Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2006., 14:14   #1
Dubai

prekopah, ali nadjoh neke prastare topice, vrlo kratke... i uglavnom spominjanje bloga dubai.blog.hr, ali i to cudo nije updejtano vise od godine dana...

daklem, pala odluka da se u veljaci ide u Dubai... mozda uspijemo naci smjestaj preko veze pa bismo samo platili put, sto bi bilo super...

e sad, sta sve vrijedi tamo pogledati... cujem da se moze i kupati (mada plaze i nisu nesto naj), sto nama pase, jer i trazimo mjesto gdje je dovoljno toplo u to doba godine, a nije predaleko jer imamo samo tjedan dana... da hrana nije skupa, da ima djid

jedva cekam pobjec negdje
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 14:45   #2
Quote:
macka kaže:
...a nije predaleko...


Nemam ti niš pametno za reći ali ovo kvotano mi je prejako.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 15:02   #3
Quote:
aaston kaže:


Nemam ti niš pametno za reći ali ovo kvotano mi je prejako.

pa dooobro, sve je to relativno... ja bi jope u Tajland, ali mi je to 'predaleko'... Dubai je ipak na nekoliko sati leta manje
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 17:01   #4
bas sam i ja danas trazila po starim topicima o dubaiu al nista. idem za 10ak dana i volila bih cuti sta treba probat od zabave tipa voznja po dinama..formula 1 karting, sky diving...water park...etc. cujem da pregledaju hard drive diskove, koliko je istina da bas svaki pregledaju?
TiNa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 21:27   #5
Ok izgleda da ću ja morati napisati par riječi.
Od 15.01 do 15.02 u Dubaju održava se Dubai šoping festival i to je pravastvar za pogledati. Puno raznih manifestacija lutrije zabave i neznač čega još. Kako si već upoznata plaže im nisu one sa slika tropskih otoka ali sigurno češ nači tvoje mjesto pod suncem. Najljepše sređene plaže nalaze se na Jummeiri cca. 10km od Dubaja . Tamo su smješteni najljepši hoteli i dakako Burj Al Arab . Hotel na moru sa nedostupnih "7*". Savjetujem ti da odeš na ručak ili večeru na 24kat (možda 27) na vrhu hotela. Cijena ručka ili večere cca.60eura po osobi i možeš jesti što god poželiš . Ja sam skoro udavio sa polovicama jastoga i kamenicama. Ako planiraš posjetiti vodeni park (ja ti to preporučujem) koji je u neposrednoj blizini spomenutog hotela uzmi prospekt hotela jer ako se ne najaviš telefonski i ako nedaš broj kreditne kartice i ako niste prikladno obučeni , hotel čete vidjeti samo izvana.
Restorana ima masu gdje se može dobro i jeftino jesti samo to biš se tamo morala više raspitati jer to je ogroman grad pa sada seznam kako i gdje bi te uputio. Izlet sa đipovima po dunama....to bi ti isto svakako preporučio kao i jednodnevni izlet u OMAN iz razloga jer je isti jako blizu. Viza za Oman nije potrebna odnosno dobiva se na granici ako već u putovnici imaš vizu za UAE točnije iz DUBAI-a. Što se onog skijališta tiče to ti nebi znao odgovoriti ali čujem da su nedavno otvorili još jedno skijalište i to veče.
Ako budete smješteni u gradu glupo je da ti govorim da pogledate BUR i DEIRU ili bolje rečeno ljevi i desni dio grada Dubai-a te centar centra Nasser squer.
Abu Dabi je isto interesantna destinacija ako imate vremena.
Zaboravio sam...na Jummeriji vidjet čete 2 palme koje se rade i svjet u malome ali mislim da se za sada može vidjeti samo prva palma koja je skoro gotova.

