Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2012., 21:23   #701
Hvala ti na informacijama
walter_1 is offline  
Old 20.06.2012., 21:26   #702
Quote:
credica kaže: Pogledaj post
Jel mi možeš reći za koja ti radna mjesta ispunjavaš uvjete. Ja ispunjavam za koordinaciju savjetnika i protokol.
Također, pravnik.
malimrav85 is offline  
Old 20.06.2012., 21:41   #703
Zaboravih te pitat, jesu ti mozda rekli kad bi se otprilike kod njih pocelo s radom?
walter_1 is offline  
Old 21.06.2012., 11:41   #704
Quote:
walter_1 kaže: Pogledaj post
Zaboravih te pitat, jesu ti mozda rekli kad bi se otprilike kod njih pocelo s radom?

E ja sam ti bila na testiranju za ured predsjednika. Nisam se prijavljivala na natječaje za posao na hzz-u tako da ti to ne znam.
credica is offline  
Old 21.06.2012., 12:49   #705
Quote:
walter_1 kaže: Pogledaj post
Jel tko zna kako izgleda testiranje u zavodu za zaposljavanje? Sta se moze ocekivat i sl.? Ja sam danas mailom dobio poziv za sutra u 14h (Osijek).
Ajde napiši kako je bilo na testiranju u hzz.Frendicu su zvali da ima u utorak testiranje i pitala je šta će biti,al je nešto prekidalo,pa je skužila samo psihotest,test inteligencije i kao test opće kulture,al to zadnje nije sigurna jer je prekidalo.

Za mirovinsko je nisu još zvali,a natječaj je bio prije ovog na Hzz,pa ne zna hoće li je uopće zvati na to.
yuma is offline  
Old 21.06.2012., 23:14   #706
krecem raditi kao diplomirani ekonomist u jednoj firmi,ali naravno kao stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanje radnog odnosa.sad me zanima di i kad se polaze strucni ispit nakon godinu dana?ima li tko iskustva?sta se sve polaze?
avi26 is offline  
Old 21.06.2012., 23:42   #707
Quote:
yuma kaže: Pogledaj post
Ajde napiši kako je bilo na testiranju u hzz.Frendicu su zvali da ima u utorak testiranje i pitala je šta će biti,al je nešto prekidalo,pa je skužila samo psihotest,test inteligencije i kao test opće kulture,al to zadnje nije sigurna jer je prekidalo.

Za mirovinsko je nisu još zvali,a natječaj je bio prije ovog na Hzz,pa ne zna hoće li je uopće zvati na to.
Bio je test inteligencije i test osobnosti. Sljedece je razgovor s psihologom mislim, nisam siguran...
Ni mene u mirovinsko nisu jos zvali, ekonomist sam, a bio sam zvao da provjerim jesu dobili moju zamolbu pa mi je neki sto se javio rekao da su 95% prijavljenih pravnici... I rekao je da ne zna kad ce bit razgovori, testiranja ili sta god vec, jer oni to prvo zavodu salju da se valjda provjere podaci svake prijavljene osobe, da li odgovaraju kao osobe za strucno osposobljavanje pa mozda zato malo duze traje... Ovi na zavodu za sebe su to vjerojatno dosta brzo to uspjeli provjerit, a za ove sa strane treba vjerojatno par dana...
walter_1 is offline  
Old 22.06.2012., 10:20   #708
Quote:
walter_1 kaže: Pogledaj post
Bio je test inteligencije i test osobnosti. Sljedece je razgovor s psihologom mislim, nisam siguran...
Ni mene u mirovinsko nisu jos zvali, ekonomist sam, a bio sam zvao da provjerim jesu dobili moju zamolbu pa mi je neki sto se javio rekao da su 95% prijavljenih pravnici... I rekao je da ne zna kad ce bit razgovori, testiranja ili sta god vec, jer oni to prvo zavodu salju da se valjda provjere podaci svake prijavljene osobe, da li odgovaraju kao osobe za strucno osposobljavanje pa mozda zato malo duze traje... Ovi na zavodu za sebe su to vjerojatno dosta brzo to uspjeli provjerit, a za ove sa strane treba vjerojatno par dana...
E puno hvala.
Onda je frendica nešto krivo čula za test opće kulture.
Da,dosta brzo su je zvali sa hzz-a,mislim da je u ponedjeljak odnijela papire,a već su je u četvrtak zvali.
yuma is offline  
Old 22.06.2012., 21:13   #709
Quote:
avi26 kaže: Pogledaj post
krecem raditi kao diplomirani ekonomist u jednoj firmi,ali naravno kao stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanje radnog odnosa.sad me zanima di i kad se polaze strucni ispit nakon godinu dana?ima li tko iskustva?sta se sve polaze?
Polaznik str. osp. ima pravo prijaviti državni stručni ispit nakon 10 mjeseci volontiranja, polaže se unutar tih godinu dana, naravno u slučaju pada moguće je i probiti taj rok. Ispit se polaže u Ministarstvu uprave u Zg-u, troškove ispita, puta i smještaja snosi poslodavac (bar je tako meni bilo). Ispit se sastoji od općeg i posebnog dijela.
Posebni dio se odnosi na tvoje radno mjesto, piše se zadaća prema onome što ti obavljaš na poslu, opći dio se sastoji od više predmeta; ustav, sustav državne uprave, lokalna i regionalna samouprava, državni službenici i namještenici, zakon o općem upravnom postupku, upravni sporovi, europska unija, uredsko poslovanje.
Zvuči opako, ali nije strašno.. više informacija možeš pronaći na

