Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2007., 10:55   #641
Quote:
Captain Nemo kaže: Pogledaj post
...Dobar i legitiman rasizam je onaj koji diskriminira između svoje i tuđih rasa u smislu jasnog razlikovanja interesa svoje rase u odnosu na druge.
Npr. želja da Europa ostane bijeli kontinent a ne da polako "pocrni".
Ovo nije mržnja prema drugima već jasno favoriziranje vlastitog, pa i u biološkom smislu.
...
Zanimljiva opservacija. Znaš li da se područje zapadno od Rajne više i ne može smatrati Europom u rasnom smislu? Prošetaj ulicama nekog francuskog, španjolskog, portugalskog, pa i engleskog grada. Jedan je autor u stanovitoj knjizi čije je pisanje završeno 1926. francuze nazvao "pocrnčavanju sklonom nacijom" i "prorekao" da za 200-300 godina tamo više neće biti bijelca, već će područje od Konga do Rajne predstavljati jedinstveni crnački teritorij. Ne možemo reći "živi bili pa videli", ali izgleda da se to ostvaruje. Samo što su sad pred "rasnim kolapsom" i njemačka, a pomalo i italija. Slaveni zapravo na koncu ostaju jedini bijelci, a izgleda da će to za duže vrijeme uspjeti samo rusima. Je li to loše? Ne znam, nisam rasist
__________________
Ovdje bi trebalo stajati potpis. Cenzura ga je izbrisala iako nikome nije smetao. S njime je konacno otisla i legendarna brankica, slava joj.
Tommy Gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 12:53   #642
Bijela ili crna Europa nije problem, najveci problem su religije koje stoje iza neke rase. A iza svake rase stoji religija koja je u stvari losa jer uvjerava covjeka u krive pretpostavke koje su kasnije temelj svim ratovima.
startrekfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 13:37   #643
Quote:
Tommy Gun kaže: Pogledaj post
Je li to loše? Ne znam, nisam rasist
Važno je da prihvaćaš da je motiv zaštite kontinenta od pocrnjavanja legitiman.


Inače, ljudi se brinu za nestanak polarnih medvjeda i sl. ali ih ne zabrinjava što polako nestaje najveći intelektualni kreativni potencijal stvoren evolucijom na ovom planetu, zbog krivog smjera kojem je krenulo Zapadno društvo - i to ne posve spontano, nego su ideolozi individualizma u tome i te kako imali svoje prste.

A to što netko uopće može postavljati pitanje da li je dobro ili loše je vezano i za bolesni individualistički egoizam koji se aktivno promovira u Zapadnom društvu. U protivnom bi ljudima bilo posve prirodno da žele da "njihovi", oni koji su poput njih i njihovi su nasljednici, naslijede svijet.
Neter Neteru is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:23   #644
Quote:
startrekfan kaže: Pogledaj post
Bijela ili crna Europa nije problem, najveci problem su religije koje stoje iza neke rase. A iza svake rase stoji religija koja je u stvari losa jer uvjerava covjeka u krive pretpostavke koje su kasnije temelj svim ratovima.
Aha. A ti zato ZNAŠ istinu. Ti i drug Marx, najveći destruktivni i antikreativni homosapiens ikada rođen, na temelju čijih piskaranja je nastalo najveće zlo u povijesti čovječanstva krivo za STOTINE milijuna mrtvih i puno više upropaštenih.

Quote:
Neter Neteru kaže: Pogledaj post
Inače, ljudi se brinu za nestanak polarnih medvjeda i sl. ali ih ne zabrinjava što polako nestaje najveći intelektualni kreativni potencijal stvoren evolucijom na ovom planetu, zbog krivog smjera kojem je krenulo Zapadno društvo - i to ne posve spontano, nego su ideolozi individualizma u tome i te kako imali svoje prste.
Kreativna snaga bijelog čovjeka neće nestati gubitkom Europe. On će se ponovo sakriti u sjeverna područja gdje ovi ne bi niti mogli preživjeti, i tamo će čekati trenutak za novi povijesni iskorak. Zato sam apostrofirao Rusiju u svojem postu. Kreativna snaga inače nije toliko jaka zbog intelektualizma, koliko zbog žrtve i volje pojdinca da se podčine zajednici.
__________________
Ovdje bi trebalo stajati potpis. Cenzura ga je izbrisala iako nikome nije smetao. S njime je konacno otisla i legendarna brankica, slava joj.
Tommy Gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:26   #645
Moze mi netko objasniti sto je tocno "rasizam" ? Trebam taj podatak da bih se znao postaviti prema naslovu topica.

Ako je rasizam puko primijecivanje rasnih razlika, onda sam rasist.

