Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2013., 22:54   #2021
Quote:
Tigera kaže: Pogledaj post
Britanci poslali razarace prema Gibraltaru.

http://www.telegraph.co.uk/news/worl...matic-row.html

Spanjolci se nesto u zadnje vrijeme bahate. Izgleda da ih kriza unistava pa Vlada posto poto hoce fokus sa gospodarstva prebaciti na neku drugu temu.
I jedni i drugi malo pretjerali, Britanci u more bacili ogromne betonske blokove, da stvore podvodni greben ( a što će im to?), gdje su stoljećima španjolski ribari mrežama ribarili, pa sada im je to nemoguće. A Španjolci za odmazdu prave teškoće na granici, mislim da čitav sukob više šteti stanovnicima Gibraltara, pa će se to morati riješiti i GIB popustiti.
Blues Dada is offline  
Old 08.08.2013., 23:08   #2022
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim nikakove komplikacija, zavjeru u tome, 99% Britanaca ni ne zna što je Bajram.
potpuno si u pravu tu. za ramadan (ili kako se to zove) se recimo culo, ali to i ne.

(ni ja ne znam lol- ni sto je ni kada je to, cula jesam za naziv i to je sve ..i to ovdje na forumu hr, ne u engleskoj stampi ikad lol)

da je to neka opcepoznata stvar, fakat nije. ili da bi BBC isao pisati ista zbog toga, hallo? kakve su to pak ideje?

(u skoli se slavio samo Bozic i znalo se za hinduski blagdan ekvivalentan nasem Bozicu - Diwali...kada bi oni castili sa kolacima svaki dan po skoli ili imali feste po gradu bas svaki dan cijeli taj tjedan blagdana ili koliko dana traje sve skupa i to je to)

Zadnje uređivanje Grazia : 08.08.2013. at 23:16.
Grazia is offline  
Old 09.08.2013., 00:14   #2023
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
potpuno si u pravu tu. za ramadan (ili kako se to zove) se recimo culo, ali to i ne.

(ni ja ne znam lol- ni sto je ni kada je to, cula jesam za naziv i to je sve ..i to ovdje na forumu hr, ne u engleskoj stampi ikad lol)

da je to neka opcepoznata stvar, fakat nije. ili da bi BBC isao pisati ista zbog toga, hallo? kakve su to pak ideje?

(u skoli se slavio samo Bozic i znalo se za hinduski blagdan ekvivalentan nasem Bozicu - Diwali...kada bi oni castili sa kolacima svaki dan po skoli ili imali feste po gradu bas svaki dan cijeli taj tjedan blagdana ili koliko dana traje sve skupa i to je to)
Blago tebi što si išla u školu u Engleskoj, znaš puno više od nas kako to izgleda.

Za mene samo "Hard knocks" škola, ništa se nije slavilo.
Blues Dada is offline  
Old 09.08.2013., 01:03   #2024
pa di ces bolje skole od zivotne skole 'of hard knocks'?

i da pardon, slavili smo Bozic i Uskrs ofc.

tada smo trebali raditi kolaze sa zutim cvjeticima i ljepiti pilice u kosarici i sl



good night i sweet dreams susjedu!
Grazia is offline  
Old 09.08.2013., 11:54   #2025
Ovo sa Gibraltarom postaje zanimljivo pa ćemo o tome danas pokrenuti posebnu temu na pdf Sviijet.

Ukoliko netko od redovnih korisnika GB teme želi to učiniti ranije, slobodni ste - ne morate me čekati dok se ja organiziram.

PL
PowerLock is offline  
Old 09.08.2013., 11:57   #2026
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
potpuno si u pravu tu. za ramadan (ili kako se to zove) se recimo culo, ali to i ne.
Ali draga... tako te volim ponekad

Želim reći: Ako si čula za Ramazan, onda si zasigurno čula i za Bajram. Jer Bajram su ona 3 dana na kraju Ramazana - to jest cijeli Ramazan i postoji samo i jedino jer se na kraju istoga događa Bajram
PowerLock is offline  
Old 09.08.2013., 18:11   #2027
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ali draga... tako te volim ponekad

