Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Vaš stav o pobačaju:
Osobno protiv, za kriminalizaciju (osim silovanja npr.) 71 10.55%
Osobno protiv, ali za pravo izbora drugih 108 16.05%
Osobno protiv, podupirem apsolutnu kriminalizaciju 60 8.92%
Osobno za, do određenog stadija trudnoće 260 38.63%
Osobno za, neovisno o stadiju trudnoće 79 11.74%
Ne postoji razlika fetusa i već rođenog djeteta 61 9.06%
Lijek je prevencija i edukacija, posebno mladih 168 24.96%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 673. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 20:51   #6001
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Po slobodnoj volji činimo i pobačaj i zlostavljanje. Zašto odobravaš pobačaj a zlostavljenje ne?
U čemu je razlika?
Stvarno me zanima kako se može jedno zlo dopuštati zakonom i svim sredstvima se boriti da ga se ima pravo činiti a zgražati se na drugo.

Protiv sam jednog i drugog. Zašto i ti nisi?
Zato jer je pobačaj odluka o svom tijelu i životu.
Ne sasvim ispravna ali posljedice snosi počinitelj i ima svijest o tome. Drugo ti valjda ne moram objašnjavati.

U društvu gdje se nekažnjeno na bilo koji način prešutno podržava zlostavljanje druge osobe i onda propovijeda moral pa nagovara moliteljice da zapinju od noge za po njih nebitni stvar ne moras biti genije da shvatiš da je na djelu samo očuvanje stada. I bezobrazluk.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 18.10.2017., 07:25   #6002
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nekima nužno zlo. Svima zlo, kako god uzmeš, samo ne živimo u LA LA LA zemlji, kao što je zemlja katoličkih teologa, nego u realnom svijetu, gdje se čini manje zlo da se izbjegne veće.



Svakako nije to dijete. Niti je žena ubojica s predoumišljajem, kako to nameću klerikalci i katolička hijerarhija. Čak i ne-katolicima.



Križari nisu birali koga će staviti pod svoj mač? Spontani pobačaj je tebi "prirodna katastrofa"? Nije mi poznato da je Vatikanska crkva ulagala u istraživanja da se spasu spontano izbačene milijarde zametaka.



Većinu zakona u svijetu? Moj osjećaj za humanost i suosjećanje? Kojemu je zadrta odvratnost izjednačavati pravo na opstojnost nekakvom zametku koji ionako u većinu slučajeva otpadne i pravu na kvalitetu života te žene i onih kojima ta žena nešto znači u životu.

A što ti imaš, osim revnog svjedočenja svoje vjere i borbu za svoju vlastitu ulaznicu u raj? Kako možeš to odvojiti od objektivne prosudbe je li pošteno i humano zabraniti odobrenje pobačaja silovanoj djevojčici koju je silovao očuh?
Napredovali smo. Znala sam da znaš da je zlo.To zlo nije manje ako spomeneš katoličke teologe.križare, zakone.
Ovdje govorimo o osnovnom,najjačem ljudskom pravu a to je pravo na život.
Odavno ulaznicu za raj imam.
Ako li svjedočim svoju vjeru je li moje svjedočenje vjere manje važno od svjedočenja tvoje nevjere.
Govorim kao žena,ljudsko biće koje je rođeno i bez ikakvog upliva vjere. Samo branim pravo svakog čovjeka na život jednako kao što suosjećam sa svakim slabijim a ugnjetavanim od jačega.
Nije li to po današnjim zakonima, moram pitati gdje mi to kao ljudi zanemarujemo svoju ljudskost kad se donose takvi zakoni?

I neće li nas nakon ovoga potapati svakakve nepravde jer padamo na prvom ispitu.
Imamo zakon kojim se dopušta ubijanje nerođene djece i to se još gorljivo brani kao slobodno pravo izbora.

Postoji li negdje inteligentan život u svemiru ne bih rekla da nas mogu smatrati civiliziranima.
Žrtvovanja djece bilo je na zemlji kroz povijest ali ovakvog kao u našem modernom a kao civiliziranom dobu nikad.
Ne u tim razmjerima koji su puno veći od bilo kojeg divljaštva bilo kojeg povijesnog doba.
Hrvatska oko četiri pet tisuća mjesečno -to znači šezdeset tisuća godišnje za deset godina šesto tisuća,dvadeset godina preko milijun samo u jednoj maloj Hrvatskoj.
Ostali moderni svijet neću spominjati jer mi se na samo naše brojke povraća.

Živeći u takvom svijetu ne osjećam ni ponos ni radost što sam čovjek već duboki sram i tugu.

