetne sa tpms.
Original ALU felge su iste nakon 2 zime, tj. nema oštećenja nikakvih.
to smo već sve prošli davno ranije na forumu, samo treba čitat!
Zahvaljujem se na informaciji.
gpetrovi is offline  
Old 18.10.2017., 14:20   #2892
Quote:
cruise2212 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li netko tko posjeduje/ vozio je Vitaru diesel s TCSS automatskim mjenjacem? Ako moze reci svoja iskustva i ponasanje automatika... također kakav se pokazao Fiatov dizel sto se tice ponasanja (buke i performansi)...i konacno zadnje kakva su vam iskustva s 4x4 pogonom? Vazan mi je prvenstveno zbog sigurnosti i odlazaka na skijalista, tu i tamo koji izlet...
Unaprijed hvala (;
Ja vozio neku kracu rutu. Sve super samo u gradu bi znao cukati jer bi poceo brzine mijenjati svaku sekundu, malo je neodlucan. Sto se tice otvorene ceste saltanje nisam niti primjetio. Sve u svemu je super, iako je meni bolji automatik na 1.4boosterjet, nekako mi "prirodnije" salta brzine i nije toliko agresivno saltanje.
Dodge-167 is offline  
Old 18.10.2017., 15:04   #2893
Skoro dvije i pol godine.

Toliko dugo imam Vitaru.


Konačno su, konačno uspjeli srediti da jebeni infortainment radi s mobitelima, i iphoneom i svim androidima koje sam isprobala.


Više od 2 godine im je trebalo.


Nevjerojatno.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 18.10.2017., 15:37   #2894
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Skoro dvije i pol godine.

Toliko dugo imam Vitaru.


Konačno su, konačno uspjeli srediti da jebeni infortainment radi s mobitelima, i iphoneom i svim androidima koje sam isprobala.


Više od 2 godine im je trebalo.


Nevjerojatno.
E da, puno nas čeka već dugo, predugo tu nadogradnju.
Koja ti je sada, točno, verzija softvera
Znači, ako dobro razumijem, android radi bez problema; npr navigacija preko mobitela, aplikacije, muzika......
brušel is offline  
Old 18.10.2017., 15:40   #2895
Quote:
brušel kaže: Pogledaj post
Koja ti je sada, točno, verzija softvera
ne znam. provjerit ću kad sljedeći put budem išla do auta.
Quote:
Znači, ako dobro razumijem, android radi bez problema; npr navigacija preko mobitela, aplikacije, muzika......
Sve radi, navigacija, muzika... Mislim, sve je osim navigacije radilo i prije preko bluetootha, ali sad konačno radi jebeni mirrorlink i android auto i navigacija.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 18.10.2017., 15:52   #2896
android auto sam uspio spojit, al sa mirrorlink mi se ne spaja,
dal ima kakva caka, što treba napravit za spajanje
__________________
https://i.postimg.cc/rm9HYVV4/Izrezak1.jpg
tomy2010 is offline  
Old 19.10.2017., 08:07   #2897
Quote:
tomy2010 kaže: Pogledaj post
android auto sam uspio spojit, al sa mirrorlink mi se ne spaja,
dal ima kakva caka, što treba napravit za spajanje
meni je full glupo da ovaj mirrorlinka radi samo s jebenim samsung mobitelima.
kao da svi imamo samsung mobitele!
S nijednim drugim mobitelom koji sam probao mirrorlink ne radi.
Možda me netko od forumaša može "prosvijetlit"?
__________________
Postoji 10 vrsta ljudi na svijetu: Oni koji znaju binarne brojeve i oni koji ih ne znaju. :)
branxo is offline  
Old 19.10.2017., 09:29   #2898
Pozdrav, da li je tko rjesavao uzasnu buku pri voznji autocestom? Nekakva dodatna izolacija? Takodjer, mozete li provjeriti, kada u voznji skrecem i dam zmigavac, kako se volan okrece cuje se jako glasno "krckanje" na zglobu. To se cuje samo kada je zmigavac upaljen i auto skrece za 60+ stupnjeva (volan pravi barem jedan krug). Ja sam upravo ostavio Vitaru na drugom servisu (40 000 km), kupljena u lipnju 2016.
frootek is offline  
Old 19.10.2017., 10:28   #2899
Quote:
frootek kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li je tko rjesavao uzasnu buku pri voznji autocestom? Nekakva dodatna izolacija? Takodjer, mozete li provjeriti, kada u voznji skrecem i dam zmigavac, kako se volan okrece cuje se jako glasno "krckanje" na zglobu. To se cuje samo kada je zmigavac upaljen i auto skrece za 60+ stupnjeva (volan pravi barem jedan krug). Ja sam upravo ostavio Vitaru na drugom servisu (40 000 km), kupljena u lipnju 2016.
prvi problem rješiš kupnjom limuzine
nemože ti izolacija pomoć.. auto je kocka...pomiri se i vozi dalje
ovo drugo će ti ili zamjenit ili se pravit mutavi, budi ustrajan!
čorba is offline  
Old 19.10.2017., 10:35   #2900
Quote:
branxo kaže: Pogledaj post
meni je full glupo da ovaj mirrorlinka radi samo s jebenim samsung mobitelima.
kao da svi imamo samsung mobitele!
S nijednim drugim mobitelom koji sam probao mirrorlink ne radi.
Možda me netko od forumaša može "prosvijetlit"?
Quote:
tomy2010 kaže: Pogledaj post
android auto sam uspio spojit, al sa mirrorlink mi se ne spaja,
dal ima kakva caka, što treba napravit za spajanje
Oprostite, ne razumijem vaše pitanje, ni od jednog ni od drugog.

Kao ponosna vlasnica Vitare koja se (od jučer) propisno spaja s android telefonom (koji nije Samsung; niti jedan od dva koja sam probala nije Samsung) i iphoneom od prije, ne razumijem što vas muči.

Mirrorlink negdje u pozadini "ostvari" komunikaciju s infotainmentom. Ako Android Auto radi na način da "baca" svoj sadržaj na infotainment, to znači i da Mirrorlink radi. Ne vidim zašto bi netko išao pokretati posebno Mirrorlink, niti što točno znači konstatacija da Android Auto radi, a Mirrorlink ne (malo mi to baca na tvrdnju da imaš interneta, ali da nikako ne možeš natjerati router da ti proradi ).

Rado bih čula objašnjenje
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.