http://www.uprava.hr/default.aspx?id=508

http://www.legalis.hr/forum/forumdis...%C4%8Dni-ispit
abondazieri is offline  
Old 22.06.2012., 22:46   #710
Quote:
abondazieri kaže: Pogledaj post
Polaznik str. osp. ima pravo prijaviti državni stručni ispit nakon 10 mjeseci volontiranja, polaže se unutar tih godinu dana, naravno u slučaju pada moguće je i probiti taj rok. Ispit se polaže u Ministarstvu uprave u Zg-u, troškove ispita, puta i smještaja snosi poslodavac (bar je tako meni bilo). Ispit se sastoji od općeg i posebnog dijela.
Posebni dio se odnosi na tvoje radno mjesto, piše se zadaća prema onome što ti obavljaš na poslu, opći dio se sastoji od više predmeta; ustav, sustav državne uprave, lokalna i regionalna samouprava, državni službenici i namještenici, zakon o općem upravnom postupku, upravni sporovi, europska unija, uredsko poslovanje.
Zvuči opako, ali nije strašno.. više informacija možeš pronaći na

http://www.uprava.hr/default.aspx?id=508

http://www.legalis.hr/forum/forumdis...%C4%8Dni-ispit
koliko su meni rekli postoji razlika za strucni i drzavni....da to nije isto
avi26 is offline  
Old 23.06.2012., 10:14   #711
ajme sorry!! ja sam skužila da misliš državni, kod nas (lokalna samouprava) ima masu ekonomista koji su ga polagali pa sam povezala. ne mogu ti pomoć po pitanju stručnog ispita, ako si već na stručnom osposobljavanju, možda bi mogla potražit informacije na zavodu za zapošljavanje.
abondazieri is offline  
Old 25.06.2012., 14:14   #712
Jel ima tko najnoviju informaciju u svezi iznosa naknade?
Navodno ce se iznos povecati na 2800 (bruto, ako se ne varam), ali zanima me kad??

Ja radim za 1600 kn i kad oduzmem prijevoz i gablec, ostaje mi toliko da se osjecam kao u robovlasnickom drustvu.
__________________
''I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work.'' Thomas Edison
TSkye is offline  
Old 25.06.2012., 14:47   #713
Quote:
TSkye kaže: Pogledaj post
Jel ima tko najnoviju informaciju u svezi iznosa naknade?
Navodno ce se iznos povecati na 2800 (bruto, ako se ne varam), ali zanima me kad??

Ja radim za 1600 kn i kad oduzmem prijevoz i gablec, ostaje mi toliko da se osjecam kao u robovlasnickom drustvu.
Čula sam da će se povećati (ako!) sljedeće 2013.g.
pinkica is offline  
Old 25.06.2012., 17:04   #714
Ah, 2013. je sirok pojam. Meni ugovor zavrsava u 5. mj 2013. Ako ne bude dotad, cisto mi je svejedno..
__________________
''I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work.'' Thomas Edison
TSkye is offline  
Old 25.06.2012., 17:09   #715
Quote:
TSkye kaže: Pogledaj post
Ja radim za 1600 kn i kad oduzmem prijevoz i gablec, ostaje mi toliko da se osjecam kao u robovlasnickom drustvu.
Zašto onda uopće i radiš?
Alfa157 is offline  
Old 25.06.2012., 17:30   #716
Wooow, koje pitanje. :klap: Znam da ce nasi postovi biti uskoro izbrisani, ali ajde...

