Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 10:19   #41
Quote:
F.M kaže: Pogledaj post
Ovdje se puno pise o samom cinu kupnje koji je bitan samo ako se moze uzicat neki popust,puno vaznije je kasnije kad nastane problem sa autom kakav je servis i generalni zastupnik.

Poslano sa mog HTC One M9 koristeći Tapatalk
cuj auti, stanovi, avioni, brodovi i slicno se uvijek u svijetu svugdje kupuju uz cjenjkanje odnosno pregovore. tako da termin uzicati bas ne stoji jer ima drugaciji kontekst.

a za postprodaju - imas firmu koju je otvorio proizvodjac; ford hrvatska, renault hrvatska itd koji su nad glavom salona. tako da ako je problem mozes ici drito njima. nije kao subaru, mitsubishi i dr da je jedna firma zastupnik a ujedno salon i onda nemas kuda ako dodje problem a oni nisu susretljivi.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:17   #42
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
A gle, unutar iste marke ćeš naći odličnih i katastrofa servisa. Eto baš knorac piše na Mazdi o očajnom iskustvu kod Benussia i fantastičnom kod Karla. Karla kod Mazde svi jako hvale. Kod Renaulta recimo imaš ZAK Karlovac koji je odličan. Poneke zagrebačke ne prati najbolji glas, nemam osobna iskustva pa nebi imenovao.

Uglavnom, više manje kod svake marke ćeš naći salon i servis koji je odličan i koji je očajan.
Bas jucer bio kod Karla... I to onako s ulice. Zanima me novi cx-5. Vjerujem da ako se odlucim za kupnju na kraju kupiti ga bas kod njih.
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:43   #43
Dasweltauto na Jankomiru - ako zanemarimo što im se ne da izlistati opremu auta i odgovoriti kada imaju slobodni termin za probnu vožnju - kako stoje glede davanja popusta na oglašene cijene?
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:39   #44
Do sada sam u životu kupio tri nova auta i ono što meni smeta je;
- nepoznavanje robe (auta) koja se prodaje (mnoge prodavače ja bih mogao informirati o autima koje prodaju)
- nezainteresiranost za prodaju (pogotovo ako dođeš sam u salon)
- bahatost i pametovanje prodavača ("ja sam najpametniji i sve znam ti si bezveznjak koji je zalutao u salon, jedino ak neš odmah kupit")
- laganje i izmišljanje razno raznih "podataka" o autima koje prodaje i o konkurenciji ("moj ima to to i to, a konkurencija nema", moš si mislit)
- nesusretljivost kada se potegne pitanje cijene auta (kupujem auto od cca 130.000,00 kn i prodavač ne želi spustiti cijenu ni kunu)
- neodgovaranje na e-mail upite ili odgovaranja za tjedan dana tipa "dođite pa ćemo vidjeti"

Uvijek sam kupovao auto od prodavača koji mi je "legao", sa mnom razgovarao kao sa osobom, a ne kao s debilom.
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:43   #45
Pa da manje vise dobro napisano. Ovo da te ne dozivljavaju kada udjes u salon sam sam i ja isto primjetio. Ono radim blizu 6 salona automobila na periferiji grada Zagreba. Nakon posla pogledam aute; kaj bi sada trebao doci sa zenom, stricom i strinom, ujakom i ujnom. Mozda da jos i pohanog piceka donesemo za neki piknik ispred salona pa i njega ponudimo time i domacim ajvarom?
Odem, pogledam auto i to je to; idemo se dogovarati. Ne treba ici cijela svita sa mnom.

I ne - necu ti kupiti auto po cijeni iz cjenika. Nikad i niti koji auto. I to je beton i svetinja. Moras mi spustiti cijenu ili vise ili nesto manje pa dati nesto pod djabe. I gotovo. To je kulutra kod nas a i vani oko kupovine auta. Ako se tvrdo drzis cijene iz cjenika onda ajde bok. Idem drugom. Dovidjenja.

A isto tako neodgovaranje na mailove. Pa covjece danas se sve radi online. Pogledas aute, cjenike, tehnicke podatke i reviewe online. Posaljes upit na 10tak adresa pa tko se bolje javi tamo odes. A ne dodjite u salon pa cemo sve dogovoriti. A kada dodjes nezainteresiranost, elementarno nepoznavanje robe koju prodajes i drugo.

Bas bi volio da se netko iz salona javi i baci svjetlo.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 18:43   #46
Quote:
ptae2000e kaže: Pogledaj post
Dasweltauto na Jankomiru - ako zanemarimo što im se ne da izlistati opremu auta i odgovoriti kada imaju slobodni termin za probnu vožnju - kako stoje glede davanja popusta na oglašene cijene?
Dakle, ili im je praksa ne davati popuste, ili sam ja loš pregovarač... Ali dobio sam pristojnu ponudu za stari auto - nižu nego na Njuškalu naravno, ali razumnu - pa bi ovih dana trebala ići kapara...

Prodavači su malo lijeni u komunikaciji, ali osim toga ok i ljubazni i sve se može dogovoriti.
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.