Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 17:55   #321
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
vi svi bolje znate od tvorca filma
Misliš Hamptona Fanchera, koji je napisao Blade Runnera te jasno i glasno rekao da je Deckard čovjek i da Ridley sere čim zine? Da, vjerujem mu. Jer po tom rezoniranju Ridley je idiot, s obzirom da je izbacio jedinu stvar iz filma koja je mogla ići u prilog tvrdnji da je Rick replikant i onda počeo to sam pričati - nakon oho-ho godina. Što nije ostavio tu scenu u filmu i rekao - evogac, to vam je to? Ili, još bolje, nekako mi je ovih dana jako šutljiv. S obzirom da je imao prste u produkciji, što ne bi bilo baš pobjednički izaći pred publiku i reći - evo ga, kako sam rekao - Rick je replikant! Ali, ne... medijska tišina.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:33   #322
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Nisam još gledao nastavak ali ne dokazuje li Deckardova dugovječnost da nije replikant?
Nije bio. Ajde de da ima nekakva povezanost da je Nexus 8, al u ovom slucaju no way.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 19:51   #323
zašto je ondak u ovom novom blade runner replikant?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:20   #324
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
zašto je ondak u ovom novom blade runner replikant?
Tko? Deckard? Odakle si to izvukao?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:23   #325
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Tko? Deckard? Odakle si to izvukao?
i gosling
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:25   #326
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
i gosling
Pa Gosling je replikant. Odakle ti ideja da je i Deckard
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:39   #327
pa da gosling, i on je blade runner zar ne? zašto sad je a ondak nije? zašto je gosling ili k kao blade runner replikant a deckard nije?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:55   #328
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
pa da gosling, i on je blade runner zar ne? zašto sad je a ondak nije? zašto je gosling ili k kao blade runner replikant a deckard nije?
Zato što su stari replikanti imali kratak vijek trajanja i u osnovi su bili robovi, potrošna roba posebno dizanirana za određene poslove. Ovi unaprijeđeni modeli, koliko film pokazuje, imaju i povišenu razinu samosvijesti te tako mogu raditi i policijski posao. bez osjećaja, što bi se reklo.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:12   #329
kolko mene sjećanje služi u samom uvodu nije decidirano pisalo da modeli prije nexusa 6 bili isto kratkoročni
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:14   #330
Glupo mi je ovo reći, al daj, baniraj ga, u sveto ime koje nosiš, Deckarde.

Trola li ga trola, a bilo je tu dobrih upisa i osvrta na film
horatius is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:54   #331
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
pa da gosling, i on je blade runner zar ne? zašto sad je a ondak nije? zašto je gosling ili k kao blade runner replikant a deckard nije?

Koliko me pamcenje sluzi, odgovor je mrfcu kompleksniji, a treba imat znanje oko knjige, prvog filma, Westwoodove Blade Runner igre, 3 prequela za BR2049 (Blade Runner Blackout 2022, Nexus Dawn, 2048: Nowhere to Run).

Kanon je ustanovio da se Nexus 4 i 5 modele moglo vrlo lako raspoznati od ljudi, te da opcenito svi Nexus modeli (ukljucno i oni koji su prvi kreirani kao kucni ljubimci) imaju vrlo ograniceni životni vijek.(nije tocno specificirano koliko, kanon kaze 'limited') Protagonist igre (McCoy) također kaze da N4 i N5 modeli, pored ogranicenog zivotnog vijeka su imali fail safe da ako ih se stjeralo u kut, tako da bi se odmah predali, a N6 se ipak borio za svoj zivot.

Kako je N6 bio model kojeg je Tyrel reklamirao kao More human than human, njihov fail safe je bil 4 godine jer nakon toga bi razvili empatiju te imunitet na Voight-Kampff test. Ako se theatrical cut uzima kao kanon, onda je jedina iznima za 4 year life span rule bila Rachel, te se sugerira da je ona jedini Nexus 7. Anime prequel (Blackout 2022) je ubacio N8 modele koji imaju zivotni vijek kao ljudi i tu se covjecanstvo pobunilo i pocelo ubijat replikante. Replikanti su odgovorili tako da su s nuklearnim projektilom zbrisali sve podatke o registriranim replikantima, tu je stvorena zabrana proizvodnje replikanata. Zabranu je srusio Wallace sa svojim Nexus 9 modelima, sto se vidi u Nexus Dawn prequelu, N9 modelima pripada i K, te Luv.

Do Androids Dream of Electric Sheep? ima Rosen Corporation koja je napravila replikante i knjiga kaze (nikad objasnjeno) da sami tvorci nisu znali napraviti androida koji moze pozivjeti vise od 4 godine.

U teoriji, ako se bas drzimo svega recenog u BR2049, Deckard bi kao Rachel, mogao biti N7 jer film daje hint da je Rachel imala ljudsku strukturu kostiju, 'normalne oci' te mogucnost reprodukcije. Kako je Rachel umrla pri rođenju, pojma nemamo koliki joj je bio zivotni vijek.

Sve ti zapravo ovisi dal smatras Theatrical cut iz 1982. kao bitan ili Scottovu Final cut verziju kao bitnu.
__________________
All You Zombies.

Zadnje uređivanje phiber : 18.10.2017. at 12:26. Reason: greske + dodatak teksta koji sam zaboravio
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:55   #332
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post

Sve ti zapravo ovisi dal smatras Theatrical cut iz 1982. kao bitan ili Scottovu Final cut verziju kao bitnu.
Čak niti Final cut sam po sebi ništa ne govori- fopet je kriva isključivo Ridleyeva tvrdnja, znači, nešto što je potpuno izvan same filmske priče.

