Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2007., 01:36   #61
Wink

Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
ja sam na internetu slucajno naletjela na prilicno negativnu prognozu (sad tu stranicu vise ne mogu naci ),
Ma i bolje da nemožeš....još joj se samo fali depresirat čitajuči takve negativne stvari

Inače meni je za sve informacije uvjek neurologinja prva na listi, a net mi je zanimljiv samo u tom kontekstu čitanja nečijeg osobnog iskustva /pogleda na život.....


a u vezi informacija i depresiranja....nebi vjerovala ali u Priručniku za svakodnevni život mijasteničara (imam neko drugo izdanje iz '91) nema uopče crnih pogleda na stvari ,štoviše ima zanimljivih savjeta ......


Za tvoj simptom stoji....

Bolesnik sebi nabrzinu može pomoći kod padanja očnih kapaka tako da stavi ljepljivu traku na kapak i obrvu (valjda selotep)...

Možeš vjerovat ?

Znam da je pisano u najboljoj namjeri no uvjek me nasmije kad zamislim reakciju / izraz lica bližnjih ljudi (a da ne govorimo o onima koji te ne znaju ) Da to netko od mijasteničara napravi mislim da bi ga ljudi gledali ko Mr. Beana .
Dobro da nisu savjetovali stavljanje čačkalica u oči kao što radi onaj mačak tom u crtičima kad mu se spava a želi uhvatit Jerrya.

A Jazzolinnina razmišljanja o rađanju su me podsjetila na savjet za majke mijasteničarke gdje piše da ako je dijete živahno da ga se ne ustručavaju držat pomoču remenčiča dok šetaju s njime na što ja nikako nemogu iz glave izbrisat sliku nekog parka gdje ljudi na šetaju pse na uzici a među njima neka majka šeta dijete





Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
iako ... sad me nesto buni. cini mi se da je postojao neki veci topic o mg, ali ne mogu ga pronaci. nejasno se sjecam da je bilo dosta ljudi na njemu, mozda bi se medju njima moglo naci neko konkretnije iskustvo.
zašto imam toliki filing da misliš na ms.
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 10:13   #62
Myasthenia gravis

Odgovor za Imagine i sve ostale!!!
Za Imagine
Kortikosteroide smanjujem skroz,pijem ih vec 6mj i kako pijem imuran steroide smanjujem a uvijek sam ih pio na drugi dan.Sto se tice kilaze nisam se udebljao ,ostao sam na istoj svojoj tezini ali uvijek pratim neki vid dijete jer imam veoma dobar apetit.Uostalom nije sve crno,zavisi kakvih problema imas od mijastenije,ja sam ih imao sve svaki onaj najgori problem sto se tice mijastenije,nisam vjerovao da cu doci u ovakvo stanje kao sto sam danas kad se pogledam prije nekih 6 do 8 mj.
Znas da je veoma zafrkano kada 4 godine ne mozes doci do wc bez necije pomoci,nemas osnovnih potreba za sebe a kamoli izaci niz stepenice ili prohodati uz neciju pomoc.
Nije sve u kortikosteroidima,pokusaj nesto drugo od lijekova kod svog neurologa,zasto ne imunoglobulini!!!
A Mestinon skidam se i sa njega popijem ga po potrebi isto!!!
Vazno je puno da imas dobrog doktora,koji ce zajedno sa tobom boriti se i prolaziti kroz bolest zajedno sa tobom,i imati isto takvo zadovoljstvo kao i pacijent u lijecenju i pobijedjivanju te bolesti!!!
lakiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 23:57   #63
Quote:
imagine kaže: Pogledaj post
zašto imam toliki filing da misliš na ms.
ne mislim
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 20:54   #64
koliko vas koristi protutijela na protutijela terapiju i kako vam se čini, jel učinkovita...jesu druge opcije bolje, kakve su vam nuspojave...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 22:05   #65
Myasthenia gravis

Pa kakva je to terapija,moze li malo objasnjenje,jeli slicno imunoglobulinima
lakiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 14:35   #66
Wink