Radim zato jer je i 500 kn koje mi ostaje bolje nego nista. To je 500 kn manje kojih mi starci moraju davati. Zato radim. I koliko znam, ne postoji zakon prema kojem moram i uzivati u tome.

Nakon 5 godina skolovanja, htjela sam rasteretiti starce i za promjenu, ja pomagati njima. Ali i dalje to ne mogu. Zato se imam svako pravo osjećati kao rob trzistu rada. I tako cu se osjecati dok necu moci reci mami ''Daj, ja cu ti platiti ovaj racun ili ratu kredita''. Sad to ne mogu. I jos ce dugo vremena proci dok to necu moci napraviti. Ako sam i imala sansu za pravo zaposlenje, pa i za 3000 kn, sada je vise nemam jer odjednom svi uzimaju ''volontere''.

Nemoj me krivo shvatiti, jer priznajem, pala sam toliko nisko da sam zahvalna sto mogu barem to raditi i sto dobivam barem nekakvu naknadu, ali to ne znaci da moram time i biti zadovoljna i placati misu za blagoslov ministra Mrsica. Napravio nam je medvjeđu uslugu.

I jos jedno, ne da je to slucaj kod mene, ali ukoliko me budu maltretirali na poslu i ukoliko dolazim doma svaki dan placuci, ja ne mogu dati otkaz osim ako ne zelim vratiti sav novac. Onda reci da to nije robovlasnicko drustvo.

I rest my case.
__________________
''I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work.'' Thomas Edison
TSkye is offline  
Old 26.06.2012., 08:43   #717
Quote:
TSkye kaže: Pogledaj post
I jos jedno, ne da je to slucaj kod mene, ali ukoliko me budu maltretirali na poslu i ukoliko dolazim doma svaki dan placuci, ja ne mogu dati otkaz osim ako ne zelim vratiti sav novac. Onda reci da to nije robovlasnicko drustvo.
da te maltretiraju možeš i ti njih
jer nisi u nikakvom radnom odnosu
možeš zabušavat i bit osorna

šta ako ti oni daju otkaz? jel i onda moraš vratit novce?
nikey is offline  
Old 26.06.2012., 09:27   #718
Ako dođe do nekakvog maltretiranja na poslu treba se pismeno obratiti hzz-u. Kao što sam napisao ranije, moja savjetnica mi je rekla da se prema zakonu koji je na snazi od 1.6. NIKAKVI NOVCI NE MORAJU VRAĆATI. Znači delaš tak tri mjeseca i sprdne ti se da odeš - nema nikakvih sankcija. Ne znam da li se to odnosi i na one koje su se tak zaposlili prije tog datuma.
gylco is offline  
Old 26.06.2012., 10:10   #719
Mene su primili prije 1.06. i morala sam ovjeriti i potpisati bjanko zaduznicu. Ja lovu ne vracam jedino ako se zaposlim.

A Nikey kaze da mogu zabusavati... bas i ne mogu. Ne zelim da me uhvate na pik, a i uvijek postoji nada da ce me nakon te godine dana i zaposliti. Dakle, moram se dokazati. A kad ti je takva "plaća" motivacija.. to bas nije lako. A i s druge strane, nada je ****.
__________________
''I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work.'' Thomas Edison
TSkye is offline  
Old 26.06.2012., 10:14   #720
Quote:
TSkye kaže: Pogledaj post
A Nikey kaze da mogu zabusavati... bas i ne mogu. Ne zelim da me uhvate na pik, a i uvijek postoji nada da ce me nakon te godine dana i zaposliti. Dakle, moram se dokazati. A kad ti je takva "plaća" motivacija.. to bas nije lako. A i s druge strane, nada je ****.
ne želim bit pesimist al moram
ne vjerujem u zapošljavanja nakon volontiranja
i ja ću to morat prolazit i ne nadam se ničemu više od toga da će mi kakti malo radnog iskustva biti upisano u knjižicu i da neću sjedit doma godinu dana

jesi ikad prije radila? pitam jer kažeš da se bojiš maltretiranja
nikey is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.