Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2010., 23:46   #81
Ma kakvi kobne. Super je onaj pejzaž. Je da me malo pripa snig,zbog vožnje,malo kuburim s takvim iskustvom,jer je ovde snig zadnji put pa kako triba kad sam bija tinejdžer ali prošlo je i to. No,po željama zakonite mi squaw,potrošilo se novaca za jedan dobar luk,uključujući i pripadajuću mu opremu.
Šta se tiče trninga,ide,ide. Moj trener je zadovoljan,bar tako kaže. U svakom slučaju zadovoljniji od mene. E,jbga,kad sam samokritičan.
Koliko sam uša u streličarstvo,već sam napravija i prototip mete,u stvari vreće i dobro se pokazala. Šta će tek bit sa četrnaestom verzijom,morat ću je patentirat.
P.S. Bebać,a lomljive li su ove strijele...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 11:12   #82
lomljive u meti , ili lomljive kad fulas??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 14:10   #83
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
P.S. Bebać,a lomljive li su ove strijele...
Samo ti lomi ali moje ne diraj
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 08:42   #84
Onda, momci,jeste se odlučili doći na kakav dvoranski turnir još dok vam je vrijeme odnosno dok još traje dvoranska sezona? Nema boljeg učenja od natjecanja i ako budete čekali da budete spremni, načekat ćete se...
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 09:42   #85
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
lomljive u meti , ili lomljive kad fulas??
Ma kakvi u metu. Prorotip se odlično pokaza. Neće trajat godinu dana ali zato ga je jeftino obnovit.
Od stotinjak strijela ispaljeih u metu,samo dvi su falile i jedna od njih je našla nekakav kamenčić u zemlji. Karbon nije svemoguć. Sash,iako ste rekli da Beman nije neka reprezantivna kvaliteta,za mene početnika su dobre a i manje suza lijem nego,recimo za Easton strijelama,koje su jedno tri puta skuplje. Doć će i Easton,nadam se ali tek kad jako prorijedim komentar "Uh" pri promašaju.
Naravno,promašaj je sa udaljenosti od 18 metara,gotovo na kraju treninga. Sve prije je bilo pucanje sa 3,5,8...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 10:07   #86
Quote:
doopeen kaže: Pogledaj post
Onda, momci,jeste se odlučili doći na kakav dvoranski turnir još dok vam je vrijeme odnosno dok još traje dvoranska sezona? Nema boljeg učenja od natjecanja i ako budete čekali da budete spremni, načekat ćete se...
Hehe,vi ste isto nakon 2-3 miseca išli na natjecanje?
Sprema se moj trener,namjerava nastupit,sad,ubrzo,u Rijeci,čini mi se. On može,dobar je. Još da mu nije mene,malo bi više trenira,ovako ga ja zaokupim pa ispali 100 strijela manje nego bi triba.
Ja možda nikad ne vidim natjecanja,osim ka gledaoc,šta mi je namjera,za početak ali cilj mi je doć,stat na liniju sa boljima od sebe i vidit koliko sam naučija. Ima li smisla uopće dolazit ako konstantno na treningu ne mogu pogodit bar 500 krugova?
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 17:56   #87
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Ima li smisla uopće dolazit ako konstantno na treningu ne mogu pogodit bar 500 krugova?
Moj prvi turnir je bio dvoransko prvenstvo Hrvatske i bio sam 19. i to nakon par mjeseci treninga. A što se tiče konstantnih 500 na treningu - mislim da si se prebacio malo. Evo ti link pa pogledaj malo rezultate na dvoranskim turnirima. Bio bi jedan od boljih u državi s takvim rezultatom.

http://archery.hr/turniri2009.htm
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 22:54   #88
Ma sve je to divno i krasno ali nekako nebi želija bit vrlo dobar četrnaesti,recimo. ne očekujem da ću bit ni na postolju ali nekakva zlatna sredina bi me zadovoljila. Kad usvojim tehniku,ostaje mi da marljivo treniram,jer bez treninga bi se i Robin Hood na natjecanju proveja ko bos po trnju. Nekako mi je cilj tih imaginarnih 500 krugova.
Trenutno mi je "grupiranje" pogodaka,pri kraju treninga,kad odem na 18 metara negdi oko 40-45 cm. Zna koja strijela otić i u sam kraj,zna koja otić i malo šire (čitaj;promašaj). Meta je 60 X 60. Već sam skupija dovoljno iskustva da polako kužim zašto je neka strelica otišla tamo di baš i nije trebala.
Tek od nedavno znam da pri nišanjenju linija ide oko-tetiva-nišan. Meni je bila samo oko-nišan,pa je sve išlo u desno. Desno,ja sam livak.
Težim još nečem. Skinit nišan i pucat bez njega ali to,naravno,kad savladam tehniku i kad dobijem jaaaako doooobar osjećaj za luk.
Jesam li prezahtjevan?
P.S. Čujem da će bit neki seminar u četvrti misec. Rado bih mu prisustvova ako zatvorim financijsku konstrukciju. E to će već bit malo teži slučaj.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 15:48   #89
odlazak na turnir ne sluzi samo zato da se pobere medalja
ide se i da se dobije osjecaj , druzi s kolegama ...
salu na stranu, razlika je pucati na treningu i pucati na natjecanju i tu razliku treba prevladati
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 00:35   #90
To za druženje stoji,bez daljnjeg. Zato i namjeravam doć na neko natjecanje,makar kao gledaoc. Usput,da vidim kako sve to skupa izgleda.
Ni dizat utege na treningu i na natjecanju nije isto a tu sam razliku davno prevlada. Poznat sam ka dobar natjecatelj,valjda zato jer bih ja na natjecanju "doživija orgazam",to je bilo to,za to sam trenira. Ako na ovim natjecanjima nisam punija gaće,ne vidim zašto bi na streličarskim.
Ali sa 200 (100 plus-minus) krugova... Eeeeej,ZgSash............. Eeeeeej,Doopeen............
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 08:16   #91
eeeeeej yourself

