Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2006., 09:22   #1
Pasivna agresija

Bilo da je to mama tata frendica sestra decko cura muz zena djete ili kucni ljubimac?

Recimo da je to neka osoba koje se nemrete sam tak rijesiti i zaboraviti tipa mama/tata ili zena/muz odnosno cije udaljavanje bi znacilo puno vise problema nego sama pasivna agresivnost doticne osobe. ( ili ne bi hmm?!?)

Kaj radite? Kak se postavite? Jel vam dodje da ih zadavite? Jeste li ih zadavili? I jel se sad bolje osjecate?

ja bum generalno popizdila..jer ipak ponekad (koliko god izbjegavam) dodjem u situaciju da mi nesto treba..da zbog neceg ovisim o pasivnom agresivcu i onda me naravno sjebe i mene i koncepciju i sve.

Konfrontirati? Ignorirati? Prihvatiti?

Ja sam trenutno vise za zadaviti. Od takvih situacija postajem agresivna..i to ne pasivno.

malo info
http://emoclear.com/clusters/passiveaggressive.html
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 12:07   #2
ignoriram ih, udaljavam od sebe, organiziram si zivot da mi takvi ne trebaju...

priroda takvih je da zele usaditi osjecaj krivnje, nametnuti svoja neispravna mjerila... ja sam prilicno grozan prema takvima... ali nema tu lijeka... treba se maknuti...
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 18:48   #3
Quote:
DarthFlake kaže:
Kaj radite? Kak se postavite? Jel vam dodje da ih zadavite? Jeste li ih zadavili? I jel se sad bolje osjecate?

ja bum generalno popizdila..jer ipak ponekad (koliko god izbjegavam) dodjem u situaciju da mi nesto treba..da zbog neceg ovisim o pasivnom agresivcu i onda me naravno sjebe i mene i koncepciju i sve.

Konfrontirati? Ignorirati? Prihvatiti?

Ja sam trenutno vise za zadaviti. Od takvih situacija postajem agresivna..i to ne pasivno.

malo info
http://emoclear.com/clusters/passiveaggressive.html
Rijetko tko će biti pasivno agresivan bez ikakvog razloga. Možda previše tražiš, a ta osoba ti ne zna izravno lansirat odj.., pa kaže da će napravit to što tražiš i onda ne napravi ili zakasni. Kontroliraj malo tu svoju maniju!
majmun81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 18:52   #4
Quote:
Taroth kaže:
ignoriram ih
Klin se klinom izbija.
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 18:54   #5
Joj, pasivna agresija je super

Nema te metode koja nekog može više ubiti od gorenavedene
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 18:56   #6
puno je lakse ignorirati pasivnog, nego aktivnog agresivca. blago vama koji oko sebe imate pasivne...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 18:59   #7
Nije, jer ti treba više vremena da shvatiš da je netko pasivno-agresivan prema tebi. Jednom ti osoba izgubi papir. Može biti slučajnost. Onda nešto napravi, pa za par puta opet nešto "zaboravi". Ukoliko nemaš uzorkovano ponašanje, dok netko skuži pasivnu agresiju može proći dulje vremena. A do tog trenutka je već naneseno o-ho-ho štete.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 19:00   #8
znam spike. imala sam posla i s pasivnim agresivcima. i osjecam da cu imati opet..mislim da pasivna agresija ima veze s oralno-analnim karakterom i nesposobnoscu dijeljenja i davanja. to je zapravo sublimirani sadizam u najgoroj formi...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 19:07   #9
Nemoj dozvoliti sama sebi da takva osoba ima utjecaj na tebe.. sve je u tome kako ces ti primiti informaciju i kako ces tu informaciju prihvatiti
Zasto ta osoba te izbacuje iz takta pogotovo ako ti je bliska...

Evo ti primjer: Ako ti ja kazem joj kak si debela i ruzna... kako ces ti tu informaciju primiti.. da li ces zaista pomisliti o sebi da si debela i ruzna ili ti je bas svijedno sto ja kazem jer me neznas... ili i sama znas da to nije istina pa ce ti biti smijesno sto sam ja to uopce i rekla...
sve je u nasim glavama..

