Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2009., 00:21   #21
Kad ludilo držimo pod kontrolom, u njemu možemo uživati, jer tuđi smijeh povlači naš osmijeh.
S druge strane, kad nas ludilo počne obuzimati, tuđi smijeh najčešće postaje ismijavanje, a zatim se čuje sve rijeđe i rijeđe.
enky is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.07.2009., 00:35   #22
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
Kad ludilo držimo pod kontrolom, u njemu možemo uživati, jer tuđi smijeh povlači naš osmijeh.
S druge strane, kad nas ludilo počne obuzimati, tuđi smijeh najčešće postaje ismijavanje, a zatim se čuje sve rijeđe i rijeđe.
Zar sam se zato bavio prorokovanjem?!

Nema mi druge nego da vas za utjehu sam počastim s umjetničkim doživljajem duha, uključujući enky. Spomenik banu Josipu Jelačiću:

__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 00:09   #23
sve puno umjetnika i umjetnica, ali oni najvažniji nisu uopče spomenuti, ili ih nisam primjetio, ako je u tome stvar onda oprostite na ovom blesavom postu ljudi kao, Leonardo Davinchi, Nikola Tesla, Albert Einstein, ljudi koji su ocrtali vaš svijet, ljudi nakon kojih ostao je trag, niti oslikani niti galzbom opjevani ljudi koji su stvorili vaše mišljenje o stvarima koje jesu. Ima ih još više naravno, Sveti Ivan nepomuk naprimjer.
Extravaganza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 20:33   #24
Quote:
Extravaganza kaže: Pogledaj post
sve puno umjetnika i umjetnica, ali oni najvažniji nisu uopče spomenuti, ili ih nisam primjetio, ako je u tome stvar onda oprostite na ovom blesavom postu ljudi kao, Leonardo Davinchi, Nikola Tesla, Albert Einstein, ljudi koji su ocrtali vaš svijet, ljudi nakon kojih ostao je trag, niti oslikani niti galzbom opjevani ljudi koji su stvorili vaše mišljenje o stvarima koje jesu. Ima ih još više naravno, Sveti Ivan nepomuk naprimjer.
Polako, nestigne se sve odjednom. Uostalom, izvoli imaš priliku
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 22:52   #25
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Film, glazba, poezija/proza, slikarstvo, arhitektura, fotografija, sveta mjesta, sveti ljudi, uraci vaši ili umjetnika kojima se divite

Bez zadrške.. i bez čata
oprostite na smetnji,
međutim nije mi jasno (a niti drugima) kakva se smije puštati muzika, jer evo ja sam pustila nešto što mi je vrlo milo pri srcu i za što smatram kako povezuje ljude na jedan dječji način pa je tako najviše vezano upravo s duhovnošću i vidim, vi ste obrisala. (za druge, radilo se o pjesmi "kad se male ruke slože").

nadalje, kažete da možemo stavljati i svoje uratke; dakle, ako napišem neku misao za koju smatram da je povezana s duhovnošću i više paše na ovu temu nego na neku drugu, zar se to ne smije?

i za kraj, pitanje; smijem li napisati pjesmicu za koju smatram da bi se dobro uklopila u ovu temu ili vam jednostavno ono što ja ovdje postam ne odgovara pa mi kartoniranjem i brisanjem to želite dati na znanje?

u nadi kako će ovaj moj upit pomoći ne samo meni, već i drugima,
unaprijed zahvaljujem na odgovoru i srdačno vas pozdravljam.
enky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 22:58   #26
Enki znamo šta radiš i šta se događa.

Možeš ti poziv na linč zapakirati u najslađi dječji smijeh - ali on još uvijek ostaje poziv na linč i mi to znamo. Zato se nemoj praviti blesava i prihvati moj dobronamjerni savjet.

Isto vrijedi za sve ostale kojima nije jasno. Danje rasprave bit će brisane.

Hvala.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...

Zadnje uređivanje Floverka : 17.07.2009. at 23:10.
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 00:51   #27
Tin Ujević na repertoaru Patti Smith

12.07.2009
Hrvatska

Mnogo je njezinih pjesničkih uzora, od Walta Whitmana preko Arthura Rimbauda i Charlesa Baudelairea do Vladimira Majakovskog, no rekla je da joj je osobito važno francusko pjesništvo


Iznimno karizmatična američka kantautorica repertoar recitacija i pjesama složit će uoči samog nastupa kojem se jako raduje, a recitirat će i jednu od pjesama Tina Ujevića

Dan uoči svoga prvoga nastupa u Hrvatskoj koji će se održati 13. srpnja u zagrebačkoj Tvornici, Patti Smith održala je konferenciju za novinare u hotelu Regent-Esplanade

Patti Smith sve snima svojim starim Polaroidom iz 1967.
Pred oko stotinjak predstavnika sedme sile Patti se Smith pojavila sasvim ležerno i opušteno, odjevena u svoj tradicionalni outfit: bijelu košulju i crni sako, uz crnu razvezanu kravatu i sa zatamnjenim naočalama. Uz gitaru, donijela je i stari Polaroid fotoaparat iz 1967. godine.