Quote:
lakiot kaže: Pogledaj post
Odgovor za Imagine i sve ostale!!!
Za Imagine
Kortikosteroide smanjujem skroz,pijem ih vec 6mj i kako pijem imuran steroide smanjujem a uvijek sam ih pio na drugi dan.Sto se tice kilaze nisam se udebljao ,ostao sam na istoj svojoj tezini ali uvijek pratim neki vid dijete jer imam veoma dobar apetit.Uostalom nije sve crno,zavisi kakvih problema imas od mijastenije,ja sam ih imao sve svaki onaj najgori problem sto se tice mijastenije,nisam vjerovao da cu doci u ovakvo stanje kao sto sam danas kad se pogledam prije nekih 6 do 8 mj.
Znas da je veoma zafrkano kada 4 godine ne mozes doci do wc bez necije pomoci,nemas osnovnih potreba za sebe a kamoli izaci niz stepenice ili prohodati uz neciju pomoc.
Nije sve u kortikosteroidima,pokusaj nesto drugo od lijekova kod svog neurologa,zasto ne imunoglobulini!!!
A Mestinon skidam se i sa njega popijem ga po potrebi isto!!!
Vazno je puno da imas dobrog doktora,koji ce zajedno sa tobom boriti se i prolaziti kroz bolest zajedno sa tobom,i imati isto takvo zadovoljstvo kao i pacijent u lijecenju i pobijedjivanju te bolesti!!!

Kortikosteroide skroz smanjuješ a piješ ih samo 6mj i to samo na svaki drugi dan a skidaš se i sa mestinona.

Toliko me nadahnjuješ da sam odlučio od sutra ne uzimat ljekove kad vidim kako tebi super ide

A sad evo opet pesimistični tj. realni Imagine....

Nije ni čudo da te ne muči nekakva zabrinutost za 'ono ubuduče' kad taj otrov uzimaš tako kratko a ne godinama bez velikih promjena u dozi prema dolje. I još ga uzimaš na svaki drugi dan. Ja ga nikad nisam mogao na svaki drugi (jedan dan sam na manje ali ...) a oduvjek sam na maksimalnoj dozi mestinona....no to mi nimalo ne smeta jer su ko bomboni.

Nadam se da me neče krivo shvatit da ti ovo pišem u nekom kontekstu 'tko je veči bolesnik' ...štoviše to si ti kad kažeš kako si se patio te 4 god. Ja toliko ipak nisam i hvala bogu ne znam kako je to kroz toliko razdoblje ALI obrati pažnju zbog čega ja to ne znam...To što si prošao meni nije neki život i da ti iskreno kažem nije mi ni jasno zašto uzimaš Kortikosteroide samo 6 mjeseci a patio si se 4 god. Pa koji te doktor pustio da se tako patiš??


p.s. znam da nije sve u Kortikosteroidima ....no imunoglobulini nisu neko rješenje šta raste na stablu pa ga dobiješ kad ti puhne....a sve nosi svoje posljedice....cak i imuran na račun kojeg sam uspio smanjit Kortikosteroide.
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 15:33   #67
Cool

Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post

nego ... sorry sto se ponavljam, ali opet malo objasnjavam jer ja nisam pocela sumnjati na mijasteniju sama od sebe.

mene su poslali na rebro prije 7 godina jer mi je od '87 spusten kapak i isao je jos dolje. tamo sam prosla tonu pretraga, doktorica je sumnjala na mg (ja sam onda procitala par clanaka o njoj, nije bilo ove podjele na podvrste, samo jedna verzija da je gadna bolest), a ja sam se nadala i molila boga da nije. cak su me stavili tjedan dana na mestinon jer se cinilo da mi se kapak malo podigne kad ga uzmem, ali za to sam morala proci jos dodatnih pretraga koje su me izbezumile plus mi se cinilo da pijem lijek sa stotinu nuspojava za nesto sto mozda nemam. tak da sam se lijepo zahvalila i odustala.

kapak sam operirala ali se brzo poceo opet spustati. oftalmologica me htjela poslati neurologu ali sam ja rekla da ne bih, da sam dobro i tak. opet bijeg.

prije oko godinu i pol opet sam isla na pretrage jer mi je kapak opet na pol oka a imam i dvoslike, opet su testovi negativni, ali nedavno sam bila kod jednog doktora koji mi je rekao da imam mijasteniju jer sam odreagirala na neku "standardnu terapiju". bila sam previse pod sokom da bih ga dalje ispitivala, ali preporucio mi je da opet idem na testove.

eto.
znao sam da sam nešto zaboravio.....