osobu koju zelis zadaviti zapitaj se prvo koji je tvoj problem ....
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 19:09   #10
iako, cinjenica je cesto da nam u drugima najvise smetaju vlastite karakteristike
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 19:31   #11
Quote:
majmun81 kaže:
Rijetko tko će biti pasivno agresivan bez ikakvog razloga. Možda previše tražiš, a ta osoba ti ne zna izravno lansirat odj.., pa kaže da će napravit to što tražiš i onda ne napravi ili zakasni. Kontroliraj malo tu svoju maniju!
pa u tom i je problem kod p/a
ja te pitam jel mozes...a ak ti izbjegavas odgovor i muljas i navlacis me za nos umjesto da mi kazes ne sorry nemogu/nemam nofci/imam posla..
ono nemrem ja citati misli drugim ljudima

i onda vidis da joj/mu nes nije u redu i da se nekaj prekenjava..i pitas gle jel ti problem oces drugacije...i onda dobijem ...ma ne ne daj nemoj odi idemo daj .. i opet facu svih patnika ovog svjeta. popizdim..
i onda kad ja kazem gle fakat necu tak, ocito ti je problem. Onda dobijem pricu tipa koja sam ja *nesto* jer mi hoce pomoci a ja sad tu nekaj izigravam..

nema veze sa zahtjevim koji mogu biti vrlo benigni..tipa oces mi dodati kantu vode da ne silazim bezveze...
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 19:41   #12
gledjte nije bito ak mi je kolegica s faksa p/a
nju odjebem u troskocima bez problema i zaboli me za to kaj si ona uzima za pravo da igra zrtvu i sabotira sve nesto..

al ovdje govorimo o bliskim osobma..obitelj/partner
dobro partnera se uvijek moze znogirati..
al obitelj ti je prikrpana poprilicno stalno..
sad jedino ne znam da se odselim nekam kam oni nikad ne bi imali novaca da me posjete.
sto i nije neka opcija trenutno. meni.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 19:45   #13
mislim da te tek sad kuzim kaj hoces rec.. s takvima je samo prica i prica i stavljanje stvari na pravo mijesto rijesenje...
to traje i traje, i treba ti puno strpljenja......
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 19:47   #14
hmm..di ima tog strpljenja za kupit..ponestalo mi
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 21:58   #15
Quote:
DarthFlake kaže:
hmm..di ima tog strpljenja za kupit..ponestalo mi
ja sam imala problem da je p/a ponasanje kod mene izazivalo osjecaj krivnje, a kako uistinu nisam bila pogrijesila pokusavala sam to objasniti, dokazati na sve mile i nemile nacine....bezuspjesno naravno.

sad mislim da je kljuc u mojoj nesigurnosti, uvijek bih obrambeno reagirala, a kad je covjek siguran u sebe lakse se nasmjesiti, prici drugoj osobi mirno, ili pak otici mirno...whatever, ali u miru sam sa sobom da si ispravno postupio.

