Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2016., 17:52   #21
Ma razmisljala sam malo cu ipak pricekati sa nabavkom psa .....Volim pse i neznam dali bi mogla ostaviti ga vani po noci samoga da mi ga jos nebi otrovali ili ubili .
Probati cemo staviti vecu i cvrscu ogradu i lokote na vrata ( osim od kuce) pa cemo vidjeti kako ce to ici . A nije da bas imaju vise sta vrijednije ukrasti sve kaj je bilo vrijednije vec je otislo ....sad mogu samo ovce i kokosi krast. Auto valjda nebudu .
Bas sam danas se salila da bi najbolje bilo da svoju zamorcicu stavim van da cuva jer njoj nista ne promakne .....da je pas bila bi najbolji cuvar na svijetu.haha salim se ....nebudem ju stavila van .al cim netko otvori vrata od ograde ona pocne skvicati ili ako se netko seta po dvoristu pa cak i ako smo to mi ona skvici
millylilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 18:06   #22
Zasada nista od drugog psa ....kad se odselim ( a namjeravamo se odseliti sljedecu godinu ili onu nakon nje )onda cu si definitivno nabaviti jos jednog ili vise pasa ali sada dok sam tu nema mi pomoci samo ograda i lokoti.
Ono cega se ja malo bojim kod nabavke psa cuvara je to da bi ja od najostrijeg psa na svijetu uspijela napravit kucnu mazu .Tak da nebi bas
imala koristi niti od tog cuvara. Kad malo bolje razmisljam ja nebi psa mogla ostavljat svaku noc vani samog ko zna sta bi mu napravili .
Nemam bas najbolje susjede .....to ste vec mogli zakljucit .
millylilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 18:12   #23
Hvala na pomoci i savjetima ......ali necu vas vise gnjavit sa svojim problemima .Zasad nam je i ovako dobro a stvarcice koje nestaju valjda nekom trebaju i nemoze zivjet bez njih pa onda nek samo uziva.A s kokosima i guskama i patkama nadam se da se ugusio dok ih je jeo.


Doviđenja
millylilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 18:27   #24
Quote:
millylilly kaže: Pogledaj post
(...) ko zna sta bi mu napravili .
Nemam bas najbolje susjede .....to ste vec mogli zakljucit .
Bez obzira na susjede, prvo što bi profesionalac napravio bilo bi da namami psa mesom i otruje ga. Kao što ti je Tomo već rekao, treba imati dobro uvježbanog psa koji će tome odoljeti. A takvo uvježbavanje, kao prvo, košta, a kao drugo, nikad nisi sigurna neće li takav čuvar reagirati na nekoga tko se slučajno nasloni na ogradu, bez ikakve zle namjere.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 18:43   #25
Talking

Ma niti moj max ne uzima hranu od drugih samo od mene i kad nema mene doma od moje bake ali to je rijetko jer je ona vec stara pa bas niti nejde puno k njemu da ju ne srusi.
Kad smo bili u setnji jedna zena mu je htjela dati keks i ja sam se na njega zaderala i udarila ga po njuški i od tad nece od nikog drugog uzimati hranu cak kad nema niti mene niti bake on cijeli dan ne jede dok jedna od nas ne dođe ali on nije cuvar jer bi se sa svima igrao .zato se ja ne bojim da ce ga otrovati .Mislim mozda bi nakon nekog vremena i uzeo ali nisam bas sigurna .
millylilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 19:43   #26
Quote:
millylilly kaže: Pogledaj post
Ma niti moj max ne uzima hranu od drugih samo od mene i kad nema mene doma od moje bake ali to je rijetko jer je ona vec stara pa bas niti nejde puno k njemu da ju ne srusi.
Kad smo bili u setnji jedna zena mu je htjela dati keks i ja sam se na njega zaderala i udarila ga po njuški i od tad nece od nikog drugog uzimati hranu cak kad nema niti mene niti bake on cijeli dan ne jede dok jedna od nas ne dođe ali on nije cuvar jer bi se sa svima igrao .zato se ja ne bojim da ce ga otrovati .Mislim mozda bi nakon nekog vremena i uzeo ali nisam bas sigurna .
To ti misliš,vidila bi što nebi uzeo kad bi mu netko ponudio poveci komad mesa jos ako tebe nema u blizini jako teško
pilip88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 19:54   #27
A i nemam ja nesto toliko vrijedno ......mislim nemam milijun eura .....da bi mi neki profesionalci isli krast .Nego moji " dragi" susjedi koji su pre ljeni da potraže posao ili hrane zivotinje.
Najgore mi je to sto su prek dana tak dobri i pricaju samnom a prek noci uzmu sve kaj u ruke stane.Odustala sam od nabavljanja psa zato sto nezelim imati jos vecih problema.
Prije oko 5 godina nam je jedna susjeda zvala policiju zato jer pazi sad nas pas se popišo na ogradu koja djeli nase i njezino dvoriste.Kad ih je zvala nije rekla to nego tek kad su dosli.....preko telefona je rekla da joj je cijelo dvoriste unistio.Luda zena....a takvih je malo vise . Kad sam imala ( negdi oko 5 god)imali smo tri njemacka lovna terijera ......i nas susjed koji si je inace bio super sa nama .....je po noci isao krast drva na nase dvoriste i jedan od njih ga je ugrizao za nogu .Na nasem dvoristu .Sve smo vidjeli jer su nas probudili sa lajanjem .I onda smo mi morali platiti promatranje za svakog od njih 300 kn .A on je ukro drva i proso nekaznjeno .

