Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Pogledaj rezultate ankete: Volite li hokej na ledu
Da 350 89.29%
ne 42 10.71%
Glasovatelji: 392. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2005., 09:52   #1
Hokej na ledu

Evo još malo počinje sezona hokeja na ledu: Mislim da jer red da se stavi i ta tema na forum!
 
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 10:00   #2
Linkovi

Evo za početak oar linkova:
IIHF khl Mladost khl Zagreb khl Medveščak
Crohockey.net Forum o dječjem hokeju
 
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 14:19   #3
Koja nova sezona? Interliga...? Ili ne valjda ova nasa Rvacka bijeda, samo zato kaj led nije zelen? Hmmm, da, jedva cekam gledat Medvede kak gube.. Ne znam ko bude ove godine doso kao pojacanje medvedima, prosle ih je Slamiar spasavao. Iako je bio 2. strelac lige, nije ih mogo izvuc iz zadnje pozicije. Da... mozda nismo imali srece, jer od 6 nerjesenih utakmica od kojih smo barem 5 mogli dobit nesto govori i tome u korist. Bat enivej... Ak decki ne budu stisli i dalje ce bit prilicno sramotno. Jebga, kad zivimo u zemlji gdje je dosadni nogomet sinonim za sport. Cak je i ova tekma s BRAZILOM bila u 2. poluvremenu (nakon kaj sam se nagledao "mighty" carioca, a pokazali su kolko su mighty) zadnjih pola sata ko da gledam Medjimurje vs. Kamen Igrad. To se u hokeju ne dogadja.... Isto kao sto se i ne dogadja da Canada igra nerjeseno sa, recimo, slovencima. I nikad nije Velika Britanija osvojila europski kup, kao sto se posrecilo grcima na zadnjem eurocupu...

malo sam otiso offtopic i pobljuckao sam se po nogacu jer mi ga je vec puna k***, kao i vecini... Sori
__________________
"You have to be happy with what you have to be happy with", KC
Ilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 08:21   #4
Dragi moj,
mislim daa je prošla sezona bila jako zanimljiva , a biti će i ova...
 
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 09:17   #5
linkić

LINKIĆ ZA LJUBITELJE HOKEJA:
http://www.khl-mladost.hr

Ako će koga zanimati hikej, mogu karte nabavit pa mi se javie.
BOK
 
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 15:30   #6
Upis novih Clanova

KHL-MLADOST upisuje najmlade clanove. Ako ste djecak ili djevojcica izmedu 4 i 7 godina javite se na broj telefona 091 250 5656 gdje Vas ceka Janje
 
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 19:44   #7
Hvalevrijedna inicijativa, nadam se da će ti se javiti dječak ili djevojčica od 4-7 godina , a što se tiče hokeja jedva čekam NHL, baš me zanima kako će sve izgledati nakon godine dana stanke, izmijenjena pravila i mnoštvo transfera...
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 15:21   #8
kaj su sve izmjenili? vidio sam da su dodali neki trepezoidni oblik iza gola i kolko sam cuo da od tam golman ne smije nikom dodat (?), nekaj uvez s golmanom....?? Jesu jos kaj izmjenili, povecali gol? To je bio jedan od prijedloga...
__________________
"You have to be happy with what you have to be happy with", KC
Ilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 17:12   #9
MEVEŠĆAK

Jučer bila tekma!

Medvešćak (HR) protiv Slavije (SLO).
Medvedi su pobjedili 4:2

Tekma je bila fantastična
 
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 17:16   #10
CONTINENTAL CUP - 23.09 - 25.09.2005. Bucurest, Rumunjska

