Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2013., 09:07   #61
Quote:
tina-tina-tina kaže: Pogledaj post
Našla sam MUST SEE lokacije u Londonu... Da li dok budem tamo postoje lake oznake gdje se nalaze glavne znamenitosti? (Strelice i pokazatelji i slično) Kojim busem da idem i slično? Ima li neki guide da se kupi gdje se sve jasno vidi?

Neda mi se sad tražiti direktive za svaku lokaciju ponaosob.
oznake postoje. Što se buseva tiče, mislim ako neznaš u kojem smjeru trebaš ići, gubit ćeš vrijeme proučavajući....zna se dogoditi da u nizu imaš nekoliko busnih stanica a svaka vozi negdje drugdje, mislim gubit ćeš vrijeme dok budeš to proučavala...barem neke osnove trebala bi unaprijed proučiti...vodiča ima tamo za kupiti, razno razne varijante na temu, iako bi i to trebala ranije nabaviti...čisto da si olakšaš i ne gubiš vrijeme na takvu logistiku
ivana) is offline  
Old 28.04.2013., 13:33   #62
@tina-tina-tina- odi na google maps,ukucaj lokacije na koje želiš ići,i pokazat će ti kako doći do tamk,koji busevi/linije podzemne voze u tom smjeru,na kojoj se stanici iskrcati i sl. Isto tako odi na TFL stranicu-tu imaš sve o prijevozu,ideš na bus maps opciju,ukucaš okvirno lokaciju koju želiš npr. Paddington i pokazati ce ti se na mapi sve busne linije koje tu prolaze i u kojim smjerovima idu dalje. Sve je toliko precizno objašnjeno da,imaš za svaku pojedinu liniju opis gdje staje,svako koliko ide i sl. Ja sam se isključivo time vodila,zapisala koji mi busevi trebaju,i to je to. Npr.znala sam da me bus br.390 vodi do hotela na King Crossu,ali isti bus odnosno linija ide od Acton Town,preko Notting Hill gate,Bayswater,duž cijele Oxford st. pa sve do King Crossa tako da sam ga koristila i za te međulokacije.
__________________
~There's nowhere else like London. Nothing at all, anywhere ~ Vivienne Westwood.
Julie Bergdorf is offline  
Old 29.04.2013., 03:35   #63
Bok bok! Evo prvog javljanja sa Paddingtona! ovdje je krasno, u blizini smo svega i i za sada srecom kisa nije nesto znatno padala da ometa setnju. Svaki dan je sunce, ali uzasno hladno i jak vjetar, stoga preporucam topliju odjecu tko bude dolazio sljedecih dana! sutra planiram do camden towna, jel mi moze netko potvrdiri, to je na sjeveru od paddingtona? Planiram obici to podrucje sama posto nas je previse i svatko ima svoje preferencije. oce bit dosta cijelo jutro do 12 h za proci sve sto se ima vidit?
I jos nesto. Posto nismo uzimali oyster jer smo zaista puno hodali al mislim da ce nam sutra i prek sutra trebati, koju najjeftiniju kombinaciju preporucujete? dal samo bus, ili bus i podzemnu? (od paddingtona idemo na easybus do baker streeta pjesice i ne treba nam prijevoz...) dakle 2 dana. Ili mozda cak i jedan ako idem na nothing hill prosetat..)
tcincua is offline  
Old 29.04.2013., 04:53   #64
Do Camdena ima bus sa Paddingtona, ak me dobro sluzi mozak, broj 27 je. Mislim da je isti i do Noting Hilla.
nukac is offline  
Old 29.04.2013., 12:18   #65
Quote:
nix1989 kaže: Pogledaj post
vidite ovo, nije toliko daleko hotel..što mislite? nažalost samo maštam ponovo o londonu

http://www.ponudadana.hr/London-3-da...456kn-5089_1_2
pa meni se ne čini baš nešto daleko .. 25-30 min od oxford circus tubeom i još par minuta pješke do hotela ... za tu lovu meni nije tak loše
snjegović is offline  
Old 29.04.2013., 14:26   #66
Journey planner kaže slijedeće:

5J Nicoll Road Nicoll Road, London
Walk to Willesden Junction
12 mins

Willesden Junction Underground Station
Take the Bakerloo Line towards Elephant & Castle Underground Station
OXFORD CIRCUS STATION: A ramp is provided at this station providing step-free interchange between northbound Bakerloo and northbound Victoria line trains, and between southbound Bakerloo and southbound Victoria line trains. Please ask staff in the ticket hall for assistance.
22 mins

Zone(s): 2, 1

Ukupno 34 minute

Tako da možda i nije tako strašno. Smještaj sam po sebi izgleda OK
sandra555 is offline  
Old 29.04.2013., 16:34   #67
Ne znam, par puta sam prespavao kod frenda u blizini, i nije bas bilo preblizu, a i hodanje 12 min od tube station nije bas blizu. Cijena je ok, ali preko ljeta ima masu studentskih domova po slicnoj cijeni, nasao ih par na laterooms.com.
nukac is offline  
Old 29.04.2013., 21:59   #68
Sutra Londra i piva u potocima (koliko je samo pivo bolje u Engleskoj i općenito SZ Europi no u SAD-u!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 29.04.2013., 22:40   #69
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Sutra Londra i piva u potocima (koliko je samo pivo bolje u Engleskoj i općenito SZ Europi no u SAD-u!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Krive pive pijes u USA
Riazor is offline  
Old 30.04.2013., 09:24   #70
Znam da ću vjerojatno postaviti pitanje koje je pitalo jedno milijun ljudi prije mene, al šefica mi dahće nad leđima i ne mogu kopat po svim prošlim postovima

Idem u Londru na 5 dana, imam Oyster...kako se on puni, po danu, tjedni, po vožnji? što je najisplativije za 5 dana? Inače, u Camdenu smo smješteni.

Fala
sonjaOS is offline  
Old 30.04.2013., 12:34   #71
Quote:
sonjaOS kaže: Pogledaj post
Znam da ću vjerojatno postaviti pitanje koje je pitalo jedno milijun ljudi prije mene, al šefica mi dahće nad leđima i ne mogu kopat po svim prošlim postovima

Idem u Londru na 5 dana, imam Oyster...kako se on puni, po danu, tjedni, po vožnji? što je najisplativije za 5 dana? Inače, u Camdenu smo smješteni.

Fala
Možeš kako god, sve kako si navela.
Za 5 dana se navodno već isplati uzeti tjedni.
Ako nećeš tjedni jer misliš da ćeš se voziti manje od iskoristivosti možeš na njega staviti love koliko želiš, npr dvadesetak funti.
Svakom ulaskom u podzemnu ga registriraš na aparati i ne zaboravi i na svakom izlasku napraviti isto.
U busu se registriraš samo na ulasku u bus kod vozača.

Kada obaviš onoliko pojedinačnih vožnji u danu kolika je cijena dnevne karte onda ti kod slijedećih ulazaka u neko prijevozno sredstvo više ne skida lovu jer ti maksimalno dnevno može uzeti onoliko koliko košta dnevna karta.
sandra555 is offline  
Old 30.04.2013., 13:16   #72
Quote:
sonjaOS kaže: Pogledaj post
Znam da ću vjerojatno postaviti pitanje koje je pitalo jedno milijun ljudi prije mene, al šefica mi dahće nad leđima i ne mogu kopat po svim prošlim postovima

Idem u Londru na 5 dana, imam Oyster...kako se on puni, po danu, tjedni, po vožnji? što je najisplativije za 5 dana? Inače, u Camdenu smo smješteni.

