Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2011., 10:09   #1
Gubitak težine / oscilacije u kilaži - posljedice, uzroci

pozdrav čitači...

koliko ozbiljne mogu biti posljedice čestih oscilacija težine?

imala sam zadnjih nekoliko mjeseci nekakvih problema, pa sam ˝utjehu˝ tražila u hrani...to je dovelo do izmjena faza prežderavanja pa gladovanja, pa nakon toga ponovno nagrađivanje žderanjem itd....
znači prvo sam skinula 9 kg, pa sam dobila 4, pa skinula 2, pa dobila 3,itd...svaki tjedan/dva druga kilaža... sad sam trenutno na onih prvotno izgubljenih 9 vratila 6

e sad, sve bi to i bilo donekle podnošljivo, da mi se nisu javili dodatni problemi... znači prvo je krenulo s menstruacijom koja je počela dolaziti na 45-46. dan (a ranije je uvijek bila redovita), zatim strašna napuhnutost (izgledam ko trudnica većinu vremena),plinovi, problemi s probavom, osjećaj da ne mogu skroz isprazniti mjehur nego malo po malo, nakon toga su počeli i bolovi na lijevoj str ispod rebra( zapravo više kao nekakvo žuljanje i neugoda nego bolovi)...sad u zadnjih tjedan dana imam problema s aknama(kao da sam ponovno u pubertetu), kosa mi opada i više nego ranije....osjećam se jako tromo i bolesno,...
strašno sam razdražljiva, jadna i depresivna...
da ne spominjem kako mi je tijelo mekano kao nikad u životu, dobila sam celulit i one ˝šišmiš˝ nadlaktice u roku od nekoliko tjedana

bojim se da sam si na neki način poremetila hormone s ovim svojim oscilacijama (prije nekoliko godina sam imala povišen tsh, al nisam dalje išla na kontrole)....
koliko sam sranje napravila (nepovratno? ) i jel mogu to kako popraviti?
Lane_Border is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 01:24   #2
Vjerojatno si ih poremetila na što osobito ukazuje produljeni ciklus, akne, opadanje kose - vjerojatno klasična priča o mogućem PCOS-u, a u kojoj mjeri to ostaje za vidjeti.

Same thing here i sad se zato mučim, malo preteška riječ, ali budući da želim trudnoću, moram nekako pripremiti "teren" kako se poslije ne bi mučila ili išla na MPO.
Dakako, ja sam cijeli život bila na istoj idealnoj težini, ali sam usred velikog stresnog perioda počela naglo mršaviti (ne svojom voljom!), pa se to vratilo, pa je bilo nešto viška, pa opet i sad nastojim nekako držati pod kontrolom s kilima kakvi su bili i prije, zdravom prehranom, vježbom, kupanjem, dosta tekućine, ukratko zdravo i prirodno . S tim da su meni simptomi krenuli tek kad je to stresno razdoblje završilo. Ciklus je također varirao, tj. bili su blago produljeni ciklusi 33-37, 38 dana, standarna napuhnutost, opstipacija, metabolizam duplo lijeniji, pojačan apetit, akne nikad nisam imala i pojavile se u 28. godini na donjem dijelu lica, kosa je počela jače opadati nego inače, umor itd. Odmah sam otrčala ginekologu, UZV je pokazao i što sam sama gotovo znala - policistični jajnici, a hormoni da je TSH OK, ali odnos LH i FSH nije bio dobar. Poradila sam na sebi (pošto nisam mogla na pilule tada), ali to je potrajalo, jako puno strpljenja, volje, truda i discipliniranosti je bilo potrebno i sad to držim pod kontrolom. Dobra stvar je što ipak nisam baš sindromaš (PCOS), već blagi, tj. granični slučaj i sve bude OK kad se vratim u onu svoju staru normalu (ni dolje ni gore s kilima). Moram jednostavno pazit na sebe u smislu prehrane i aktivnosti. Stres, koji me itekako koštao, je teško izbjeć, ali barem nastojim zaobilaziti , jednako tako i bijeli šećer (i ono što se nažalost prodaje pod "smeđi, a nije) i ostale prerađene stvarčice pune svega i svačega koje nam se svaki dan serviraju. Vjerojatno imam i gen. predispoziciju, ali zasad je sve OK i sa slikom na UZV i ciklusima kao i nalazima svih hormona. Dok recimo ove zime, kad sam se malo izneredila po pitanju prehrane i pretjerivala osobito nakon prestanka pušenja, nije bilo tako. Jedan jajnik je bio nalik na PCO i ciklus se već blago odmicao od klasičnih 30 dana. A vidim ja to i sama po sebi uostalom. Ne mora nipošto značiti da je ovako tebi ili da će ti biti, uostalom sve smo mi jako različite i ne djeluje na svakog isto ovo osciliranje i stresni periodi. I meni nalazi variraju i ne mogu uvijek biti isti, a i PCOS ima tisuću lica.