1 Steaua Bukurešt Rumunjska
2 Medveščak Zagreb Hrvatska
3 Crvena Zvezda Beograd SiCG
4 Miercurea Miercurea Rumunjska
 
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 17:18   #11
Reprezentacija Hrvatske u inline hokeju je u nedjelju 14. kolovoza odigrala svoju povijesnu prvu utakmicu i to uspješno! U njemačkom gradu Pfaffenhofenu, naši dečki su odigrali dvije kvalifikacijske utakmice za Svjetsko prvenstvo Divizije 1, B skupine i izborili su nastup među 16 najjačih ekipa na Svijetu. Zaista veliki uspjeh! Rezultati su bili sljedeći: Hrvatska - Bugarska 10:3 i Hrvatska - Lihtenštajn 12:4. Hrvatska je nastupila u sastavu: Belić Vanja, Filipec Tihomir, Jačmenjak Igor, Švigir Krešimir, Žibret Veljko, Novak Mario, Tadić Marko, Čunko Tomislav, Spajić Ivan, Sertić Marko, Kopajtić Matija, Jurković Mario, Appelt Hrvoje, Lovrenčić Marko.

Izbornik je bio Janjatović Duško, menager Ljubić Drago, a oružar Kolar Zoran.

Dakle, igrači i treneri Mladosti su dali veliki doprinos tim važnim i povijesnim pobjedama (Belić, Filipec, Jačmenjak, Novak, Tadić, Čunko, Jurković i Janjatović). I još jedna zanimljivost - trener u Mladosti Mario Jurković, u ovoj ekipi nije bio na klupi, nego je zaigrao.

Bravo dečki!
 
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 17:21   #12
khl Zagreb

Seniori izgubili 6:3
07.09.2005.

U jučerašnjoj prijateljskoj utakmici održanoj u Mariboru seniori su izgubili od HK Maribor 6:3. Dva pogotka postigao je Piragić, a treći D. Franjković.
 
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 17:23   #13
O KLUBU ZAGREB

HK "ZAGREB" nastao je u vrijeme Univerzijade u Zagrebu 1987. i kroz citavo vrijeme svog postojanja odlikuje se dobrim radom i brigom za svoje najmanje clanove. Nas klub nastoji otvoriti vrata najmladim clanovim kroz siroku lepezu sportskih sadrzaja. Djeca

treniraju tokom citave godine, zimi na ledu dok se ljeto provodi na treninzima po principu univerzalne sportske skole uz sarolike sportske sadrzaje kao sto su rolanje, nogomet, gimnastika, atletika i hokej. U rad nastojimo ukljuciti i obitelji te zajedno graditi odgojnu bazu neophodnu za svaki sportski uspjeh. Uz ovakav rad normalno je da dolazi do pozitivnih sportskih rezultata.
 
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 17:24   #14
Kluba hokeja na ledu Mladost - Zagreb

KHL Mladost - Zagreb vodeći je hrvatski klub hokeja na ledu u mlađim kategorijama. Stručnost i stalno napredovanje u radu, neprekidno sučeljavanje s jakom međunarodnom konkurencijom i izgradnja snažne emotivne identifikacije s klubom, naše su tri temeljne sportske vrijednosti. Na njima gradimo budućeg prvaka Hrvatske koji će izdići hrvatski hokej s hrvatskim igračima do razine na kojoj će postati priznat u Europi i u Svijetu.
 
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 17:26   #15
Nadam se da uživate čitajući vijesti koje vam pronalazim!!!
 
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 17:36   #16
samo ti nastavi
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 08:22   #17
Post Hokej je moj život

Bruno Bregant, trener seniora, juniora i kadeta Mladosti, cijeli je svoj život uz bandu - s ove ili one strane. Zaista jedan zanimljiv i razgovorljiv hokejaš. Započeli smo ovaj naš razgovor s pitanjem o njegovoj karijeri.