Fala
S obzirom da ste 5 dana isplati ti se uzeti 7-dnevni oyster, da ne bi ulazila previše u dubiozu i stvarala sebi pomutnju, kad dođeš u London, na šalteru prve podzemne koju vidiš dođi i pitaj 'seven day oyster' za 1. i 2. zonu. S njim možeš neograničeno puta i u bilo koje doba dana i večeri u buseve i podzemne, unutar 1. i 2. zone, a pošto si smještna u Camdenu onda ti je to to-unutar tih zona si, kao i sve bitno što trebaš viditi. Eventualno ako želiš izaći iz tih zona onda se nadoplati funtu-dvije isto na šalteru bilo koje podzemne,samo kažeš službeniku što trebaš.

7-dnevni Oyster košta cca. 30 funta (peni gore dole jer nisam bila u Lonodnu od 12.mj pa neznam jeli se što mijenjalo) i plaćaš 5 funta plus za izdavanje kartice,tih 5 funta će ti vratiti ako vratiš Oyster na povratku iz Lonodnu,isto na šalteru bilo koje podzmene.

Pošto je 7-dnevni, jasno je da istekne nakon 7 dana,a ti ga za tih 7 odnosno 5 dana normalno koristiš bez ikakavih nadoplaćivanja,osim eventualno ako ideš van 1. i 2. zone kao što sam i spomenula gore.
__________________
~There's nowhere else like London. Nothing at all, anywhere ~ Vivienne Westwood.
Julie Bergdorf is offline  
Old 30.04.2013., 13:40   #73
ne treba joj ovih 5 funti za Oyster jer je rekla da ga ima, samo ga treba napuniti
sandra555 is offline  
Old 30.04.2013., 14:06   #74
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
ne treba joj ovih 5 funti za Oyster jer je rekla da ga ima, samo ga treba napuniti
Taj sam dio preskočila
__________________
~There's nowhere else like London. Nothing at all, anywhere ~ Vivienne Westwood.
Julie Bergdorf is offline  
Old 02.05.2013., 10:11   #75
Jel ko iznajmljivao smještaj preko airbnb-a i kako ste bili zadovoljni time?
raimunda is offline  
Old 02.05.2013., 19:35   #76
Quote:
raimunda kaže: Pogledaj post
Jel ko iznajmljivao smještaj preko airbnb-a i kako ste bili zadovoljni time?
Mi smo iznajmili preko airbnb i bili smo jako zadovoljni..jednostavno je, stan je bio ko na slikama, tip skroz simpatičan..sve 5, preporučam definitivno..
keka1v is offline  
Old 03.05.2013., 10:52   #77
Quote:
keka1v kaže: Pogledaj post
Mi smo iznajmili preko airbnb i bili smo jako zadovoljni..jednostavno je, stan je bio ko na slikama, tip skroz simpatičan..sve 5, preporučam definitivno..
Hvala ti, Keka1v!
raimunda is offline  
Old 04.05.2013., 00:22   #78
ništa ne trebam, samo se hvalim:
jučer sam na leicester square-u vidjela benedicta cumberbatcha uživo (sherlock). bila je premijera filma into the darkness (star trek, stoti dio), a on se kao jedan od glavnih glumaca pojavio, odradio brdo autograma i naslikavanja s fanovima, dao interview, izazvao vrisak, itd.
lako za njega, bitno da smo se kćer i ja pojavile i sve to vidjele.....

inače, hvala ne odličnoj temi i savjetima, zahvaljujući kojima sam skroz zadovoljna kako smo organizirali obiteljski izlet u london i kako se dobro snalazimo.
eto, baš danas smo ručali u burger&lobster (soho, 36 dean street) - izvrsna klopa i atmosfera, a čekanje stola ispalo je minimalno jer smo došli oko 14:30 kad već lagano opadaju gužve za ručak.
__________________
pa opet dobro