Idi na kontrolu obavezno, pogotovo ako si već imala/imaš povišen TSH. Obavezno na UZV kod ginekologa i on ti može napisati uputnicu za sve hormone, uključujući i štitnjaču. Sretno i svakako javi kakvo je stanje. Nadam se da će se vratiti u staro "ruho". Sad je ljeto, ako imaš gdje prilike plivati - plivaj, učvrsti se malo, nastoj se opustiti, uživaj, nađi neki ispušni ventil, jedi laganiju i što prirodniju hranu, održavaj kilažu na kojoj si bila prije ovog perioda. Nadam se da sam ti barem malo pomogla svojim iskustvom i da mi ne zamjeraš na dugom postu.

Raspisala sam se jer me tvoja situacija dosta podsjeća na moju, nikakve dijete i ništa mojom voljom nije bilo i imam posljedice nažalost. Tipični endokrinloško-metabolički poremećaj koji ti se bez problema odrazi na jajnike, a samim time i na ciklus, kosu, kožu, kilažu itd. To ti dođe ko lančana reakcija i donese puno promjena, a da toga nismo uopće ni svjesni: od razine inzulina, triglicerida, do inverzije LH i FSH, povišenih muških hormona, hirzutizma itd. Ne mora svakome to biti, ali se vjerojatno nešto nađe od ovoga na repertoaru. Toga bi osobito trebale biti svjesne cure koje kane najmerno mršaviti dosta kila u malo vremena i to izgladnjivanjem i koje imaju običaj nakon nekog perioda to uredno vratiti, tj. vrati im se samo velikom brzinom. Samo štete sebi, usporavaju metabolizam, šokiraju cijeli organizam i slabe imunitet i jednog dana bi neka od njih mogla požaliti i vući posljedice.
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 05.07.2011. at 01:31.
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 15:05   #3
odi si pod hitno provjeri opet TSH (inače povišeni TSH u pravilu znači hipotireozu koja se mora liječiti euthyroxom), neliječena hipotireoza jako može utjecati na raspoloženje, sklonost debljanju, poremećaj ciklusa, loš ten i sve ostalo

i malo si pogledaj topic o štitnjači!


Quote:
Lane_Border kaže: Pogledaj post
pozdrav čitači...

....prije nekoliko godina sam imala povišen tsh, al nisam dalje išla na kontrole)....
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 17:10   #4
Nagli gubitak težine

POzdrav. Ja sam ovdje otvorila temu, slobodno ju premjestite ako sam ju krivo postala. Imam 21 godinu i prije 20-ak danas mi se dogodilo da jedan dan jednostavno nisam bila gladna. Taj dan nisam ništa pojela, navečer mi se jelo nekakvo voće i pojela sam jabuku. Ujutro sam se probudila i nisam bila gladna, no pojela sam pecivo. Ostatak dana ništa. Znači u tih 16 dana do danas, ja sam spala sa 57 na 51 kilu, visoka sam 1.65. Uvijek sam bila opterećena izgledom, no ovaj put mi to nije bila namjera. Ne jedem gotovo ništa po cijele dane i nije mi jasno kako živim uopće. Tlak mi je uglavnom 80/50, to je neka granica. Ja to stalno pripisujem vrućinama pa kako mi se smanjio apetit, no evo,danas sam prvi put u 20 dana pojela nešto konkretno,komad mesa i komad kruha, i doslovno mi se povraća cijeli dan. Je li itko imao slična iskustva?
anab123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 18:13   #5
Nisam imala takva iskustva, doduše ne svojom voljom niti sam bila opterećena izgledom u smislu da budem što mršavija, ali to što radiš je jako loše.
Probat ću iskopat par topica na ovu temu pa spojiti zajedno da je sve na jednom mjestu. Nedavno je baš jedna cura opisalatu svoje iskustvo, a tu je i moje pa možeš pročitat. Čisto da vidiš koliko ti to uzdrma hormone, tj. cijeli organizam. Osim toga lošu stvar radiš za svoj metabolizam koji neće biti isti. Od dijeta izgladnjivanjem - nemaš ništa. To topljenje kila tim načinom i par kila u par dana nikako i nikad neće biti dobro.