Želim reći: Ako si čula za Ramazan, onda si zasigurno čula i za Bajram. Jer Bajram su ona 3 dana na kraju Ramazana - to jest cijeli Ramazan i postoji samo i jedino jer se na kraju istoga događa Bajram
wow svasta se od tebe moze nauciti ....znaci to je Bajram ( ili na engl. Eid), praznik na kraju te mjesecne posti.



glede baby booma o kojem se pise u medijima, zanimljivo s obzirom da je net migracija pod Conservative se smanjila cak za jednu trecinu u samo godinu dana

Quote:
Net migration to UK down by a third, figures show


The number of people coming to the UK has fallen by over 80,000 in the last year, according to official figures showing net migration fell by a third.

....
Prime Minister David Cameron made cutting net migration - the difference between the number of people coming to and leaving the country - a key pledge in the run-up to the 2010 general election.

http://www.bbc.co.uk/news/uk-22643808
a UK ne samo prva i daleko prednjaci u EU po stopi nataliteta nego ovo je najveci porast u broju novorodjenih od 1971e kako se navodi. u Engleskoj i Welsu samo jer u Skotskoj je to malo drugacije...

Zadnje uređivanje Grazia : 09.08.2013. at 19:18.
Grazia is offline  
Old 10.08.2013., 22:59   #2028
Ko nama drži prodike: Krvavi neredi u Belfastu

U NEREDIMA u Belfastu ozlijeđeno je dvoje civila te čak 56 policajaca. Do nereda u glavnom gradu Sjeverne Irske došlo je tijekom prosvjeda lojalista protiv republikanske parade.

Policajci su prosvjednicima na napade odgovorili vodenim topovima i gumenim mecima. Kako prenose britanski mediji, na prosvjednike je ispaljeno ukupno 26 hitaca.

Ozljede stradalih u krvavim sukobima između protestantske i katoličke zajednice u Sjevernoj Irskoj većinom su lakše. Četiri policajca završila su u bolnici.

Ta engleska gamad bi disciplinirala nas i naš odnos prema Srbima, odnose u Bosni, a ne mogu riješiti svoja vlastita sranja.
William Morgan is offline  
Old 12.08.2013., 00:26   #2029
Na vojnu vježbu u Slunju po prvi put stižu i britanski vojnici i princ Richard vojvoda od Gloucestera. Poznavatelji britansko-hrvatskih odnosa mogu malo bolje rastumačiti ovaj posjet: http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvat...-clanak-597420
Corvus27 is offline  
Old 12.08.2013., 11:45   #2030
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Sa jednom razlikom: Bandić sve što radi, radi samostalno. Johnson ovo nije napisao i objavio samostalno. On jednostavno ima image rabijatnog tipa, psa puštenog s lanca - ali to je samo privid, odnosno politička pozicija koja je za njega izgrađena u Konzervativnoj stranci i koja mu omogućuje da u javnosti kaže stvari koje se Vlada nebi usudila ni pomisliti kazati, ali iza kojih - u jednom vrlo općem i neobavezujućem smislu - svejedno stoji.
.
Opet, kako u Londonu ima samo 44% bijelaca britanskog porijekla danas, mene je šokiralo da su Konzervativci pobijedili tamo, kakav je on prema svim tim Pakistancima i ostaloj ekipi današnjeg Londona?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 12.08.2013., 13:41   #2031
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
...

Ne vjerujem da sam ja ikad napisao da u Londres ima samo 44% bijelaca, mora da je neka greška.
naravno da nisi ti napisao to, tko kaze da jesi/

pozz
Grazia is offline  
Old 12.08.2013., 18:01   #2032
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post


Kao prvo, izlaskom Škotske se UK ne bi raspala, već bi promijenila naziv u Ujedinjeno Kraljevstvo Engleske, Walesa i Sjeverne Irske. Posljednje dvije države ne namjeravaju tako skoro izlazak iz zajednice. Kao drugo, Škotska bi i dalje priznavala kraljevsku vlast u Londonu. Kao treće, čak i prilikom odvajanja svih država, svi prekomorske posjedi bez vlastitog suvereniteta bi pripali državi sljednici koja bi zadržala Parlament i kraljevsku obitelj, odnosno vjerojatno Engleskoj.




