Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2009., 16:07   #1
Česta promjena mišljenja

Ima dana kada se ustanem ujutro s jednim stavom, a liježem s drugim, figurativno rečeno. Recimo, nešto želim... Želim to jako. Tog trena. I krenem u realizaciju, isplaniram sve oko toga. Međutim, za sat, dva potpuno promijenim mišljenje, više me uopće ne zanima, niti želim to što sam, kao, sigurno željela Kako mi se to svako malo događa, pitam se da nije neki poremećaj
Ili možda jednostavno ne želim to dovoljno Ali, živcira me to kod sebe, da malo toga što poželim, na kraju i realiziram
Kao da jedna osoba u meni sve isplanira, a druga onda daje argumente protiv i na kraju pobijedi...
*fluffyBunny* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:12   #2
Quote:
*fluffyBunny* kaže: Pogledaj post
Ima dana kada se ustanem ujutro s jednim stavom, a liježem s drugim, figurativno rečeno. Recimo, nešto želim... Želim to jako. Tog trena. I krenem u realizaciju, isplaniram sve oko toga. Međutim, za sat, dva potpuno promijenim mišljenje, više me uopće ne zanima, niti želim to što sam, kao, sigurno željela Kako mi se to svako malo događa, pitam se da nije neki poremećaj
Ili možda jednostavno ne želim to dovoljno Ali, živcira me to kod sebe, da malo toga što poželim, na kraju i realiziram
Kao da jedna osoba u meni sve isplanira, a druga onda daje argumente protiv i na kraju pobijedi...
Mene ovo strasno podsjeca na borderline...
Tuzna kraljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:16   #3
đizs

Međutim, kad su u pitanju bitne stvari, od životnog značaja, onda se tako ne ponašam, nego sam odgovorna.
*fluffyBunny* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:21   #4
Da, i ja se u bitnim stvarima ponasam odgovorno, ali neki blazi borderline imam. I upravo ta podvojenost na dvije osobe je kod mene karakteristicna. Stavovi mi se mijenjaju iz krajnosti u krajnost. Srecom, nisam tezak slucaj, pa to mogu drzati pod kontrolom!
Tuzna kraljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:27   #5
ljudi, dajte se skoncentrirajte i nemojte si keljit teske poremecaje licnosti na temelju jednog osrednje izrazenog simptoma
__________________
UZMI VELIKI EKSER PA RADOSCU NAORUZAN ZAKUCAJ SVAKI SVOJ OSMEH DA NIKAD NE BUDES TUZAN
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:27   #6
i kakav je to blazi borderline?
__________________
UZMI VELIKI EKSER PA RADOSCU NAORUZAN ZAKUCAJ SVAKI SVOJ OSMEH DA NIKAD NE BUDES TUZAN
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:33   #7
Quote:
ožujska kaže: Pogledaj post
i kakav je to blazi borderline?
a neš ti borderline ko borderline, šta tu ima karakteristično?
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:33   #8
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:58   #9
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
mislim da se ovdje smijes mom postu kojeg sam uspjela izbrisat u zadnji cas?
napisala sam tuznoj kraljici da onda ona ima borderline borderline.

ne znam zasto su ljudi tako opsjednuti dijagnozama, pa kelje svima sve i svasta.
tako netko postavi temu s nedovoljno informacija o tome kako je neka zenska slagala da ima muza, i dobije ovakav odgovor:

Quote:
očajno neuravnotežena, patološki lažljiva sa naznakama šizoidne anomalije...

kao i ovdje gore, jedan jedini simptom, i odmah mirisi na borderline. ako se to uopce moze nazvat simptomom, mozda si jednostavno neodlucna ili prevrtljiva.
Calathea Zebrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 11:19   #10
sori, nisam ti htjela ubit temu dakle jel ima jos netko misljenje o ovome?
Calathea Zebrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 13:38   #11
imam ja al ja se slazem s tobom
__________________
UZMI VELIKI EKSER PA RADOSCU NAORUZAN ZAKUCAJ SVAKI SVOJ OSMEH DA NIKAD NE BUDES TUZAN
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 13:45   #12
Quote:
Calathea Zebrina kaže: Pogledaj post

ne znam zasto su ljudi tako opsjednuti dijagnozama, pa kelje svima sve i svasta.
tako netko postavi temu s nedovoljno informacija o tome kako je neka zenska slagala da ima muza, i dobije ovakav odgovor:
joj pa nisam to ozbiljno mislila
kaj se ne smijem šalit
amarena_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 14:22   #13
ok, nisam skuzila