U slučaju da te još nešto interesira.......slobodno pitaj....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 09:52   #6
@ conan: najprije

sve zvuci super... a aquaparku ce se posebno dragi radovati

znaci da razmotrimo i Oman i Abu Dhabi, je dovoljan jedan dan i za ovo drugo?

i kazes da nam treba viza za Dubai - se to moze dobiti na granici ili ide neka druga procedura?

ahhh, ovo planiranje ce mi pomoc prezivjeti hladne dane
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 10:06   #7
Quote:
conan kaže:
Viza za Oman .... dobiva se na granici ako već u putovnici imaš vizu za UAE točnije iz DUBAI-a.
Jel ovo provjereno? Tj. jesi li je ti tako dobio? Ako si bio u Omanu i ako ti se da, napiši još nešto o tome
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 10:51   #8
i kazes da nam treba viza za Dubai - se to moze dobiti na granici ili ide neka druga procedura?


Viza za Dubai na itekako treba. Ja sam bio tamo 2 puta a Dubai sam vidio samo jednom ali o tome ću jednom drugom prilikom.
Da biš dobila vizu za UAE moraš putovati avionima emiratesa . To je najjednostavniji način za dobavanje vize jer su onda oni sponzori tvog putovanja. Sponzori za vizu mogu biti i hoteli ako ih bukiraš ili prijatelji iz emirata ali nisam siguran da li je dovoljno da oni tamo rade nego paš autohtoni emiračani. Njihova viza nije ona klasična koja se diže u ambasadama jer njihove vize se izdaju isključivo u emiratima tj. po dolasku u Dubai na aerodrom.
Aquatic park u Dubaiu je jedinstven u svijetu jer su tobogani napravljeni obrnutim redom a to znači da se starta sa poda tj. najniže točke te se kreče prema vrhu dokle kod drugih parkova kreče se od vrha tobogana.

Što se tiče Omana i Abu Dabia nebi ti preporučio sve u jednom danu iako bi se i to moglo odraditi ali poslje je pitanje što bi te vidijeli u tako kratkom vremenu.
Viza za Oman kako sam ranije napisao za one koji imaju pečat emirata Dubaia mogu slobodno u Oman te če na granici uz malu nadoplatu dobiti express vizu . Detaljnije se može vidjeti na http://www.rop.gov.om/services_passport2.asp
. Što se Omana tiče to je isto dosta sigurna zemlja iako nije tako bogata kao UAE ali svakako preporučujem da se ode pogledati.

Pozdrav
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 12:14   #9
Quote:
conan kaže:
Da biš dobila vizu za UAE moraš putovati avionima emiratesa . To je najjednostavniji način za dobavanje vize jer su onda oni sponzori tvog putovanja.
pa to mi je nekako i bio plan ic njihovim airlinesom... ahh, sad se osjecam vidovito

Quote:
conan kaže:
Aquatic park u Dubaiu je jedinstven u svijetu jer su tobogani napravljeni obrnutim redom a to znači da se starta sa poda tj. najniže točke te se kreče prema vrhu dokle kod drugih parkova kreče se od vrha tobogana.
wow, dragi ce definitivno biti odusevljen

Quote:
conan kaže:
Što se tiče Omana i Abu Dabia nebi ti preporučio sve u jednom danu iako bi se i to moglo odraditi ali poslje je pitanje što bi te vidijeli u tako kratkom vremenu.
pitam jer si stavio da preporucas jednodnevni izlet u Oman... je li jednodnevni izlet u Abu Dabi isto ok ili treba vise? ne mislim oba u jedan dan
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 12:28   #10
Oman i Abu Dabi su jednodnevni izleti....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 12:34   #11
Quote:
conan kaže:
Oman i Abu Dabi su jednodnevni izleti....
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 15:36   #12
Nadam se da ce do veljace vrijeme malo zatopliti, jer sada je brrrr i nista od kupanja a sto se tice bloga... ima dubai2.blog.hr
Nasljednik starog bloga, oni ce vam rado odgovoriti na pitanja... Sretan put!!
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 22:27   #13
www.bluebananaarabia.com

