Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2007., 20:30   #21
Quote:
Stojić kaže: Pogledaj post
Stojić iščitava i "pametno taktiziranje" fondova koji su se povukli u stranu i puštaju da tržište još padne prije nego što krenu u kupnju.

Quote:
vedric kaže: Pogledaj post
ovo nije ništa drugo nego fondovi jednostavno najmerno ruše cijene...makivaju se s kupnje i postvljaju nove pozicije...
Taj Stojić stvarno priča gluposti...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 16:07   #22
Quote:
walter kaže: Pogledaj post

I za kraj, ako se lova već povuče, pitanje je gdje će se povući? Koja je zemlja sljedeća Hrvatska? Ukrajina, BiH, Srbija?

Nije loše pozicionirati se u takve zemlje prije ostalih.
ja bi vrlo lako u ukrajinu i moldaviju, samo ne znam kako..

btw.. ukrajina jos nije ni u WTF ako se ne varam ..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 21:25   #23
Malo sam razmišljao, naše dvije najjače političke stranke vode mrtvu trku, dakle moraju izvlačiti svoje aseve iz rukava...

HDZ je u prednosti jer je još na vlasti pa si mislim ovako:

Zadnjih dana je burza zgasnula, HDZ nemože direktno na trgovanje utjecati, ali može "zamoliti" velike igrače da se vrate trgovanju u zamjenu, da ako pobijede, izmjenu i liberalizaciju nekih zakona koji su ih kočili!

Konačno HANFA i Samodol odgovaraju za svoj rad Saboru, tj onom tko ima većinu u tom takvom Saboru!

Vremena ima dovoljno, već u pon. se burza može trgnuti i krenuti prema plusu, dakle i dodatni glasovi prednosti HDZ-u spram SDP, pogotovo što sutra kreće kampanja!

Pretpostavke su mi uglavnom netočne, ali nema veze, puno ljudi puno zna, možda me netko i popljije, ali to je za dobro svih nas koji ovdje pišemo i za one koji nas samo čitaju!
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 13:15   #24
Dani prolaze, po mom viđenju HDZ je krenuo u kampanju znatno spremniji nego SDP i ostale stranke, osim Čačića.

SDP je ispao totalno nespraman, retorika Milanovića se svodi na satove koje nosi Kanader, dok sam Kanader je prepoznao ciljeve SDP i putem novinskih oglasa plakata ih koristi protiv tog istog SDP.

Jebiga, protivnik koji iskoristi tvoje oružje protiv tebe samog je pametniji protivnik od tebe.

Pojvljuje se kao moćna stranka HSU, koja može u budućem Saboru biti jezičac na vagi, to su prije bili HNS, HSLS i HSP.

Zvučalo mi je malo posprdno da se i mladi ljudi uključuju u HSU sa motom, "mi smo vaša budućnost", kad se malo ra
zmisli to je točno, sadašnji naši postupci djeluju na našu budućnost...

Zadnjih mjeseci burza reagira na loše vijesti, dobre vijesti zanemaruje, zašto... zato što su godina do sada reagirala na dobre vijesti i uz veliki priljev kapitala reagirala tako sa su cijene dionica prenapuhane, sada se svaka loša vijest honorira u svrhu smanjenja prenapuhanosti, izbjegavam pojam balon jer njegovim ispuhivanjem, (eksplozijom), bi nastala generalna panika pa bi se investicijski vratili u poslijeratno vrijeme kad je vijest na Dnevniku bila da je burza ovaj tjedan imala promet od 10 milj kn...

Pobjedom SDP burza će dobiti jak argument za daljnju korekciju, ali lagano klizajuću prema dolje, bez brzog ispuhivanja.

Ono što sigurno znam i što je pravilo u razvijenom svijetu: vanjski investitori se povlače uoči izbora i kapitaliziraju svoju dobit, postavljaju se na čekanje do konačnih odlika Vlade.

Pojavio se novi moment u našem gospodarstvu, jake firme se šire u regiju i još dalje, Konzum,Dalekovod ,Đuro, Končar... ima ih još dosta!

