Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2013., 23:50   #3301
Quote:
agnaby kaže: Pogledaj post
link je sa what really happened, nezavisni novinar Michael Rivero ( i on je platio za sirenje istine u USA

Divno je sto su photoshopali tijelo ubijenog pukovnika Ghaddafija, na tijelo toboze mrtvog Assada.
To je dodatna uvreda na njihove odurne ubilacke dizajne.
Koji su to "oni" objavili ?
Objavili petparački portali, demantirali jednako petparački. Kokoši vode medijski rat činjenicama koje su poznate jedino njima.

PS. skužaj, jel ti mene pratiš na portalu ?
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 13:12   #3302
Sirijske snage upotrjebile kemijsko oružije

http://static.nacional.hr/img/723799...fa_700x550.jpg
Quote:
Sirijske snage navodno su ispalile kemijsko oružje iz višecijevnih raketnih bacača na pobunjenike koji su opkolili vojnu bazu u gradu Adri na prilazu Damasku, izjavili su oporbeni aktivisti.

Liječnici opisuju kemijsko oružje koje je uporabljeno kao fosfor koji pogađa živčani sustav i uzrokuje gubitak ravnoteže i svijesti. Dvojica boraca su bila vrlo blizu mjesta na kojem su rakete eksplodirale i umrli su brzo. Ostali su tretirani s atropinom, rekao je Mohamad al-Dumani, aktivist u obližnjem gradu Duma, gdje su ranjenici prevezeni. http://www.akademija-art.hr/svijet/1...mijsko-oruzije
Asad započeo deratizaciju Sirije

Zadnje uređivanje rezon@tor : 28.03.2013. at 13:20. Reason: slika u poveznicu
korporacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 17:26   #3303
Pa od salve raketa dvoje mrtvih? Inače, kakav je to fosfor koji utiče na nervni sustav? Postoje fosforne bombe, koje su zapaljive, ali nisam čuo za fosforne koje isključivo djeluju direktno na nervni sustav
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 17:49   #3304
Nije fosfor per se vec organofosforni spojevi koji su derivati fosfatne, fosfonske ili fosfinske kiseline. Uglavnom organske molekule koje imaju utjecaj na zivcani sustav.

nije da sam nesto pametan, vec sam i ja bio u zabludi pa sam googlao.
krvoločni slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 23:18   #3305
Obama imenovao novog vojnog zapovjednika. U medjuvremenu, približio svoje vojne igračke Iranu.

Bibi i Erdogan se pomirili.

Izrael graniči sa Sirijom, Turska takodjer. I obje se zemlje boje da će netko upotrijebit kemijsko oružje u Siriji, al na većoj površini.

Turska opet gadjala Kurde, bez obzira na primirje. Kurda ima i u Siriji, dovoljno.

Obama izjavio da se čekaju iranski izbori. Pa onda odluka kako dalje.

Pitam se šta svi kuhaju ?
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 00:25   #3306
u međuvremenu teroristi gađali sveuciliste u damasku i ubili 20-ak studenata.

komentatori (posjetitelji) na al jazeera, reutersu i ostalim medijima su ogorceni i s razlogom se pitaju tko to zeli upravljat sirijom? valjda je napokon vecini postalo jasno kakva je ovo "ekipa" koja steze obruc oko damaska.

nadam se da ce assad prije nego sto padne dobrano isprazniti skladista kemijskog oruzja na ovim stakorima, izmetima ljudskog roda. a nebi bilo zgorega da koji doleti i erdoganu ili onom debelom katarskom prascu

citao sam izjavu izraelskog generala koji kaze da je iran spremio 50000 boraca za siriju. ajde bas da vidimo
krvoločni slaven is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.03.2013., 01:05   #3307
Quote:
krvoločni slaven kaže: Pogledaj post
Nije fosfor per se vec organofosforni spojevi koji su derivati fosfatne, fosfonske ili fosfinske kiseline. Uglavnom organske molekule koje imaju utjecaj na zivcani sustav.