- Počeo sam igrati hokej s deset godina. Tada, 1968. godine, počinjalo se s treninzima kasnije nego danas kad klinci počinju igrati s četiri ili pet godina.
Cijelu igračku karijeru sam ostvario u Medveščaku. Igrao sam s Kučerom, Crnkovićem, Pirkerom, Šuligojem koji su moja generacija te s legendama Medveda Ratejem, Gojanovićem, Renaudom, Zajecom, Krmeljom. Dakle generacije od 55. do 60. godišta. 1974. sam ušao u seniorsku momčad na mjesto beka. Išao sam u drugi razred gimnazije. Tada je Medveščak bio treća ekipa u Jugoslaviji iza Jesenica i Olimpije. Razlika je bila i u tome što su oni bili čisti profesionalci, a mi smo bili potpuni amateri. Tako je to išlo do 1985. kad je Medveščak skoro ispao iz lige. Tu se događa veliki bum hokeja u Zagrebu. Medveščak postaje Medveščak Gortan i uspon traje sve do 1991.
Igračku karijeru sam prekinuo u 29. Godini zbog ozljede. Nakon toga postajem pomoćni trener Anatoliju Kostrjukovu u Medveščaku i reprezentaciji Jugoslavije. Dakle, bio sam 15 godina standardni igrač Medveščaka, juniorski reprezentativac te povremeni seniorski reprezentativac Jugoslavije. 1991. sam preuzeo ekipu Medveščaka. Imao sam 11 igrača. Bilo je teško, ali smo uspjeli održati klub. Nakon svih tih divnih godina dolazim u Mladost, i evo me i danas tu - već sedam godina.

Kakvi su planovi našeg kluba za ovu sezonu?

- Ove sezone igramo Državno prvenstvo Slovenije. To je veliki izazov, ali i veliki ispit za naše igrače koji će osjetiti prave “muške i čvrste” utakmice. Naprimjer, ekipa Triglava je kompletna reprezentacija Slovenije U20. Osim toga, nameće se jedan ritam utakmica koji moramo izdržati - ove sezone seniori će odigrati četrdesetak utakmica u slovenskom i hrvatskom prvenstvu. Mislim da ćemo u Slovenskoj ligi biti konkurentna momčad.
Osim toga, ova godina će biti prijelomna za hrvatski hokej jer naše igranje u Slovenskoj ligi otvara vrata sljedećih sezona mlađim selekcijama u tom natjecanju. Zato moramo pokazati ozbiljnost i volju za igranjem hokeja, odnosno svi mi koji smo u hokeju moramo se maksimalno truditi i pokazati kako znamo i želimo igrati.

Juniori i kadeti se također spremaju za novu sezonu?

- Ove godine će biti malo juniora (u sva tri kluba) pa se dogovaramo da spojimo juniore i kadete te tako odigramo prvi dio natjecanja. Drugi bi dio odigrali s najjačim momčadima i tako dobili državne prvake u tim kategorijama. O tome moramo još razgovarati i nadam se dogovoriti se.

Kakvo je trenutačno stanje u hokeju u Hrvatskoj?

- U seniorskom hokeju smo trenutačno ispred svojih mogućnosti. U juniorskim i kategorijama do 20 godina smo ondje gdje nam je i mjesto. Mlađe kategorije ne bih komentirao jer mislim da je teško govoriti o snazi dječjeg hokeja. U tim kategorijama je najvažnije da djeca uživajući nauče osnove hokeja.
Najsličnije stanje našem je u Srbiji. Oni su čak rangirani ispred nas na IIHF-ovoj listi, jer naša reprezentacija nije odigrala jedan kvalifikacijski olimpijski turnir. To se dogodilo zbog krivih prosudbi nekih ljudi u reprezentaciji. Međutim, oni su Divizija II, a mi smo Divizija I i mislim da smo kvalitetniji.
Nedavno mi je trener Francuske (Henderson, Kanađanin koji radi u Francuskoj) ispričao kako je njihov Savez ustrojen, kakve selekcije imaju, kako se puno radi, trenira i slično, a mi, kakvi već jesmo, s Francuskom smo u istoj Diviziji. Valjda smo zaista veliki talenti. Osim toga mi smo jedina amaterska reprezentacija u obje prve Divizije. Čak su profesionalci i Kinezi i Koreanci, reprezentacije koje su ispod nas, u Diviziji II.
Hokej je divan sport. U njemu ne možeš protivnika prevariti, to je nešto slično kao u borilačkim sportovima. Protivnika možeš nadmudriti samo ako ste na istoj kvalitativnoj razini.

