Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 20:12   #441
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ako ti neće caniverm ima za uvaliti i neka tableta koja je finog okusa, netko je bio pisao da je davao mački i da je bez problema popila. Raspitaj se za te tablete, to je nešto novije, ali ne mogu se sjetiti imena.
Ako se sjetiš, i mene bi zanimalo jer se Judita prema svim tabletama ponaša kao mačka, a ipak je nešto veća pa se svaki ptu hrvemo i nikakvi sirevi, šunkice i paštete ne pomažu - ne znam kako, ali uvijek uspije ispljunuti tabletu, a ostalo pojesti. U posljednje vrijeme uzimam im nešto na M što joj nekako uspijevam ugurati u grlo, ali nikad baš nisam sretna s time.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 01:32   #442
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ako se sjetiš, i mene bi zanimalo jer se Judita prema svim tabletama ponaša kao mačka, a ipak je nešto veća pa se svaki ptu hrvemo i nikakvi sirevi, šunkice i paštete ne pomažu - ne znam kako, ali uvijek uspije ispljunuti tabletu, a ostalo pojesti. U posljednje vrijeme uzimam im nešto na M što joj nekako uspijevam ugurati u grlo, ali nikad baš nisam sretna s time.
Pa tko je vidio uvaljivati cijelu tabletu u poslastici ili klopi? Ja narežem tabletu na puno sitnih komadića i sitni komadić utisnem u veći komad poslastice (npr. hrenovka, komad mesa, salama...), dovoljno velik da kamuflira tabletu, a dovoljno mali da pas samo proguta bez žvakanja. Još ih malo zafrkavam s time tipa dam da ponjuši, pa maknem da ih nabrijem i nema beda, sve poklopaju i niti ne skuže. Najteže je s P. taj sve žvače jer je mali, no ovaj puta je i on pojeo bez problema. Mačkama zdrobim u prah i isto, malo praha u veću količinu klope. Ova manja nije sada htjela jer nije htjela uopće ništa jesti pa sam na kraju otopila smrvljenu tabletu u pilećoj juhi i špricom joj ušpricala u usta. Inače bi koristila aplikator koji ne mogu nikako naći Prvi puta nismo imali taj problem jer je normalno pojela u klopi ovako kako sam opisala. Za pse koji su imali loše iskustvo s tabletama, bolje je pripremiti poslastice s komadićima prije dok ne vide kako ih pripremati.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 06:36   #443
Jooooj, ne znaš ti Jucku. to je pas pinceta, a drobljenje tableta u hranu bolje da ne spominjem: Sita će sve pojesti, a mala frkne nosom i ode. Probala sam to jednom, a onda sam, da ne bih imala jednog dvostruko dehelemintiziranog psa, a drugog nijednom, taj obrok dijelila na puno manjih i kamuflirala dodavanjem druge hrane.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 08:39   #444
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ako se sjetiš, i mene bi zanimalo jer se Judita prema svim tabletama ponaša kao mačka, a ipak je nešto veća pa se svaki ptu hrvemo i nikakvi sirevi, šunkice i paštete ne pomažu - ne znam kako, ali uvijek uspije ispljunuti tabletu, a ostalo pojesti. U posljednje vrijeme uzimam im nešto na M što joj nekako uspijevam ugurati u grlo, ali nikad baš nisam sretna s time.
Ako misliš na Milprazon meni je pomogao s mojom macom, ta tableta ima nekakav okus koji im je privlačan, moj ga je mačor smazao za tren.. a i riješili smo se glista
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 10:01   #445
Quote:
Violet Hill kaže: Pogledaj post
Ako misliš na Milprazon meni je pomogao s mojom macom, ta tableta ima nekakav okus koji im je privlačan, moj ga je mačor smazao za tren.. a i riješili smo se glista
Gdje si to nabavila Violet?

Didi, ja još nisam naišla na psa normalne veličine (ne patuljke) kojeg nisam uspjela zeznuti ovom metodom. Imaš proždrljive labradore, sigurna sam da ako zakamufliraš mrvicu tablete u veći komad nečeg jaaaaako finog da će jednostavno progutati.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 10:35   #446
Didi znam da je Ryell negdje spominjala naziv (jel to na Mačjim batlerima ili na nekoj drugoj temi ne mogu se sjetitu, probaj ju cimnuti na pp), ne znam jesu t ote koje Violet spominje.

