Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 15:31   #501
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
nisam gledao original prvi dio, ima li smisla gledati sad ovo? Pitam zbog radnje, hoću li skužiti
Sugerirao bi da pogledas prvi film, isplati se.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:35   #502
ah, htio bi, ali danas je odluka da li da se u kinu gleda BR 2 ili nešto drugo
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 16:34   #503
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
ah, htio bi, ali danas je odluka da li da se u kinu gleda BR 2 ili nešto drugo
Gledaj. Navest će te da gledaš original koji će ti biti još bolji.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:07   #504
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Pa tek ovaj filozofira naveliko. Ustanak replikanata, "odabrano" dijete... toliko su na momente zglajzali u nerazumljivo kao da im je Matrix bio predložak. Priča funkcionira dok je prizemljena, kao i što je original tek običan noir-film s mudrosti-dvije, ali kad Leto uleti u kadar, to se živa filozofija prosipa i to bez nekog zaključka (valjda su očekivali da će odmah raditi i nastavak).
Nah, nije bilo puno. To s ustankom je spomenuto na kraju nešto malo.
Letov lik priča kako radi njegov ekonomski model i što želi za ljude. Njegova želja da dođe do djeteta nema nikakve veze s filozofijom.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:36   #505
Quote:
Eartwormjim kaže: Pogledaj post
Svi ovde pricaju da je prica o ljubavi coveka i zenskog holograma preuzet iz filma Her ali to nije tacno.
s tim da ja ne bi da se uopće u istu rečenicu stavlja Her i ovaj filmski treš..

Her je ozbiljno razrađena priča o budućnosti, AI-u, odnosu čovjeka i god-like AI-eva...filozofski i scenaristički razrađena priča.
predobro odglumljen, režiran, osmišljen film. jedan od klasika novijeg SF-a...

ono preglomazno govno stapanja robo-kurve i hologram cure je preloše ispalo. Totalno bez atmosfere, totalno bez smisla, bez uvjerljivosti, ikakve erotike, šarma, ičega. bez potrebe, bez priče koja gledatelja zanima, koja uopće postoji, (priče nema. replika među likovima nema...)
kao dječja bojanka za te ideje...

najgori threesome u povijesti čovječanstva.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:56   #506
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Živimo u svijetu tehnologije koja stalno napreduje. Tehnologija nam može olakšati mnoge stvari uključujući odnose, ali isto tako svjedočimo koliko to sve skupa postaje umjetno i besmisleno, a što više "sebe" dajemo sintetičkim svjetovima u kojima odlučimo postojati, to više izgubimo od pravog sebe i tih stvarnih odnosa u realitetu. Ljudima je postalo važnije koliko lajkova skupimo, kakav nam je status na fejsu i sl...važnije od onog što je s njima doista u stvarnosti. A sve zato jer želimo biti slušani, želimo da nas netko primijeti sa pažnjom i da nam ju udijeli, želimo da smo nekom posebni, a ako to ne možemo dobiti od prave osobe, često se obraćamo tehnologiji koja za sada ispunjava tu prazninu. Isto tako danas u doba instagrama, thumblra i ostalih slikovnih i vizualnih platformi gdje ljudi kroje cijele svoje virtualne živote peglajući slike kroz raznorazne filtere i pojačivače, postalo je jasno kakva nas budućnost čeka: još manje riječi, a više "slikica".

Joi je dakle djevojka iz mašte, ona je visokofunkcionalni i napredni hologram koji je doslovno dizajniran da voli tebe. Oglašava se "upravo onim što želiš čuti", a uz kupnju dodatnog uređaja može se voditi svugdje s sobom ili ju se može držati u džepu dok se ne želi ponovno vidjeti. Odnos s hologramom iz filma nam omogućuje da se osvrnemo na iluzornu prirodu nekih odnosa kojima i sami svjedočimo u vlastitim životima, onima na koje proiciramo "svoju savršenu osobnost" - ovdje to možemo učiniti s doslovnim projekcijama (hologramom). Ima u tome i ironije i cinizma budući da je san svakog čovjeka da ga doma dočeka osoba u raspoloženju koje njemu odgovara, a ako to ne želi samo ju isključi.
ma sve ja to kužim, ali zašto bi pobogu jedan replikant imao taj poriv, tu potrebu?