Možemo li se nadati boljoj budućnosti hrvatskog hokeja?

- Nisam baš neki optimist kad se priča o budućnosti hokeja u Hrvatskoj. Obožavam taj sport, on je prekrasan i to je moj život, ali bojim se da bi uskoro moglo biti problema. Naprimjer, ako se počne klubovima naplaćivati led. Mi smo jedina zemlja u kojoj led ne plaćaju klubovi. Jednako tako smo i jedina zemlja koja igra u Diviziji I, a ima samo dvije dvorane. Kad se promijene načini financiranja (zbog približavanja Europi), mislim da bi moglo biti velikih novčanih problema u hokeju. Osim toga, smiješno je govoriti o ovom sportu na razini države, ako leda nema nigdje osim u Zagrebu. A dok ga nema, nema niti nekog većeg zanimanja. A ako nema zanimanja, nema ni novaca. Sve je, nažalost, vrlo jednostavno.
Hokej nam je u Sisku zamro i ne može ga nitko izvući osim njih samih, a tako je i u Karlovcu, Varaždinu... Optimist sam samo ako zaživi zajednička liga sa Slovencima. U zadnje vrijeme se spominje neka regionalna liga slovensko-mađarsko-srbijansko-rumunjsko-hrvatska ili tako nešto. To je čista utopija. Takvo nešto ne mogu isfinancirati niti nogometni klubovi, a kamoli hokejaški. Takve stvari zagovaraju obično ljudi koji nikad nisu otišli do Miškolca i natrag autobusom u istom danu.

Kakva je tu uloga Hrvatskog saveza hokeja na ledu?

- Savez je stručno tijelo koje komunicira s Olimpijskim odborom i sa svojom bazom - klubovima. Ljudi iz Saveza koji su ujedno i ljudi iz klubova stalno pokušavaju potaknuti izgradnju dvorane koja bi bila negdje izvan Zagreba. To je osnova igranja hokeja i širenja u Hrvatskoj. Zasad im to nije uspjelo, što ne znači da neće. Slab je interes financijera za takvo ulaganje.
Osim toga, Savez ne može napraviti neke stvari i zbog inertnosti nas koji radimo po klubovima. Dakle, treba maknuti taj mit koji se radi oko Saveza, jednostavno trebamo raditi svi za dobrobit hokeja, svi koji smo u njemu. Nema čarobnog modela. Prihvaćam samo činjenice i rad, a ne neke priče i tračeve sa šanka.

Trebaju li nam stranci u hokeju?

- Stranci su dobri za naš hokej onda kad klub igra neku međunarodnu ligu. Mislim da je čisti gubitak i nepotrebno je da igraju samo u domaćem prvenstvu. Hrvati koji igraju vani bili bi dobro rješenje, samo bi trebali igrati dvije godine domaću ligu pa tek onda mogu zaigrati za našu reprezentaciju. A i to je skupo.
I na kraju bih rekao da je naš klub najorganiziraniji i najstabilniji u Hrvatskoj. Ta organizacija i stabilnost moraju dati rezultate koje već polako i vidimo. Gušt mi je raditi u klubu, volim te dečke i mislim da smo dobar klub.
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 08:25   #18
Pravila

Sve koje zanimaju pravila upućujem ih ona ovaj link! Jako zanimljivo
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 08:26   #19
Pravila ponašanja roditelja u sportu

23.09.2000., više od 30 voditelja sportskih, zdravstvenih, školskih i profesionalnih organizacija iz Massachusetts-a sastalo se u dječjoj bolnici u Bostonu kako bi definirali pravila ponašanja roditelja u sportu na nivou države. Sastanak je održan pod pokroviteljstvom guvernerova komiteta za fizičku kulturu i sport i nacionalne fundacije za dječju sigurnost u sportu.