Nastoj jesti malo po malo, više malih zdravih obroka dnevno i dosta tekućine. Naravno da po pasjim vrućinama čovjek nema apetiti ko npr. zimi, ali kad "prigladniš" par obroka, to s vremenom nekako "prijeđe u naviku" pa nemaš ni toliko potrebu za jelom.

Edit: što se tiče otvaranja apetita, za to je dobar B vitamin.
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 11.07.2011. at 18:26.
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 20:07   #6
Quote:
anab123 kaže: Pogledaj post
POzdrav. Ja sam ovdje otvorila temu, slobodno ju premjestite ako sam ju krivo postala. Imam 21 godinu i prije 20-ak danas mi se dogodilo da jedan dan jednostavno nisam bila gladna. Taj dan nisam ništa pojela, navečer mi se jelo nekakvo voće i pojela sam jabuku. Ujutro sam se probudila i nisam bila gladna, no pojela sam pecivo. Ostatak dana ništa. Znači u tih 16 dana do danas, ja sam spala sa 57 na 51 kilu, visoka sam 1.65. Uvijek sam bila opterećena izgledom, no ovaj put mi to nije bila namjera. Ne jedem gotovo ništa po cijele dane i nije mi jasno kako živim uopće. Tlak mi je uglavnom 80/50, to je neka granica. Ja to stalno pripisujem vrućinama pa kako mi se smanjio apetit, no evo,danas sam prvi put u 20 dana pojela nešto konkretno,komad mesa i komad kruha, i doslovno mi se povraća cijeli dan. Je li itko imao slična iskustva?
Ja sam u toj fazi...ne znam kako to dođe,al mi se uopće ne jede i pala sam 5 kila u 20 dana,i samo mi se pije voda,kava i jede voće,povrće i sladoled,a ako nešto i pojedem to mora biti jako mrzlo ili minimalno hladno...prolazim danas kraj pekare i gledam ženu sa "Kako možeš : ",kupuje vruće pecivo,a znoj se cijedi s nje,ma prosto da ne povjeruješ
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 21:59   #7
Istina je da ljeti ljudi imaju slabiji apetit, ali ovo je previše. Svaki nagli gubitak apetita i tjelesne težine znak je da treba otići liječniku, jer može biti povezan s nekom bolešću (psihičke ili fizičke naravi).
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 03:47   #8
Zašto bi bilo previše?
Ako je nekom normalno da radi ishrane i smanjenog kretanja zimi nabije 5-10 kila zašto bi onda bilo čudno da to isto tako spontano izgubi preko ljeta...pa nećemo ko šumski radnici tamanit pršute,kobasice,gulaše i kolače na skoro 40 Celzijusa...
Osim toga ako osoba ima nizak tlak ljeti joj ovako il onako ne valja pretrpavat želudac,jer se od toga samo još više spava
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 11:27   #9
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Zašto bi bilo previše?
Ako je nekom normalno da radi ishrane i smanjenog kretanja zimi nabije 5-10 kila zašto bi onda bilo čudno da to isto tako spontano izgubi preko ljeta...pa nećemo ko šumski radnici tamanit pršute,kobasice,gulaše i kolače na skoro 40 Celzijusa...
Osim toga ako osoba ima nizak tlak ljeti joj ovako il onako ne valja pretrpavat želudac,jer se od toga samo još više spava
Nije normalno nabiti 5,6,7 kg u 2-3 tjedna pa isto tako nije normalno ni smršaviti tako brzo.