Meni za sada pali Gourmet mousse mačji, uzmem tabletu i omotam je s time (naravno ne cijelu tabletu već komadiće) i pseto to poždere jer ipak je mačja klopa u pitanju. To je uvijek jakoooo zanimljivo. Ugljen što sam mu jučer i prekjučer uvaljivala sam mu uvaljivala u argeta paštetu i ćevape jer je inače pljuckao ugljen a ostalo pojeo (a kažu da nema miris i okus, al eto moje pseto je to pljuvalo)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 11:35   #447
Da, Violet, Milprazon. Tnx.

Smartie, uzimam kod veta, ne znam ima li svaki i ne znam ima li u pet shopovima.

A Jucko baš i nije tipični proždrljivi labrador. Srećom. Ovo tri-četiri puta godišnje nekako proguramo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:02   #448
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Gdje si to nabavila Violet?
Kod veterinara sam dobila, baš ovaj koji je za mačiće

https://www.krka.biz/media/products/...0mg_RS_RGB.jpg

Živim u gradu a vet kod kojeg idem je na selu, mala ambulantica pa ako ima kod njega ima sigurno u svim ambulantama
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:02   #449
Koliko si platila? I jel znaš možda na šta sve djeluje?

Mogla bi uzet svojima, ne da mi se natezati opet ko zadnji puta. Ajd maloj mački još i uvalim, ali ova me izludi dok joj uspijem utrpati. Imam aplikator, ali ni s time joj ne mogu uvaliti tabletu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 20:57   #450
Moji kako kad, ovisi o tabletama.
Mali je tabletoman, sto mu das to ce pojesti bez problema - samo da je tableta
Kuja ce pojesti s necime (kajmak, sir, pasteta...) ako joj je lose - kuzi da onda joj tablete pomazu. Ako su ove za parazite to bas i nece, treba je nagovoriti i obecati joj svasta a i onda nekad nece.
Muzjak u pravilu nece nikakve tablete pa se njega ni ne pita nego mu se gurne niz grlo i gotovo. Al' mislim, on iz hrane pomijesane s mesom i mrkvom recimo pljuje mrkvu van. Mrkvu narezanu na sitne komadice, jel, ne cijelu. Svaki komadic savrseno ispljune, ostalo pojede prozdrljivo.
Ako je, nedajboze, mrkva skroz zgnjecena s mesom onda nece jesti. Ili jede pa opet pljuje koliko moze.

Mice mace su jos na pasti i nista ih se ne pita. Zgrabim ih i istisnem pastu. Onda me malo mrze.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:04   #451
Ne upotrebljavam ja bez veze izraz pas-pinceta. Naš je prvi lab bio točno takav. Odrastao je na kuhanome pa mu se dehidrat nije nikako sviđao, a spasio mu je probavu. Onda smo mu u dehidrat znali umiješati sitno narezane komadiće mesa i jož zabrljati tako da sve dobije miris. Mošmislit. Vrlo je pažljivo izbacivao kuglicu po kuglicu, a meso jeo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:09   #452
A ma to je klasika. Znala sam ga gledati kako hlapljivo grabi dehidrat i meso/sto god, dehidrat samo skroz sa strane pada iz usta a ostalo guta.
Gledas i ne vjerujes.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:07   #453
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Koliko si platila? I jel znaš možda na šta sve djeluje?

Mogla bi uzet svojima, ne da mi se natezati opet ko zadnji puta. Ajd maloj mački još i uvalim, ali ova me izludi dok joj uspijem utrpati. Imam aplikator, ali ni s time joj ne mogu uvaliti tabletu.
Platila sam 35kn, a djeluje na sve i svasta, ne znam strucno napisati kako se sta zove ali vet je rekao na sve unutarnje parazite, cak djeluje preventivno protiv nekakvog srcanog i ocnog crva..
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:27   #454
Pročitala sam na linku.