Preambula

Osnovni elementi izgradnje karaktera i sportske etike sadržani su u konceptu sportskog ponašanja i šest ključnih principa: povjerenje, poštovanje, odgovornost, pravednost, briga i socijalizacija. Najveći rezultati sporta mogu se ostvariti kada natjecanje odražava ovih šest ključnih principa karaktera.

Zato,

1. Neću prisiljavati svoje dijete da se bavi sportom.
2. Uvijek ću imati na umu da dijete sudjeluje u sportu kako bi se zabavljalo i da je igra za djecu a ne za odrasle.
3. Obavijestit ću trenera o bilo kakvim fizičkim ograničenjima ili bolestima koja mogu utjecati na sigurnost mog djeteta ili druge djece.
4. Naučit ću pravila igre i politike lige.
5. Ja (i moji gosti) biti ćemo pozitivan primjer djeci i poticat ćemo sportsko ponašanje iskazujući poštovanje, pristojnost i podršku svim igračima, trenerima, službenim osobama i gledaocima na svakoj utakmici, treningu ili drugom sportskom događaju.
6. Ja (i moji gosti) nećemo učestvovati ni u kakvom obliku nesportskog ponašanja sa službenim osobama, trenerima, igračima ili drugim gledaocima / roditeljima kao što su dobacivanje i ruganje; odbijanje rukovanja ili upotreba prostačkog ili uvredljivog jezika ili gesta.
7. Neću ohrabrivati nikakve postupke ili ponašanje koje bi moglo ugroziti zdravlje ili dobrobit igrača.
8. Učit ću svoje dijete da igra pridržavajući se pravila i da eventualne sukobe rješava bez neprijateljstva ili nasilništva.
9. Zahtijevat ću da moje dijete tretira ostale igrače, trenere, službene osobe i gledatelje s poštovanjem bez obzira na rasu, vjeru, boju kože, spol ili sposobnost.
10. Učit ću svoje dijete da je važnije dati sve od sebe nego pobijediti, tako da se nikad ne osjeti poraženim radi rezultata natjecanja ili svojih sposobnosti.
11. Hvalit ću svoje dijete za poštenu igru i zalaganje i nastojati da se uvijek osjeća kao pobjednik.
12. Nikad neću vikati ili se rugati svom djetetu ili bilo kojem drugom igraču radi pogreške ili poraza.
13. Isticat ću prednosti vježbanja i razvoja sposobnosti nad pobjeđivanjem. Također ću umanjivati vrijednost 'pobjedničkog natjecanja' u mlađim dobnim kategorijama.
14. Promicat ću emocionalnu i fizičku dobrobit natjecatelja iznad bilo kakvih vlastitih želja za pobjedom mog djeteta.
15. Poštovat ću službene osobe i njihov autoritet tokom igre i nikad neću dovoditi u pitanje, diskutirati ili se suprotstavljati trenerima na igralištu, već ću sva pitanja raspraviti na dogovorenom mjestu i vremenu.
16. Za svoje ću dijete zahtijevati okolinu bez droga, cigareta i alkohola, a sam ću se suzdržavati upotrebe istih na svim sportskim događanjima.
17. Suzdržavat ću se 'treniranja' svog djeteta ili ostalih igrača tokom utakmica i/ili treninga, osim u slučaju da sam jedan od službenih trenera momčadi.


Također se slažem da ukoliko prekršim neko od navedenih pravila budem disciplinski kažnjen

1. opomenom trenera, službene osobe i/ili lige;
2. pismenom opomenom;
3. suspenzijom utakmice od strane službene osobe ili trenera;
4. kaznom / suspenzijom sezone.
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 08:28   #20
Oprema

