Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2004., 13:28   #201
Quote:
duvdevan kaže:
definiraj tko su ''bijelci''.

mediteranski europljani imaju više dodirnih točaka s mediteranskim arapima,nego sa skandinavcima,na primjer.
Bijelci su svi oni koje bi većina stanovnika evropskog kontinenta doživljavala kao bijelci.

To je subjektivan pojam.

I legitiman u svojoj subjektivnosti.
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 13:31   #202
Quote:
Captain Nemo kaže:
To je tvoje legitimno pravo.
Priznaj i meni moja legitimna prava.
tvoje legitimno pravo je da imaš ženu bjelkinju a ne da živiš u bijeloj europi.
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 13:32   #203
Re: Re: Re: Re: Re: Re: @ Nemo

Quote:
Jalnuški Diletant kaže:

Žene su DRUGAČIJE od muškaraca.
Mene to "DRUGAČIJE" vodi kratkim putem do ljubavi, a nikako do mržnje.
I to je divno

Ali to nije odgovor na moje pitanje
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 13:33   #204
To je i subjektivno perceptivan koncenzualan pojam, legitiman u svim svojim subjektivnim i koncenzualnim aspektima.

Nema drugih kriterija objektivizacije za taj pojam osim onog intersubjektivnog. Ali i taj je posve dovoljan jer govorimo o legitimnosti preferencija.
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 13:35   #205
Quote:
unspeakable kaže:
tvoje legitimno pravo je da imaš ženu bjelkinju a ne da živiš u bijeloj europi.
Ne. Moje legitimno pravo nije da živim u bijeloj Evropi ali je moje legitimno pravo da želim živjeti u takvoj Evropi, da želim takvu Evropu i da djelujem u smislu da Evropa takva bude i ostane. Moje je legitimno pravo slobodno izražavati takvu želju i udruživati se s onima koji imaju istu želju u djelovanju (demokratskom) koje teži da se ta želja i realizira.

To je moje legitimno pravo, i o tom pravu govorim cijelo vrijeme.

Takav rasizam je legitiman.
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 13:40   #206
Re: Legitimnost

Quote:
Captain Nemo kaže:
To je potpuno legitiman stav, on ima pravo ne poštivati svoje nasljeđe, svoj rasni identitet niti samog sebe, kao i biti potpuno indiferentan prema opstanku bijele rase.


Ma ne. Ja samo nisam licemjeran. Ja znam da bi izabrao radje mulatkinju, nego retardiranu engleskinju. Znam da bi i ti to isto napravio, jer to je ako cemo gledat bioloski, borba za opstanak tvojih, to jest mojih gena. I to nema veze sa rasom, vec prije svega sa mojim, to jest tvojim potomptvom.

E sad, ako ti forsiras da je bijela rasa nesto toliko vazno, da nikad neces copit mulatkinju, vec da ces radje imat retardiranu djecu, onda ti jednostano ispadas iz igre. To jest tvoja tradicija, tvoja kultura, tvoji geni. Sve.

I to zato sto si papak da priznas da se sve mijenja i da sve moze ici ili na bolje ili na gore. Ici na isto nije moguce u svijetu koji je temeljen na promijeni.

Quote:
ALI i ja imam potpuno legitimno pravo željeti upravo obrnuto i sasvim je nepošteno tvrditi da to nije legitimno, odnosno da takva forma rasizma nije potpuno legitimna.

Jesi li ti nemo siguran da mozes podmetati lazi kao temelj svoje retorike? Mislim, u ovom slucaju upravo si ti taj koji ne cijeni svoje, kad si spreman zbog malo straha i stisnutosti ugrozit citavu svoju kulturu. Samo zato sto si poslozio stvari malo pogresno zbog potrebe za samoopravdanjem. Nece moci.

Quote:
Ne radi se o tome da bi meni smetalo nekoliko crnaca ili azijata niti da ne bih kupovao, kako mi se karikirano prišiva, kod nekog kineza ili išao kod liječnika crnca, ali bi mi jako smetalo kada bi njihova brojnost počela znatnije mijenjati karakter i duh prostora (u što se ubrajaju i ljudi) u kojem živim i s kojim se identificiram.

Sve ovo sto ja pricam, nema veze sa otvaranjem granica svakoj budali. Nema veze sa anihilacijom mojega. Ima samo veze sa cestitoscu.

Anyway, osobno smatram da se svatko mora izboriti za srecu prvenstveno u svojoj zemlji, jer htio ne htio, drugdje ces uvijek bit stranac. Al to je, kao sto rekoh, druga prica.

Quote:
Nitko ne može reći da je ovo nelegitiman stav.
Prema tome, postoji rasizam, u smislu rasne diskriminacije na nivou koji sam opisao a ne na onim koji mi se imputiraju, koji je potpuno legitiman.

Ajmo malo artikulirati stvar. Jedan jedini problem koji nastaje jeste kada svoju predrasudu stavis ispred cinjenica. Tako na primjer, ako ti ides jebat retardiranu engleskinju, samo zato sto je bijela, a propustis ozeniti prekrasnu mulatkinju na koju mi se dize dok ti ovo pisem.