Burza će to honorirati samo znatno sporije do sada.
Polako iz špekulantskog sistema rada prelazimo u investicijski način rada što i je karakteristika razvijenijih burzi, tako da bi ovi izbori mogli djelovati u tom smjeru:

stabilizaciji burze i samim ti bi se učinio veliki otklon od koje kakvih krahova koje su razni novinari i analitičari prognozirali.
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 21:23   #25
Domar kaže:HDZ nemože direktno na trgovanje utjecati, ali može "zamoliti" velike igrače da se vrate trgovanju!------- napisano dva posta iznad!

Veliki utorak je to dokazao, tj. dokazao je moć politike nad burzom!

Ova tema će za dva dana otići u arhivu Foruma, ali još koji post i gotovo:

Svi smo doživjeli što izbori zajedno sa drugim faktorima mogu učiniti nama i našem investiranju, nameće mi se pitanje što poslije izbora?

Kako stvari stoje , najizglednija je ipak Velika koalicija, po meni najbolji izbor u ovom trenutku.
Glas HDZ je i glas za SDP, nažalost alternative nema, sve ostale stranke su ispod 10% , a u izborna čuda ne vjerujem, ipak su se ankete kojekakvih anketara pokazale istinite!

Pojavom Velike koalicije naći će se riješenje koje se tiče same burze; PKDV će biti vremenski pomaknut, neće biti velikih smjena u jakim firmama u kojima država još ima jak utjecaj.

Gospodarstvo i investiranje se neće bitno mijenjati, i sama burza će se moći okrenuti trendovima koji vladaju u bližem i daljem susjedstvu!

Kako će stvari izgledati nakon 15. 11. 2007. tek nam je za vidjeti i osjetiti na vlastitoj koži! Ja sam optimista!

Zadnje uređivanje domar : 23.11.2007. at 21:25. Reason: dopuna
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 21:59   #26
Ma kakva velika koalicija. Pa ne vjeruješ i ti valjda u tu bajku koju je lansirala četkica?

Priče za malu djecu.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 22:06   #27
Ma, neću reć da je velika koalicija nemoguća, ali ja to ne mogu ni zamislit.
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 23:44   #28
Pa nema potrebe za velikom koalicijom.
Komu se priklone HSS/HSLS/PGS sastavit će vladu. Oni po anketama dobijaju 6 odnosno 7 zastupnika.
Po anketi Večernjeg lista, HDZ 56 + Dijaspora 4 + Manjinskih 8 + HSU 7 = 75 a treba 77.
Po anketi Jutarnjeg lista, HDZ 58 + Dijaspora 4 + Manjinskih 8 + HSU 3 = 73 a treba 77.
Znači treba još nekolika zastupnika, najvjerojatnije HSS.
Pa mislim da ni na prošlim izborima HDZ nije imao apsolutnu većinu nego je kupio ove manjince i HSU čini mi se.
Po anketi Večernjeg lista, SDP 58 + HNS 6 + IDS 3 = 67 a treba 77.
Po anketi Jutarnjeg lista, SDP 62 + HNS 5 + IDS 2 = 69 a treba 77.
Ostali su još HSP sa 3 odnosno 2 zastupnika i HDSSB sa 1 zastupnikom.
ZET is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 00:50   #29
Ne bih ja baš manjince i penziće pribrojio HDZ-u, nego baš suprotno!

No i ''Bradonja'' će tu u takvom lapo/lapo deal-u imati VELIKU ulogu kome će dati mandat!!!
Pazi šta ti kažem!!!
A čiji je ''Bradonja''???
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 01:15   #30
psssssssst

