Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2010., 16:16   #61
Quote:
ms3 kaže: Pogledaj post

3. Kako prolaze med. rep. koji rade van zagreba? Napreduju li jednakom brzinom kao ovi što rade u zg?
Nemaš kamo napredovati. Obično je "sales force" tako organiziran da svaka regija (Zagreb s okolicom, eventualno Rijeka, Slavonija i Dalmacija) ima svog district managera, a taj sjedi u Zagrebu. Naravno - on putuje po terenu, ali ured mu je u Metropoli.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 16:21   #62
Quote:
ms3 kaže: Pogledaj post

1. Susreo sam se pojmovima sales manager, product manager i medical advisor pa mi nije baš jasan opis posla tih ljudi. Npr. u kojem su odnosu sales manager i šef medike u osijeku?
Product manager je "marketinško zanimanje" (pod pretpostavkom da razdvajamo prodaju i marketing kao dvije zasebne organizacijske funkcije), sales manager pak spada k prodaji. Sales manager Medike (za cijelu Hrvatsku) je prema mojem shvaćanju nadređen nekakvom regionalnom ("district") manageru za Slavoniju, a odgovornosti mu uključuju "menadžiranje" (dakle planiranje, organiziranje, kadroviranje, vođenje i kontrolu) prodaje. Za više spoznaja pročitati knjigu nekog Grka o farmaceutskom marketingu (ima i na netu za naći), wikipediju, Kottlera, Portera i takve prodavače magle. Jednoznačnu definiciju ne ćeš naći...
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 19:09   #63
a izgled, jel on kriterij? u scheringu i sanofiju ima dosta zgodnih cura
Marko113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 19:46   #64
Što može poslužiti kao objašnjenje kako su došle tamo.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 22:43   #65
Quote:
Marko113 kaže: Pogledaj post
a izgled, jel on kriterij? u scheringu i sanofiju ima dosta zgodnih cura
Ne znam što se zapošljavanja tiče, ali što se rada na terenu tiče, čini mi se da je nekakva ljepota više minus nego plus. Naime, teren je prepun isfrustriranih baba, što doktorica, što magistri kojima je baš super isprašiti neku zgodnu curu kao da je zadnja šuša. Sjećam se da mi je u ljeuaknu dolazila jedna predstavnica, baš mi je draga bila, pametna i zgodna, ove stokilašice iz ambulante su ju zvale "avet" i nisu je uopće doživljavale. Baš grozno.
miss babaloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 09:32   #66
Quote:
miss babaloo kaže: Pogledaj post
Ne znam što se zapošljavanja tiče, ali što se rada na terenu tiče, čini mi se da je nekakva ljepota više minus nego plus.
Ovo isto stoji. Da sam ja liječnik obće prakse, ne bih nikako pisao lijekove koje reklamira nekakova namirisana pederčina od predstavnika.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 21:12   #67
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Nemaš kamo napredovati. Obično je "sales force" tako organiziran da svaka regija (Zagreb s okolicom, eventualno Rijeka, Slavonija i Dalmacija) ima svog district managera, a taj sjedi u Zagrebu. Naravno - on putuje po terenu, ali ured mu je u Metropoli.
Mislio sam da li zbog toga što imaju više dodira sa šefovima , brže napreduju med. rep. koji rade s njima u zg za razliku od onih koji su u slavoniji, dalmaciji....

I još me interesira ulažu li firmu edukaciju svojih radnika ( nekakve mba diplome doktorat tečajevi ) ili niš od toga
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:32   #68
Što se veza oko zapošljavanja i napredovanja tiče, šta vam se čini, ima li razlike između predstavništva i veledrogerija? Za predstavništva sam neupućena, ali veledrogerije, brate, sve sineki i kćerkice
miss babaloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 22:08   #69
Quote:
miss babaloo kaže: Pogledaj post
Što se veza oko zapošljavanja i napredovanja tiče, šta vam se čini, ima li razlike između predstavništva i veledrogerija?