Zadnje uređivanje free spirit : 04.05.2013. at 00:43.
free spirit is offline  
Old 06.05.2013., 15:46   #79
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
ništa ne trebam, samo se hvalim:
jučer sam na leicester square-u vidjela benedicta cumberbatcha uživo (sherlock). bila je premijera filma into the darkness (star trek, stoti dio), a on se kao jedan od glavnih glumaca pojavio, odradio brdo autograma i naslikavanja s fanovima, dao interview, izazvao vrisak, itd.
lako za njega, bitno da smo se kćer i ja pojavile i sve to vidjele.....

inače, hvala ne odličnoj temi i savjetima, zahvaljujući kojima sam skroz zadovoljna kako smo organizirali obiteljski izlet u london i kako se dobro snalazimo.
eto, baš danas smo ručali u burger&lobster (soho, 36 dean street) - izvrsna klopa i atmosfera, a čekanje stola ispalo je minimalno jer smo došli oko 14:30 kad već lagano opadaju gužve za ručak.
Free Spirit, bravo! Obožavam Sherlocka pa ti zavidim
Ja sam 2010. na Leicester sq. vidila uživo Angelinu Jolie (bila je premijera filma Salt) a godinu ranije (doduše u Selfridgesa-Scarlett Johansson).
Obožavam London i zbog tog razloga, šta uvijek naletim na neku svjetsku facu
raimunda is offline  
Old 06.05.2013., 17:40   #80
Pozdrav
Evo napravila sam D.Z i nakon čitanja foruma reze svoje prvo putovanje u London, dečko i ja, onako lagano studentski,
molim drage ljude Nukca ( dojam sa foruma i postova, sarkastičan, nemirnog duha momak ), šarmantnog Tomu i ostale ako ima još netko za ispravit, nadodat , uputit i sl.
Znači leti se easyjetom 16.5, u London bi trebali stići 11.45, rezervirah easybus za 13h, ako slučajno dođemo na North terminal ima neki shuttle koji nas furne do South gdje stoji easybus i vozi nas do West Brompton
Isprintah boarding pass ( to je to, ne?!, ništa dodatno ne treba? )
kozmetiku 10 bočica do 50ml u prozirnu vrećicu koju mogu kupit dm i sl.
imigracijski listić možemo ,a i ne dobit u avionu, savjet Nukca bio još prije napisat osnovne podatke iz putovnice na papir da se što brže ispuni, na šalteru par osnovnih pitanja zašto smo došli i briši dalje
prtljaga bitne dimenzije kod easyjeta, kilaža ne, nosimo samo ručnu prtljagu, znači bez dodatnih torbi, pederuša i sl., jedan kofer samo
zatim ako slučajno zakasnimo na easybus možemo sa sljedećim ( ako ima mjesta naravno kolko sam shvatila )
idemo na 5 dana pa mogu na prvoj podzemnoj uzet tjedni oyster, kojeg plaćam 5funti ( ko neki depozit ) karticu(+ cca 30funti oyster), koje ako je vratim prije dolaska dobim povrat 5funti, eventulano ako želim neke one popuste 2for1 ( koje mogu pogledat na istoimenoj stranici na netu ) kupujem papirnati travelcard na nekoj od željezničkih postaja, također kod kupnje oystera mogu zatražit kartu londona ( iako je netko napisao da je najbolja AZ Visitor's map za 2,95 funti ), ne smijem ga zaboravit prislonit prilikom ulaska i izlaska iz podzemne, a kod vožnje busom samo kod ulaska kod vozača
rezervirah tune hotel king cross, od W.Bromptona imam direkt Piccadilly line do King Crossa i kojih 5-10 min pehake je Tune hotel ( stranica za bus i ostalo www.tfl.gov.uk )
adapter za mob i ostalo najpovoljnije u Boots po 3,99 funti
metro vozi do ponoći ( s tim da prije puta provjerit moguće radove za naredni tjedan ), nakon ponoći voze busevi s oznakon „N“ ili piše da voze 24h
e sad mislim da je od osnovnih stvari to, nadopune molim uputite
Lady sunshine is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.