Kažeš da si odreagirala na 'standardnu terapiju'/ test.... na što si mislila ?
Kod nas ti je to taj tenzilonski / prostagminski test što su naši nekad znali zbog tehničkih problema zamjenit s time da ti samo daju Mestinon i gledaju ima li promjene.... I ima još EMG test na mijasteniju gdje te bodu iglama i tresu strujom pa gledaju promjene u reakcijama te test krvne slike na koji se dosta čeka ...mislim analiza protutjela na acetholinshe receptore...

Ne znam koko če ti sljedeče bit pročitat ali koliko je meni poznato iz osobnog iskustva simptomi s očima odlaze polako jer kako sam shvatio neuroginju za funkciniranje oka je zaduženo hrpa malih finih mišiča kojima treba vremena da počmu funkcionirat normalno zbog toga što dobiju. Zbog toga se i ima najviše problema s dijagnozom 'očne mijastenije' jer reakcija na tenzilonski test nije nešto instant.....A opet ako si uzimala mestinon koliko dugo si ga uzimala? / dala mu vremena da može pokazat jel radi nešto korisno...inače on nije s stotinu nuspojava ako si na njega mislila ....

btw, vidim da ne možeš nači neki mir
Sječam se da su moji simptomi počeli u valovima...kratko vremena OK pa kratko vremena naopako dok se nije ustalilo skroz naopako...
Za moje simptome s očima sam ja završio prvo kod okuliste ....koji mi je prepisao kapi za oči iako nije shvačao kako ja to ustvari odlično vidim a vidim duplo ....
Na EMG test na mijasteniju sam završio u OK razdoblju (oni valovi) pa mi je za njega napisano da je jedva blago pozitivan.
Na kraju sam po preporuci neurologa završio da u čekaonici čekam rezultate MR-a a da znam jel imam neki tumor u glavi jer se prvo misli na najgore... a ti rezultati koji su rekli da nemam ništa mi uopče nisu donjeli mir jer je ostalo pitanje koji mi je vrag.

Tako da mogu shvatit što prolaziš i razmišljanja kad nemaš dijagnozu....
Čovjeku stvarno treba snage za ta početna vozanja...nadam se da je ti imaš.
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 22:43   #68
imagine, hvala puno na opsirnom i detaljnom postu.

mislim da je to bio prostigminski test. ovo sto mi je dr. zadnje dao. tu se kapak odmah dignuo.
emng radili i nalazi uredni.
krvni ovaj na antitijela negativan.

mestinon sam uzimala oko tjedan dana (tamo negdje 2000. ili 2001.). ne znam, paralelno sam obavljala te pretrage za koje mi je dr.ica rekla da su nuzne ako cu ga dulje uzimat. i mislim da je na uputama pisalo svasta nesto sto me prepalo. ne znam, mozda su onda bile druge koncentracije, a mozda sam i nesto pomijesala. mestinon se onda cak nije mogao kupiti kod nas ili je bio jako skup. eto, ni toga se vise ne sjecam.

mr mi je bio ko slikica, ma stvarno sve super, al eto, upravo kao sto ti kazes, to s ocima je ludnica, i dvoslike, i mutno u glavi, i bas nezgodno, a oni nista ne vide. i onda me tjeraju da operiram kapak jer cu pocet slabije vidjet na to oko i tak.

a nis, morat cu sad odgurat i te nove pretrage i tupit dok mi nesto ne dijagnosticiraju i pocnu lijecit.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 22:45   #69
Kako mijastenicari podnose ove vrucine,ima li problena???
lakiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 12:00   #70
www.myastheniagravis.hr

Pozdrav svima ovo je novi site koji se bavi mijastenijom jos je u izradi ali ima i nekih informacija
www.myastheniagravis.hr

Inace i ja sam mijastenicar, ako nekomo mogu pomoci neka se javi
 
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 23:17   #71
Nisam znala da postoji seronegativni oblik myasthenie gravis. Da li to znači da se ne mogu dokazati protutijela na Ach receptore, ili?
reborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 00:15   #72
Quote:
reborn kaže: Pogledaj post
Nisam znala da postoji seronegativni oblik myasthenie gravis. Da li to znači da se ne mogu dokazati protutijela na Ach receptore, ili?
nalaz jednostavno bude negativan. moj je bio. a opet mi neki doktori tvrde da imam mg. nadam se, samo okularni tip.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 02:18   #73
MG

Znam da je ovo već duže vrijeme neaktivni topic, ali pošto sam ja nova ovdje, valjda neće nikome smetati što ga vraćam na popis aktualnih...