Ako je rasizam diskriminacija ljudi prema rasi, onda sam zestoki antirasist.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:33   #646
Rasizam
PabloEscobar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 17:39   #647
Quote:
Tommy Gun kaže: Pogledaj post
Zanimljiva opservacija. Znaš li da se područje zapadno od Rajne više i ne može smatrati Europom u rasnom smislu? Prošetaj ulicama nekog francuskog, španjolskog, portugalskog, pa i engleskog grada. Jedan je autor u stanovitoj knjizi čije je pisanje završeno 1926. francuze nazvao "pocrnčavanju sklonom nacijom" i "prorekao" da za 200-300 godina tamo više neće biti bijelca, već će područje od Konga do Rajne predstavljati jedinstveni crnački teritorij. Ne možemo reći "živi bili pa videli", ali izgleda da se to ostvaruje. Samo što su sad pred "rasnim kolapsom" i njemačka, a pomalo i italija. Slaveni zapravo na koncu ostaju jedini bijelci, a izgleda da će to za duže vrijeme uspjeti samo rusima. Je li to loše? Ne znam, nisam rasist
ne znam kako si došao do zključka da su slaveni ti koji ostaju, salveni su ti koji najrapidnije nestaju. od bijelih europljana, izuzmemo li albance, najbolje
stoje islanđani, farani, irci, norvežani, danci, finci i šveđani.
od slavena najbolje stoje srbi, a rusi su među najgorima.
dakle opstat će ako nešto opstane, sjever
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 20:22   #648
zašto recimo kad znanstvenik koji je otkrio dnk isto tako znanstveno dokaže da su crnci gluplji od bijelaca zasto se to ne prizna
Frenkki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:12   #649
mi smo stavrno glup narod.
slusamo rap i cajke i to ja smatran propadanjem rase i propadanjem hrvata. jer zapravo nije samo krv problem nego i kultura
Iron_Fist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:41   #650
Quote:
Iron_Fist kaže: Pogledaj post
mi smo stavrno glup narod.
slusamo rap i cajke i to ja smatran propadanjem rase i propadanjem hrvata. jer zapravo nije samo krv problem nego i kultura
Ja sam rasista .Ne želim se "rukovati"sa svakim jer to kultura nalaže.Draže mi je biti seljačina,nakon odluke HR. SUDA ,da je prst u ..... rukovanje.
__________________
LILLY106
OPET LILLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 10:22   #651
Quote:
Frenkki kaže: Pogledaj post
zašto recimo kad znanstvenik koji je otkrio dnk isto tako znanstveno dokaže da su crnci gluplji od bijelaca zasto se to ne prizna
Jer nije moralno politički podobno. Iako je znanstvena činjenica. Ipak, recimo, smijemo reći da su židovi aškenazi najinteligentnija rasna (narodna) skupina s prosječnim IQ oko 115. To nije nepodobno. Prisaharski crnci imaju IQ oko 70. Pa ti vidi. Ni mi Hrvati ne stojimo dobro, negdje smo oko 95, jedino su srbi u europi gluplji mislim. Čovjek pokušao istaknuti da se ne može razvojno jednako pristupati rasi koja ima prosječni IQ 110 i onoj koja im 70 i gotovo. Može im se samo naštetiti ako se zanemari ova znanstvena istina.

Zato se i može dogoditi da dresirani čimpanza koji se odaziva na ime pola dolara popljuje europsku državu poput Hrvatske.


Divizija, nisam govorio o prirastu. To se mijenja. Govorim o priljevu stranog tijela koje dugoročno mijenja rasnu sliku određene nacije, a slavenima je taj "doprinos" ipak najmanji.
__________________
Ovdje bi trebalo stajati potpis. Cenzura ga je izbrisala iako nikome nije smetao. S njime je konacno otisla i legendarna brankica, slava joj.
Tommy Gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 13:48   #652
Quote:
Tommy Gun kaže: Pogledaj post
Kreativna snaga inače nije toliko jaka zbog intelektualizma, koliko zbog žrtve i volje pojdinca da se podčine zajednici.
Ne znam što podrazumijevaš pod intelektualizmom, no kreativna snaga Bijele rase dolazi iz njene biosemantike, koja predstavlja drugačiji biološki potencijal od ostalih rasa. To je nešto što prevazilazi puko pitanje IQ-a, koji, usput rečeno, ne mjeri duboku "paradigmatsku inteligenciju", nego se zadržava na dosta površnim razinama intelekta.