.
A što bi trebalo Engleskoj izlaskom Škotske jedan Wales ili Sjeverna Irska ?

Jel možda zato da bi se kralj Engleske mogao i sutra zvatri princom od Walesa ? A što se tče sjeverne Irske , radi čega bi raspadom GB englezi težili da i dalje imaju istu u svom satsavu , jel zato da i dalje drže svoju vojsku tamo ? Pogotovo ako znaju kako sjeverni irci nisu nikakvi Englezi , a ako se s kim u GB mogu poistovjetiti to su Škoti od kud su kao i protestatnti doselili na irski otok .
krnk is offline  
Old 12.08.2013., 18:04   #2033
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post
A što bi trebalo Engleskoj izlaskom Škotske jedan Wales ili Sjeverna Irska ?

Jel možda zato da bi se kralj Engleske mnogao zvatri i princom od Walesa , a sjeverna Irska radi toga da drže svcoju vojsku tamo , pogotovo što su sjeverni irci nisu nikakvi Englezi a ako se s kim u GB mogu poistovjetiti to su Škoti od kud su kao i protestatnti doselili na Irski otok .
Ovo je prizemna razina rasprave

Nema veze ni sa politikom, ni sa ustavnim pravom ni sa ničim - naj se ljutiti
PowerLock is offline  
Old 12.08.2013., 18:08   #2034
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Kao prvo, izlaskom Škotske se UK ne bi raspala, već bi promijenila naziv u Ujedinjeno Kraljevstvo Engleske, Walesa i Sjeverne Irske. Posljednje dvije države ne namjeravaju tako skoro izlazak iz zajednice. Kao drugo, Škotska bi i dalje priznavala kraljevsku vlast u Londonu. Kao treće, čak i prilikom odvajanja svih država, svi prekomorske posjedi bez vlastitog suvereniteta bi pripali državi sljednici koja bi zadržala Parlament i kraljevsku obitelj, odnosno vjerojatno Engleskoj.
Zanima me kako bi izgledala zastava Ujedinjenog Kraljevstva ako bi se Škoti odlučili za odvajanje?

U ormaru držim Union Jack

Zadnje uređivanje Laison : 12.08.2013. at 18:25.
Laison is offline  
Old 12.08.2013., 18:11   #2035
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post
A što bi trebalo Engleskoj izlaskom Škotske jedan Wales ili Sjeverna Irska ?

Jel možda zato da bi se kralj Engleske mogao i sutra zvatri princom od Walesa ? A što se tče sjeverne Irske , radi čega bi raspadom GB englezi težili da i dalje imaju istu u svom satsavu , jel zato da i dalje drže svoju vojsku tamo ? Pogotovo ako znaju kako sjeverni irci nisu nikakvi Englezi , a ako se s kim u GB mogu poistovjetiti to su Škoti od kud su kao i protestatnti doselili na irski otok .
Škotska je već jednom nogom vani, a zanimljivo i u Ulsteru se danas može vidjeti mnogo škotskih zastava i 31% protestanata se smatra Škotima, što je donedavno bilo nezamislivo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 12.08.2013., 18:44   #2036
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Prva vijest na glavnom BBC TV dnevniku, ova zemlja doživljava pravi "baby boom" i prošle godine ovdje se je rodilo preko 724 tisuća djece, prosječno više nego u bilo kojoj zemlji Europe i porastao je broj stanovnika. To neki pozdravljaju, a neki opet smatraju da previše seksa nije dobro za jednu zemlju.

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...r-mothers.html
svrljajuci po netu - apropo 'bejbi-buma u britaniji' (sto minorna i ne-vazna bbc ne bude 'javila');

iz istog glasila koji ste linkovali (malo zaje*ancije) http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...mber-spot.html

muhamed 'juri' harija po britaniji - mali muhamedi vode u london-istanu

sa linka: '...Muhammad was the most popular name for boys in London...'

