Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2009., 09:14   #41
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
To i mene zanima kako su dizela tako uškopili... jednake snage ko benzin, a toliko slabije ubrzanje do sto
Jebemu, ima 220 Nm, što je 100 više nego kod benzinca... kud sve to nestade majkumu? Ili ubaciš u 4tu pa izigravaš automatika
meni je nevjerovatno da auto na 75 ks ima 220 nm!!!
pa to je nevjerovatno ako pogledaš konkurenciju ona to izvlači sa motorima od 90 i više konja!
za ubrzanje mi je jako čudno......mislim da je to još jedan ne točan podatak jer i za moj i30 piše 14.9 a ubrza 2.5 sec brže do 100.....
Porucnik31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 09:39   #42
Quote:
Hartge kaže: Pogledaj post
imam pitanje bas u vezi tog i 20 kolika bi mu mogla biti maksimum maksumuma brzina po satu ( 1.2 motor odnosno ovaj 1.25)
jel moguce da pokazuje 200. odnosno znam da pitam glupo pitanje sli moram provjerit. koliki mu je maksimum?
http://www.hyundai.hr/vozila/hyundai...karakteristike
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 09:40   #43
Quote:
Porucnik31 kaže: Pogledaj post
meni je nevjerovatno da auto na 75 ks ima 220 nm!!!
pa to je nevjerovatno ako pogledaš konkurenciju ona to izvlači sa motorima od 90 i više konja!
za ubrzanje mi je jako čudno......mislim da je to još jedan ne točan podatak jer i za moj i30 piše 14.9 a ubrza 2.5 sec brže do 100.....
Da... i meni tu nešto smrdi... isti motor snage 90 ks ima također 220Nm, ali pri malo drugačijim okretajima.

Fordov 1.4 TDCi ima 160Nm
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 09:43   #44
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
To i mene zanima kako su dizela tako uškopili... jednake snage ko benzin, a toliko slabije ubrzanje do sto
Jebemu, ima 220 Nm, što je 100 više nego kod benzinca... kud sve to nestade majkumu? Ili ubaciš u 4tu pa izigravaš automatika

Ta specifikacija spada pod opremu iThink, no u cijeniku su svi iLike... ili griješim?
1.4 CRDi dolazi u dvije verzije, sa 55kW i 66kW. Koliko vidim kod nas se prodaje samo ovaj slabiji. Ali i taj jači ima performanse više manje kao i osnovni benzinac, tako da je razlog ili u povećanoj masi ili jako dugim prijenosima.

Ne, i ta oprema je iLike, samo što je model sa 3 vrata tek krenuo u proizvodnju i ima drukčiju specifikaciju opreme iako je nominalno riječ o istom paketu opreme - iLike. Da li je riječ već o MY10 modelima, ne znam, ali moguće je jer neki japanski i korejski proizvođači već u 7 ili 9 mjesecu tekuće godine počinju raditi automobile sa specifikacijom za narednu modelsku godinu. Vjerojatno će s vremenom i modeli s 5 vrata dobiti te tri stvari u tom paketu, ali za sada je stanje takvo da je model sa tri vrata bogatiji za board computer, maglenke i grijane retrovizore.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 09:51   #45
Quote:
dor_ kaže: Pogledaj post
u slučaju ako je razlika u potrošnji 1-2 litre onda se ne isplati dizel.
ako razlika prelazi 2-3 litre tad bi mi se isplatio nakon 60 000 ili 3 godine

BTW gdje si čuo da ovaj sa 3 vrata ima bolju opremu od onog sa 5???
Ja sam računao po trenutnim cijenama goriva i tvorničkim podacima o potrošnji. Diesel se isplati nakon 107.480 km, a tu nisam računao održavanje, osiguranje i ostale stvari koje vjerojatno diesel stavljaju u još nepovoljniji položaj. Znači diesel se isplati za one koji misle stvarno puno voziti (oko 30.000 godišnje) i držati auto barem 5 godina.
Pokušao sam tražiti i prosjek potrošnje na siteovima kao Spritmonitor.de, ali tamo nisam našao ni jedan podatak za diesel ni ovaj slabiji ni jači. Benzinac 1,25 troši u prosjeku oko 6,5 litara što nije loše.