Tako da cu ipak ja ostati na ovom svom cupavcu al cu si nabavit vecu ogradu.

Doviđenja
millylilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 20:08   #28
A za hranu kao sto sam vec rekla mozda i bi nakon nekog vremena ali tesko.Meso mu bas i nije nesto predrago kad jebio mali imao je negdi oko 3,5 mjeseci pojeo je gusjenicu i od toga je imao proljev pa je morao jesti samo meso i rizu.....od tad mu ne pase bas ni meso niti riza draze mu je povrce i voce .Jednom sam pekla kotlete i jedan mi je slucajno pao na pod on je dosao do njega ponjusio ga i otiso .Inace mu niti ne dajem ovo sto mi jedemo nego mu kuham i ima svoju suhu hranu .
Da mu da jabuku ili lubenicu to bi vjerovatno i uzeo .
millylilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 20:15   #29
Prije oko mjesec i pol sam ga kod svog tate ostavila 4 dana ....nismo bili doma...isli smo u podravinu posjetit rođake .Tata me zvao svaki dan dva puta da mi veli da max nece nista jesti.Popio bi malo vode i uzeo par komadica suhe hrane i to je to .A inace je bio sasvim normalan igrao se ,skakao ,isli su u setnju skupa i cak ga je vodio na kavu sa sobom .....ali jednostavno nije htio jesti .Mozda bi i uzeo od nekog ali trebao bi ga stvarno dobro poznati i biti si dobar s njim.A mozda se i varam ko zna mozda si umisljam da nebi uzeo .
millylilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 21:00   #30
Kada kod nas u selu krenuli pljačke, ja sam nabavila ovcara, JRO.
Napravila sam od nje najveću mazu, ali ona i dalje najbolji čuvar u mom selu. Ne vjeruje nikome, ne promakne njoj ni muha.
Dosta su ostri, ali ne agresivne.. Znaći, vani su mirne, ali nema šanse da netko uđe u dvorište.
Čuva sve od svih. Nijednom me nisu oplačkali, mada jednom pokušali - jedva su odnjeli noge, stigli preskočiti ogradu i odmah natrag
Prije su komšije govorile da sam luda što kupila(!) ovčara, sada kazu da bih i oni htjeli takvog čuvara, ali nisu spremni da plate za to.
Samo lajanja nije dosta, većina pasa laju, a dok vi izađite iz kuće - lopov će odnjeti što je naumio, neće ga sprječiti lajanje
na video jedna od mojih kuja (sada njih imam 4)
https://youtube.com/watch?v=lpYZBrSjTvs
__________________
It's My Life!
Yalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 21:04   #31
Vec koje desetljece nisam vidio alarm koji nece zaurlati ako mu netko reze kablove.

Za tvoju situaciju je najbolje uzeti cifru koju bi potrosio za mjesec ili dva kvalitetne ishrane novog psa i za taj novac mozes kod npr. Banggooda kupiti dobar alarm, cak i s GSM dojavom.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 23:13   #32
Quote:
Yalita kaže: Pogledaj post
Kada kod nas u selu krenuli pljačke, ja sam nabavila ovcara, JRO.
Napravila sam od nje najveću mazu, ali ona i dalje najbolji čuvar u mom selu. Ne vjeruje nikome, ne promakne njoj ni muha.
Dosta su ostri, ali ne agresivne.. Znaći, vani su mirne, ali nema šanse da netko uđe u dvorište.
Čuva sve od svih. Nijednom me nisu oplačkali, mada jednom pokušali - jedva su odnjeli noge, stigli preskočiti ogradu i odmah natrag
Prije su komšije govorile da sam luda što kupila(!) ovčara, sada kazu da bih i oni htjeli takvog čuvara, ali nisu spremni da plate za to.
Samo lajanja nije dosta, većina pasa laju, a dok vi izađite iz kuće - lopov će odnjeti što je naumio, neće ga sprječiti lajanje
na video jedna od mojih kuja (sada njih imam 4)
https://youtube.com/watch?v=lpYZBrSjTvs

