Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2017., 21:43   #361
Ja operiran krajem svibnja tzv "umbilikalna hernija" (imal sam je 7 godina)..još osjećam mrežicu i spavam stalno na leđima..ako se slučajno okrenem na bok..osjetim je..no svakim danom sve manje i manje..Bio na bolovanju mjesec dana..sad polako al sigurno
radim lakše poslove..ne zamaram se..ne pijem nikakve lijekove..puno šetam..ili ljenčarim. Ne pada mi teško! Jedem više kašastu hranu..i sve ide svojim tokom! Prvi dan sam bio hospitaliziran..drugi dan operiran..treci dan otpusno pismo i za 10 dana izvadili konce i vele mi miruj par mjeseci..eto! Ako nekog još nešto zanima,,nek me pita!
__________________
Krivotvoren mi je potpis

Zadnje uređivanje zac6319 : 18.07.2017. at 21:55. Reason: nije sedam dana nego deset..sad pogledao nalaz!
zac6319 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 17:01   #362
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Meni 3 radiologa nisu vidjela dvije kile srednje veličine na uzv pregledu. Tek abdominalni kirurg u specijaliziranoj klinici za hernije jest. Ako to tvoje jest kila, a nemaš vidljivo izbočenje, mogao bi se namučiti s dolaskom do točne dijagnoze ako odeš bilo kome i bilo gdje na uzv. Ta dijagnostika nije baš za svakoga.
Može informacija koji je to abdominalni kirurg i koja poliklinika?
Unaprijed hvala
Ribica00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:55   #363
Quote:
Ribica00000 kaže: Pogledaj post
Može informacija koji je to abdominalni kirurg i koja poliklinika?
Unaprijed hvala
Naravno. Dr. Ulrike Muschaweck, evo:

http://www.leistenbruch.de/english.html
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 19:36   #364
Postoji li osoba koja je obavila operaciju bruha u nekoj hrvatskoj javnoj bolnici Zagreb ili Karlovac i da je zadovoljna s rezultatom operacije i da se nakon operacije uspješno može i dalje baviti sa sportom bez toga da ju mrežica,smeta ,boli itd... U kojoj ste bolnici obavili zahvat,tko vas je operirao i koju vrstu bruha ste imali? Unaprijed hvala
Ribica00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 19:38   #365
Quote:
Ribica00000 kaže: Pogledaj post
Postoji li osoba koja je obavila operaciju bruha u nekoj hrvatskoj javnoj bolnici Zagreb ili Karlovac i da je zadovoljna s rezultatom operacije i da se nakon operacije uspješno može i dalje baviti sa sportom bez toga da ju mrežica,smeta ,boli itd... U kojoj ste bolnici obavili zahvat,tko vas je operirao i koju vrstu bruha ste imali? Unaprijed hvala
I zaboravih napomenuti da je operacija bila od prije godinu do 5,6,7 godina!
Ribica00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 10:33   #366
Rebro, kirurga nije potrebno niti korektno imenovati jer radi cijeli tim. Ožiljak je doslovno u nestajanju kao da je radio plastični kirurg, tri godine su prošle a mrežicu niti ne osjećam
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 11:31   #367
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Rebro, kirurga nije potrebno niti korektno imenovati jer radi cijeli tim. Ožiljak je doslovno u nestajanju kao da je radio plastični kirurg, tri godine su prošle a mrežicu niti ne osjećam
Hvala na odgovoru
Samo me zanima koju vrstu bruha ste operirali?
Ribica00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:58   #368
inguinalna, boravio u bolnici 23 sata i izvolite van čeka nas slijedeći pacijent, a žena je pripremila prtljagu za višetjedni boravak. Dapače, jako sam zadovoljan i sa brzinom i kontrolnim pregledom nakon svega 7 dana
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:59   #369
Quote:
Ribica00000 kaže: Pogledaj post
Postoji li osoba koja je obavila operaciju bruha u nekoj hrvatskoj javnoj bolnici Zagreb ili Karlovac i da je zadovoljna s rezultatom operacije i da se nakon operacije uspješno može i dalje baviti sa sportom bez toga da ju mrežica,smeta ,boli itd... U kojoj ste bolnici obavili zahvat,tko vas je operirao i koju vrstu bruha ste imali? Unaprijed hvala
Ja sam operirao u Splitu prije tri mjeseca, a 2,5 mjeseca nakon operacije sam otišao na 9-o dnevno putovanje na kojem smo većinom planinarili i to je prošlo bez problema.