No, ako pristanes na takav odabir, onda ti mora biti jasno, da se sve mijenja i da je mijesanje prirodan i pozitivan proces.
BTW, pogledaj Norvezane. Ima ih toliko puno retardiranih, nepokretnih i tako dalje, i to upravo zbog siromastva gena uzrokovanog izolacijom.

A vazno je da vidimo sta je pozitivno, a sta negativno u toj prici, te izbjec licemjeran odnos koji nas cini pickastima.

Quote:
Smatra se potpuno legitimnim da crnci u SAD-u izražavaju (subjektivni) interes za boljitak i napredak svoje rase (ili kako se to lijepo kaže "Black Community"). Kontinuirano, pa čak i potpuno eksplicitno izražavanje tog interesa u medijima, pa čak i u emisijama poput "Oprah Show" nikoga ne sablažnjavaju. Ali kada bi se sličan interes pokazao među pripadnicima bijele rase, digla bi se (i diže se) zaglušna buka "rasizam! rasizam!".

Vidim problem. Tebi je referenca neka Oprah i ostali mainstream mediji koji rado forsiraju oprecnosti da ljude izbace iz takta.

Quote:
Kada crnac na Oprah show-u kaže "brother" za drugog crnca i konstantno to naglašava iz rečenice u rečenicu, kao oznaku (subjektivne) rasne kohezije i izraženog (subjektivnog) rasnog interesa, nitko ne viče rasizam, ali kada bi bijelci počeli koristiti naziv za sebe koji izražava poseban subjektivan interes za bijelačku koheziju, to bi odmah bilo etiketirano kao rasizam.

Neces se valjda usporedjivat sa crncgama?

Quote:
Mislim da je sve ovo više nego dovoljno da se shvati da izražen interes i preferencija prema vlastitoj rasi nisu nipošto nelegitimni, i da rasno diskriminiranje u tom smislu zaista jeste potpuno legitimno, kao što je potpuno legitiman stav onih koji nemaju takvog interesa i preferencije - ali to im ne daje za pravo da drugima oduzimaju legitimitet za ono što jeste nedvojbeno legitimno.
BTW, bilo bi dobro da nam pojasnis sta to uopce znaci legitimno? Jel to znaci da je nesto u redu?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 13:42   #207
Illegale, volio bih reći da sam zatečen kvalitetom tvojih argumenata...
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 13:43   #208
Volio bih...
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 13:48   #209
Ma naravno da bi volio, ali ti to ne zelis. Jer ces onda morat pogledat malo ispod povrsine svojih motiva. A to bi moglo biti gadno.

Al ajde. Odgovori sebi, ako vec neces javno, koju bi radje ozenio i jeli to legitimno?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 13:54   #210
Volio bih...

Ali sam samo potvrđen u ocjeni njihove standardne nekvalitete.
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 13:58   #211
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Iz ovoga proizlazi da su (i) sredozemni arapi bijelci.
Aha. I kod njih je, u prosjeku, izrazito izrazen rasizam prema crnim Afrikancima. Pa onda Kinezi sebe u prosjeku sebe dozivljavaju bijelima i nosati (mi, ili vi - ako mene iskljucite iz bijele rase... i da, koristim originalni termin kao Kinezi) im bas nisu omiljeni. Pa Filipinci, koji rade u Izraelu, ne pozdravljaju one radnike iz Juzne Afrike. Onda je nekim plavookim Zidovima tesko prohvatiti da su i Etiopljani Zidovi... D. Washington nije poljubio Juliu Roberts u "Slucaju Pelikan", jer bi "sestre" to docekale na noz, poznajem dvoje djece hrvatsko-africkog podrijetla koja su zbrisala iz africke zemlje jednog od svojih roditelja radi rasizma...

What a wonderful world...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 13:59   #212
Re: Re: Re: Re: Re: Re: @ Nemo

Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Slažem se s tobom, ali ako Kapetan Nemo ima potrebu za "borbom je za bolju poziciju bijelaca" (valjda ima nekakav razlog), treba ju tolerirati bez obzira na činjenicu "da su crnci bili tretirani kao robovi bez ikakvih prava".

Samo toliko i ništa više.
Znači li to da postojanje interesa za boljom pozicijom automatski podrazumijeva i legitimitet? Ja mislim da ne.

Nemoguće je procjenjivati legitimitet pojedine interesne grupe bez nekakvih kriterija, zar ne? A nismo li se svi zajedno složili da bi ljudska vrsta trebala težiti društvu u kojem će svi ljudi imati jednaka prava, neovisno o boji kože?
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 14:02   #213
Quote:
rambi kaže:
D. Washington nije poljubio Juliu Roberts u "Slucaju Pelikan", jer bi "sestre" to docekale na noz,
Koja budala
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 14:03   #214
Quote:
Captain Nemo kaže:
Ne. Moje legitimno pravo nije da živim u bijeloj Evropi ali je moje legitimno pravo da želim živjeti u takvoj Evropi, da želim takvu Evropu i da djelujem u smislu da Evropa takva bude i ostane. Moje je legitimno pravo slobodno izražavati takvu želju i udruživati se s onima koji imaju istu želju u djelovanju (demokratskom) koje teži da se ta želja i realizira.

