Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2006., 17:55   #21
a cuj razina na ovakvim forumima je vishe nego jadna. u svim pogledima. nema se tu kaj puno reci.
:mljeko:
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 11:41   #22
Smile

Quote:
intelektualac kaže:
Ne bi vidio nikakve spirale ni slicne pizdarije, jer je nemoguce opisati karakteristike kretanja elektrona (primjer). Elektron u mehanickom smislu nema svoju brzinu, putanju, smjer, akceleraciju i sl. Zapravo svi oni modeli atoma u stilu "proton+neutron u sredini i elektroni kruze okolo" je cista pretpostavka i pizdarija.


Quote:
......nemoguce je pokusom ili nekim postupkom dokazat, jer na toj razini cestice međudjeluju s uređajem (mjernim, bilo kakvim).
Opet, elekt. imaju svoju masu, naboj itd. te znamo da fizicki postoje
analogno onome prvome, elektroni nemaju naboj, to je fiktivna kvaliteta uvedena radi lakseg opisivanja međudjelovanja u koja ulaze (i radi kojih ih ne vidimo same po sebi, vec samo iz medjudjelovanja)

Quote:
Opet, elekt. imaju svoju masu, naboj itd. te znamo da fizicki postoje, dakle za nj. mora vrijediti zakon ocuvanja kolicine gibanja, energije, mase itd.... znači ne mogu nestati i stvoriti se negdje drugdje.
dakle iako sam vec zaboravio sto sam htio dokazati ovim postom
zasigurno sam uspio.:klap:
Misljenja?
e sad...zakon ocuvanja kolicine mase...koliko se sjecam, svaki beta raspad prati neutrino cestica koja je izmisljena kako bi nadoknadila gubitak energije u racunu, a koja nikada nije pronadjena jer ne medjudjeluje s nicim
etejid :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 11:57   #23
Smile

Quote:
mrQ kaže:
ma opet si rekao čestice, tako da sve pada u vodu. u svemiru nema čestica. svemir nije čestični.
samo kretanja nekakvih energija koje se kreću kao zemlja, voda, vatra, vjetar.
u ovom svemiru i u bilo kojem. ovo je realnost. elementarna površina realnosti.
5.elementa nema već dugo vremena
svemir je jedna velika eksplozija i nestat ce kad eksplozija zavrsi...a kako je u eksploziji stanje kaoticno, materija i antimaterija su se rastrkle na razlicite strane i jos se nisu stigle ponistit, al ima vremena
zivot je nesto sto pokusava uvesti red (barem ja to tako vidim) i na taj nacin je katalizator svrsetka eksplozije

sve sto vidimo oko sebe i u sebi, jedna je silocestica koja, radi razlicitog medjudjelovanja sa sebi istima ili zbog nemedjudjelovanja, tvori razlicite stvari koje onda mozemo nazvat kvarkovima i elektronima ili "kretanjima energije poput..."
etejid :) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.