Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 14:00   #1061
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Ma ja nemam Croatia Airlines Amex. Mozda malo offtopic, imam obicnu business, a za skupljanje bodova (ne milja), trebala bih se uclaniti u Membership program koji se dodatno naplacuje. Kao sto je forumas ranije naveo da nikako na zelenu granu i s tim premium programima, ne vidim razloga zasto nesto dodatno placati, od cega koristi nema. Da je program besplatan, koristila bih vise tu karticu, a ovako nemam razloga.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Jedino je problem što ti bez potrošnje na Amex-u milje mogu propasti
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:02   #1062
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Ma ja nemam Croatia Airlines Amex. Mozda malo offtopic, imam obicnu business, a za skupljanje bodova (ne milja), trebala bih se uclaniti u Membership program koji se dodatno naplacuje. Kao sto je forumas ranije naveo da nikako na zelenu granu i s tim premium programima, ne vidim razloga zasto nesto dodatno placati, od cega koristi nema. Da je program besplatan, koristila bih vise tu karticu, a ovako nemam razloga.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
za taj membership nemam pojma jer je to nešto zasebno i totalno nevezano za milje. za milje moras imati iskljucivo cro air amex karticu koja kosta 400kn/god i to je to. koliko para potrosis toliko milja dobijes. ja uzimam sve na amex jer mi se ne da nosat cash
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:17   #1063
Samo za napomenu, temu sam preimenovao jer nije samo o Miles and More nego o svim FF programima.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:21   #1064
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
da bi skupljala milje, ne trebas biti u tom membership rewards programu nego trebas imat odgovarajucu amex karticu. ako je nemas, ne mozes skupljati milje. membership rewards program je nesto drugo. kosta 120kn godisnje i isplati se samo onima koji ba amex potrose bar 20.000kn godisnje. meni se, npr, itekako isplati jer trosim znatno vise od toga. za 120kn godisnje clanarine, kroz 2 godine imam 1600kn popusta u nekim ducanima. usteda skoro 1400kn u 2 godine

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Potrosim i ja puno vise od 20.000 kuna, mozda bih trebala jos jedanput pogledati sto se nudi. Kad sam gledala, nije mi se ucinilo pre-privlacno.



Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:32   #1065
pokloni od amexa su bezveze i preskupi. bodove mozes potrositi u nekim ducanima, na putovanja.
netko tko cesto leti, vise mu se isplati ca amex kartica.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:42   #1066
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
pokloni od amexa su bezveze i preskupi. bodove mozes potrositi u nekim ducanima, na putovanja.
netko tko cesto leti, vise mu se isplati ca amex kartica.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Najjednostavnije na auto osiguranje, to svakom treba svake godine

Da spomenemo i Diners Exclusive karticu, tamo se skupljaju zvjezdice i za potrošenih 50.000 kn dobije se voucher od 1000 kn za potrošiti u DC Travel. Jasno ta kartica nije za svakoga, članarina je 1000 kn.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 19:09   #1067
Steta sto nema nesto uz MasterCard ili?


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 19:40   #1068
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Steta sto nema nesto uz MasterCard ili?


Sent from my iPad using Tapatalk


To i ja kažem. Bar ne kod nas


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 01:55   #1069
Samo je problem sto M&M i Membership Rewards iskljucuju jedan drugi... mozes biti samo u jednom programu...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Ivan1902 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 08:56   #1070
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Steta sto nema nesto uz MasterCard ili?


Sent from my iPad using Tapatalk
Ne znam po čemu je Mastercard poseban, ima Visa od Erste ali je totalno nepovoljna- 7 kn/milja samo u inozemstvu ili 14 svugdje. Ja ju koristim u inozemstvu gdje Amex ne prolazi. Da ima Mastercard vjerovatno bi bio po sličnim lošim uvjetima.
Umjesto da žalite za onim čega nema trebali bi biti sretni da postoje barem takvi programi, neke države nemaju niti to.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 08:59   #1071
Quote:
Ivan1902 kaže: Pogledaj post
Samo je problem sto M&M i Membership Rewards iskljucuju jedan drugi... mozes biti samo u jednom programu...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Sve i da ne isključuju suludo je rasipati zarađeno na dva programa. U startu treba izabrati, M&M je za one koji troše više i žele letjeti a za one sa malom potrošnjom primjereniji je MR ili RBA.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:59   #1072
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne znam po čemu je Mastercard poseban, ima Visa od Erste ali je totalno nepovoljna- 7 kn/milja samo u inozemstvu ili 14 svugdje. Ja ju koristim u inozemstvu gdje Amex ne prolazi. Da ima Mastercard vjerovatno bi bio po sličnim lošim uvjetima.
Umjesto da žalite za onim čega nema trebali bi biti sretni da postoje barem takvi programi, neke države nemaju niti to.
Da, kartice koje i nisu najprihvacenije svugdje po svijetu, nude najbolje programe za letace. Uz American i Diners moras imati i nesto cime ces moci platiti, kao MasterCard.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:04   #1073
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne znam po čemu je Mastercard poseban, ima Visa od Erste ali je totalno nepovoljna- 7 kn/milja samo u inozemstvu ili 14 svugdje. Ja ju koristim u inozemstvu gdje Amex ne prolazi. Da ima Mastercard vjerovatno bi bio po sličnim lošim uvjetima.

