Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2010., 01:41   #21
Napokon.
__________________
Difficult takes a day, impossible takes a week.
daze is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 09:38   #22
Quote:
arecibogk kaže: Pogledaj post
Ha kužim što hoćeš reći, ali civ je uvijek u prvom redu bio empire managment igra, a ne ratna simulacija.
Tako da niti jedan dio igre nije smio dominirati svojom kompleksnošću (jel to uopće riječ ).
Samim time mislim da je četvorka bila dobro balansirana.
Sad da bi se sve moglo dić na viši nivo, sigurno, ali opet ne tolko da se sve zakomplicira pa da dobijemo neku zbrčku.

E da, borba u civ 4 nije bila baš tolko random, uvijek si prije početka napada dobio postotak uspješnosti napada za koji nisam primjetio da vara..
Znas kaj bih volio, mogucnost napadanja sa vise jedinica odjednom i to ne samo iz jednog hexa vec iz vise njih tj. vise smjerova.
Tako bi imali drasticno vise opcija u napadu, ali i aktivnoj obrani (napravis kontranapde na njegovom turnu).
Isto tkao izolirana jedinica na nekom brdu nebi mogla zaustaviti hrpu vojske jer borba nije individualna.

Nadam se da ce artiljerija, posebice otkricem motora sa unutarnjim sagorjievanjem, biti brza nego prije, jer cim bi usao na neprijateljski teren magicno su sve jedinice dobile takve "kazne na kretanje" da si bio na nemilosti branioca.
I onda bi se sve pretvorilo na jurcanje konjicom/tenkovima kao i teske gubitke jer imaju jadan defense.
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !

Zadnje uređivanje Alte : 24.02.2010. at 09:51.
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 12:44   #23
Quote:
arecibogk kaže: Pogledaj post
Bombardiranje brodova po kopnenim jedinicama u gradu mi se također ne sviđa.Drukčija je stvar u kopnenoj artiljeriji i u avionima (s kojima također nemam nikakvih problema).
Ne vidim baš neku razliku da li grad napadaš haubicom ili brodskim topom, isti je efekt...nisam mislio da bude moguće uništiti unit u gradu sa broda, ali collateral damage efekt bi trebao postojati kao i kod kopnene artiljerije.

Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
"Promotions" su jeftina i losa zamjena za prije navedeno od mene i Fosne.
Plus konjica je bila prejaka i po kojoj logici moze napadati utvrdeni grad, sto imaju, letece konjine
Sam koncept promotionsa mi je OK ali ima dosta primjera gdje promotions postaju obsolete i utrošio si promotion u ništa...npr. u ranoj fazi igre dominiraju razni melee uniti, archeri i pokoji sretnik ima konje, archerima (i mounted jedinicama) je u toj fazi vrlo koristan Shock (+25% vs melee), nakon što se pojavi gunpowder i puške melee uniti prestaju postojati i shock promotion je beskoristan do kraja igre...bar da se kod upgradea unita, pa makar i uz neku cijenu, mogu apgrejdati i takvi obsolete promotioni.

Što se tiče konjice, ja je nisam nikad za napad na grad koristio, eventualno kad treba neke ranjenike potući i osvojiti grad, spearmeni i riflemeni u gradu ne daju konjici nikakvu šansu...meni je konjica gotovo isključivo koristila za hvatanje unita koji bježe i za neutralizaciju topova, radi mobilnosti i flankinga.

Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
Stvar koja me zabrinjava gledajuci slike su preveliki hexovi, ja bi ih barem umanjio 1:2 ili jos bolje 1:4 (jedan grad na 4 hexa). I kako cemo braniti grad jednom faking jedinicom, moguce kao sto je vidljivo u PG serijalu, ali ima mnogo glupih teoretskih situacija u kojima mozes brzo izvisiti, npr. otocni gradovi sa malo terena.
Sa hex gridom opada i broj iskoristivih polja u perimetru grada sa 20 na 18, sad grad možeš okružiti sa 6 unita, prije ih je trebalo 8...sumnjam da ćeš u gradu moći držati samo 1 unit, ali kako god bilo borba će se preseliti na cijelu mapu, a neće se svoditi samo na opsadu gradova i Stack of Death duele.

Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
Nadam se da ce artiljerija, posebice otkricem motora sa unutarnjim sagorjievanjem, biti brza nego prije, jer cim bi usao na neprijateljski teren magicno su sve jedinice dobile takve "kazne na kretanje" da si bio na nemilosti branioca.
I onda bi se sve pretvorilo na jurcanje konjicom/tenkovima kao i teske gubitke jer imaju jadan defense.
Meni je super koncept iz PG sa onim kontrolnim zonama (6 hexova oko unita) i kad prolaziš kroz kontrolnu zonu neprijateljske jedinice automatski se s njom boriš. Tu će teren imati više utjecaja na ishod borbe, a taj movement penalty na teritoriju protivnika bi skroz ukinuo. I ne bi bilo loše kamione imati, kao u PG, za brži prijevoz pješadije i artiljerije.