Bijeli čovjek je u svojem potencijalu i holistički cjelovitiji - cjelovitiji potencijal integracije individualnog i kolektivnog principa, pri čemu potpuna realizacija individualnosti nije u suprotnosti sa kolektivnom dimenzijom, nego to dvoje tvore cjelinu u kojoj sloboda individue nije otuđena od kolektiviteta, nego se manifestira kao svjesna individualizirana odgovornost.

Moglo bi se reći da svaka rasa izražava neki svoj arhetipski ideal, lik i sliku "čovjeka", i afinira ga.
Arhetipska slika koju kolektivno i hologramski projicira bijela rasa jeste nešto što je cjelovitije i ima cjelovitije stremljenje od ljudskih biosemantičkih arhetipova drugih rasa.

Zaustavljanje evolucije i destilacije tog ljudskog arhetipa (zapravo pomalo kriv naziv jer implicira prošlost, a radi se o vrsti biosemantičke teleologije), tog modela ljudskosti, i njegova zamjena i kontaminacija inferiornim kolektivnim stremljenjima, bi bila prava katastrofa.
Neter Neteru is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 15:27   #653
Quote:
startrekfan kaže: Pogledaj post
Bijela ili crna Europa nije problem, najveci problem su religije koje stoje iza neke rase. A iza svake rase stoji religija koja je u stvari losa jer uvjerava covjeka u krive pretpostavke koje su kasnije temelj svim ratovima.
A koja je o tebi bjelačka religija?
Katolika je danas više u Južnoj Americi i Africi nego u Europi...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 11:21   #654
Quote:
Tommy Gun kaže: Pogledaj post
Jer nije moralno politički podobno. Iako je znanstvena činjenica. Ipak, recimo, smijemo reći da su židovi aškenazi najinteligentnija rasna (narodna) skupina s prosječnim IQ oko 115. To nije nepodobno. Prisaharski crnci imaju IQ oko 70. Pa ti vidi. Ni mi Hrvati ne stojimo dobro, negdje smo oko 95, jedino su srbi u europi gluplji mislim. Čovjek pokušao istaknuti da se ne može razvojno jednako pristupati rasi koja ima prosječni IQ 110 i onoj koja im 70 i gotovo. Može im se samo naštetiti ako se zanemari ova znanstvena istina.

Zato se i može dogoditi da dresirani čimpanza koji se odaziva na ime pola dolara popljuje europsku državu poput Hrvatske.


Divizija, nisam govorio o prirastu. To se mijenja. Govorim o priljevu stranog tijela koje dugoročno mijenja rasnu sliku određene nacije, a slavenima je taj "doprinos" ipak najmanji.
i ja nisam ovorio samo o prirastu, već kombinaciju prirasta i dolaska stranog tijela. i tu najbolje stoji sjever, izuzev švedske koja prima dosta imigranat- međutim - island, farski otoci, norveška, finska imaju solidan prirast i malu imigraciju.
s druge strane u rusiju je imigracija ogromna, a ni ostali neće baš dobro proć s ovako malim prirastom. slovačka, srbija i balkan imaju ogroman broj roma, a bogme i kineza je sve više. još kad se malo ekonomski poprave, to bi moglo biti grozno.
inaće, politička korektnost je nešto što možda ironično i ne škodi rasističkoj stvari. naime, jedino što "ugrožava" bjelu rasu je zapavo činjenica da je zapad najrazvijeniji i najmanje feritlan, dok je s druge strane treći svijet brzomnožeći vukoyebistan koji gleda kako da se preseli na zapad. međutim, procesi snižavanja feritliteta, vezani uz urbanizaciju, kontracepciju i obrazovanost i zaposlenost žena šire se i u taj dio svijeta. a istovremeno oni ostaju siromašni, zaostali i poharani boleštinama. dakle, ako bogati zapad s visokim životnim vijekom i niskim fertilitetom izumire, pokušaj zamislit kako bi izgledalo recimo da afrika ima niski fertilitet!
često se snižavanje fertiliteta vezivalo uz porast standarda. međutim, to nije baš tako, jer standard je visok i u arapskim zemljama pa je fertilitet visok. stvar je u nekim najčešće popratnim pojavama rasta standarda, a to su urbanizacija i zaposlenost ili obrazovnost žena, te kontracepcija i abortusi. danas se u trećem svijetu šire sve te stvari, bez značajnog porasta standarda. i ono što se skucesivno dešava je tzv. ruski sindrom (koji je djelomično i u hrvatskoj prisutan), a to je da fertilitet opada, a životni uvijeti su i dalje loši, i samim time životni vijek kratak. to bi se tijekom ovog stoljeća moglo desiti diljem trećeg svijeta, što bi dovelo do demografske kapitulacije, i potpuno obrnutog procesa od ove eksplozije koju sada taj dio svijeta ima.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.