www.dubaicityguide.com

time out dubai je isto dobar izvor informacija...
TiNa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 21:46   #14
A kako zene moraju biti odjevene koje idu tamo? Jel postoje neka pravila ponasanja, kao i u Iranu itd. ??
Tihhana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 10:58   #15
To je naizgled jako konzervativna zemlja barem dokle ne pređeš granicu na aerodromu. Carinice su uglavnom mlade cure obučene u crninu i to kompletno marama uključena . Samim time kako se kaže prvi dojam je onaj najvažniji ali moram ti reči da je u tom slučaju pogrešan. Čim izađeš iz aerodroma vidiš da je to muslimanski svijet ali isto tako i teški zapad jer baš prave emiračanke uopče ne nose maramu na glavi . Tamo tko nosi maramu na glavi jesu žene radnika koji tamo rade a to su ti Pakistanci ili Iranci kojih ima mnogo . Naime, za razliku od ostalih islamskih zemalja koje sam uspio posjetiti Dubai ti je amerika na bliskom istoku ne samo po ekonomiji nego i po slobodi.

Nadam se da ti je sada malo jasnije....



p.s. Skoro sam zaboravio kad se priča možda o nasilju ili slično.
U slučaju da se netko tamo potuče na ulici ?
Policija momentalno uhiti obojicu , otprati ih u stan po osobne stvari i krenu prema aerodromu . Dubaiski aerodrom je zadnja stvar koja če ta dvojica vidjeti u Emiratima jer se neće moći nikad više vratiti.
Oni ne pitaju tko je bio kriv.......?
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 11:05   #16
Samo opaska za one koji ne znaju... tko ima u putovnici stambilj da je bio u Izraelu, ne moze u Dubai.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 11:07   #17
pitaju,a kriv je uvijek ne-lokalac
isto vrijedi za prometne nesrece,kriv si ako si u sukobu s lokalcem
inace,zakoni su muslimanski i strogi ali u praksi je opustenije...medjutim,ako pozele mogu upotrijebiti zakon na tebi

sex sa osobom koja ti nije bracni partner(boyfriend/girlfriend ne prepoznaju): cca 6 mjeseci
pokazati srednji prst tipu koji ti je presjekao put u autu a uspostavilo se da je murjak u civilu:mjesec dana zatvora
voznja pijan:mjesec dana zatvora(dosta striktno)
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 16:13   #18
Quote:
useless kaže:
pitaju,a kriv je uvijek ne-lokalac
isto vrijedi za prometne nesrece,kriv si ako si u sukobu s lokalcem
inace,zakoni su muslimanski i strogi ali u praksi je opustenije...medjutim,ako pozele mogu upotrijebiti zakon na tebi

sex sa osobom koja ti nije bracni partner(boyfriend/girlfriend ne prepoznaju): cca 6 mjeseci
pokazati srednji prst tipu koji ti je presjekao put u autu a uspostavilo se da je murjak u civilu:mjesec dana zatvora
voznja pijan:mjesec dana zatvora(dosta striktno)
Mozda je glupo pitanje..ali nadam se da to ne znaci, da ne smijes biti u istoj sobi sa deckom Nemaju valjda kamere u sobama

A jel se smijes drzati na ulici za ruke?
Tihhana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 16:15   #19
Quote:
Ipanema kaže:
Samo opaska za one koji ne znaju... tko ima u putovnici stambilj da je bio u Izraelu, ne moze u Dubai.
Nisam bila u Izraelu..a zasto se ne moze u Dubai?
Tihhana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 20:40   #20
Izrael kao državu priznaju tek par muslimanskih zemalja , Egipat,Jordan,Turska i neznam još koja . Za druge islamske države Izrael jednostavno ne postoji tako da turist koji je prethodno bio u Izraelu zapravo bio je kod vraga i poslje toga nema više Dubaja bez nove putovnice.
conan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.