Zanima i kak će workere riješiti, pošto nema stackanja unita, nadam se da će ubrzati njihov rad ili bi se šljakeri ipak mogli moći grupirati.

Špijune bi malo "oslabio" jer su ovak bili praktički neuništivi, a mogao si ih štancati ko muhe i raditi 100 sranja s njima, bilo bi dobro da bar špijun može ubiti špijuna kad već nitko drugi ne može.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 13:57   #24
Quote:
daze kaže: Pogledaj post
Napokon.
Jedva cekam!!!

teslaCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 16:18   #25
Evo i video trailer
http://rep.hr/vijesti/internet/video...na-jesen/1377/
__________________
Rep.hr - IT portal s člancima, oglasima za IT poslove i najpotpunijim popisom IT događanja u Hrvatskoj
rep.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 14:21   #26
IGN je došao do novih detalja koji pokazuju da će se definitivno uvesti jedna jedinica po tileu, definitivno više nema religije i špijunaže , gradovi se razvijaju po jedan tile itd..
Nisu mi se sviđale neke od ovih vijesti kad sam ih prvi put čuo, al nakon ovog članka mi nekako sve pada na mjesto.. bar se nadam
http://pc.ign.com/articles/107/1075587p1.html
__________________
Ako ovu rečenicu vidiš u plavoj boji, čitaš prebrzo
arecibogk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 23:26   #27
teško sranje

edit: bar četvorka
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 09:01   #28
Fosna je vec primjetio da je isto bilo i u Panzer general serijalu (jedinica po tileu) i mislim da je to dobar potez. Totalno je nerealno natrpat 30 jedinica na jedan tile (posebice planinu ili sumu ).

Mislim da ce to biti dobro za taktiku, jer se do sada sve svodilo na "stack of doom".
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 12:29   #29
Budemo vidli, al sviđa mi se rješenje da ne trebaš držati jedinice u gradu da ga brane, već se gradovi brane sami (valjda uspješnost ovisi o zgradama i o tehnologiji), al možeš staviti jednu jedinicu unutra međutim ne piše dal se dobija kakav bonus.
Čudno mi je rješenje da se jedinice koje se nalaze jedna pored druge mogu izmjenjivati (da se ozljeđene izliječe).
Ne sviđa mi se ovo gađanje strijelaca preko dva tilea samo zato što nije realno (1 tile = 200-300 km).
__________________
Ako ovu rečenicu vidiš u plavoj boji, čitaš prebrzo
arecibogk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 13:25   #30
Quote:
arecibogk kaže: Pogledaj post
Ne sviđa mi se ovo gađanje strijelaca preko dva tilea samo zato što nije realno (1 tile = 200-300 km).
civilizacija nikad nije ciljala na tu razinu realnosti, niti sam igdje pronašao podatak o 'mjerilu' mapa u civilizaciji...mislim, po tome nije realno ni da gradovi mogu iskorištavati zemlju u radijusu od 2 tilea (pogotovo u antičko doba)...

bitnije je da ekonomija, diplomacija itd budu što vjerodostojnije
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 14:47   #31
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
civilizacija nikad nije ciljala na tu razinu realnosti, niti sam igdje pronašao podatak o 'mjerilu' mapa u civilizaciji...mislim, po tome nije realno ni da gradovi mogu iskorištavati zemlju u radijusu od 2 tilea (pogotovo u antičko doba)...

bitnije je da ekonomija, diplomacija itd budu što vjerodostojnije
to je istina.
Ja sam mjerilo postavio odokativno po mapi sa pravim kontinentima na huge mapi.
Al ako ostatak igre kao što ti kažeš bude štimao, brzo ću zaboravit na ovo.
Međutim ipak se nadam da neće bit dozvoljeno gađanje preko ocean tileova, zamisli da englezi stave longbowmana da gađa gradove na francuskoj obali..
__________________
Ako ovu rečenicu vidiš u plavoj boji, čitaš prebrzo
arecibogk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 13:36   #32
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
Mislim da ce to biti dobro za taktiku, jer se do sada sve svodilo na "stack of doom".
Ti fakin stackovi su trebali biti ograničeni na max 10 unita, ovak je bilo suludih SoD-ova...sjećam se kad sam prvi puta igrao one city challenge i ostali na kraju igre ja i šašavi Montezuma, imao je jedno 40-ak gradova, sve je potukao, mene je za kraj ostavio...uspio sam ubiti 2 SoD-a sa otprilike 150 unita u svakom...nakon toga je poslao još 2 takva i Atena je pala nakon kratke, ali herojske borbe.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 00:43   #33
evo novi trailer:
http://www.gametrailers.com/video/gd...zation-v/64087
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 18:24   #34
evo malo novosti.

