Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2012., 15:43   #61
Alistra koliko je staro djete sada?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 16:04   #62
Kako cu biti pozitvna kad mi se cini da si me izmedju redaka optuzujes za embrio redukciju. Doktor Bauman je predlozio, ja sam pristala,muz je po cijeloj Sloveniji da vidimo gdje cemo obaviti. U kbc Ljubjana smo isli,,ako nekome ne daj boze zatreba. 600 eura smo platili. Btw kako nije ocezana bolest djetera sa. IVFom,,oa kolike su sanse za trojke prirodnim putem, igotovo ovako jednojajcani blizanxi plus jos jedan plod i posteljica. A da ne pricam embrio redukcija. Iako da budem fer mozda postoji embrio redukxija i za prirodnu vise lpdnu rrudnocu. Ali vjerujem d je bila jedna ili nijedna u svijetu.
Btw zao mi je sti vas deprimiram ali i ovo je realna mpo prica.
__________________
Doviđenja i hvala za sve ribe (Douglas Adams).
alistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 17:01   #63
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Alistra koliko je staro djete sada?
Tri godine i deset mjeseci.
__________________
Doviđenja i hvala za sve ribe (Douglas Adams).
alistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 17:07   #64
Quote:
alistra kaže: Pogledaj post
Tri godine i deset mjeseci.
Nakon toliko vremena ti se jos nisi pomirila sa sitacijom i to nije dobro ni za koga, a za malenog najmanje
Zaista mislim da bi za tebe i tvoju obitelj bilo najbolje da krenes sa nekom psohoterapijom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 17:18   #65
Slazem se sa Fran. I nadodala bi - mpo nosi rizik viseplodne trudnoce (uz ostale rizike jel). Svatko od nas bi trebao toga biti svjestan. Jedna od opcija je inzistirati na transferu jednog embrija.

No ti bi se trebala sada orjentirati na buducnost sebe i svoje obitelji a ne kopati sto i zasto je bilo. To ionako ne mozes promijeniti.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 18:19   #66
Slazem se s vama za psihoterapiju. inace, mojem djetetu je vodena cista i tumor na mozgu dijagnosticirana u 6 mj. o.g. Metabolički sad u 10 mjesecu, a vjestacenje iz Kukuljeviceve za ADHD i autizam prije dva tjedna- tako da su to friske traume. Jedino mu je krvarenje dijagnosticirano sa 10 mjeseci. Nije da me to "pere" 4 godine. Hvala sto ste me citali.
__________________
Doviđenja i hvala za sve ribe (Douglas Adams).
alistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 19:28   #67
alistra, ne optužujem te, naravno da ne. ti si postupila prema preporukama liječnika, kako bi većina ljudi postupila.
zapravo, zanima me da li je postojao neki dodatni razlog za takvu njihovu preporuku? obzirom da inače nije takva praksa.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 21:41   #68
Quote:
alistra kaže: Pogledaj post
Slazem se s vama za psihoterapiju. inace, mojem djetetu je vodena cista i tumor na mozgu dijagnosticirana u 6 mj. o.g. Metabolički sad u 10 mjesecu, a vjestacenje iz Kukuljeviceve za ADHD i autizam prije dva tjedna- tako da su to friske traume. Jedino mu je krvarenje dijagnosticirano sa 10 mjeseci. Nije da me to "pere" 4 godine. Hvala sto ste me citali.
Kuzim, to te sad potaknulo da razmisljas o uzrocima tog svega
O nekim stvarima ste trebali ranije razmisljati tim vise sto imas i starije dijete, ali sad sto je tu je
Napravili ste sto ste mislili da je nabolje u tom trenutku

Isprva su me tvoji postovi jako naljutili ali onda sam se pokusala staviti u tvoje cipele, pokusala sam zamisliti sa cim se ti u glavi sad boris, kakva to predbacivanja samoj sebi moraju biti da ovakve postove pises, i vjerujem da ti nije nimalo lako

Isto tako znam da ima jako puno djece iz prirodnih skolskih trudnoca, rodenih skolskim porodima pa imaju svakakve bolesti i smetnje