predizborna je šutnja
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 07:27   #31
Ma bradonja ti nema velike slobode, mora dati mandat onomu tko skupi 77 glasova. Po meni su ključni seljaci, komu se oni priklone on je pobjednik.
ZET is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 07:38   #32
Quote:
ZET kaže: Pogledaj post
Pa nema potrebe za velikom koalicijom.
Komu se priklone HSS/HSLS/PGS sastavit će vladu. Oni po anketama dobijaju 6 odnosno 7 zastupnika.
Po anketi Večernjeg lista, HDZ 56 + Dijaspora 4 + Manjinskih 8 + HSU 7 = 75 a treba 77.
Po anketi Jutarnjeg lista, HDZ 58 + Dijaspora 4 + Manjinskih 8 + HSU 3 = 73 a treba 77.
Znači treba još nekolika zastupnika, najvjerojatnije HSS.
Pa mislim da ni na prošlim izborima HDZ nije imao apsolutnu većinu nego je kupio ove manjince i HSU čini mi se.
Po anketi Večernjeg lista, SDP 58 + HNS 6 + IDS 3 = 67 a treba 77.
Po anketi Jutarnjeg lista, SDP 62 + HNS 5 + IDS 2 = 69 a treba 77.
Ostali su još HSP sa 3 odnosno 2 zastupnika i HDSSB sa 1 zastupnikom.
HDSSB je sa HDZom
HSP ce barem 1 zastupnik preci u HDZ,kupit ce ga
koliko ce HSSovih zastupnika bit iz one koalicije?
oni imaju 66% shanse da neko od njih prijedje u HDZ
a iz HSLSa 20% kod svih ostalih but Cehok i Adleshic
i nece mozda prec u HDZ,al ce postat nezavisni i dat ce podrshku HDZu
uvijek su znali kupovat/ucjenjivat ljude,pa ja to ne bi niti ovaj put izostavio ko mogucnost
vec su kupovali i HSPovce i HSSovce,cak i HSLSovce
a glavni covjek HSUa je bivshi rukovodeci HDZovac
to sve jasno govori...
slepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 11:47   #33
Prošla su vremena kad se u koalicije ulazilo samo zbog toga da se bude na vlasti.

Sada koalicije imaju cijenu:
seljaci traže par milijardi kuna da bi bili partneri u vladi.

Penzići traže tri puta više para u narednim godinama.

Ovi iz Varaždina traže ministarska mjesta, teško da bi se
zadovoljili kulturom ili ministarstvom EU-integracija!

Tko imalo vrijedi, ima veliku cijenu da bi ušao u koaliciju bili sa jednima ili drugima.

Tko se sjeća, vlada u vrijeme rata je bila vlada nacionalnog jedinstva.
Uvjeti koji sada vladaju na političkoj sceni pogoduju nastajanju Velike koalicije, na to bi pogotovo EU gledala blagonaklono, izborno tijelo više nebi bilo politički polarizirano na balkanski način.

Dakle možemo očekivati nešto novo na našoj političkoj sceni, a to novo nas treba uvesti u EU, za cca. godinu i pol dana!
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 14:36   #34
.
slepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:54   #35
Samo da HSU nije u koaliciji, ostalo mi je manje/više svejedno!!!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 16:36   #36
Free, u nedjelju idemo dalje!
HDZ će osvojiti najviše mandata i time formirati Vladu.
Milanović je nesposoban da potkupi i pritisne male stranke da koaliraju s njim. HDZ ima puno više prakse.
HDZ će kupiti penziće i seljake, a ako treba i druge bez ikakvih ideoloških i moralnih ograda.
S tim da očekujem za HDZ 64 zastupnika.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 16:38   #37
Tko god bude formirao Vladu biti će mu teško.

P.S. Očekujem živo i pozitivno trgovanje na ZSE.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 16:41   #38
Valjalo bi preimenovati topic u:

izbori - u sjeni burze
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 17:20   #39
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Valjalo bi preimenovati topic u:

izbori - u sjeni burze

Ova tema će biti aktivna još 26-27 sati i odlazi u ropotarnicu Foruma!

Nakon objave rezultata izbora netko će otvoriti novu temu vezanu za postizborno koaliranje i prvih 100 dana rada nove vlade!

U svakom slučaju, dobit ćemo vlast kakvu zaslužujemo!

Što se mene tiče, moderatori mogu ovu temu
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 23:58   #40
Bome, ja bih radije veliku koaliciju nego HSS u Vladi
Ta stranka je oduvijek izvor svih nestabilnosti, stranka koja bi prelazak svojih zastupnika u druge stranke neposredno nakon izbora trebala patentirati.

Besmislenija stranka ne postoji, a kako "odgovara" i jednima i drugima, dizat će si cijenu u nebesa pa ćemo opet imati Pankretića kao ministra poljoprivrede , u takvoj situaciji Friščić si može tražiti i dopredsjednika vlade , a mogao bi i onaj debil (zaboravih mu ime, srećom) ponovo biti ministar prosvjete
Za jedinog donekle sposobnog čovjeka u toj stranci, Peceka, sumnjam da će se naći mjesta.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.