Za opremu mi je rekao prodavač u salonu. To je trenutno stanje, ne znam što će biti u budućnosti.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 10:05   #46
Da li znaš ima li iLike aux utičnicu za mp3?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 10:29   #47
iLike usb iPod priključak ... jel to to? (mislim, nije valjda ograničeno samo na iPod)
stef_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 10:49   #48
Quote:
stef_zg kaže: Pogledaj post
iLike usb iPod priključak ... jel to to? (mislim, nije valjda ograničeno samo na iPod)

Ne, usb dolazi s jačim paketom opreme...

Ovo je iLike unutrašnjost i ispred mjenjača ima nešto što mi se čini da bi mogao biti aux (bilo bi lijepo da ga ima)


__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 13:14   #49
Je, iLike ima AUX IN, dakle 3,5mm klasični audio ulaz (na slici pored upaljača). Nema iPod/USB priključak. Model koji sam ja gledao imao je CD player i ovu plastiku oko ventilacije u srebrnoj boji.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 21:20   #50
koja tema ali svaka čast ovom djelatniku hyundai hrvatske... dobra ideja...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 21:27   #51
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
koja tema ali svaka čast ovom djelatniku hyundai hrvatske... dobra ideja...
bar on ima ideje, za razliku od svih ovih djelatnika vw hrvatska, ford hrvatska, opel hrvatska, bmw hrvatska, mercedes hrvatska, toyota hrvatska i ostali hrvatska... to sto ti je hyundai antipatican tvoj problem, ili da svi pocmemo spominjat djelatnike x hrvatka kad se x auto spomene...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 22:13   #52
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
U čemu si to vozio 225/45/17? Te gume ne idu na i20

Vozio si samo benzin, dizel nisi? A kupuješ ga? Zar ne bi bilo pametno isprobati dizel? Ne znam koliko će on biti živahan

btw... u kojem gradu (salonu) si bio?
Ma sve se moze
Samo za pola godine dana ce morati mijenjati lezajeve na novom autu.
Dede is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 22:19   #53
Quote:
dor_ kaže: Pogledaj post
Ma i mene je čudilo kak imaju 225/45/17, šteta što nisam poslikao, odlično mu stoje iako mislim da je to previše, idealna mjera je 15, max 16

Pročitao sam puno toga o CRDi motoru i svi ga fale, za sad su tek došli na u salone, prve verzije sa 3v i CRDI motorima, čim to registriraju probat ću autić da potvrdim izbor

vozio sam u Zg, salon neću reklamirati sad
Pa pogledajte slike, zar ne vidite kako mu gume vire van blatobrana.
Pricam o onom plavom.
To nisu original gume.
Tko ne vjeruje evo link
Dede is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 22:28   #54
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Slobodno ti reci salon jer i ja idem sutra u probnu vožnju, a i želim vidjeti te 225/45/17 jer jednostvno ne vjerujem da je to na autu, nema nikakve logike. To je dimenzija za i30, a za i20
Ma ta dimenzija nije ni za i30.
Na mojoj Hondi Accord Type R serijske su 215/45/17.
Pa ti vidi.
Dede is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 14:04   #55
__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 14:19   #56
Quote:
dor_ kaže: Pogledaj post
Za koje je to ceste točno predviđeno. Jer takav ne može ni po našim autocestama
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 14:54   #57
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Za koje je to ceste točno predviđeno. Jer takav ne može ni po našim autocestama
za one koje su isto Photoshopirane ko i ovaj mališa
__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 14:58   #58
Quote:
dor_ kaže: Pogledaj post
za one koje su isto Photoshopirane ko i ovaj mališa
Ma znam. Salio sam se.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 19:05   #59
E da.. zaboravio sam reći... trgovac mi je rekao da će za koji mjesec doći neka posebna varijanta i20... ako se dobro sjećam, automatska klima, alu felge, dvobojna unutrašnjost, maglenke, putni komp i još nešto... budem provjerio detalje kad opet budem išao
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 19:28   #60
UF.Ako bude i cijena niska mogao bi se i ja zagrebati.Ince sa i20 je jedan mali problem.Ne sa autom vec cijenom koja je nedovoljno razlicita od i30.Sto znaci da bi trebala jos malo pasti
garp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.