Najprije sa željom da dođem u kontakt s mladim miasteničarima (da, bila često u udruzi, no tamo se svi mladi, kao i ja, osjećaju potpuno zanemareni i ignorirani, jer očito čak i tamo, sami miasteničari-svi uglavnom pred penziju, ili već davno stvorili obitelj i karijeru-smatraju da mladima ne treba pomoć )

Kod mene simptomi počeli, dosta brzo, početkom moje 12-e, dijagnoza dana tek godinu i nešto poslije (1992. na 1993.), tako da sam bila u groznom stanju cijeli taj period, bez dijagnoze i lijekova.

Vidjela sam i ovdje neke ne baš točne navode, za početak, znam 15-ero klinaca koji su se rodili s miastenijom (osobno poznajem jednu predivnu djevojčicu)...

Miastenija sve više zahvaća najmlađu i mladu populaciju, još uvijek prednjače žene, ali ima sve više muških...

Liječenje se provodi individualno i rijetko tko ima iste doze i dane uzimanja...

Jedan, malo stariji, ali iznimno informativan link (mislim da je već dan taj link, ali ne škodi ponoviti )...
Ono što je žalosno, jest činjenica zaostalosti medicine u ovom području, jer, ustvari, danas imaju toliko "primjeraka" na kojima mogu toliko naučiti, ali liječnicima je, valjda, ispod časti poslušati pacijenta(koji, u ovom slučaju, zna više od njega).

Jedan link koji govori o trudnoći i miasteniji...

Neću dalje u prvom postu...
Iskreno se nadam da će se Imagine pojaviti, jer me njegov način oduševljava, pošto i sama radim od puno toga zezanciju...
Ugl, MIASTENIČARI, VRATITE SE NA OVU TEMU...!
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 10:58   #74
Quote:
lakiot kaže: Pogledaj post
Kako mijastenicari podnose ove vrucine,ima li problena???
Ja bez klime nisam normalan........ (nisam ni s klimom ali eto...) :P
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 12:03   #75
Unhappy

Quote:
vlado40 kaže: Pogledaj post

Inace i ja sam mijastenicar, ako nekomo mogu pomoci neka se javi
Daj pomogni malo meni.

Pojavi se i malo požali na nešto da nisam sam jer skoro da mi je neugodno.

Uglavnom nitko ti ne brani da se pojaviš i ako ti sve ide super da širiš optimizam , ja ću po svom starom ...

Mene u zadnje hebe kronični gastritis - žari mi želudac te me muči onaj refluks ezo... pa mi hrana iz želuca ide u grlo i nikako da se sve 'smiri'.....te imam osječaj da kontralok trpam u sebe bezveze.

No gledano na svjetlu stranu gastritis i refuluks ezo..su mi ubili apetit totalno jer mi se apsolutno bilo kakva hrana gadi ...a jedem samo da tablete ne gutam na prazno.

Uz to mi žari na ljevoj strani crijeva ali to se nijednom doktoru ne uklapa u nijedni simptom pa dobijam 'nije ti to ništa' ...jer biseri sve rješavaju logikom 'ti imaš gastritis = simptomi gastritisa su nešto drugo' .....stjeram ih u .

A sva ta priča mi je opet aktivirala znatižalju šta se tiče kalija u organizmu jer mi je gastroentrolog prilikom zadnje gastroskopije izrazio zabrinutost jer smatra da su tolike količine koje trošim koncentrati te nimalo nisu dobre za to stanje shebanosti želuca i svega ostaloga.

I naravno zbog toga bi se trebao jedno vrjeme skinit s dekortina ....a meni ni ideja prebacivanja na svaki drugi dan ne zvuči ništa realnija.

Uz pošto mi uz sve to jetreni nalazi nisu u redu neurolog želi ukinut imuran u pola jer neču trenutno osjetit pogoršanje več za nekih 3 mjeseca a dotad će mi valjda stanje sa želucem i svime bit bolje pa če se manjak imurana nadoknađivat nabijanjem dekortina

Šta se tiče onog kalija potrudio sam se doč do nefrologa koji je vrtio očima na toliki kalij u krvi uz toliku umjetnu nadoknadu svaki dan (previše mu je i za kortikosteroide) pa mi je na račun nekih krvnih pretraga napisao sumnju / dijagnozu nekog berterovog i gitelmanovog sindroma. Kaže čovjek da se ustvari tu ništa ne poklapa u kliničkoj slici osim stavke s kalijem ali da nezna ništa pametnije.