Civilizations

* Each civilization has only one Leader choice. Leaders no longer have Traits.
* Instead of Leader Traits, each civilization has a unique Special Ability. For a list of known Special Abilities, see the list below the table.
* Each civilization now has two colors (primary and secondary) and a distinctive icon/badge instead of a flag.
* Each civilization has a Unique Unit, and some have a Unique Building, but roughly half of the civilizations have a second Unique Unit instead of the building.
* World is divided into four regions (presumably Europe, Asia, Africa and America), each with distinctive regional music, city graphics, terrain graphics and possibly some different unit graphics.
* Some of the civilizations are exclusive to vendor-specific versions or preorders and are not available in the standard or collector's edition of the game. Additional civilizations are planned to be released via Steam as downloadable content.

http://well-of-souls.com/civ/civ5_civilizations.html


novi narodi ce bit: Siam i Songhai,
nekim narodima su izmjenili lidere. vise bih volil da su stari lideri ostali.

Special Abilities su zanimljivi, neki mi se cine op ko npr: Monument Builders (Egypt): +20% production towards Wonder construction.
dok su drugi beskorisni: Barbary Corsairs (Ottomans): 50% chance of converting a Barbarian naval unit to your side and earning 25 Gold.

uvest ce gradove drzave, to me podsijeca na rome i senat u rome total war.

Diplomacy:
No more trading technologies.
wtf ono??
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 18:53   #35
Sve dok je Bismarck tu sve ok

Edit i ja smatram da su ukekili cetvorku.evo iz IGN-a ekipa igra prije nas damn lucky bastards argh

link

U prvom videu mozete vidjeti novu mogucnost u igri, a to je kupovanje tileova i sirenje teritorija (mozda cak i pridruzivanju gradovima, mljac ).
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !

Zadnje uređivanje Alte : 10.08.2010. at 19:09.
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 19:36   #36
Čitam ovo i sve manje mi se sviđaju te promjene, bumo vidli kak bu to sve izgledalo...samo da se ne pretvori igra u neki eye-candy wargame.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 20:17   #37
Kaj te tocno muci, meni se ne svida kak su npr osiromasili nacije za specificne lidere s osobinama, sto jos
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 04:02   #38
Pročitah da je većini kao i meni četvroka bila smor. Trojku i dan danas igram. Verovatno zato što mi se sviđaju animacije vođa i njihov izgled u zavinosti od doba u kojem su to ne bi bilo loše da se uvede ponovo (a neće nažalost).

Dopada mi se što neke civilizacije imaju po dve specijalne jedinice. Englezi smarači imaju onaj man at arms ili kako već, brod, a nema ničeg dosadnijeg baem meni nego da švrljam po mapi brodom
XSArchangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 10:38   #39
Giant Death Robot - (Movement 3, Strength 150) Needs Uranium



http://www.civilization5.com/#/community/feature_gdr
__________________
Ako ovu rečenicu vidiš u plavoj boji, čitaš prebrzo
arecibogk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:43   #40
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
Kaj te tocno muci, meni se ne svida kak su npr osiromasili nacije za specificne lidere s osobinama, sto jos
Te osobine leadera se sad zovu flavors, 25 ih ima i koliko sam skužio generiraju se randomski na početku igre...

Cons:

Uklanjanje religije...meni je to bio napredak u odnosu na prijašnje verzije igre i dobro je bio implementiran, bitna je civilizacijska značajka, ne kužim uopće zašto su to uklonili. Big no-no! Eventualno bih smanjio utjecaj religije na diplomaciju.

Skroz su uklonili health kao koncept, znači samo je happiness faktor (na nivou civilizacije, ne gradova) za rast populacije...loše, health bi trebao imati utjecaj na rast gradova.

"Skrivena" diplomacija - nema više onih +/- modifiera, s tim si bar mogao znati zakaj te neko jebe, sad mi to sve mutno izgleda. Nadam se da neće biti idiotski napravljena kao u Civ3.

Gledao sam tech tree i čini mi se da je nekak linearan i jednostran, military technologije su grupirane skupa, civilne tehnlogije isto, u Civ4 je sve to bilo fino isprepleteno, sad možeš ignorirati praktički cijelu ekonomiju i udri samo po vojsci, i obratno, što IMHO nije baš dobro.

Baš su mogli ostaviti da barbari mogu gradove osnivati, sad su samo one campove ostavili.

Nema više ni špijunaže koliko sam uspio vidjeti.

Nabijem ih na system requirements.

Pros:

Kupovanje zemlje...mutno je dali se polja mogu kupovati samo novcem ili i culture pointsima?

Social policies mi se čine OK, "kupuju" se culture pointsima...

Povećani "radijus" gradova sa 2 na 3 prstena polja...

City states...


Jako me zanima i kak će izgledati osvajanje gradova, po novome svaki grad ima hit pointe, nisam uspio dokučiti na koji način se ti hit pointi određuju.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.