U ovom poslu ti je jedino bitno tko zna tebe i koga ti znaš. Mi nemamo inovativnu farmaceutiku, mi nemamo proizvodnju koja traži stručne ljude, ti možeš biti Einstein za lijekove i ne maknuti se u Hrvatskoj iz apoteke ni milimetra. Cijelo naše društvo i ekonomija ti funkcioniraju na takvim principima.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 22:13   #70
Ma, znam, ali ne prihvaćam!
miss babaloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 22:43   #71
Ne moraš prihvatiti, ali briši odavde. Za svoje dobro. I ja ću valjda jednog dana.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 10:23   #72
Iz osobnog iskustva znam da nema ulaska u neku firmu(niti onu generičku) bez preporuke. Ina če sam dr.stom i kao dr.med počeo sam kao stručni suradnik jer nije bilo posla u mojoj struci(prije par godina specijalizacije nisu praktički postoijale niti za doktore medicine niti stomatologije osim ako ti netko nije bio na položaju da ti je osigura). Ta činjenica i činjenica da su farmaceutsjk firme voljele imati doktore(i med. i stom.) jer su smatrali da budući da smo svi zajedno studirali imamo i dosta poznananstva među onima koji propisuju lijekove(kolege sa studija,nastavnici) dovela je do toga da mnogi doktori medicine i stomatologije rade u toj struci. Kako i veterinari imaju svoje lijekove koji su slični humanim tako su se i oni priključili(u manjoj mjeri na početku,poslije više). Pravilnik o oglašavanju lijekova traži izričito da sales rep bude VSS. No, u EU i u svijetu(USA) sales rep može nije nužan faks nego se polaže neki ispit i dobije licenca. Takav prijedlog je u Hrvatskoj potaknut od inovativnih firmi. Dakle, magistri farmacije ne trebaju se više bojati liječnika,zubara,veterinara jer je vrlo vjerovatno da će sales repovi uskoro biti SSS komercijalisti sa završenim tečajem. Napokon,ekonomisti već rade u prodaji medicinskih uređaja(kao i dipl.ing.-ovi).
Osobno, da imam završen farmaceutski faks radio bih za lovu koju sada radim daleko radije u ljekarni nego na terenu. Moja je plaća oko 8000 kn no kada se odbiju troškovi korištenja službenog automobila+harač ostaje mi oko 7000 kn. Svaki sam dan na terenu a jedan dan u tjednu sam i u uredu. Imaš hrpu posla oko pisanja izvještaja,skupljanja materijala i sl.
Zatim imaš i stručne skupove(nosiš "pingvine" i ostale materijale). Onda ti firma umjesto dnevnice osigura obroke
Često nam se spominju službeni automobili. Dakle,kada poštar vozi motor ili dostavljač pizze onda je to normalno. Nama se to vodi kao veeelika prednost. Ja bez službenog automobila nebih mogao biti na svim mjestima na kojima se očekuje da budem. Da imam svoj auto firma bi mi morala plaćati 2 kn po kilometru. Službeni im se više isplati jer im se odbija od poreza a još oni meni naplate moje privatne kilometre.Službeni mobitel:Firma mi ga daje da bi me mogli zvati besplatno i ja njih te da mogu kontaktirati sa doktorima. Imam neko nepisano pravo da napravim max 100 kn mjesečno za osobne potrebe no ja radije koristim moj vlastiti.Moj ima kameru
Laptop stoji u firmi i sa njega uglavnom šaljem službene mailove,dopise i pišem izvještaje.
Ponekad, kad me nitko ne gleda, naravno odem i na forum
Dakako,obzirom da imaš službeni mobitel očekuje se da si dostupna kad god ti tvoj "team lider",brand menager odnosno big fat boss dobije erekciju
Nije posao sales repa više ono što je bio a kako stvari idu defintivno neće biti niti ono što je sad. Dakle, kao što kaže Nosko...treba ići dalje.
Farmaceuti imaju mnoge mogučnosti budući da dr.med,dr.stom ne mogu biti, barem tako mislim u regulativi. Sa druge strane farmaceuti ne mogu biti u kliničkim istraživanjima(ili mogu??) No, niti tu baš plaće nisu sjajne.
Što se tiće ženskih osoba ,njih ima više jer je više završenih mr.ph. ženskog roda. Također, i u stomatologiji i na medicini više je žena. a sad da će netko pisati radije lijek jer mu je došla cura hmmm,doktori vole cure kao i sav "normalan svijet" ali vole i konkretnije svari:-))) .