al svejedno me malo zivcira kad ljudi preko interneta jedni drugima postavljaju dijagnoze. stalno na to nailazim, na raznim forumima.
to moze pomoci kao okvir i sve je to meni jasno, al svejedno me zivcira.
Calathea Zebrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 23:28   #14
Quote:
*fluffyBunny* kaže: Pogledaj post
Ima dana kada se ustanem ujutro s jednim stavom, a liježem s drugim, figurativno rečeno. Recimo, nešto želim... Želim to jako. Tog trena. I krenem u realizaciju, isplaniram sve oko toga. Međutim, za sat, dva potpuno promijenim mišljenje, više me uopće ne zanima, niti želim to što sam, kao, sigurno željela Kako mi se to svako malo događa, pitam se da nije neki poremećaj
Ili možda jednostavno ne želim to dovoljno Ali, živcira me to kod sebe, da malo toga što poželim, na kraju i realiziram
Kao da jedna osoba u meni sve isplanira, a druga onda daje argumente protiv i na kraju pobijedi...
Uzrok:
.
počela si raditi stvari u životu koje ne želiš
(drugi su ti ih nametnuli)
.
Rešenje:
.
To si sve ti.
Nemaš sebe ni bolju ni goru.
JEDNOSTAVNO VOLI SEBE TAKVU KAKVA SI
(predivnu, savršenu, lepu...JER TI TO JESI)
ODISEJBGD is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 23:56   #15
Quote:
*fluffyBunny* kaže: Pogledaj post
Ima dana kada se ustanem ujutro s jednim stavom, a liježem s drugim, figurativno rečeno. Recimo, nešto želim... Želim to jako. Tog trena. I krenem u realizaciju, isplaniram sve oko toga. Međutim, za sat, dva potpuno promijenim mišljenje, više me uopće ne zanima, niti želim to što sam, kao, sigurno željela Kako mi se to svako malo događa, pitam se da nije neki poremećaj
Ili možda jednostavno ne želim to dovoljno Ali, živcira me to kod sebe, da malo toga što poželim, na kraju i realiziram
Kao da jedna osoba u meni sve isplanira, a druga onda daje argumente protiv i na kraju pobijedi...

Neusklađenost na racionalnoj i razini emocija. Nije to nikakva bolest nego si normalno neurotična. Pomogla bi dobra psihoterapija pa radit na sebi.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 07:12   #16
Quote:
Tuzna kraljica kaže: Pogledaj post
Mene ovo strasno podsjeca na borderline...
Slazem se.

Meni se dogada ista stvar. Nesto pozelim veceras, sutra me vise nije briga.
Potpuno sam indiferentan.

Zelim sve i svasta u zivotu i od zivota ali se nisam nikada potrudio do kraja da to i dobijem.

Ne mogu ti pomoci savjetom jer ga ni sam ne znam. Zadovoljan sam onime sto jesam i onime sto imam a s druge strane se prezirem kada vidim da su drugi bolji i/ili imaju vise od mene.

Evo, i ja cekam odgovor na postavljenu temu.
Kovačević Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 14:34   #17
Quote:
Kovačević Ivan kaže: Pogledaj post
Slazem se.

Meni se dogada ista stvar. Nesto pozelim veceras, sutra me vise nije briga.
Potpuno sam indiferentan.

Zelim sve i svasta u zivotu i od zivota ali se nisam nikada potrudio do kraja da to i dobijem.

Ne mogu ti pomoci savjetom jer ga ni sam ne znam. Zadovoljan sam onime sto jesam i onime sto imam a s druge strane se prezirem kada vidim da su drugi bolji i/ili imaju vise od mene.

Evo, i ja cekam odgovor na postavljenu temu.
Ista ja!
Tuzna kraljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 14:38   #18
Quote:
*fluffyBunny* kaže: Pogledaj post
Ima dana kada se ustanem ujutro s jednim stavom, a liježem s drugim, figurativno rečeno. Recimo, nešto želim... Želim to jako. Tog trena. I krenem u realizaciju, isplaniram sve oko toga. Međutim, za sat, dva potpuno promijenim mišljenje, više me uopće ne zanima, niti želim to što sam, kao, sigurno željela Kako mi se to svako malo događa, pitam se da nije neki poremećaj
Ili možda jednostavno ne želim to dovoljno Ali, živcira me to kod sebe, da malo toga što poželim, na kraju i realiziram
Kao da jedna osoba u meni sve isplanira, a druga onda daje argumente protiv i na kraju pobijedi...
zensko si.
to je savrseno normalno.

(nadam se da ce biti shvaceno na pravi nacin)
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 14:42   #19
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
zensko si.
to je savrseno normalno.
(nadam se da ce biti shvaceno na pravi nacin)
I ja sam žensko, ali s muško-ženskim mozgićem, pa mi se to ne događa.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 14:49   #20
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
I ja sam žensko, ali s muško-ženskim mozgićem, pa mi se to ne događa.
Kako sama kazes, u dijelu u kojem si 'musko-' nisi 'zensko-'.

S tim da, u tom slucaju, ti nisi primjer na koji se moja izjava odnosi.

Drugim rijecima, ako kazem autorici teme da je ono sto je opisala 'savrseno normalno', to ne treba automatikom prevoditi kako je sve drugo 'savrseno nenormalno'. Ima tu i puno sivog.
dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.