nije da sam nesto pametan, vec sam i ja bio u zabludi pa sam googlao.
Moguće, mene mrzilo googlati, inače, za fosfate me asocira umjetno gnojivo

Quote:
krvoločni slaven kaže: Pogledaj post
nadam se da ce assad prije nego sto padne dobrano isprazniti skladista kemijskog oruzja na ovim stakorima, izmetima ljudskog roda. a nebi bilo zgorega da koji doleti i erdoganu ili onom debelom katarskom prascu
Evo "štakora" koje ubija Assad
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 16:42   #3308
Quote:
krvoločni slaven kaže: Pogledaj post
u međuvremenu teroristi gađali sveuciliste u damasku i ubili 20-ak studenata.
Nitko ne zna tko je tu šta gadjao.

Quote:
krvoločni slaven kaže: Pogledaj post
nadam se da ce assad prije nego sto padne dobrano isprazniti skladista kemijskog oruzja na ovim stakorima, izmetima ljudskog roda. a nebi bilo zgorega da koji doleti i erdoganu ili onom debelom katarskom prascu
Blago tebi.

Quote:
krvoločni slaven kaže: Pogledaj post
E citao sam izjavu izraelskog generala koji kaze da je iran spremio 50000 boraca za siriju. ajde bas da vidimo
Kojeg izaelskog generala, ima li ikakav lnk na gornje ?
50,000 iranskih boraca ?
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 20:04   #3309
Quote:
antilles kaže:
Nitko ne zna tko je tu šta gadjao.
zna se tocno tko i sto.

Quote:
antilles kaže:
Kojeg izaelskog generala, ima li ikakav lnk na gornje ?
Ima
krvoločni slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 03:03   #3310
Quote:
krvoločni slaven kaže: Pogledaj post
smiješna si
Može bit.

Al je daleko smješnije kad se navodi, pazi sad, izjava izraelskog generala o tome kako je Iran "spremio" 50,000 boraca.
Opremio i naoružao u Siriji i Libanonu, da. Al nikako 50,000. I nikako iranskih boraca.
A niti to stoji u linku koji si naveo.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 14:19   #3311
Frakcije među sirijskim pobunjenicima u otvorenom međusobnom oružanom sukobu

Američki magazin Time je prije nekoliko dana objavio opširnu reportažu u kojoj iznosi nepobitne argumente za fenomen koji se dosada uglavnom prešućivao, ali na kojega su analitičari često upozoravali. U Siriji su oružani sukobi među različitim skupinama koje tvore tzv. Slobodnu sirijsku vojsku prije pravilo, no iznimka.

Time opisuje oružane sukobe između pripadnika Brigade Farouq i terorista iz Al-Nusra Fronta, a koji su se odvijali u provincijama Raqqa, Hasaka i Dayr az Zor. Autor teksta tvrdi kako je to izravna posljedica uplitanja stranih sila koje financiraju i omogućuju ulazak u Siriju pripadnicima borbenih islamističkih skupina iz cijelog svijeta, što je dovelo do pravog "malog građanskog rata" među naoružanim pobunjenicima.

Cijeli tekst:
http://www.advance.hr/vijesti/frakci...uzanom-sukobu/
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 15:55   #3312
Rat oporbenih frakcija

Sirijski Pobunjenici se počeli boriti medu sobom
korporacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 17:04   #3313
Quote:
korporacija kaže: Pogledaj post
Sirijski Pobunjenici se počeli boriti medu sobom
I šta je tu čudno ?
Borili su se i naši medjusobno u vrijeme rata, i te kako (Blaž K., Josip R-Kir, samo izdvojeni primjeri).