pa njihova poanta bi trebala biti da teže ljudskom, da budu što više human friendly

kreirati jednog replikanta koji će "bježati" u svijet tehnologije tj. holograma mi je izvini bezveze. pa on je to, koji će mu kuratz to?

nek jednostavno zažmiri i sve si stvori u svojoj bundevi
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:59   #507
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Pa tek ovaj filozofira naveliko. Ustanak replikanata, "odabrano" dijete... toliko su na momente zglajzali u nerazumljivo kao da im je Matrix bio predložak. Priča funkcionira dok je prizemljena, kao i što je original tek običan noir-film s mudrosti-dvije, ali kad Leto uleti u kadar, to se živa filozofija prosipa i to bez nekog zaključka (valjda su očekivali da će odmah raditi i nastavak).
evo ovo potpisujem, ovo je napokon jedan pravi post
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 20:25   #508
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Osmice su pokorne i bezizražajne. Da je pokazao više emocija, imali bi još jednog Balea iz "Equilibriuma".
Znaš u čem' je fora?

Jedna stvar je kada glumac glumi lika koji ne pokazuje emocije, a sasvim druga kada sam glumac ne pokazuje emocije i glumi drveno. Znam da zvuči kao sofizam, ali ne znam kako da se preciznije izrazim što me točno zasmetalo.

To je, bar meni, zamjerka na Goslinga ovdje. Inače nemam ništa protiv tipa.
Wotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 20:27   #509
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ma sve ja to kužim, ali zašto bi pobogu jedan replikant imao taj poriv, tu potrebu?

pa njihova poanta bi trebala biti da teže ljudskom, da budu što više human friendly

kreirati jednog replikanta koji će "bježati" u svijet tehnologije tj. holograma mi je izvini bezveze. pa on je to, koji će mu kuratz to?

nek jednostavno zažmiri i sve si stvori u svojoj bundevi
Možda zato što mu nije dozvoljeno ići prema ljudima, možda zato što su mu odmah ponudili tu tehnologiju kao nagradu za dobar posao.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 20:46   #510
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Možda zato što mu nije dozvoljeno ići prema ljudima, možda zato što su mu odmah ponudili tu tehnologiju kao nagradu za dobar posao.
ne znam, po meni su oni više detektivi koji moraju istraživati slučajeve a ako misle uspješno istraživati slučajeve moraju imati itekaki ljudski izgled i ponašanje, moraju znati zavarati ljude i replikante i moraju biti spremni na sve, pa čak i završiti u krevetu s nekim. ovako su oni isključivi u nekom trenutku.

a za grubu eliminaciju replikanata mogu poslati i C-3PO-a

nije mi to baš najsretnije osmišljeno
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:45   #511
pa zar mu se Robin Wright nije malo nabacivala? kad je bila kod njega doma, i pitala ga što će se desiti nakon što popije piće? ja sam to pročitala da bi tu moglo nekog seksa biti, da je zainteresirana (mislim da je i mm s kojim sam gledala film također to ubrao), a on ju je odrezao jer je, kao, vjeran svom hologramu. zašto, o zašto...?
film ne bi ništa izgubio da je imao vezu s Madame, ili s prostitutkom replikanticom, da je bilo seksa bez osjećaja, da je poželio osjećaje, a jedna od njih dvije (jer obje su samo za seks) nije spremna na to... moglo se to i drugačije izvesti bez ove loše izvedene imitacije odnosa s komercijalnim softverom.

evo, nisam jedina koja je to s Madame tako shvatila: https://www.newstatesman.com/culture...s-reproduction
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:56   #512
ma je, u pravu si, htjela se kresnut 100%, ja sam odmah skužio

njegova reakcija, htio sam mu opizdit šamarčinu da sam bio tamo
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:21   #513
Nije mi sjebao prvi, nije mi napadan, bas mi je sjeo.

Dojam kao pri gledanju novog Dredda, volim ga opet gledati.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:25   #514
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ma sve ja to kužim, ali zašto bi pobogu jedan replikant imao taj poriv, tu potrebu?

pa njihova poanta bi trebala biti da teže ljudskom, da budu što više human friendly


kreirati jednog replikanta koji će "bježati" u svijet tehnologije tj. holograma mi je izvini bezveze. pa on je to, koji će mu kuratz to?
Možda će ti biti lakše pojmiti što je režiser htio time reći ako obrneš situaciju.

