Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2012., 19:47   #181
Nisam ja neka staromodna mama ili zla baba koja mu ništa ne dopušta daleko od tog. Uvijek smo imali odličan odnos i razgovarali o svim temama bez problema .
Ali ovo danas je bio šok , toliko histerije sa njegove strane nisam nikad vidila.
Njemu je malo do devet navečer on bi do ponoći na to je dobio kratko i jasno ne i objašnjenje zašto.
Uglavnom dečko se promjenio praktički preko noći.
Tati je rekao da se njegovi vršnjaci tj prijatelji iz razreda ljube i pipkaju sa curama meni je to malo ajmo reć rano.
Ne vidim smisao da mi lunja po gradu do ponoći , jer na moje pitanje gdje bi bio sa društvom on odgovara ne znam .
Šta se tiče uređivanja neka izvoli ali bolje da mu kažem da mu nešto ne stoji nego da ga pustim onakvog van.
Muž sve to ležere primio baš me zanima oće takav bit kad nam mala dođe u te godine.
Forest Nymph is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 20:05   #182
Quote:
Nymph. kaže: Pogledaj post
Nisam ja neka staromodna mama ili zla baba koja mu ništa ne dopušta daleko od tog. Uvijek smo imali odličan odnos i razgovarali o svim temama bez problema .
Ali ovo danas je bio šok , toliko histerije sa njegove strane nisam nikad vidila.
Njemu je malo do devet navečer on bi do ponoći na to je dobio kratko i jasno ne i objašnjenje zašto.
Uglavnom dečko se promjenio praktički preko noći.
Neke valjda copi postepeno, nekog naglo.
Quote:
Tati je rekao da se njegovi vršnjaci tj prijatelji iz razreda ljube i pipkaju sa curama meni je to malo ajmo reć rano.
pod 1 - njegovi vrsnjaci...kao i obicno uvelike izmisljaju to sto je tko i kako.
pod 2 - imo nema nista lose u malo pipkanja i ljubakanja
Quote:
Ne vidim smisao da mi lunja po gradu do ponoći , jer na moje pitanje gdje bi bio sa društvom on odgovara ne znam .
Ne vidim ni ja niti mislim da bi morao biti vani ...po gradu do ponoci, ali do 10-11 na kvatu...ne bi trebao biti neki veliki problem
Quote:
Šta se tiče uređivanja neka izvoli ali bolje da mu kažem da mu nešto ne stoji nego da ga pustim onakvog van.
Nisu mu rekla nego si ga isfrotirala, ako se ne varam. A i to tvoje misljenje da mu ne stoji, njemu nista ne znaci, tako da mislim da i nije bas bolje...bar ne na taj nacin, mozda malo laganije, kao neka njeznija primjedba/sugestija, pa ako prodje (pa malo smanji) dobro, ako ne - nis.
Quote:
Muž sve to ležere primio baš me zanima oće takav bit kad nam mala dođe u te godine.
Uff, bit ce bar 10 puta gori nego ti sada, mislim. Mala u minjaku, polugola...ah...prezivjet ceto to...kao i svi ostali.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 22:20   #183
ja imam fino preko 30 pa me ulovila zelja da vristim kad sam procitala upis o trljenju kose rucnikom
a ovo do 9.... ne znam, kod nas u kvartu djeca od 6, 7 godina budu vani do 10 preko ljeta.
mislim da fino pretjerujes.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 23:10   #184
ajme siroto dijete, pusti covjeku kosu na miru i neka obuce sto god zeli. ako izgleda glupo - ima frendove da mu kazu. al kod pubertetlija je obicno u modi izgledat glupo, jednostavno se to njima tako svidja a mi ne razumijemo.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 23:23   #185
Jesam ispala grozna a nije tako.
Nemam ja ništa protiv da dok je ispred zgrade ostane malo duže van , zašto ne. I ja sam tako ljeti znala trčat okolo po kvartu i sve ok. Ali on je tražio da bude van do ponoći i šetka s društvom okolo po gradu. To ne može i točka.