Ja sam izgubila 15 kg u mjesec i pol dana (bila je štitnjača u pitanju) i ne bih to nikad nikome preporučila. Nakon toga mi je kosa ispadala u pramenovima, pokupila sam streptokoka koji mi se raširio posvuda i jedva sam ga se riješila nakon 5 mjeseci što sam se borila s njime a da ne pričam da nakon svega toga mi je imunitet totalno poludio i počeo napadati zglobove, krvne žile i sl. pa sad imam fino par dijagnoza na lageru.

Ne se zajebavati sa ovakvim stvarima, ako gubite puno kila u kratkom vremenu mora postojati neki uzrok i treba otići kod doktora.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 16:23   #10
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Zašto bi bilo previše?
Zato što je riječ o kratkom periodu i to dođe kao šok organizmu. I uz to još ima i nizak tlak. Neće se sigurno natrpavat spizom, pogotovo ne sa začinjenim, friganim, pohanim, pečenim i onda poslije toga na sunce i buć u more, ali toliko kila u malo dana jest previše. Pa pogledaj samo prva dva posta šta se događa, a da toga nismo ni odmah svjesni.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 13:35   #11
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nije normalno nabiti 5,6,7 kg u 2-3 tjedna pa isto tako nije normalno ni smršaviti tako brzo.

Ja sam izgubila 15 kg u mjesec i pol dana (bila je štitnjača u pitanju) i ne bih to nikad nikome preporučila. Nakon toga mi je kosa ispadala u pramenovima, pokupila sam streptokoka koji mi se raširio posvuda i jedva sam ga se riješila nakon 5 mjeseci što sam se borila s njime a da ne pričam da nakon svega toga mi je imunitet totalno poludio i počeo napadati zglobove, krvne žile i sl. pa sad imam fino par dijagnoza na lageru.

Ne se zajebavati sa ovakvim stvarima, ako gubite puno kila u kratkom vremenu mora postojati neki uzrok i treba otići kod doktora.
To je možda tvoj slučaj,al to ne znači da je tako sa svima...zašto je onda npr. normalno ako je netko na dijeti da padne u 30 dana 5 kg i to se klasificira kao vrlo zdrava dijeta,u čemu je onda razlika?
Ovo dođe na isto,ne možeš jesti od vrućine,a baviš se sportom na redovnoj bazi i normalno da dolazi do kalorijskog deficita i gubljenja težine...
A i 5 kila i 15 kila su nebo i zemlja...
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 13:40   #12
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
. Pa pogledaj samo prva dva posta šta se događa, a da toga nismo ni odmah svjesni.
U curi iz prvog posta se vrlo vjerovatno već dobrano proširila candida...
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 13:46   #13
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
To je možda tvoj slučaj,al to ne znači da je tako sa svima...zašto je onda npr. normalno ako je netko na dijeti da padne u 30 dana 5 kg i to se klasificira kao vrlo zdrava dijeta,u čemu je onda razlika?
Ovo dođe na isto,ne možeš jesti od vrućine,a baviš se sportom na redovnoj bazi i normalno da dolazi do kalorijskog deficita i gubljenja težine...
A i 5 kila i 15 kila su nebo i zemlja...
Jedno je 5 kg u 30 dana a drugo je 5 kg u 2 tjedna, o tome se radi. Cura je napisala da je u roku od 2 tjedna izgubila 6 kg, to nije normalno.

Pitaj kojeg god doktora hoćeš i svi će ti reći da je kg po tjednu idealno, sve više od toga može ugroziti zdravlje. I normalno je da se po ljeti gubi više kila ali nije normalno izgubiti 10 kg u mjesec dana.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:59   #14
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
...zašto je onda npr. normalno ako je netko na dijeti da padne u 30 dana 5 kg i to se klasificira kao vrlo zdrava dijeta,u čemu je onda razlika?
Ovo dođe na isto,ne možeš jesti od vrućine,a baviš se sportom na redovnoj bazi i normalno da dolazi do kalorijskog deficita i gubljenja težine...
A i 5 kila i 15 kila su nebo i zemlja...
Danas se svašta prodaje pod normalnu i zdravu dijetu. Evo ti primjer jedne zdrave (medicinske dijete) - kao jedeš rajčice, pljeskavice i sl. i tako 7 dana. U 7 dana smršavih velikih 4 kila. Kunu ti se u svašta da nema jojo efekta. A ima, i ne samo da se kile ekstra brzo vrate čim se vratiš starim navikama, nego kao nagradu dobiješ i više nego što si prije imao, a metabolizam ti je da, prostiš, razjebaniji svakom takvom "dijetom".