Mrežicu i dalje osjetim, neki nelagodan osjećaj kojeg teško mogu opisao kao bol osjetim povremeno, ali više mi djeluje da je to završetak mišića kroz kojeg je kirurg pristupao, nego sama mrežica. Ožiljak mi je najviše osjetljiv na hladnoću.

Međutim, mislim da ti ove informacije neće previše pomoći. Informiraj se kod kirurga kakve mrežice koristi (ove nove su dvokomponentne), a od preporuka drugih gledaj da nije bilo komplikacija i infekcija. Kako će ti poslije biti po pitanju mrežice je dosta individualno - kako ti tijelo reagira na ozljedu i strano tijelo.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:03   #370
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Ja sam operirao u Splitu prije tri mjeseca, a 2,5 mjeseca nakon operacije sam otišao na 9-o dnevno putovanje na kojem smo većinom planinarili i to je prošlo bez problema.

Mrežicu i dalje osjetim, neki nelagodan osjećaj kojeg teško mogu opisao kao bol osjetim povremeno, ali više mi djeluje da je to završetak mišića kroz kojeg je kirurg pristupao, nego sama mrežica. Ožiljak mi je najviše osjetljiv na hladnoću.

Međutim, mislim da ti ove informacije neće previše pomoći. Informiraj se kod kirurga kakve mrežice koristi (ove nove su dvokomponentne), a od preporuka drugih gledaj da nije bilo komplikacija i infekcija. Kako će ti poslije biti po pitanju mrežice je dosta individualno - kako ti tijelo reagira na ozljedu i strano tijelo.
Hvala na odgovoru
Samo je problem s tim preporukama sto osobno ne poznam nikog tko je operirao bruh,a i na forumu je vise negativnih iskustava s javnim bolnicama(mada opet je dobro sto znam kod kog sigurno ne ici).Kad bi barem ljudi vise pisali svoja i pozitivna i negativna iskustva opcenito o doktorima,onda bi se vidjelo tko doista nije dovoljno strucan,a i kojem doktoru se potkrala greska(jer i oni najbolji nekad griješe jer ipak su samo ljudi od krvi i mesa).
Ribica00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 18:11   #371
Ne mora biti čak ni do doktora. Meni je operacija bila odgođena zbog postavljanja klima u sale, pa su me ljudi koji su imali iskustva savjetovali da ne požurujem, nek se dobro sala "uhoda" nakon radova. Navodno je čak sigurnije kad si ranije na redu nego kasnije jer se sale u pravilu ne čiste nakon svakog pacijenta (ja sam doslovno čekao ispred sale dok su unutra šili, pa budili pacijenta).
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:29   #372
Pozdrav, prije točno tjedan dana operirao sam preponski nruh i ugrađena mi je mrežica (Lictenstein metoda). Pušten sam nakon dva dana kući.
Rana mi je trenutačno otečena i tvrda, ne boli kad mirujem, ali pri hodanju, ustajanju i sjedanju baš boli.
Pomislio sam da je infekcija, ali crvenilo bi se i boljelo bi neovisno o mirovanju. Koliko dugo se osjeti bol, tj. rezanje? Duž ožiljka mi je baš tvrdo, znam da to može biti reakcija tkiva na ugradnju mrežice i na samo rezanje kože i mišića.
Možda je to sve ok, ali kad čitam da netko nakon tjedan dana već vozi auto, ide u šetnje i sl., ja to ne mogu ni zamisliti.
Fras84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:34   #373
Meni se lagano zadebljanje još osjeti, iako je prošlo skoro 5 mjeseci. 2 mjeseca je bilo istaknutije. Ožiljak je još tvrd iako se puno manje osjeti.

Meni su rekli da 2 tjedna ne smijem voziti, te općenito moram izbjegavati sjediti. Normalno je da te boli, pri nekim pokretima to možeš očekivati bol i nakon 3-4 tjedna, iako je najjača prvih par dana, onda oko 10-14 dana lagano počinje opadati.

Sljedeći tjedan skidaš punte?
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 22:59   #374
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Meni se lagano zadebljanje još osjeti, iako je prošlo skoro 5 mjeseci. 2 mjeseca je bilo istaknutije. Ožiljak je još tvrd iako se puno manje osjeti.