Muhammad was the second most popular name for boys across England and Wales, once variations in spelling are taken into account...'



p.s. opet se pametno 'dize temperatura' sa gibraltarom, opet jedna efikasna i politickim elitama korisna pr-operacija; budu se oglasili eu-birokrati 'mirotvorci' zbog kojih/zbog unije sve bude 'ostalo na rijecima' jer je unija garant mira, itd..., bude se podigao nivo 'patriotizma' medju obicnom, slijepom rajom u spaniji i britaniji dok ce kraljevske kuce/politicke elite/kreatori ovog 'spektakla' uzivati
u finoj riohi i/ili finom viskiju....

kad porastu muhamedi mozda bude malo razlicito....
serafim is offline  
Old 12.08.2013., 19:43   #2037
Vrlo ljepi portret Nigela Faragea u današnjem Večernjem Listu:

Quote:
Fenomen zvan 
Nigel Farage: može li političar biti lišen osobnog šarma?
Farage ima sposobnost da iskreno razgovora s ljudima na ulici. U Hrvatskoj su i premijer i šef opozicije toliko netalentirani da toj bitnoj vještini, koju bi trebao imati svaki ambiciozniji političar, kod nas prijeti odumiranje.

http://www.vecernji.hr/kolumne/fenom...kolumna-597430
PowerLock is offline  
Old 13.08.2013., 14:09   #2038
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Zanima me kako bi izgledala zastava Ujedinjenog Kraljevstva ako bi se Škoti odlučili za odvajanje?
mozda ne bi imalo modru pozadinu na zastavi jer sve ostalo je prvenstveno referenca na proslost Britanskog Carstva (teoretski govoreci jer daljnja autonomija Skotske da se realizira u nekoj skoroj buducnosti, tesko i na granici nemoguceg. dvije pokrajine drzave ipak zive u harmoniji i u miru stoljecima i stoljecima zajedno)

btw Britansko Carstvo kao 'proizvod' Doba Otkrica je jedino i bilo orkestrirano od stane Engleske - a koje je, kako znamo, zapocelo globalnim pomorskim carstvima Portugala i Spanjolske u 15 vijeku....Skotska u tom smislu niti ne ulazi u sliku.

Zadnje uređivanje Grazia : 13.08.2013. at 14:18.
Grazia is offline  
Old 13.08.2013., 15:28   #2039
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
mozda ne bi imalo modru pozadinu na zastavi jer sve ostalo je prvenstveno referenca na proslost Britanskog Carstva (teoretski govoreci jer daljnja autonomija Skotske da se realizira u nekoj skoroj buducnosti, tesko i na granici nemoguceg. dvije pokrajine drzave ipak zive u harmoniji i u miru stoljecima i stoljecima zajedno)

btw Britansko Carstvo kao 'proizvod' Doba Otkrica je jedino i bilo orkestrirano od stane Engleske - a koje je, kako znamo, zapocelo globalnim pomorskim carstvima Portugala i Spanjolske u 15 vijeku....Skotska u tom smislu niti ne ulazi u sliku.
Ne bih htio ispasti zločest no Imala je i Škotska kolonije (Nova Scotia i istočni USA) čak su bolje kotirali od Engleza. Međutim, Englezi su isto tako gledali kako zajebati Škotsku u njihovim ambicijama (Darien Sheme).
master_mind_ is offline  
Old 13.08.2013., 16:04   #2040
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Ne bih htio ispasti zločest no Imala je i Škotska kolonije (Nova Scotia i istočni USA) čak su bolje kotirali od Engleza. Međutim, Englezi su isto tako gledali kako zajebati Škotsku u njihovim ambicijama (Darien Sheme).
s obizrom na npr Spanjolsku ili Portugal koji su bili prvi ili sve ostale drzave/carstva to je pomalo i bilo zanemarivo (to sam mislila), pogotovo i zato jer od 16 do 18og stoljeca jedino tko je osvajao prekomorske teritorije je bila prvenstveno Engleska.



kako mislis 'zajebali' ih sa 'Darien Sheme'??

(meni se nekad cini da ste vi ucili sasvim iskrivljene stvari o povijesti. ne ti osobno nego opcenito u HR....i da su vas sasvim moguce pumpali sa nekom politicki- ideoloskim obojenim informacijam cak i u tom skolskom predmetu, ne znam, ali taj utisak imam vec neko vrijemne. i sve to mislim bez ikakve uvrede ili ista takvog ofc
Grazia is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.