drzao sam ja cvrsto fenjer par puta na turnirima
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 08:59   #92
Hehe, i ja, i to kao već "iskusni" natjecatelj...
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 17:09   #93
Ma niste me skužili. Nije meni problem bit zadnji. Da bolje objasnim,radije bih sa 534 kruga bija zadnji,nego sa 326 prvi.
Koliko ste vi gađali krugova na tim,"fenjeraškim"?
Ne tribate se "bojat",eto mene i prije nego uvjeti "sazru". Neće srce izdržat. Mene je mater rađala i držala štopericu u ruci. I vikala :"Brže,više,jače!"
A i Sashu sam obeća kavu. Doopeen,osjećaj se pozvanim,ne tribam ti valjda pozivnicu slat.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 21:15   #94
preporucujem ti da si odaberes jedan turnir dok jos traje zimska sezona
kad zatopli i kad se izade van i pocne pucati na odrasle daljine i razne varijacije turnira ...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 23:37   #95
Hehe,bit ću ozlijeđen. Ka naši vrli nogometaši. Uvik im je neki q..c.
Sad ozbiljno pitanje.
Luk mi je polovni,25 funti,nišan od 51 kunu,strelice Beman od 30-tak kuna,stabilizaciju nemam. U streličarstvu sam cca 3 miseca.
Ja sam za turnir? Ma dajte. Pohvalno od vas šta me bodrite,no,neke regule se ipak moraju poštovat i neke stvari sist na svoje misto. Ako skupim novaca,eto me u Rijeci za misec dana. Čini mi se da je tamo prvi turnir.
Niste mi komentirali ono o liniji oko-tetiva-nišan. Ima li koja caka pri nišanjenju? Mala tajna. Tajnica bar.
(Tajnica mlađa,dobro oblikovana,mini suknja i štikle obvezatne. Poznavanje stranih jezika više-manje.)
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 09:10   #96
kad pocnes pucati na nacin da ne promasujes metu - to je vrijeme kad mozes poceti ici na turnire
ovo o oku-tetivi-nisanu sam ti jos davno napisao, a dio toga je bilo i sidrenje, polozaj glave, ...

(tajnica mora savrseno poznavati samo jedan jezik - moj)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 09:27   #97
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Niste mi komentirali ono o liniji oko-tetiva-nišan. Ima li koja caka pri nišanjenju? Mala tajna. Tajnica bar.
Nema tu tajni... prvo moraš imati ispravan stav - i svaki put isti. Tetiva mora biti usidrena uvijek na istom mjestu, vrlo poželjno je, ako ne i obavezno da dodiruje vrh nosa kad se usidriš (poslije sidrenja druga referentna točka). Ono tetive što je vidiš perifernim vidom poravnaj ili sa lijevim rubom ručke ili sa desnim rubom kučišta nišana (onog kruga u kojem je pin za ciljanje).
Mislim da sam ti već dao link, ali opet... ako si doma sa engleskim, ovo može puno pomoći.

http://www.archery.hr/dokumenti/Arch...de-Recurve.pdf
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 23:18   #98
Je,Sash,u pravu si. Davno bješe,puno informacija mi se slilo u tintaru u kratko vrime,pa ko će sve pohvatat. Sad polako razlučujem neke stvari.
Doopeen,momentalno se bacam na čitanje ovog šta mi šalješ. Iako je moja kuća premala za dva tako jaka autoriteta,pa engleski više ne stanuje ovde,snać ću se nekako,ipak mi je dugo bija podstanar. U svakom slučaju,hvala obojici,po ko zna koji put.
Ijao,kad se vidimo na nekom natjecanju,tribat ću vas dobro oblokat,u znak zahvalnosti. Ako slučajno niste baš za alkohol,ka šta i ja nisam,onda će vam se od kofeina toliko trest ruke da nećete moć držat luk u njima bar sedmicu dana.
Dakle,english vas my friend. Sometimes,somewhere...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 12:03   #99
Ljepi pozdrav svima!
Strelicarstvom sam se pocela baviti rekreativno, u klubu imam svu (ok ne bas svu) opremu, i vjezbam na njihovom skolskom/pocetnickom luku, zanima nesto o dodatnoj opremi....stitnicima za ruke,prste i prsa te o tobolcima za strijele....postoji mnogo razlicitih izvedbi. Dali se oprema razlikuje od vrste luka koji se koristi? tj. dali je pogresno ako si odlucim kupiti neki tobolac, stitnik i sl. a jos uvijek nemam "odabranu" vrstu luka. Luk ne namjeravam kupovati sve dok tehniku u potpunosti ne savladam....isprobam sto je vise razlicitih modela lukova moguce iako to do sad nisam imala prilike uciniti
hvala
bowfolk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 14:33   #100
stitnik za ruku i za prsa ti je isti , tobolac takoder
za prste se moze razlikovati , ali za pocetak neces pogrijesiti ako si kupis jednostavniju varijantu bez sidra
prvo bi trebala savladati osnove pucanja, da ne mora zasviorati opca opasnost svaki put kad izades na liniju i da se ti ne povrijedis
s obzirom da si u klubu , s vremenom ces i vise shvacati i dolaziti u dodir s vise opreme , kataloga , boja , cijena ... pa ti u neko doba nece biti tesko donijeti odluku

dobrodosla u sport i sve u zlato
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.