Umjesto da žalite za onim čega nema trebali bi biti sretni da postoje barem takvi programi, neke države nemaju niti to.


Po cemu je mastercard bolji? Mozda po tome sto valjda 100% mjesta gdje prihvacaju kartice prihvacaju MC dok sam na masu mjesta nasao da amex ne primaju, godisnja clanarina je skuplja, fee za bankomate je 2-3x veci itd.


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:08   #1074
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Da, kartice koje i nisu najprihvacenije svugdje po svijetu, nude najbolje programe za letace. Uz American i Diners moras imati i nesto cime ces moci platiti, kao MasterCard.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Uz CA Diners Visa ide besplatno tako da ima se čime platiti Obično gdje uzimaju MC uzimaju i Visu. Na kraju krajeva može se platiti i debitnom karticom.
Iako više-manje stvari se mogu urediti da se što manje kupuje tamo gdje ne uzimaju Amex pa je gubitak milja minimalan.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:11   #1075
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Po cemu je mastercard bolji? Mozda po tome sto valjda 100% mjesta gdje prihvacaju kartice prihvacaju MC dok sam na masu mjesta nasao da amex ne primaju, godisnja clanarina je skuplja, fee za bankomate je 2-3x veci itd.


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
Kao što sam gore napisao, gdje uzimaju MC obično uzimaju i Visu. Ali ponavljam u kontekstu gubitka milja to i nije tako strašno.

Općenito problem se gleda sa pogrešne strane, nije bitno koliki su troškovi nego kolika je zarada
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:18   #1076
MasterCard je, generalno, najrasprostarnjeniji po prihvaćenosti. Prihvaćen je u 10 zemalja više no Visa, koja je druga po zastupljenosti.

Moja FF kreditna je MasterCard. Iznimno sam zadovoljan već više od desetljeća! Ne sjećam se da negdje nije prošla, a putujem poprilično...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:22   #1077
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
MasterCard je, generalno, najrasprostarnjeniji po prihvaćenosti. Prihvaćen je u 10 zemalja više no Visa, koja je druga po zastupljenosti.

Moja FF kreditna je MasterCard. Iznimno sam zadovoljan već više od desetljeća!
Ne znam u kojih 10 zemalja više i dali je to bitno prosječnom Hrvatu ali ponavljam govorio sam u kontekstu skupljanja milja. To što ćeš jednom otići u neku od tih 10 zemalja i nećeš moći platiti majicu na miles account-u neće se ni primjetiti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:27   #1078
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne znam u kojih 10 zemalja više i dali je to bitno prosječnom Hrvatu ali ponavljam govorio sam u kontekstu skupljanja milja. To što ćeš jednom otići u neku od tih 10 zemalja i nećeš moći platiti majicu na miles account-u neće se ni primjetiti.
Ma naravno da je tako. No bitno je imati karticu koja je zaista prihvaćena. Diners je ništ korist u hrpi zemalja, ni nemam ga, AmEx mi je bivao odbijen ne jednom, pa sam ga odlučio i ne-produžiti. Discover imam praktično samo za SAD, unutar SAD je odličan, van SAD - nula bodova. Ostaju Visa i Master kao dvije jedine kartice koja stvarno imaju široku prođu.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:33   #1079
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
No bitno je imati karticu koja je zaista prihvaćena.
Generalno da ali na ovoj temi bitno je imati karticu koja najviše zarađuje

A i sa hrvatskim karticama je problem što iako ih neko strano prodajno mjesto prihvaća da znaju ne proći. To je posebno izraženo kod onih što posluju sa manjim bankama. Zato ja imam i strane kartice. Ali kažem to nije tema a i gubitak milja je minimalan.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:50   #1080
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne znam u kojih 10 zemalja više i dali je to bitno prosječnom Hrvatu ali ponavljam govorio sam u kontekstu skupljanja milja. To što ćeš jednom otići u neku od tih 10 zemalja i nećeš moći platiti majicu na miles account-u neće se ni primjetiti.
Amex je prosječno prihvaćen, ali se često zna dogoditi da ne prolazi na prilično popularnim mjestima (npr. u Belgiji ne prolazi u Ikei - valjda 15 000 milja sam mogao skupiti)... Mastercard 100%

Slažem se da je hrvatski AMEX m&m natprosječno dobar (najpovoljnije milje i velika rasprostranjost), ali opet realno vrijedi samo nekom tko ima ozbiljne poslovne puteve...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.