Uhvatili ste se kose i ručnika
Samo sam išla djetetu pomoć da skine sav onaj silni gel jer je izgledao kao blaža varijanta nekog Alehandra iz meksičke sapunice. Još da napomenem da ima malo dužu kosu do ispod brade i sve se doslovno cijedilo prema dole.

sad opet cvatu ruže
oprostio mi je što mu ne dam ništa ; njegove riječi
Forest Nymph is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 01:42   #186
Quote:
Nymph. kaže: Pogledaj post
Uhvatili ste se kose i ručnika
Samo sam išla djetetu pomoć da skine sav onaj silni gel jer je izgledao kao blaža varijanta nekog Alehandra iz meksičke sapunice. Još da napomenem da ima malo dužu kosu do ispod brade i sve se doslovno cijedilo prema dole.

gle, oni jednostavno moraju izmedju dvanaeste i cetrnaeste godine potrosit otprilike pet tona gela. kasnije ce mu dosadit, ne brini.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 13:34   #187
Quote:
Nymph. kaže: Pogledaj post
Samo sam išla djetetu pomoć da skine sav onaj silni gel jer je izgledao kao blaža varijanta nekog Alehandra iz meksičke sapunice.
išla si mu pomoć, a on je počeo vrištati da ga maltetiraš?



jel poznaješ njegove prijatelje, i je li istina da su oni vani do ponoći?
ako ih poznaješ, i ako to je istina, pa pusti ga barem do, štajaznam, 22.30.

i pusti mu kosu. njegova je. može biti masna, ljubičasta, puna gela i škljokica, ali je njegova. a on nije tvoje vlasništvo, koliko god to majkama teško padalo.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 09:58   #188
moj ima 15 i pol, završio prvi razred srednje živimo u gradu i ima izlaz do zadnjeg autobusa, to je oko ponoći- ukoliko želi ostati dulje, može ali da mene zove za prijevoz natrag
u osmom osnovne imao je izlaz do 10 i 30
prošlo ljeto do 11 navečer, tako da......
nikad ga ne tlačim za pola sata više ili manje- zbog prijevoza
nema mlađi maloljetnik šta landrat po gradu noću prije 16-te uostalom i zakonski mu to nije dopušteno-
druga stvar su otoci, isprid kućnog ulaza u kvartu i slično
smijeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 10:03   #189
što se tiče kose, gela i ručnika- skroz kužim situaciju- tu je po mom sudu ručnik bio previše- lijepe riječi i uvjeravanje bi više pomogli

mladići- dječaci- kako želiš u nekim fazama počinju bježati od fizičkog kontakta, tj. svode ga na neku nama čudnu mjeru - što je normalno i vezano je uz njihovu novo otkrivenu seksualnost, mislim da je tu važno poštovati granicu koju sami postave
smijeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 21:13   #190
Apsurdno mi je čitati da klinjo od 12 godina zahtijeva izlazak do kasnih sati..zaboga.
Kakve tu rasprave uopće treba biti ?! Onda se čudimo i zgražamo nad naslovima u novinama o maloljetničkoj delinkvenciji.
U 23 sata mu je mjesto u krevetu a ne vani.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 19:09   #191
Bok svima,
i mi smo u pubertetu. Da li netko zna nakon kojeg vremena je test na drogu "čist"?
Sumnjam da je ovo ljeto probao marihuanu, ništa alarmantno ali želim ga upozoriti da postoje testovi i da zaboravi na takve eksperimente ako želi ostati sportaš... truć, truć.
arvenvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 00:58   #192
Koliko sam ja čitala, vrlo brzo ako se radi testiranje urina (par dana), dok u kosi tragovi ostaju puno duže (mjesec - dva). Svejedno provjeri na netu, davno sam čitala.
Mariela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 22:28   #193
jel ima gdje kakvo cjepljenje protiv bjesnoće za pubertetetlije?
moj samo što ne grizea i ja skupa s njim...
marre30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 22:55   #194
Quote:
marre30 kaže: Pogledaj post
jel ima gdje kakvo cjepljenje protiv bjesnoće za pubertetetlije?
moj samo što ne grizea i ja skupa s njim...
ako saznaš javljaj
il ću ja počet opako gristi
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 00:03   #195
Imam 18 godina te mi se čini kako sam iz puberteta potpuno izašao, ili skoro pa potpuno..