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 10:32   #73
Moram malo korigirati. U USA moraš imati faks za raditi taj posao (B.Sc.), ali možeš imati završenu kombinaciju kunsthistorije i naftnog rudarstva. Dakle - nitko te ne pita što si završio. Ako se nešto promijenilo i ja griješim, molim da me se ispravi pa da budem pametniji. Kod nas još uvijek moraš biti zdravstveni VSS. U Europi neke zemlje toleriraju i samo srednju spremu, negdje su pak strogi kao i naši. No - generalni trend ide prema ovome što pišeš.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 12:06   #74
Ma posve je meni jasno i da je posao u predstavništvu težak, i da se iz perspektive nekoga tko stalno putuje posao u ljekarni čini čisto ok, ali niti te ljekarne nisu što su bile pred 20 godina. Meni bi bio gušt kad bi radila samo s lijekovima, ali ne... Mislim, u ljekarnama se drže natikače. Jebo te, kao da sam Al Bundy.
Što se ovog o zapošljavanu SSS u predstavljanju lijekova tiče, znam da je tako u nekim zemljama i vjerovatno će to doći i do nas, ali ne vidim kako bi to bilo primjenjivo u nekoj ozbiljnijoj firmi, pa valjda im nije u interesu da ih neka neznalica bruka po terenu. Doduše, kad se propisivačima nešto konkretno nudi, onda se ne pita tko nudi, nego što nudi. Iako su po meni takve stvari isto na rubu zakona i nije mi uopće jasno kako to i dalje prolazi.
miss babaloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 12:07   #75
Quote:
miss babaloo kaže: Pogledaj post
Iako su po meni takve stvari isto na rubu zakona i nije mi uopće jasno kako to i dalje prolazi.
A možda je to svagdje u svijetu isto?
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 12:10   #76
Quote:
miss babaloo kaže: Pogledaj post
. Meni bi bio gušt kad bi radila samo s lijekovima, ali ne... Mislim, u ljekarnama se drže natikače. Jebo te, kao da sam Al Bundy.
Ti si o lijekovima učila samo zato da dobiješ licencu, a sada trebaš raditi sve da svome gazdi zaradiš promet - jer ti si tu trgovac. I vjeruj mi, ako im padne na pamet da drže u ljekarnama vibratore, prodavat ćeš vibratore i objašnjavati koji se bolje drma. Ljekarne će dobiti svoj "Red corner". A Komora će i dalje najoštrije protestirati kod Smećarka i Tedeschija i 2035. godine, s jednakim rezultatima.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 12:22   #77
Zato bi rado i pobjegla odatle. O komori uopće ne bih. Krivo sam si ime ovdje na forumu dala, trebala sam staviti Alisa u zemlji čudesa.
miss babaloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 20:02   #78
Također, i u stomatologiji i na medicini više je žena. a sad da će netko pisati radije lijek jer mu je došla cura hmmm,doktori vole cure kao i sav "normalan svijet" ali vole i konkretnije svari:-))) .[/QUOTE]

to je domena trača..ali znamo da svi vole lovu i piti )
i da im se plaćaju "preavanja" od jednog sata po 7000 kn
Marko113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 20:09   #79
Quote:
miss babaloo kaže: Pogledaj post
O komori uopće ne bih.
A zašto ne? Prema službenim stavovima, meni se čini da stvarno živimo u zemlji čudesa. Ja sam valjda jedini koji tu i tamo izaziva nepotrjebne nemire remeteći apotekarsku idilu. Ni u jednim novinama, nigdje na internetu ja nisam našao da netko otvoreno napiše nešto o problemima ljekarništva. Jasno mi je da je nezgodno istupati pod imenom i prezimenom da nas ne popapa mrak ili nešto gore - ali barem neki načelni problemi bi se morali dotaknuti. Ili babe u apotekama ne znaju upaliti interneta.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 20:40   #80
Babe u apotekama - pola ih još uvijek narudžbu pravi tako da idu po ladicama i gledaju što im fali
A o komori ne bih zato što mi skoči tlak čim ih se sjetim. Grupica koja misli da je bogom dana i da je samoj sebi svrha, kao i HFD uostalom. Svaki put kad ih moram zvati (a da podsjetim, oni postoje radi nas, a ne mi radi njih) dođe mi muka, jer me obično otpile s telefona kao zadnju šušu. Usporedbe radi, frendica mi je stomatolog i kao član njihove kopmore može izrealizirati nešto povoljniji stambeni kredit (u ZABI, čini mi se). Imala sam želju nešto komentirati na forumu od komore, ali s obzirom na to da moraš napisati ime i prezime, ne bih, hvala.
miss babaloo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.