Uz to kako sam poslan na ultrazvuk nadbubrežnih žljezda specijalist je slučajno uhvatio kamenac u žuči koji se u usporedbi s prošlim putem / veličinom , povečao i sad je nekih 2 cm i zrel za vađenje....


i tako sam ja pun uputnica za ovo i ono te napisanih mišljenja putem kojih se svi prepucavaju šta moram napravit i gdje u kojoj bolnici pod čijim specijalističkim nadzorom / kontrolom.


zamalo zaboravio da je ovo topic o MG ali valjda uz sve ovo ne trebam ni pisat da sam mijastenički nagore.
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 12:14   #76
Talking

Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
nalaz jednostavno bude negativan. moj je bio. a opet mi neki doktori tvrde da imam mg. nadam se, samo okularni tip.
Ja sam seropozitivan tj imam ta antitjela na ac. receptore.

ta činjenica mi uvjek dobro dođe kad mi netko nastupi s idejom da meni nije ništa / da sam možda ja 'umislio' tu svoju bolest
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 18:48   #77
Imagine, upravo zbog abnormalnih doza kortikosteroida, gamaglobulina, ciklosporina, Imurana, i svih gadnih posljedica koje danas imam, skinuli su me apsolutno sa svih lijekova osim Mestinona, u suprotnom bih već bila na dijalizi, a dijabetes koji dobih od kortikosteroida nikada ne bih mogla kontrolirati...

Od kada ti imaš miasteniju? Ne znam jesi li to već napisao, pa ono...
Šta uopće trenutno koristiš od terapije, koliko dugo, i koje doze?

Kakve stvarne situacije želiš da opisujemo? Neugodnosti svakodnevnog života? Pročitaj moj blog, imaš ih tamo dosta...
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 18:13   #78
Unhappy

Tako mi... sad mi je došlo da zabijem šaku u ovaj fini lcd....pišem post sat vremena ..tipkam i tipkam i kao da mi nije dosta šta mi je danas naopaki dan i osječam se u kur... sad ode restart....
pas mater.
Da mi je boksačka vreča tukao bi u nju koji minut dok se nebi srušio....

Quote:
Teta26 kaže: Pogledaj post
Imagine, upravo zbog abnormalnih doza kortikosteroida, gamaglobulina, ciklosporina, Imurana, i svih gadnih posljedica koje danas imam, skinuli su me apsolutno sa svih lijekova osim Mestinona, u suprotnom bih već bila na dijalizi, a dijabetes koji dobih od kortikosteroida nikada ne bih mogla kontrolirati...

Od kada ti imaš miasteniju? Ne znam jesi li to već napisao, pa ono...
Šta uopće trenutno koristiš od terapije, koliko dugo, i koje doze?

Kakve stvarne situacije želiš da opisujemo? Neugodnosti svakodnevnog života? Pročitaj moj blog, imaš ih tamo dosta...

Sinoč sam za večeru imao lofat acidofil skupa s integralnim žitaricama i probavinom.

Uglavnom po preporuci doktora za želudac to je jedan hranjivi lagani obrok koji nebi trebalo preforsirat želudac ,nije li ?

Ali jutros sam se probudio i uobičajenoj žutoj koncentriranoj pljuvački sam imao nekakvu krvavu primjesu.

Ukratko osjećam se sjebano.
Gastroentrolog je naravno nabrzinu napamet okrivio dekortin te mi dao ozbiljnu preporuku da ga naglo ukinem svaki drugi dan a onaj kad ga pijem nek ga smanjim koliko mogu i zakazao mi sastanak kad če pažljivije promotorit cijelu situaciju.
I sad kad imam taj 'pljuvačka' problem misliš da mi je imalo važno zbog kolike doze ga imam.
Kad su neke stvari več tu bili tebi lakše palo da si sve gadne posljedice koje imaš dobila od manjih doza umjesto večih ? Shvačaš me?