Kao sto je Sly lijepo rekla - kako god je doslo do toga to ne mozes promjeniti, sad se okreni buducnosti, ceka te velik posao sa maleckim, nadam se lijepim vijestima u buducnosti od tebe
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 22:46   #69
Nisam sigurna zasto embrioredukcija. Na prvom ultrazvuku gdje su se vidjela tri ploda odmah je spomenuta embrioredukcija. Rejai mi je da nema sanse da iznosim trojke (inace sam sitna),a i spominjai se neki sindrom gdje jednojjcani uzimaju jedan drugime hranu ili samo jedan uzima a drugi nista ne dobiva,,cini mi se. Cak sam trazila da smo jednog reduciraju ali rekose da ne moze jer su jednojajxani i u jednoj posteljici. Nemojte misliri da to i u Slo ide lako. Moj slucaj je bio na etickom/medicinskom povjerenstvu sa nalazima a i mi kao roditelji smo pisli molbu. I cekali da se odobri zahvat. A razlog zasto se kod nas ne spominje embrioredukcija kao opcija je da nije zakonski regulirana i doktori se ne usude raditi. A i znate kako smo konzervativna zemlja. Pogledajte samo kako je to islo sa zakonom o MPO.
BTW imam dvoje djece,ai drugo je mladje. Rodila sam prije 4 mjeseca dijete bez pomoxi MPOa. I to sa 42 godine. EVo i nesto pozitivno u mojim postovima. DOKtori kazu da nakon uspjesne MPo trudnoce cesto dodje i do prirodne trudnoce.
__________________
Doviđenja i hvala za sve ribe (Douglas Adams).
alistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 11:20   #70
Princeza Lea se rodila 1.10 u 12:12 ekspresno..tri sata opakih trudova (prvi porod je bio laksi..haha)Cura je 3670g i 56cm..Jos uvijek nemrem vjerovati..nakon 4 godine fighta, od toga 2 godine u MPO vodama..zelim vam ovu srecu! ♥

Prica slijedi..nisam se sudila dok se ne rodi paranoja
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 11:42   #71
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Princeza Lea se rodila 1.10 u 12:12 ekspresno..tri sata opakih trudova (prvi porod je bio laksi..haha)Cura je 3670g i 56cm..Jos uvijek nemrem vjerovati..nakon 4 godine fighta, od toga 2 godine u MPO vodama..zelim vam ovu srecu! ♥

Prica slijedi..nisam se sudila dok se ne rodi paranoja


suzim

draga zoro, cestitam ti od srca.
i je, puno ljudi veli da je drugi porod brz i ekspresan, al da trudovi bole u tri pikse marmelade

uzivajte, mazite se, volite se
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 12:00   #72
zoro čestitam od srca Stvarno je velika bebica, ja kupujem broj 50, a vidi tvoju odmah u 56
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 13:59   #73
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Princeza Lea se rodila 1.10 u 12:12 ekspresno..tri sata opakih trudova (prvi porod je bio laksi..haha)Cura je 3670g i 56cm..Jos uvijek nemrem vjerovati..nakon 4 godine fighta, od toga 2 godine u MPO vodama..zelim vam ovu srecu! ♥

Prica slijedi..nisam se sudila dok se ne rodi paranoja
Bravo, čestitam ti
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 16:56   #74
Zorrooooo, cestitam od srca
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 15:33   #75
zoro čestitke!!
baš sam se mislila ovih dana da li si već rodila i eto te uživajte!
__________________
10...9...8...7...
lili-anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 13:05   #76
zoro, čestitam, sve najbolje tebi i curici
Dunjocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 16:14   #77
zoro ČEEEESSSTIIIITAAAAM!!!! :tulum :
šumska jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 20:16   #78
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Princeza Lea se rodila 1.10 u 12:12 ekspresno..tri sata opakih trudova (prvi porod je bio laksi..haha)Cura je 3670g i 56cm..Jos uvijek nemrem vjerovati..nakon 4 godine fighta, od toga 2 godine u MPO vodama..zelim vam ovu srecu! ♥

Prica slijedi..nisam se sudila dok se ne rodi paranoja
Zoro iskrene čestitke
__________________
"Nije život more da sve je samo slano,puno toga slatkog od Boga nam je dano!!!!"
fritula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 17:54   #79
Zoro cestitam , jel se samo meni cini da je vrijeme proletilo
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 22:24   #80
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Princeza Lea se rodila 1.10 u 12:12 ekspresno..tri sata opakih trudova (prvi porod je bio laksi..haha)Cura je 3670g i 56cm..Jos uvijek nemrem vjerovati..nakon 4 godine fighta, od toga 2 godine u MPO vodama..zelim vam ovu srecu! ♥

Prica slijedi..nisam se sudila dok se ne rodi paranoja

Čestitam ti Zoro od srca!
megizg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.