KACIGA
Kaciga spada među najbitnije dijelove opreme. Do 16 godina starosti obavezna je upotreba zaštitne mreže ili plexi stakla preko cijelog lica. Kaciga mora biti pričvršćena trakama tako da ne postoji nikakav "međuprostor" između glave i kacige.
GOLMANSKA KACIGA
Golmanska kaciga razlikuje se od igračke po puno većoj površini, koja štiti dijelove glave i vrata, jer je golman izložen mnogobrojnim snažnim i brzim udarcima paka.
OVRATNIK
Nužan u sprečavanju ozljeda vrata.
PLASTRON
Plastron štiti prsa, ramena i nadlaktice od udara (tijela, palice ili paka). Veličina mu mora biti prilagođena igraču - njegovoj poziciji i načinu igre (bekovi imaju veće i teže plastrone sa dodatnim ojačanjima ruku, ramena i prsiju, fizički igrači također biraju "jače" plastrone dok brzi igrači i napadači teže "lakšim" plastronima).Plastron ne bi smio ograničavati pokrete ruku (u ramenima), vrata i glave.
LAKTOBRAN
Padovi na laktove su vrlo česti u hokeju, a ozlijede lakta su bolne i dugo i teško se liječe. Zato je upotreba laktobrana obavezna. Veličina im ovisi o igraču, ali nikako ne bi smjeli ograničavati pokrete ruke u laktu, kao ni "sudarati" se sa rukavicama.
RUKAVICE
Rukavice moraju štititi ruke (prste) i ručne zglobove od padova i udaraca (u ogradu, palicom...), ali i pružati maksimalnu pokretljivost (naročito palčeva i ručnih zglobova) za rukovanje palicom. Zato moraju biri čvrste, ali ne i krute (što je naročito važno za mlađe igrače koji nemaju jake ruke). Veličina se određuje tako da ruka glatko ulazi i izlazi iz ruakvice ali ne i da ispada sama od sebe.
BLOKER
Golmani zbog svoje "struke", umjesto rukavice imaju na rukama bloker, sa kojim odbijaju pak .
HVATAČ
Golmani zbog svoje "struke", umjesto rukavice imaju na rukama hvatač, sa kojim hvataju pak .
SUSPENZOR
Suspenzor čuva genitalije igrača i obavezan je komad opreme.
HLAČE
Hlaće štite trbušnu šupljinu, bubrege, donji dio kralježnice, trticu i natkoljenicu. To ih čini vrlo važnim dijelom opreme. Preporučuje se da nikako ne budu premale, ali niti suviše velike. Ne smiju se "sudarati" sa plastronima. Poželjno je da imaju (plastična) ojačanja oko bubrega i na stražnjem dijelu nogu kao i na trtici.
ŠICERI
Šiceri su vjerojatno udarcima najopterećeniji dio opreme. Trebaju pokrivati kosti potkoljenice i koljeno odmah iznad klizaljki pa sve do hlaća. Trebaju apsorbirati tupe udarce padova težine cijelog tijela na koljena kao i oštre udarce palicom, ili blokirati šuteve pakom. Radi toga je izuzetno važno da budu veličinom prilagođeni igraču i tokom igre sigurno i čvrsto (ali ne tako da praktički imobiliziraju nogu od skočnog zgloba do koljena) pričvršćeni. Bekovski su šiceri nešto širi i veći.
BETONI
Golman umjesto šicera ima betone, zbog svoje izloženosti mnogobrojnim snažnim i brzim udarcima paka, i zbog korištenja u obrani svojega gola.
ŠTUCNE
Obavezna oprema svakog igrača.
KLIZALJKE
Klizaljke su osnovni dio opreme i kao takve zaslužuju povećanu pažnju pri izboru i održavanju. Dobre klizaljke moraju imati čvrstu i dobro dizajniranu petu (visina pete trebala bi biti nešto viša od visine prstiju) i dio koji štiti i podržava skočni zglob. Osim toga, na kvalitetu (i cijenu) klizaljki bitno utječe i čvrstoča i kvaliteta čelika od kojeg je napravljen nož klizaljki. Preporučljivo je da klizaljke budu dovoljno široke a što se dužine tiče, kada se noga pomakne maksimalno unaprijed, između pete i unutrašnjeg ruba klizaljki može ostati prostora širine jednog prsta. Preporučljivo