Svatko, s iole poštenja, bi trebao poželit sekularnoj struji medju pobunjenicima da odnese bitku.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 17:23   #3314
Ako već netko nije postavio link za pomoć Siriji,evo ga..http://www.vecernji.hr/zagreb/zapres...-clanak-514215

Ovdje izdvajam broj mobitela na koji se možete javiti,ako želite pomoći;
099 33 134 63
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 21:31   #3315
Thumbs down

Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Ako već netko nije postavio link za pomoć Siriji,evo ga..http://www.vecernji.hr/zagreb/zapres...-clanak-514215

Ovdje izdvajam broj mobitela na koji se možete javiti,ako želite pomoći;
099 33 134 63
Dali ova pomoć ide samo onima koje podržavaju al-nusru , Fsa i ostale sunitske milicije? s obzirom da iza ovog stoji predstavnici opozicije!! siguran sam da pomoć neče završit i onoj barem polivini sirijaca koji podržavaju legalnu vlast, i koji su skoro svakodnevno žrtve terorističkih napada tih istih predstavnika sirijske opozicije koja uz sebe ima prokušane sunitske ekstremiste AL- nusra iz iraka koji su se istrenirali na ubijanju šita u iraku pa isti posao rade u siriji!!! u Damasku i nemali broj samobilačkih akcija u četvrtima u kojima žive alaviti i kršćani!! kad te i takve podržava zapad što je još gore i ove naše neuke sluge iz MVP -RH ,
taures75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 00:39   #3316
Sirijski pobunjenici odrubili glavu provladinom imamu

Sirijski pobunjenici odrubili su glavu provladinom imamu u sjevernoj sirijskoj pokrajini Aleppo, javili su u subotu državni mediji.

Nakon što su odrubili glavu šeiku Hasanu Saifu Addienu, pobunjenici su je stavili na vrh minareta džamije al-Hasan u strateškom gradu Sheikh Maksoud u sjevernoom dijelu Aleppa, navode sirijski mediji.

Neki provladini mediji optužili su Nusra front, povezan s El-Kaidom, za ubistvo imama "čije su hutbe i molitve pozivale na nacionalno jedinstvo i osuđivale su golemu urotu" protiv Sirije, prenosi Xinhua.

I ove ljude je priznala Hrvatska, nemam rijeci.
http://news.xinhuanet.com/english/wo..._132273493.htm
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 08:35   #3317
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
Sirijski pobunjenici odrubili glavu provladinom imamu

Sirijski pobunjenici odrubili su glavu provladinom imamu u sjevernoj sirijskoj pokrajini Aleppo, javili su u subotu državni mediji.

Nakon što su odrubili glavu šeiku Hasanu Saifu Addienu, pobunjenici su je stavili na vrh minareta džamije al-Hasan u strateškom gradu Sheikh Maksoud u sjevernoom dijelu Aleppa, navode sirijski mediji.

Neki provladini mediji optužili su Nusra front, povezan s El-Kaidom, za ubistvo imama "čije su hutbe i molitve pozivale na nacionalno jedinstvo i osuđivale su golemu urotu" protiv Sirije, prenosi Xinhua.

I ove ljude je priznala Hrvatska, nemam rijeci.
http://news.xinhuanet.com/english/wo..._132273493.htm

E pa koji su to likovi, nevjerojatno!

Ali to samo govor koliko nemoralni, pokvareni i ljigavi su oni koji tu razbojničku bagru podržavaju. Oni koji ne dopuštaju ni formalne osude terorističlkih napada po Siriji poput ovoga na fakultetu.

Ovo samo govori gdje bi svijet odveli ideolozi takozvanoga NWO kad bi im se to dopustilo.