Ima širi spektar djelovanja od pratela i ostalih, djeluje i na izvancrijevne parazite. Nije loše.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:49   #455
Ekipa, meni jedna od macaka a mozda i obje imaju gliste, skontala sam u govancima tj oko njih male licinkice onako ko mini sjemenke sezama, tapeworm pk gugletu bi trebalo bit...evo iskreni nisam ih vec blizu godinu dana nicim tretirala, kucne su mi i zaboravola sam jebiga.
Imam nekih Pratela viska, da im siknem to i nastavim, ili da sacekam da mi se ijedan od 6 vetova koje zovem javi na telefon....vidim da spominjete i neke druge tabletice....
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 08:44   #456
Ljudi, trebam pomoć.

Upravo sam na mačku našla crva.
Mali (ni 1cm), bijeli, plazio mu po leđima.

Pretpostavljam da je to mala glista? Čitam po netu, veličinom mi više odgovara ankilostomu, ali on je navodno crvenkast, ovo je bilo čisto bijelo.
Inače, u izmetu nema ni glista ni jajašaca, nikakvih promjena na mačku nema, van ne ide, prije cca mjeces dana je očišćen Pratelom.

Što sad? Da ga vodim veterinaru ili mu mogu sama kupiti nešto za čišćenje?

Edit: Evo upravo sam nasla jos 2 na njegovoj dekici kad se dignuo.
https://s10.postimg.org/jz0v3de2x/20180106_083723.jpg

Jesu li to gliste ili?

Zadnje uređivanje CatLuverica : 06.01.2018. at 08:55.
CatLuverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 11:48   #457
Izgleda kao trakavica... Ali kako se mogla napraviti mjesec dana nakon Pratela?!
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 11:57   #458
Fino, jedna tura Pratela nije dovoljna kad su zaraženi, a čak i da je, ako nisje uz to očišćeno i sve di leže dovoljno je jedno jedino jajašce da se ponovo zaraze.

CatLuverica uzimi ponovo nešto za čišćenje (možeš opet Pratel, ja u zadnje vrijeme koristim Carnivem, isto nije loš) i daj maci, ide 1/4 tablete na 2,5 kg pa gledaj koliko ti maca ima kila i tako joj lomi (ako recimo ima 3,5-4,5 kg slobodno joj daj pola tablete). Za 2 tjedna ponovi obavezno turu na isti način, a Ryell je davnih dana pisala ovdje na temi da joj je vet rekao da je neka novija preporuka i po 3 ture. Ne znam hoćeš 2 ili 3 ture, ali 2 obavezno doradi.

Uz to sve di maca leži baci u pranje (možeš u dmu uzeti sredstvo za dezinfekciju koje se stavi zavrijeme pranja u mašinu, super dođe i za neke druge stvari), sve dobro usiši i možeš s nečime dezinficirati i podove. To bi trebalo biti dovoljno i da su gliste i da su trakavice u pitanju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 12:07   #459
Caniverm je dobar i jako jeftin. Ja sam nedavno imao čišćenje svih 6 mačaka, i to bi s Drontalom ili Pratelom koštalo jako puno... Caniverm je 5-7 kn tabletica, kako kod koga, a dovoljan je za jednu mačku. Ove druge tablete su i po 25 kuna :/

Nego, je li itko kupovao Simon's Cat naljepnice za auto (rezervoar), a da je uspješno kupio za lijevu stranu? Ja sam pokušavao preko eBaya i svađao se s Kinezima, imam 3 komada desnih viška, a glupani su rekli da su lijeve...
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 12:14   #460
Pa i Pratel je par kuna, dovoljan je jedan za 2 puta ako maca ima ispod 5 kg. Drontal je skup, on je tako nekako kako si napisao (gledala sam nedavno za psa i tako je bila nekako cijena, 30+ kn za jednu tabletu)

Ja Carnivem uzimam jer ima 3 djelatne tvari, Pratel ima 2. Sa Pratelom sam riješila kad su moji imali gliste, 2 čišćenja i bilo je dovoljno. Carnivem za sada dajem samo preventivno, nadam se da će i ostati preventivno.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.