To je moje legitimno pravo, i o tom pravu govorim cijelo vrijeme.

Takav rasizam je legitiman.
A kojim se to legitimnim sredstvima misliš boriti za svoj cilj?

Ispada da je i razbijanje glave turskog ili hrvatskog teenagera od strane njemačkog skinheada sasvim legitimno.. on se samo borio da Njemačka ostane njemačka.

Ili, ako nećemo ići baš tako drastično, dovoljno bi bilo iz Njemačke deportirati npr. malog Beckerovog sina.
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 14:09   #215
Quote:
Captain Nemo kaže:
Moje legitimno pravo nije da živim u bijeloj Evropi ali je moje legitimno pravo da želim živjeti u takvoj Evropi, da želim takvu Evropu i da djelujem u smislu da Evropa takva bude i ostane.
ne postoji legitiman način osim osobnog opredjeljenja kojim bi ti ostvario svoju želju. ne možeš mi zabraniti da se udam za crnca i da sa svojom crnom obitelji živim preko puta tvoje kuće (možeš se ti odseliti al to je tvoj problem), isto tako ne možeš bilo kojem pripadniku druge rase zabraniti da se doseli u europu isključivo zato jer nije bijel.
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 14:35   #216
Re: Re: Legitimnost

Quote:
illegale kaže:


Ma ne. Ja samo nisam licemjeran. Ja znam da bi izabrao radje mulatkinju, nego retardiranu engleskinju. [/B]
Ti si vec tako naporan s tom tvojom retardiranom Engleskinjom Niti su sve mulatkinje zgodne niti su sve Engleskinje retardirane. Ja bi izabrao Hrvaticu ito neku koja nije retardirana, molim lijepo Mulatkinju i crnkinju nebi ni stapom dirao..(OK, eventualno bejzbolskom palicom hi hi hi )
Emperor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 14:38   #217
Quote:
unspeakable kaže:
ne postoji legitiman način osim osobnog opredjeljenja kojim bi ti ostvario svoju želju. ne možeš mi zabraniti da se udam za crnca i da sa svojom crnom obitelji živim preko puta tvoje kuće (možeš se ti odseliti al to je tvoj problem), isto tako ne možeš bilo kojem pripadniku druge rase zabraniti da se doseli u europu isključivo zato jer nije bijel.
Pa ja mislim da bi trebali imat pravo na to da zatvorimo granice.. Neka ti crnci i svi ostali samo lijepo zive u svojim zemljama i neka ne dolaze u nasu..ako se ovako nastavi, jos malo pa cemo bit manjina u vlastitoj domovini.
Emperor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 14:57   #218
Quote:
Emperor kaže:
Pa ja mislim da bi trebali imat pravo na to da zatvorimo granice.. Neka ti crnci i svi ostali samo lijepo zive u svojim zemljama i neka ne dolaze u nasu..ako se ovako nastavi, jos malo pa cemo bit manjina u vlastitoj domovini.
je, nadrli crnci u Hrvatsku u pi.. ma.... koliko ih već ima.. šest?

osim ako svojom domovinom ne doživljavaš čitavu Europu... ali onda mi je malo nejasno kako to da u neke dijelove svoje domovine ne možemo prismrdit bez vize.. ali i za to su vjerojatno krivi crnci

ali zato kad jednom uđemo u EU, nema više zahebancije.. preuzet ćemo totalnu kontrolu.. čovječe, pa Englezi i Nijemci još nisu ni znali što je rasizam, kad smo mi već imali Bijelu Hrvatsku
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 15:02   #219
Quote:
placebo kaže:
je, nadrli crnci u Hrvatsku u pi.. ma.... koliko ih već ima.. šest?

osim ako svojom domovinom ne doživljavaš čitavu Europu... ali onda mi je malo nejasno kako to da u neke dijelove svoje domovine ne možemo prismrdit bez vize.. ali i za to su vjerojatno krivi crnci

ali zato kad jednom uđemo u EU, nema više zahebancije.. preuzet ćemo totalnu kontrolu.. čovječe, pa Englezi i Nijemci još nisu ni znali što je rasizam, kad smo mi već imali Bijelu Hrvatsku
Rajt..pogledaj Francusku, Englesku i Njemacku, koliko ih tamo ima (i ne govorim samo o crncima nego i o kinezima, arapima, turcima itd). U Njemackoj se roditelji zale jer je previse turaka u skolama, u Francuskoj je valjda pol stanovnistva crno, u Engleskoj se muce sa ilegalnim useljenicima, svuda su kineski ducani itd.. To i nas ceka uskoro..posebno ako udjemo u EU..
Emperor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 15:05   #220
Quote:
Emperor kaže:
arapima, turcima
Nekad ste dobro surađivali s ovima
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.