Jer samo na osnovi kraće scene jednoroga nije očigledno da je Deckard replikant... nego da je samo jednom slučajno, dok je cugao i sanjario dokono lupkajući po klaviru, imao nekakvu mutnu viziju.
Pa je poslije, naišavši na origami, to ukopčao kao neki sinkronicitet.

Tako sam ja shvatio vidjevši tu verziju prije Ridleyevih priča i prije nego sam uopće znao da uopće i postoji neka kontraverza oko toga...

Inače verzija bez naracije mi je mnogo bolja od originalne verzije sa naracijom i odlaskom u prirodu.
JEDINO što je višak u toj verziji je upravo ta vizija jednoroga- koja kao da vrišti: "Hej, ovo je umontirano iz filma "Legend" ! Koji će đavo to ovdje?!"
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 13:06   #333
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Čak niti Final cut sam po sebi ništa ne govori- fopet je kriva isključivo Ridleyeva tvrdnja, znači, nešto što je potpuno izvan same filmske priče.

Jer samo na osnovi kraće scene jednoroga nije očigledno da je Deckard replikant... nego da je samo jednom slučajno, dok je cugao i sanjario dokono lupkajući po klaviru, imao nekakvu mutnu viziju.
Pa je poslije, naišavši na origami, to ukopčao kao neki sinkronicitet.

Tako sam ja shvatio vidjevši tu verziju prije Ridleyevih priča i prije nego sam uopće znao da uopće i postoji neka kontraverza oko toga...

Inače verzija bez naracije mi je mnogo bolja od originalne verzije sa naracijom i odlaskom u prirodu.
JEDINO što je višak u toj verziji je upravo ta vizija jednoroga- koja kao da vrišti: "Hej, ovo je umontirano iz filma "Legend" ! Koji će đavo to ovdje?!"
Moj dozivljaj te vizije kao i origamija kasnije jest da je Deckard replikant.

No, meni je bolja verzija gdje se Scott nije petljao, a ovo od Scotta dozivljavam kao njegovo misljenje. Draža mi je prica gdje Deckard nije replikant. Tocnog odgovora - vjerojatno nema.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 16:01   #334
Quote:
horatius kaže: Pogledaj post
Glupo mi je ovo reći, al daj, baniraj ga, u sveto ime koje nosiš, Deckarde.

Trola li ga trola, a bilo je tu dobrih upisa i osvrta na film
krasno, tebe ni nakon pet godina nije napustila žarka želja da me zbananiraju
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 16:06   #335
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Sve ti zapravo ovisi dal smatras Theatrical cut iz 1982. kao bitan ili Scottovu Final cut verziju kao bitnu.
pratim popratno temu i sve oko filma al ne baš detaljno kao ti. moj je dojam da je ostavljeno prostoro u jedinici u smislu da deckard isto nije tek jedan obični replikant. vidimo da je rachael podosta ranjiva i emotivno i svakako i zašto ne bi bio i on u nekom svom kutku

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 18.10.2017. at 16:46.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:48   #336
Sudeći prema Blade Runneru 2, očigledno je da Deckard nije replikant. Naime, u BR2 se svaki puta kada se dva replikanta susretnu, odmah prepoznaju kao takvi i to spomenu.
A kada glavni lik replikant susretne Deckarda, ne spomene: "Gdje si, kolega replikantu!"
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:07   #337
Trebao mu je reći "Gdje si, tata !

U BR2049 uopće nije bitno jeli Deckard replikant.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:18   #338
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Sudeći prema Blade Runneru 2, očigledno je da Deckard nije replikant. Naime, u BR2 se svaki puta kada se dva replikanta susretnu, odmah prepoznaju kao takvi i to spomenu.
A kada glavni lik replikant susretne Deckarda, ne spomene: "Gdje si, kolega replikantu!"
Meni se ovo vise cini kao tvoj zakljucak, nego stanje stvari u BR2049. Ak je fakat Deckard N7, more human than human, postoji mogucnost da ga se uopce nije skuzilo.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:20   #339
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
pratim popratno temu i sve oko filma al ne baš detaljno kao ti. moj je dojam da je ostavljeno prostoro u jedinici u smislu da deckard isto nije tek jedan obični replikant. vidimo da je rachael podosta ranjiva i emotivno i svakako i zašto ne bi bio i on u nekom svom kutku
Pa no, to i velim. Ako su oboje N7 modeli, lako moguce da se ne kuzi da su replikanti. Po meni, to je na gledatelju da odluci za sebe. Meni su oba filma uvelike bolja ako Deckard nije replikant.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:46   #340
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Meni se ovo vise cini kao tvoj zakljucak, nego stanje stvari u BR2049. Ak je fakat Deckard N7, more human than human, postoji mogucnost da ga se uopce nije skuzilo.
Hm... glavni junak skuži Nexusa 8 u prvoj sceni, zatim skuži Luv, koja je najnaprednija...

Kod Deckarda je ostavljeno malo neodređenosti... Ljudi koji su već otprije odlučili da je Deckard replikant to će doživjeti kao da jest, a mi za koje Deckard nije replikant, to će biti potvrda da nije.

Nesigurnost i neodređenost najbolje funkcionira za ljude koji uopće nisu upoznati sa prvim filmom niti su postali žrtve cijele višedesetljetne fame, mitologije i kultnosti oko prvog Blade runnera.

One scene u kojima Wallace priča Deckjardu o sjećanju na prvi susret sa Rachel, a kroz film postoji dobro utvrđeno predznanje o dizajniranju i implantaciji lažnih emocija... to mora da je ljudima koji nemaju pojma o Blade runneru neopisivo intrigantno.

Zato je BR 2049 u stvari idealan samostojeći film kojemu postojanje izvornika u stvari šteti i čini ga slabijim. Vi koji niste gledali Blade runnera iz 1982... NEMOJTE!
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.