Odgovorila je na par pitanja vezanih upravo uz fotografiju. Rekla je da je fotografija prilično važna za nju. Kao prvi model znamenitoga Roberta Mapplethorpea, rano je shvatila umjetničke potencijale fotografije, pa je, osim ispred objektiva, sve češće stajala i iza njega. Kaže da je vjerna tradicionalnim uređajima, ali da neće bježati od digitalne fotografije. Kad joj se fotoaparat kojim se sada služi pokvari, počet će eksperimentirati s digitalnim uređajima.

Također, rekla je da je fotografija, kao i drugi oblici njezinoga umjetničkog izražavanja, pjesništvo, glazba i likovnost, zapravo način kojim komunicira. S obzirom na to da govori samo jedan jezik, umjetnost je najdirektniji način kreiranja komunikacije s ljudima širom svijeta.

Obrazložila je i svoje umjetničke stavove naglasivši da svatko može birati svoj put. Ukoliko netko želi biti bogat i slavan, on će morati pristati na određena pravila igre i kompromise. S druge strane, ako netko želi samo izraziti sebe i ono što osjeća kroz svoje radove, u konačnici vjerojatno neće biti ni bogat ni slavan, ali će zato biti slobodan.

Očito je bilo zašto je Patti Smith toliko karizmatična: osim iznimne pozitivne energije kojom je zračila, na pitanje o repertoaru zagrebačkog koncerta odgovorila je da nikad nema set-listu, ne sprema se za koncerte. Svaka pjesma je važna i zato katkad siđe među publiku uoči koncerta i pita što žele čuti. Ovoga puta je pitala novinare, pa je izvjesno da bi se sutra na repertoaru trebale naći 'Radio Ethiopia', 'Because The Night', 'Gloria' i još neke pjesme po izboru okupljenih.

Zanimljivo je da je tijekom konferencije dobila i knjigu s izabranim i prevedenim pjesmama Tina Ujevića i obećala da će na koncertu recitirati neku od pjesama.

Mnogo je njezinih pjesničkih uzora, od Walta Whitmana preko Arthura Rimbauda i Charlesa Baudelairea do Vladimira Majakovskog, no rekla je da joj je osobito važno francusko pjesništvo.

Novinarima je snažno i nadahnuto odrecitirala pjesmu 'People Have The Power', u spomen na pokojnog joj supruga Freda Sonica Smitha. Osim toga, odsvirala je još dvije pjesme, jednu u spomen na Jerryja Garciju iz Greatful Deada. Pjesma se zove 'Greatful'. Pridružio joj se i Lenny Kaye, stalni član njezinoga benda, poznat po tome što je među prvima koristio termin 'punk rock'. Premda se trebao pojaviti i Tom Verlaine iz Televisiona koji će nastupiti s njom, očito je da mu je više odgovaralo izaći na zagrebačke ulice.

Posljednji album Patti Smith 'Twelve' kolekcija je vrlo zanimljivih obrada, a na pitanje hoće li obraditi neku pjesmu grupe The White Stripes, s obzirom na to da se Meg White iz tog benda udala za njezinog sina Jacksona, nasmijala se i rekla da to nije nemoguće podsjetivši se da su na svadbi svi zajedno izveli 'Gloriju'.




...dvoumim se sad ,jel spada ovo tu ,al mene naziv duhovnost privlači...oću li zaraditi brisanje ,kazne neke se tu dijele ,opomene ,bodovi ,ne snalazim se ja baš, nova sam tu a nenavikla na ograničavanje govora ,misli,određivanje gdje smijem nekom uputiti riječ......trebala bi se ovdje osjećati prožeta mirom a zakaj ja postajem napeta i opterečena ...


Patti Smith - Because The Night

http://www.youtube.com/watch?v=uoGdx...rom=PL&index=1
__________________
Personal Jesus
Nola5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 09:00   #28
Amy Winehouse

Priča o talentu...



ovisnosti...


neobičnoj ljubavi...