Zamislimo na primjer da neki vremenski stroj transportira čovjeka iz 50-tih godina u današnje doba. I da taj čovjek iz svoje pozicije vidi današnjeg čovjeka...koji eto dolazi doma s teškog policijskog posla i umjesto da sjedne na večeru i porazgovara s svojom "stvarnom djevojkom"...on je nema već uzima u ruke ipod, iphone ili što već i baca se na dejt i čet da vidi što ima u virtuali (mjestu "u koje proicira svoju ušminkanu sliku"). Valjda bi taj čovjek iz prošlosti reagirao isto u stilu...pa koji će mu k. to, jel' on normalan?


On-replikant je dakle ovdje aluzija na "čovjeka budućnosti" i kao takav otišao je "korak dalje" u odnosu na današnjeg čovjeka i njegovo poimanje odnosa i veza. Današnji čovjek traži mjesta (dejt, čet...) na koje može proicirati "svoju savršenu osobnost", a on to može napraviti doslovno - imati vezu s svojim projekcijama (hologramom). To je "budućnost veza" koja nas čeka.
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
a on ju je odrezao jer je, kao, vjeran svom hologramu. zašto, o zašto...?
Za njega je veza s Joi stvarna iako to nama u "ovom dobu" može izgledati nepojmljivo.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 18.10.2017. at 23:38.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 07:58   #515
Quote:
dfordisaster kaže: Pogledaj post
Meni odličan, 8 / 10.
Najviše radi atmosfere i zvuka.
Meni baš atmosfera nije bila nikakva.

Sve je nešto površno odrađeno, nešto nepovezano, nedovršeno.

Moram priznati da nisam imao neka očekivanja, ali da mi je film čak i usprkos tome bio jako slab.

Harrison Ford je imao cameo, to me ajd ne smeta, Ryan Gosling uvijek glumi svoj lik iz filma "Drive", ali što je najgore, akcije pojedinaca opet nemaju niakve posljedice.

Nitko ne traži Goslinga, ni u sekudni on nije u opasnosti kada padne na onome testu, čak ga ovi u Las Vegasu ne idu ubiti.

Najbolji dio filma mi je ona badass replikantica iz tvrtke, ali je zato Jared Leto očajan.

PS
Kako je molim vas "brže" da se replikanti rađaju, nego da ih se proizvodi, i zašto je to njemu u cilju, pogotovo što bi on kao tvrtka izgubio monopol ako bi ljudi od njega već kupili replikante?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:47   #516
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
pitala ga što će se desiti nakon što popije piće? ja sam to pročitala da bi tu moglo nekog seksa biti, da je zainteresirana, a on ju je odrezao jer je, kao, vjeran svom hologramu. zašto, o zašto...?
Upravo baš zato što je zaljubljen u Joi. Jedini način na koji se K može suprotstaviti Joshi (Madame) jest da ju odbije. Replikanti su niža vrsta, poslušnici. Tim otporom raste njegov karakter, stiče ljudske osobine koje bi trebale imati puni vrhunac potvrđivanjem njegovih sumnji da je stvarni čovjek, Deckardov i Rachelin sin. Naravno, priča ide u drugom smjeru pa imamo antiklimaks.