izgleda da nas p/a ponasanje izludjuje time sto nam nabija na nos vlastitu slabost.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 22:00   #16
darth flake, mozda bi bilo dobro da na hrvatskom ukratko izlozis glavne crte pasivno-agresivnog ponasanja. onda bi nam sigurno bilo lakse da prepoznamo karakteristicne obrasce, pa bi mogli naci i neku protumjeru
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 23:53   #17
FAQ (Psihologija abnormalnog doživljavanja i ponašanja):
p/a poremećaj ličnosti je bio u ranijim verzijama DSM-a, a trenutno je "kategorija koju je potrebno dodatno proučiti", pa se nalazi u dodatku...
Drugi naziv za p/a je negativistički poremećaj ličnosti. Simptomi koji se ne mogu objasniti depresijom uključuju kivnost, otpor i suprotstavljanje zahtjevima i očekivanjima na pasivan način. Često se osjećaju zapostavljenima, prevarenima i podcijenjenima. Dakle umjeto zauzimanja za sebe i izravnog (agresivnog) izražavanja ljutnje p/a će kasniti, otezati, zaboravljati i biti namjerno neučinkovit, te tako izluditi svoje suradnike.
majmun81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 03:07   #18
Quote:
majmun81 kaže:
FAQ (Psihologija abnormalnog doživljavanja i ponašanja):
p/a poremećaj ličnosti je bio u ranijim verzijama DSM-a, a trenutno je "kategorija koju je potrebno dodatno proučiti", pa se nalazi u dodatku...
Drugi naziv za p/a je negativistički poremećaj ličnosti. Simptomi koji se ne mogu objasniti depresijom uključuju kivnost, otpor i suprotstavljanje zahtjevima i očekivanjima na pasivan način. Često se osjećaju zapostavljenima, prevarenima i podcijenjenima. Dakle umjeto zauzimanja za sebe i izravnog (agresivnog) izražavanja ljutnje p/a će kasniti, otezati, zaboravljati i biti namjerno neučinkovit, te tako izluditi svoje suradnike.
Takvo mi je ponašanje najgora noćna mora - radije ću se boksati s nekim, nego trpiti takvu perfdinu i dugoročno destruktivnu torturu takvih osoba
__________________
prava šupendara znat će taj moment suicidalne odlučnosti, kad je volja u čovjeku poput žarkog sunca koje mu je usput spržilo i mozak. da, moj je um izgledao kao nebo kojim lete egzotične ptičice. možemo ustvrditi da sam u tom trenutku potpuno šenula. (by krfnkl)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 06:01   #19
Quote:
nataniel kaže:
Takvo mi je ponašanje najgora noćna mora - radije ću se boksati s nekim, nego trpiti takvu perfdinu i dugoročno destruktivnu torturu takvih osoba
..ne treba zamjeravat takvim ljudima niti ih izazivat,malo je nas svjesno kolko smo agresivni..cak i onaj tko se uvjezbo u samopromatranju i distanciranju i uvidio koliko mrzi nije opet svjestan snage i kolicine agresije koja postoji u svakom od nas...kad vam se slome sve obrane vidjet cete..tad pogotovo necete zivjet u iluziji koliko ste dobri..ili covjek uopce
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 09:45   #20
majmun je umjesto mene napisal/a nekaj o tome....a i imate link u mom prvom postu..
samo da nadodam p/a ponasanje ima i svoje patolosku verziju i to uredno stoji u DSM (4 i guess)
al postoji i ona blaza verzija a to je da se tak neka osoba ponasa prema samo nekim osobama ili u samo nekim situacijama..

i onda kad ti recimo netko bolesno blizak - primjerice mama pocne tako se ponasati..
i onda nastaju parade oko nekih totalno jednostavnih stvari kao kupovina kruha ili brisanja prasine.

E sad ono kaj mene muci je od kuda poceti i kaj reci takvoj osobi?
Ono prvo sto mi pada na pamet je konfrontacija. Reci joj u facu da se kuzi da ona to nece i ne zeli napravt i da takvo prekenjavanje opce nis ne znaci i sl.
Al ono faking osnova tog i takvog ponasanja je da osoba ti je uvijek na raspolaganju i uvijek ce pristati na sve i onda ne mozes reci nisi mi htjela - jer je htjela. A ak ides prigovarati o kvaliteti izvrsenog djela ( jer tu najvise i sabotiraju) uvijek se moze pozvati na to da sam ja nezahvalna sto to opce i trazim i da budem sretna da je to opce i napravila. I tu mi presjeca prakticki bilo kakvu daljnju raspravu, jer ja nemam "dovoljno cvrstih dokaza" da ona to ustvari opce in the first place nije ni htjela napraviti.
Dakle to ne bi uspjelo..
Da prihvatim igru i kazem ti si nepouzdana necu vise nista s tobom raditi. A sto ako vam je takav sef ili imas 15 godina a takvi su ti roditelji ili imas 3 djece i zena ti odjednom razvije takav tip ponasnja. Mjenjati posao, roditelje ( ) muza. To mi se cini cisti gubitak (sa moje strane prvenstveno)jer em sam zlostavljana od strane te osobe em gubim mozebitno i dobro radno mjesto/obitelj. Also jednostavno uklanjanje iz drustva takvih osoba i nije uvijek tako moguce.

Al osoba te jos uvijek sabotira.
Da li da igram na kartu osjecaja pa da ju pokusam pitati sto ju smeta kod mojih zahtjeva/mene, al sumanjm da bi i to upalilo (poradi opceg izbjegavanja takvih situacija kod p/a osobe)

ili se jednostavno ici zajebavati na njihov racun i postavljati zahjteve za koje znas da su preveliki da ce ih izzivcirati te jednostavno gurati granice njihovog strpljenja i mogucnosti da progutaju svo to svoje negodovanje (kao sto to inace rade) pa da jednom vec napokon puknu i stresu vam sve u lice sto vas ide Al to mi je previse S/M pristup.

Opet napominjem ovdje se radi o p/a ponasanju osobe koja vam je bliska, relativno vazna u zivotu i nije vam samo tako lagano izbaciti ju iz istog. Dakle potrbno je nauciti nositi se s time.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.