Vjerujem da i sama znaš da su terapije individualne bez nekih apsolutnih mjerila za prosuđivanje korisnosti i štetnosti ljekova a priče o dozama imaju neku važnost jedino u osobnoj komunikaciji na relaciji pacijent-neurolog. Netko zbog jetre ne podnosi nimalo taj Imuran u startu a drugi ga mogu godinama uzimat dokle dođu do nekakve nepodnošljivosti. Nekom 90mg Dekortina nosi istu korist a i štetu kao drugom npr 30mg dekortina. A kako si sročila tu prvu rečenicu do čeka si došla zbog tih ljekova vjerujem kako bi tebi bilo navrh glave i da ti netko ponudi samo 5 mg.
A po svemu negativnom što sad do sada iskusio i napisao izgleda da se s ovim borim i živim dosta dugo...No nisam (pa razmišljanja o daljnjem životu zabrinjuju na neki način zbog tema događanja negativnosti) - ja sam samo glasan i želim da još netko drugi bude glasan tako da topik ne liči na moje memoare te da vidim jesam li to samo ja u na neki način ogorčen u dubini zbog svega....i dobijem koji kick' (koji mi trenutno stvarni treba) da sve i nije tako loše kako izgleda ...a i vratim uslugu ...itd....




mrzim internet.mrzim kompjuter.mrzim doktore.mrzim bolnice.mrzim doktore na zamjeni kojima se mora ponavljat iako znam da od toga nikakve koristi. A još više mrzim sve doktore koji me šetaju / ne žele razmišljat o mojoj situacije te se ponašaju kao da imam kugu hebat ga pa ih strah bilo što reči i napisati nešto odgovorno. mrzim bisere u apoteki koji mi ponekad i dalje pišu na kutije koliko čega trebam uzet a ja više znam sve tablete u po noči po okusu i obliku.i mrzim kompjutere šta se restartiraju. i mrzim kad me uhvati hiperaktivno raspoloženje da sam dobro raspoložen i predoziran svjetlošču...a mrzim i to te smatram da je u kur...što moram tu svoju dobru volju bazirat na tome da nisam u nekoj goroj situaciji s gorom bolesti. mislim jednostavno smatram pomalo shebanim da ja čekam specijalistu i koliko mi je god puna kapa čekanja i svega ,kad hitna dovede nekog i projuri preko reda da sam ja 'sretan' / zadovoljan što sam u tom stanju da sam sposoban čekat. i mrzim što ču mislit posli koje sam ovo gluposti natipkao jer če me proč ovaj filing.

trenutno sam psihički u komi.

šta se bloga tiče...pošaljem ti pm kad dođem sebi ...ili slobodno pošalji ti meni koju mudrost/savjet i pomogni me izbacit iz ovoga.
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 04:48   #79
Imagine, poslah ti pm, i...hm...uostalom, vidjet ćeš... I vjerojatno si pomisliti "ajme, lude li žene..."

Ugl, i ja sero-pozitivna...

Neke izljeve "pameti" ćeš čitati u pm-ovima...

Vidiš, čudno, piskaram i s lakiotom, ali se ne pojavljuje na ovoj temi... ajde, lakiote, vrati se na ovu temu...
A nema ni Jazzoline...
Još čekam da tough_cookie javi šta je bilo na pretragama, šta su joj rekli...

Pa, nakon iznimno duge patnje s pm-ovima Imaginu, krajnje je vrijeme da odem spavati, iako jedva dočekah nakon današljeg stvarno sjebanog dana da normalno prodišem i čiste misli bez vrtoglavica i tome slično...
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 20:06   #80
Myasthenia gravis

Evo i mene javljam se.
Vidim iz gore navedenih da je covjek u problemima sa lijekovima,to je veoma zafrkano,vjerujem da cemu doktori dati malo vise paznje.
Doktori su ti i pacijent koji su glavni u lijecenju ove bolesti,samo da su doktori ok, jer ima ovih karijerista koji puno seru a nista ne pomazu.
Zato ljudi treba naci neki nacin da se dodje do pravog lijecnika jer mijastenija je takva bolest da se non stop mora drzati na uzdi i upocetku se trose velike kolicine lijekova u lijecenju,pravi doktori moraju pacijentima objasniti sve dobre i lose strane lijeka.
Zelim svim oboljelim od mijastenije PUNO SNAGE i pozdrav gdje god bili!!!
lakiot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.