I ovdje nitko nije rekao da je nenormalno smršaviti tijekom ljetnih vrućina , nego nije normalno rapidno mršaviti u kratkom vremenskom razdoblju što će ti reći i treneri, barbe u teretani i liječnici.

A sportom se po ovakvim vrućinama uz slabu ishranu i niskim tlakom sigurno ne bi mogla bavit na dnevnoj bazi.
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
U curi iz prvog posta se vrlo vjerovatno već dobrano proširila candida...
Kakva Candida? Da je to tako, ne bi imala ni približno ovakve probleme. Da Candida uzrokuje oscilacije u ciklusu, akne i opdadanje kose - onda sigurno ne bi spadala u red koji spada. Osim toga imala je povišen tsh. Nije to tako jednostavno i bajno.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 18:49   #15
Ovako u zadnjih mjesec dana sam izgubio sedam kila bez ikakvih promjena u navikama pa me doktarica poslala na vađenje hormona štitnjače tsh i t4. Inače se osjećam sasvim dobro i nemam nikakvih problema, a prije tri mjeseca sam obavio uzv abdomena i srca koji su bili uredni. Sad mene zanima jeli moguće izgubiti na kilaži od velike količine živciranja kojem sam sklon ovo pitam čisto da si olakšam i da se ne nerviram jer ono nije baš da mi je kakva bolest na top listi prioriteta.
__________________
Dr.Phil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 19:07   #16
Quote:
Dr.Phil kaže: Pogledaj post
Ovako u zadnjih mjesec dana sam izgubio sedam kila bez ikakvih promjena u navikama pa me doktarica poslala na vađenje hormona štitnjače tsh i t4. Inače se osjećam sasvim dobro i nemam nikakvih problema, a prije tri mjeseca sam obavio uzv abdomena i srca koji su bili uredni. Sad mene zanima jeli moguće izgubiti na kilaži od velike količine živciranja kojem sam sklon ovo pitam čisto da si olakšam i da se ne nerviram jer ono nije baš da mi je kakva bolest na top listi prioriteta.
Je.
Pogotovo ako su ti kilogrami bili u suvišku za optimalnu tjelesnu masu.

Ipak, odradi one pretrage na koje te tvoja doktorica upućuje.
Naravno, uz navedeno, učinjena je i KKS,SE,GUK/GUP (šećer) ?
Pojačano žeđanje, učestalo mokrenje većih količina urina (čak i noću)?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 22:08   #17
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Je.
Pogotovo ako su ti kilogrami bili u suvišku za optimalnu tjelesnu masu.

Ipak, odradi one pretrage na koje te tvoja doktorica upućuje.
Naravno, uz navedeno, učinjena je i KKS,SE,GUK/GUP (šećer) ?
Pojačano žeđanje, učestalo mokrenje većih količina urina (čak i noću)?
Nisam baš nešto debel zapravo sasvim suprtono fali mi mase. Inače stigli su mi nalazi štitnjače i šećera ali nekog naprednog

Evo i vrijednosti:

HEMOGLOBIN A1c (HbA1c) (IMI) 4,9
HEMOGLOBIN A1c (HbA1c) (RAC) 30

TIROKSIN - ukupni (T4) (ECL) 136
TIREOTROPNI HORMON (TSH) (ECL) 1,96

Sad po ovome što piše ovdje u nalazima to je sve uredno i mene počela bit frka da nije nešto ozbiljnije.
__________________
Dr.Phil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:58   #18
Tema je već neko vrijeme (začudo) mrtva no mislim da nema smisla otvarati novu pa evo jedan necrobump.