Meni su rekli da 2 tjedna ne smijem voziti, te općenito moram izbjegavati sjediti. Normalno je da te boli, pri nekim pokretima to možeš očekivati bol i nakon 3-4 tjedna, iako je najjača prvih par dana, onda oko 10-14 dana lagano počinje opadati.

Sljedeći tjedan skidaš punte?
Da, u ponedjeljak idem skidati konce.
Sad mi je lakše, uplašilo me to oteknuće oko rane (izgleda kao da imam bruh), bolno je na dodir, ali izgleda da to mora tako. Ustvari, danas je tek sedmi dan od operacije, ali kad čitam da se neki vrate normalnim aktivnostima skoro odmah, to mi zvuči nevjerojatno.
Znači, mogu kroz nekih 5-7 dana očekivati poboljšanje...
već mi je prošlo kroz glavu kako ću morati na novu operaciju :-/
Fras84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 03:29   #375
Quote:
Fras84 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, prije točno tjedan dana operirao sam preponski nruh i ugrađena mi je mrežica (Lictenstein metoda). Pušten sam nakon dva dana kući.
Rana mi je trenutačno otečena i tvrda, ne boli kad mirujem, ali pri hodanju, ustajanju i sjedanju baš boli.
Pomislio sam da je infekcija, ali crvenilo bi se i boljelo bi neovisno o mirovanju. Koliko dugo se osjeti bol, tj. rezanje? Duž ožiljka mi je baš tvrdo, znam da to može biti reakcija tkiva na ugradnju mrežice i na samo rezanje kože i mišića.
Možda je to sve ok, ali kad čitam da netko nakon tjedan dana već vozi auto, ide u šetnje i sl., ja to ne mogu ni zamisliti.
Bez brige, to je normalno. Ja nisam 10 dana mogao na noge koliko me rezalo. A što se tiče trpljenja boli, mogu se sam bosti iglom u butinu za okladu tako da nije da sam plačipizda... Meni ti je tek nakon 15 dana postalo manje bolno da sam donekle bio normalniji ali nisam prije 25 dana mogao ništa normalno raditi... Ni na posao.. a moja firma..
dubrovnik4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:29   #376
Bio sam na kontroli 9. dan, izvadjeni konci, kaze kirurg sve ok, ali da oteknuće moze biti i mjesec dana.
Bolovi su prestali, malo osjetim nekad, jedino rana oko oziljka svrbi jer ocito prolazi... Zadovoljan sam!
Jedino sam dobio 3 uputnice za tri kontrolna pregleda, svasta?!
Fras84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 00:43   #377
Quote:
Fras84 kaže: Pogledaj post
Bio sam na kontroli 9. dan, izvadjeni konci, kaze kirurg sve ok, ali da oteknuće moze biti i mjesec dana.
Bolovi su prestali, malo osjetim nekad, jedino rana oko oziljka svrbi jer ocito prolazi... Zadovoljan sam!
Jedino sam dobio 3 uputnice za tri kontrolna pregleda, svasta?!
a zašto tri kontrolna pregleda?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:52   #378
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
a zašto tri kontrolna pregleda?
Nemam pojma, iskreno! Mozda kirurg nabija bodove, ne znam :-)
Treba li mazati oziljak nekom kremom ili nista?
Fras84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:26   #379
Ja sam mazao kanterionovim uljem, malo se raširio i dosta je taman, ali nadam se da će poblijediti. Najvažnije mi je da nije došlo do ispupčenja, kao kod jednog ožiljka na trbuhu, ali mislim da to ima više veze s načinom šivanja (kroz kožu, a ne preko kože). Na tom na trbuhu sam koristio contratubex bez ikakvog efekta (a krema skupa).
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:52   #380
Kakve ste simptome imali, ja ko za vraga se sa malim igrao neki dan i nesto me jako presjece kod pupka ljevo malo, i sad ko za vraga što me i najviše brine je da me peče ko vrag kad se iz ležečeg položaja ustanem, i to me i brine jer upale mišića bole a ovo je specifično jaka bol sa pečenjem, iako su najčešće te preponske kile vidim da ima i ostalih... valjda nije to kvragu... možda samo neka upala... joj ?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.