A što se tiče Hrvatske i njene podrške tome ljudskom otpadu i bašibozuku, pa koga to čudi kad se zna da Hrvatska više nema ni samostalnosti, ni suverenosti, mi smo ekonomski i politički pokorno ušli u NWO i mi svoje volje i stavova više nemamo.
Naša suverenost postoji samo u praznim pričama političara i histeričnoj kuknjavi desnih paranoika o opasnostima od obnove Jugoslavije i sličnih gluposti.
A kad bi vođe NWO odlučile i da se Jugovina i obnovi, mi bi mogli samo jadno da se pokorimo. ALi to njima nije potrebno, pošto mi ulazimo u mnogo veću Jugoslaviju. Jedina razlika je to što nas se u nekadašnjoj Jugovini barem nešto i pitalo, dok u EU-Jugovini možemo samo da jadno da egzistiramo kao zemljopisni pojam, a to šta želimo ili hoćemo, nikoga živoga ...ac boliti neće, sve dok poslušnički klimamo svojim glavurdama.

Zadnje uređivanje Ringo10 : 31.03.2013. at 08:45.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 12:34   #3318
Quote:
taures75 kaže: Pogledaj post
Dali ova pomoć ide samo onima koje podržavaju al-nusru , Fsa i ostale sunitske milicije? s obzirom da iza ovog stoji predstavnici opozicije!! siguran sam da pomoć neče završit i onoj barem polivini sirijaca koji podržavaju legalnu vlast, i koji su skoro svakodnevno žrtve terorističkih napada tih istih predstavnika sirijske opozicije koja uz sebe ima prokušane sunitske ekstremiste AL- nusra iz iraka koji su se istrenirali na ubijanju šita u iraku pa isti posao rade u siriji!!! u Damasku i nemali broj samobilačkih akcija u četvrtima u kojima žive alaviti i kršćani!! kad te i takve podržava zapad što je još gore i ove naše neuke sluge iz MVP -RH ,
Da,dobri je to pitanje,kome ide pomoć.
Npr.Bošnjaci u BIH skupljaju pomoć,ali mislim za muslimane samo..http://www.klix.ba/vijesti/bih/bih-p...jeba/130109072
Kukuljević is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 10:58   #3319
druzi, pripadnici i veterani izraelskih obrambenih snaga spremni ići u siriji i boriti se protiv terorista

http://www.timesofisrael.com/israels...fray-in-syria/
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 23:48   #3320
http://www.advance.hr/vijesti/leonid...ala-stvarnost/

"Situacija u Siriji je očigledan primjer kako su planovi zapada i njihovih saveznika u regiji u velikoj krizi. Libijski scenarij nije bio moguć zbog protivljenja Kine i Rusije, a osim toga Sirija u odnosu na Libiju ima puno bolju sigurnosnu strukturu i može računati na podršku Irana od kojega dobiva izdašnu vojnu pomoć. Recimo iskreno kako je Rusija, osim financijske pomoći, Siriji poslala i značajne količine kvalitetnog naoružanja. I na kraju, u Siriji se isprepliću različiti strateški i taktički interesi svjetskih i regionalnih sila. Libija je bila okružena sa zemljama u kojima je počelo tzv. 'arapsko proljeće', dok Sirija može računati na Hezbollah u Libanonu, kao i na prijateljske odnose s vlastima u Bagdadu.

Problem su Turska i Jordan, u kojima postoje kampovi za obuku pobunjenika. Posljednji konkretan potez zapada je bio da se stvori zajednička vojna komanda pod zapovjedništvom generala Salima Idrissa, a koje bi imalo logističku i pomoć u naoružanju koje iz Hrvatske i Libije u Siriju ulazi preko Turske, Jordana i Libanona, te slanje američkih i britanskih vojnih instruktora. Sve pobunjeničke skupine u Siriji zajedno broje oko 50 000 boraca i to nije zanemariva prijetnja sigurnosti. Međutim, naoružana oporba nije jedinstvena, jer su u njenom krilu aktivne razne terorističke skupine. Osobno držim kako će taj projekt propasti, te kako od 'Slobodne sirijske vojske', a koju su stvorile tajne službe SAD-a i Turske, neće ostati ništa. Nadalje, zapad više nema ideju kako voditi propagandu i na koji način izvještavati o ovom ratu. "
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.