ne mogu se sjetiti koja je to pasmina ali uglavnom moj prijatelj je imao mislim da je bio neki terijer nije bio velik i dvoriste si mogao uci ali izaci van neces to je sigurno jednom sam usao sam i vise nikad bez pratnje prijatelja nisam usao unutra malo ali ludo ...mislim da bi se i neki rotici postidjeli nasprem ovoga
pilip88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 00:46   #33
ja sam vlasnik kavkazca. i definitivno pas čuvar bez premca, bez ikakve dresure razumije šta je njegovo i šta treba štiti, raspoznaje strance, ljude koji povremeno dolaze i naravno ukućane. izgledom je pojava, ali njegova tvrdoglavost nema kraja, iako ima gore nabrojane kvalitetne instikte, dresirati ga nečemu je SF...

moj prijedlog je njemački ovčar jer je to vjerojatno najuravnoteženija pasmina, ali imaju taj manjak oko zdravlja, zato možda cane corso, stara pasmina, bili su rimski vojni psi, pametni i poslušni. belgijski ima jednu manu po meni, a to je da su to neumorni psi, koji uvijek trče, skaču, laju... mješanci itekako mogu biti odličan ako ne i najbolji izbor, ali je tu pitanje mješanci čega, ali ako ima labradorske krvi po prijašnjim psima mogu reći da nisu uopće čuvari...
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 01:28   #34
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
ja sam vlasnik kavkazca. i definitivno pas čuvar bez premca, bez ikakve dresure razumije šta je njegovo i šta treba štiti, raspoznaje strance, ljude koji povremeno dolaze i naravno ukućane. izgledom je pojava, ali njegova tvrdoglavost nema kraja, iako ima gore nabrojane kvalitetne instikte, dresirati ga nečemu je SF...

moj prijedlog je njemački ovčar jer je to vjerojatno najuravnoteženija pasmina, ali imaju taj manjak oko zdravlja, zato možda cane corso, stara pasmina, bili su rimski vojni psi, pametni i poslušni. belgijski ima jednu manu po meni, a to je da su to neumorni psi, koji uvijek trče, skaču, laju... mješanci itekako mogu biti odličan ako ne i najbolji izbor, ali je tu pitanje mješanci čega, ali ako ima labradorske krvi po prijašnjim psima mogu reći da nisu uopće čuvari...
sarplaninac i kavkazci su definitivno jedne od najbolji pasmina za cuvanje ali istina da njega neces moci nauciti puno stvari jer nema takav karakter ka NJO ili BO ali kao cuvari nema im ravni
pilip88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 14:01   #35
Pas čuvar

Pokraj mojih dogo argentina nema apsolutno sanse da itko udje.
Vise puta su se dokazali kao odlicni cuvari, ne laju bezveze nego uvijek kada je nesto u pitanju.
Ali ne znam da li bi ga savjetovala...a opet, treba imati cvrstu ruku za sve ove nabrojane pasmine.


A Crni ruski terijer?
Impresivno izgleda, odlican cuvar i ima duzu dlaku pa mu vani ne bi bilo hladno.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 15:29   #36
Pas čuvar

Nikako Rus, savrseni za ulogu cuvara ali su jako nesretni ako su odvojeni od svoje ljudske obitelji, cak i po noci.

Primjetite da vec ima jednog psa koji bez straha prilazi svima, ne pada mi na pamet kako bi novog mogao drukcije odgojiti uz postojeceg, osim da se strogo pazi na razdvajanje.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 15:34   #37
Quote:
pilip88 kaže: Pogledaj post
ne mogu se sjetiti koja je to pasmina ali uglavnom moj prijatelj je imao...
Ja sam napisala pasminu, JRO - JužnoRuski Ovčar. Ženka u grebenu 65 cm, muzjaci moji 74 cm.
Pasmina po čuvanju isto kso KO ili Azijat. Kod njih nitko ne smije ni ući.
__________________
It's My Life!
Yalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 20:07   #38
Moj poznanik ima CRT i vani su i zivi i zdravi.
Nisu umrli od tuge.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 20:49   #39
Meni je dobro kad me netko pita a kaj ti nije žal da pesek spava vani.Ne spava vani nego u kućici i da sam htjela kućnog pesa nabavila bi si nekakvog malog a ne mrcinu od pol metra visine i 20kg mišića(sad s 4 mjeseca).Pesek je mješanac njemačkog ovčara i crnog labradora.Pošto živimo blizu šume slobodno šeta po dvorištu po danu i po noći.Ta moja zvijer nikad lanac ili box upoznat neće.
Picek25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.