Quote:
film ne bi ništa izgubio da je imao vezu s Madame, ili s prostitutkom replikanticom, da je bilo seksa bez osjećaja, da je poželio osjećaje, a jedna od njih dvije (jer obje su samo za seks) nije spremna na to... moglo se to i drugačije izvesti bez ove loše izvedene imitacije odnosa s komercijalnim softverom.
Izgubio bi film jer bi se izgubio rast karakterizacija K / Joea i Joi. Na sličan način kao i u originalu nastoji se pokazati da replikanti imaju osjećaje, zaslužuju da ih se smatra ljudima. U ovom slučaju Joi koja je bestjelesni hologram ima rafiniranije osjećaje; silno želi usrećiti K / Joea dovodeći mu prostitutku, ljubomorna je na nju čitavo vrijeme i još ju na kraju posrami kad ju ova opere kazavši joj, bila sam u tebi, nisi ništa posebno.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:10   #517
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kako je molim vas "brže" da se replikanti rađaju, nego da ih se proizvodi, i zašto je to njemu u cilju, pogotovo što bi on kao tvrtka izgubio monopol ako bi ljudi od njega već kupili replikante?
Ljudi bi od njega kupili replikante koji imaju sposobnost razmnožavanja po basnoslovnoj cijeni. Korporacija bi s tom lovom kontrolirala ne samo replikante već čitavu planetu. Vjerujem da je Wallaceu to isto neka vrsta izazova jer je već oguglao u tom svom božanskom kompleksu, ubijajući replikante bez grča na licu.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:17   #518
Eto konačno sam pogledao Blade runnera 2.
Nema onaj prijelomni, vizionarski efekt koji je imao BR iz 1982., niti ima karizmatičnih uloga kao Rutger Hauer skupa sa svojim čuvenim dijalogom.
BR 2 je "samo" jedan dobar film koji neće ostaviti utjecaj.
Sve je u njemu savršeno, no pomalo derivativno, sve ostavlja nekako umoran dojam ispunjavanja samonametnutih standarda...

Na samom kraju, BR 2 ode malo nadolje...
Za razliku od prvoga, ovaj BR 2 ne može odoljeti a da ne skrene u hollywoodsku ljigavost i komercijalu - imamo motiv odabranog djeteta, pa mora biti pretjeranog puškaranja i čak zračne borbe u letećim autima ... A na kraju Jared Leto postaje tipični Bondovski negativac. Čak u jednom trenutku kaže: "Ne znate vi još što je bol, gospodine Deckard!"

U stvari, Mislim da BR2 najbolji efekt postiže kod gledatelja koji nisu ni vidjeli prvog Blade Runnera. Tada taj svijet i te ideje postaju nove i zanimljive.
Tada stari Deckard postaje karizmatičan, a njegova prošlost postaje enigma koja se naslućuje...
Meni je Deckard bio- "E gle, Harrison Ford opet glumi Deckarda... ajme, što je star. A bio je i Han Solo prošle godine. Pa dokle će on reprizitati svoje kultne uloge? Što je sljedeće? Matori Indiana Jones po drugi puta?"
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:42   #519
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Što je sljedeće? Matori Indiana Jones po drugi puta?"
Pa da, za 2020 je najavljen 5. dio s njim u glavnoj ulozi.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:44   #520
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Upravo baš zato što je zaljubljen u Joi. Jedini način na koji se K može suprotstaviti Joshi (Madame) jest da ju odbije. Replikanti su niža vrsta, poslušnici. Tim otporom raste njegov karakter, stiče ljudske osobine koje bi trebale imati puni vrhunac potvrđivanjem njegovih sumnji da je stvarni čovjek, Deckardov i Rachelin sin. Naravno, priča ide u drugom smjeru pa imamo antiklimaks.



Izgubio bi film jer bi se izgubio rast karakterizacija K / Joea i Joi. Na sličan način kao i u originalu nastoji se pokazati da replikanti imaju osjećaje, zaslužuju da ih se smatra ljudima. U ovom slučaju Joi koja je bestjelesni hologram ima rafiniranije osjećaje; silno želi usrećiti K / Joea dovodeći mu prostitutku, ljubomorna je na nju čitavo vrijeme i još ju na kraju posrami kad ju ova opere kazavši joj, bila sam u tebi, nisi ništa posebno.
nama ljudima izazov su drugi ljudi. usklađivanje potreba, očekivanja, želja, karaktera, različitosti.
izazivanje osjećaja nije problem. spretniji programer i psiholog napravili su algoritam za Joi. programirana je da povlači konce i izaziva response. Joi zaista nije ništa posebno. misliti da je bivanje u simulakrumu autentičnija ljudska egzistencija od odnosa dvoje ljudi od krvi, mesa i živaca (a replikanti to sve imaju) pokazuje u najmanju ruku manjak ambicije u autora, imho.

i još k tome, podvođenje prostitutke Mariette od strane Joi, svođenje replikantice na eksploatirano tijelo, ne pokazuje ništa drugo nego kontinuitet dehumanizacije replikanata. Roy, Pris i ekipa, unutar sebe kao grupe, bili su tako noble characters u odnosu na ovu tugu iz nastavka.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.