je klizaljke nositi na tanke čarape (debele čarape ili više pari čarapa se od znoja namoče i gube elastičnost što uzrokuje stvaranje međuprostora i trenje između noge i klizaljke. Posljedica toga mogu biti prilično gadni žuljevi.). Same klizaljke omogućuju igraču kretanje po ledu tako što se pod pritiskom težine tijela igrača prenesene na malu površinu noža klizaljki led rastapa i omogućava "klizanje". Radi povečanja upravljivosti i lakšeg postizanja brzine odnosno kočenja, noževi klizaljki nisu ravni nego se bruse u obliku blagog žlijeba koji onda definira unutarnji i vanjski brid svake klizaljke. Što se održavanja klizaljki tiče, potrebno ih je nakon upotrebe obrisati suhom krpom kako ne bi hrđale. Osim toga, treba paziti da se u klizaljkama ne staje na beton, pločice, željezo kako se ne bi oštetili bridovi klizaljki. Radi trošenja, klizaljke treba redovito brusiti (stariji i iskusniji igrači preferiraju određeni način brušenja klizaljki koji ovisi o njihovu načinu klizanja i poziciji na kojoj igraju (napadači traže veću pokretljivost dok bekove zanima stabilnost a golmane uz stabilnost i velika površina za zaustavljanje pakova, dok se za mlađe igrače klizaljke uglavnom bruse bez istaknutog radijusa).
PALICA
Hokej se igra palicom. Iako se može priznati gol ukoliko je pak odbijen od klizaljke ili nekog drugog dijela opreme bez svjesne namjere za postizanjem pogotka, golovi se daju isključivo udarcem paka palicom. Sam izbor palice (zakrivljenost šlapice lijevo ili desno, njezina visina, dužina otvorenost na vrhu i oblik, dužina i savitljivost štila) toliko ovise o igraču da je palica vjerojatno najosobniji dio opreme svakog igrača. Od svih tih karakteristika, ovdje ćemo se osvrnuti samo na dvije. Palica može biti "desna" ili "lijeva" što ovisi o zakrivljenosti šlapice palice i u velikoj većini slučajeva ne definira igrača kao "ljevaka" odnosno "dešnjaka". Kada se palica gleda od vrha štila prema šlapici, ukoliko je šlapica zakrivljena u lijevo, suprotno smjeru kazaljke na satu - to je lijeva palica. U suprotnom je desna. Najjednostavniji (i u 99% slučajeva ispravan) način određivanja kakvu palicu početnik treba je da mu se u ruke da palica i kaže mu se da je uhvati jednom rukom nathvatom a drugom rukom pothvatom. Ukoliko mu je desna ruka u pothvatu (donja ruka) - treba mu "desna" palica. U suprotnom - "lijeva". Drugi bitan faktor je veličina palice. Sve su nove palice dovoljno dugačke i treba ih skratiti. Normalna visina (iako iskusniji igrači preferiraju duže ili kraće palice, je da palica ne smije biti duža od 163 cm) je do visine brade ili donje usnice kada igrač stoji na klizaljkama.
TORBA
Torba se koristi za nošenje kompletne opreme. Preporučljivo je da je velika, sa širokim otvorom (dva ciferšlusa) kako bi se oprema lakše stavljala i vadila i sa odvojenim pregradama za opremu i rublje.
OSTALO
Ribana - jednodjelna kombinacija dugih gaća i potkošulje sa dugim rukavima. Radi upijanja znoja najbolja je pamučna. Ribana se oblači na golo tijelo.
Zaštita za zubalo - jeftina a vrlo efikasna i preporučljiva zaštita zubiju. Postoji u raznim veličinama. Radi prilagodbe zubalu uglavnom ih je prije prve upotrebe potrebno zagrijati u vručoj vodi i nakon toga ih staviti u usta i čvrsto zagristi.

Halteri - korisno, držači štucni koji ne zatežu niti sprečavaju krvotok.

Tregeri - korisno, držači gaća koji ne zatežu.

Ljepliva traka ili gumice.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.