Winehouse married on-off boyfriend Blake Fielder-Civil, a former video production assistant, on 18 May 2007, in Miami, Florida. Fielder-Civil was a "grammar school dropout" who moved to London at aged 16 from his native Lincolnshire. In a June 2007 interview, Winehouse admitted she could be violent towards Fielder-Civil when she had been drinking. In a July 2008 interview Winehouse said her marriage is not an open one and she would like to have at least five children. Fielder-Civil was quoted in a British tabloid on 28 November 2008 that he wants to end his marriage to the singer, saying, "I have to let her go to save her life".

Winehouse was spotted with aspiring actor Josh Bowman on holiday in St. Lucia in early January 2009, saying she was "in love again, and I don't need drugs." She commented that the "whole marriage was based on doing drugs" and that "for the time being I've just forgotten I'm even married."





izlječenju...


They tried to make me go to rehab but I said 'no, no, no'

I can't help ya if you won't help yourself


Amy Jade Winehouse (born 14 September 1983.) is an English singer and songwriter, known for her eclectic mix of various musical genres including R&B, soul, jazz, rock & roll, and ska. Winehouse is best known for her soulful, powerful contralto vocals. Winehouse's 2003 debut album Frank was commercially and critically successful in her native Britain. It was nominated for the Mercury Prize. Her 2006 follow-up album Back to Black led to six Grammy Award nominations and five wins, tying the record for the most wins by a female artist in a single night, and made Winehouse the first British singer to win five Grammys, including three of the "Big Four": Best New Artist, Record of the Year and Song of the Year. On 14 February 2007, she won a BRIT Award for Best British Female Artist; she had also been nominated for Best British Album. She has won the Ivor Novello Award three times, one in 2004 for Best Contemporary Song (musically and lyrically) for "Stronger Than Me", one in 2007 for Best Contemporary Song for "Rehab", and one in 2008 for Best Song Musically and Lyrically for "Love Is a Losing Game", among other prestigious distinctions.

__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 14:43   #29
Sufjan Stevens - You Are the Blood

__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 18:05   #30
NE, POLAKO

Ne: polako.
Polako, jer ne znam
Kamo želim ići.
Između mene i mojih koraka
Postoji instinktivno razilaženje.
Između onog što jesam i bivam
Postoji glagolska razlika
Koja odgovara zbilji.

Polako...
Da, polako...
Želim misliti značenje
Ove polakosti...

Možda se izvanjski svijet odviše žuri.
Možda obična duša želi stići ranije.
Možda je dojam trenutka odviše blizu...

Možda sve to...
No ono što me brine jest ova riječ polako...
Što je to što treba biti polako?
Možda svemir...
Bog nalaže kazivati istinu.
No je li to itko od Boga čuo?

F. Pessoa - Álvaro De Campos




"The Neverending Search" David Ho
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...

Zadnje uređivanje Floverka : 18.07.2009. at 18:38.
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 18:23   #31
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 18:33   #32
Milarepa: http://www.imdb.com/title/tt0499238/ odlican film o prvom dijelu zivota velikog tantrickog sveca. Svakako preporucam. U tijeku je snimanje drugog dijela, pa nestrpljivo cekam... Produkcija nezavisnkog tibetskog filma u izbjeglistvu je jako spora...
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 18:44   #33
Hieronymus Bosch

__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 18:54   #34
Conclave Obscurum

Mala alkemijska predivno dizajnirana igraonica





__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 22:02   #35
Moćan vještac, Andrew D. Chumbley
i vrlo zanimljiv umjetnik, posebno mi se sviđaju njegove grafike inspirirane
arapskom kaligrafijom

Paunovo pero, jedna od kićenijih.. za moj ukus možda prekićena, ali one
koje mi se stvarno sviđaju nema na netu

__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 09:40   #36
Kako živi Antuntun

U desetom selu
Živi Antuntun.
U njega je malko
Neobičan um.

On posao svaki
Na svoj nacin radi:
Jaja za leženje
On u vrtu sadi.

Kad se jako smrači,
On mrak grabi loncem.
Razlupano jaje
On začiva koncem.

Da l' je jelo slano,
On to uhom sluša.
A ribu da pjeva
Naučiti kuša.

Na livadu tjera
Bicikl da pase.
Da mu miše lovi,
On zatvori prase.

Guske sijenom hrani,
Snijegom soli ovce.
A nasadi kvočku
Da mu leže novce.

Kad kroz žito ide
On sjeda u čun.
Sasvim na svoj način
Živi Antutun."

Grigor Vitez

__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 09:47   #37
Za ljubitelje nadrealizma galerija Davida Ho-a

__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 09:51   #38
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 09:56   #39
Za ljubitelje crnih ptica

I
II
III
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 11:12   #40
Nema : "Lovers"

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes

Zadnje uređivanje Floverka : 19.07.2009. at 13:53. Reason: baph, slika ti je bila malo prevelika pa sam ju smanjila
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.