Dakle ovako - od Božića/Nove godine sam izgubio približno četrdeset kilograma na kilaži bez namjere odnosno nisam planirao nikakvo mršljavljenje. Da se razumijemo, bio sam prilično debeo (da ne kažem pretio) tako da nije loše što sam smršavio no to je sada ipak prešlo u drugi ekstrem.
Prije sam godinama bio na kilaži od nekih 105, 106 kilograma dok sam danas na ravnih 65 kilograma. Visok (prije nizak heh) sam 180 centimetara i imam 26 godina. BMI mi je pao sa 32 na 20 no i dalje je u "zelenoj" zoni. Znam da nije neko mjerilo, ali eto.

Što ja smatram da su vrlo vjerojatni (ako ne i očiti) uzroci:
  • vraćanje cigaretama (kutija i pol dnevno, crveni Marlboro) nakon dosta godina
  • prilično stresno radno okruženje
  • previše alkohola no više ne pijem kao prije iz prostog razloga što ne mogu (spao sam praktički samo na gemište te tu i tamo prozirne žestice dok pivu više skoro uopće ne podnosim)
  • gastritis (službeno dijagnosticiran u Suncu prije nekoliko mjeseci no vučem ga dulje vremena), ne pijem Controloc jer me od njega užasno boli glava dok bakteriju nisu našli

Nalazi krvi i urina su uredni, tlak je nešto pao iako je i dalje previsok (140/90) dok je razina kolesterola doživjela dramatičan pad (što je očito dobro).
Još mi preostaju ultrazvuk abdomena i internistički pregled što također planiram obaviti u Suncu sljedeći mjesec.

Ne bih iskreno ništa niti pitao da i dalje ne gubim na težini (pola kilograma tjedno, otprilike) no naravno nešto sporije nego prije jer više praktički nemam grama čvaraka, a i dosta sam izgubio na mišićnoj masi. Osjećam se nekako iznemoglo te mi to prilično ide na živce. Kosti mi se već itekako naziru: rebra (cijeli prsni koš, točnije), lopatice, gornji dio kralježnice, kukovi, ključne kosti, itd. Još malo pa ću biti isti Bale u The Machinistu.

Režim prehrane mi je jedan normalni obrok dnevno (kojeg nekada probrljam jer jednostavno ne mogu jesti), ostatak dana pojedem nekakav kreker, keks i/ili voće. Sve više od toga mi uzrokuje mučninu te moram na WC to izbaciti iz sebe. Dan naravno započinjem šalicom crne kave i cigaretama no ni prije nisam imao običaj "normalno" doručkovati jer ujutro nemam apetit.
Očito je da ne unosim dovoljno kalorija na dnevnoj bazi jer u suprotnom ne bih i dalje gubio kilograme.

Ima li itko iskustva s ovakvim nečim? Bilo bi mi drago da ga ovdje podijelite te se unaprijed zahvaljujem.
__________________
Hoping for a nuclear holocaust since 1991.
Iceman1991 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2019., 08:46   #19
Otkad sam počeo raditi dobio sam oko 10kg znaci u razmaku od 1 godine otprilike,a sad unazad par mjeseci sam uspio izgubiti čak 15kg.
Dok sam radio killaza je uvijek bila tu negdje i samo je mogla gore ići,no onda sam bio na godišnjem dvaput u jednom mjesecu i izgubio 4 kg.
Moj zaključak je bio da sam se udebljao jer sam jeo previše kruha znaci znao sam pojesti i pola struce,a poslije nakon posla bi uvijek nešto gricnuo bilo to smoki,cips,pahuljice itd.
Kada sam izgubio te 4 kile mislio sam da je šteta odustati sada kada mi je već tako lijepo krenulo pa sam nastavio sa jako malim paninom tipa širine 1.prsta i počeo sam nešto jabuke,malo sam smanjio i jedenje nakon posla.
I otkako sam počeo tako raditi izgubio sam još 10kg.

E sad mene zanima dal' je to normalno,bio sam nedavno na liječničkom i kažu da imam sve savršeno.
Tj tada sam imao 74kg na 173 visinu,a sada imam 70 a najviše sam imao 85.
Primjećujem da sam dosta izgubio na rukama i nogama,još mi je malo ostalo na trbuhu vidljivo i vjerojatno bi trebao raditi trbušnjake ili nešto slično da dobijem pločice koje btw nikad u životu nisam imao.

Bilo bi stvarno ironično da me sada spici neka bolest kada se konačno vraćam u normalu.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.