Inače, u razdoblju tamo negdje od sredine osmog razreda pa do hmmm; početka trećeg srednje mi je bilo vrlo užasno. Vani nisam nikad izlazio, društvo iz škole baš nisam volio, po glavi su mi se često motale svakakve užasne misli uzrokovane depresijom kao npr samoubojstvo, bezvoljnošću za životom..

I onda, već sam krenuo u 4. razred.. Promislio sam si: " ma koji ti je ku.a. cijelo vrijeme bilo, jesi li ti normalan je.a me led, koliko si toga propustio, zašto si si ovo radio, itd. "

I u jedno popodne bio sam sasvim drugačija osoba, kroz dane su prijatelji počeli primjećivati te ispitivali.. Dobro, to je kratko trajalo i od onda vodim odličan život
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 22:29   #196
Quote:
smijeh kaže: Pogledaj post
moj ima 15 i pol, završio prvi razred srednje živimo u gradu i ima izlaz do zadnjeg autobusa, to je oko ponoći- ukoliko želi ostati dulje, može ali da mene zove za prijevoz natrag

nema mlađi maloljetnik šta landrat po gradu noću prije 16-te uostalom i zakonski mu to nije dopušteno-
Sama kazes da zakon ne dopusta, da nema sto raditi po noci vani, a ipak je vani do oko ponoci, a i dulje, a nema 16..
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 00:39   #197
Mene baš zanima s koliko su vam godina klinci ušli u pubertet?
Sin nam je ušao vrlo rano 6 i 7 razred. Bilo je podnošljivo. Malo se plače malo smije. Svega je bilo.
Sada čekamo kćer od 9 godina. Primjetila sam da je počela paziti na izgled no ne pripisujem to još pubertetu.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 21:26   #198
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Mene baš zanima s koliko su vam godina klinci ušli u pubertet?
Sin nam je ušao vrlo rano 6 i 7 razred. Bilo je podnošljivo. Malo se plače malo smije. Svega je bilo.
Sada čekamo kćer od 9 godina. Primjetila sam da je počela paziti na izgled no ne pripisujem to još pubertetu.
U puberter sam ulazio iz 8 razreda na 1 razred srednje škole. Polagano počeo izlaziti početkom 4 razreda, mogu reći da sam već skoro pa potpuno out..

Sestra mi ima 11 godina, koliko me pamćenje služi već prije 2 godine su se vidjeli prvi znaci..
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 21:37   #199
Quote:
awesome43 kaže: Pogledaj post
U puberter sam ulazio iz 8 razreda na 1 razred srednje škole. Polagano počeo izlaziti početkom 4 razreda, mogu reći da sam već skoro pa potpuno out..

Sestra mi ima 11 godina, koliko me pamćenje služi već prije 2 godine su se vidjeli prvi znaci..
Evo nama mladosti da pomogne
Koji su to bili prvi znaci po tebi?
Nekako imam osječaj da je je pubetet s dečkima lakši barem je kod nas tako bilo a susjedi iznad nas imaju curu i strava od stalne deračine, lupanja vratima, plakanja. Sve smo mi to kao dobri susjedi zajedno prolazili

Zadnje uređivanje Monstera : 17.08.2012. at 01:02. Reason: krivo sam kvotala
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 01:02   #200
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Evo nama mladosti da pomogne
Koji su to bili prvi znaci po tebi?
Nekako imam osječaj da je je pubetet s dečkima lakši barem je kod nas tako bilo a susjedi iznad nas imaju curu i strava od stalne deračine, lupanja vratima, plakanja. Sve smo mi to kao dobri susjedi zajedno prolazili


samo se ti tjesi
laksi je utoliko sto su roditleji bucnih djecaka navikli na deranja i navijanja, dok su curice navodno tise i pristojnije
i normalno da je onda sok kad se male princeze pod utjecajem PMS-a pretvore u vjestice
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.