Najviše pobačaja rade osviještene žene ,već u braku koje imaju dvoje djece.
Razlozi mogu biti najviše financijske prirode.
Na oltar novca ubijamo i stavljamo svoje potomstvo.

Ni onda tom potomstvu ne daju mira.
Završava na obrazima žena kao krema za lice. Skupljih.

Nemamo kroz našu povijest tako kontinuiranih, brojnijih zločina.

Mi nismo civilizacija.

Možda ćemo tek biti.
brezovka is offline  
Old 18.10.2017., 08:12   #6003
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post

Mi nismo civilizacija.

Možda ćemo tek biti.
Da, ako zabranimo abortus, bit ćemo civilizacija

One koji su zabranjivala bile su ili totalitarne ili diktature ili kombinacija jednog i drugog uz dodatak zakonski ovjenčanog patrijahata.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 18.10.2017., 08:29   #6004
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da, ako zabranimo abortus, bit ćemo civilizacija

One koji su zabranjivala bile su ili totalitarne ili diktature ili kombinacija jednog i drugog uz dodatak zakonski ovjenčanog patrijahata.
Meni je od broja žrtvovane djece još uvijek mučno.

Da. Bit ćemo civilizacija modernog doba najkrvavijih ruku,bešćutni i sebični da ne bismo bili totalitarni.

Muka mi je i od tvog ignorantnog upisa.
Ponesi slobodno svoj krvavi barjak uspješne,netotalitarne,moderne civilizacije.

Ja ga se odričem.
brezovka is offline  
Old 18.10.2017., 08:32   #6005
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Ja ga se odričem.

Super!
Uzmi za rukicu one likove iz Vigilarea pa se nastanite u šumi.
Vama ne treba civilizacija ona je za vas mrak, pa živite sretni u prirodi u životinjskim kožuhima.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 18.10.2017., 08:37   #6006
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Super!
Uzmi za rukicu one likove iz Vigilarea pa se nastanite u šumi.
Vama ne treba civilizacija ona je za vas mrak, pa živite sretni u prirodi u životinjskim kožuhima.
Nije mi jasno čim se ti to ponosiš i koga bi ti slala u šumu?

Zar u one životinjske kožuhe čiji pripadnici ne kolju svoje nerođene potomke.
Ta civilizacija je zdravija i manje krvoločna od ove koju ti braniš zagovarajući ubijanje potomstva.


Na tvoje gluposti ne mislim više odgovarati.
brezovka is offline  
Old 18.10.2017., 08:42   #6007
Abortirani zametak nije dijete.
Abortus nije ubojstvo.

Cisto da podsjetim.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 18.10.2017., 08:43   #6008
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno čim se ti to ponosiš i koga bi ti slala u šumu?

Zar u one životinjske kožuhe čiji pripadnici ne kolju svoje nerođene potomke.
Ta civilizacija je zdravija i manje krvoločna od ove koju ti braniš zagovarajući ubijanje potomstva.


Na tvoje gluposti ne mislim više odgovarati.
Ne moraš odgovarati, jer u tome ionako nema težine.

Životinje jedu svoje potomke a to se zove kanibalizam, ne abortiraju jer nemaju mogućnosti za to.

Nitko se ne zalaže za pobačaje iz zabave već iz nužnosti.
Nitko ne nosi tvoje cipele i ne zna kako su one ugodne ili kako žuljaju, je li tako?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 18.10.2017., 10:02   #6009
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Tvoja okolina s ljudima koje poznaješ nije cijeli svijet. Što bi ti htjela dokazati svojim mišljenjem o svojoj okolini? Da su svi licemjerni osim tebe?

Možda i jesu ...ali nije tema.
reci mi odobravaš li ubojstvo nerođenog djeteta?
Zašto?

Mene zanima to tvoje mišljenje.

O licemjerstvu svojih susjeda a svojoj neproročnosti o kojoj vrištiš u postu otvori novu temu.
Moja okolina je slika i prilika vjerničke populacije ove jadne i sramotne zemlje, koliko god se ti pravila fina.

Ubojstva ne odobravam nikako, ali pobačaj do 10-og tjedna nije ubojstvo pa nemamo o čemu raspravljati.

I ne, nisam neporočna. Samo nisam licemjerna i ne želim drugima nametati svoje stavove putem državne represije.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 18.10.2017., 10:39   #6010
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Moja okolina je slika i prilika vjerničke populacije ove jadne i sramotne zemlje, koliko god se ti pravila fina.

Ubojstva ne odobravam nikako, ali pobačaj do 10-og tjedna nije ubojstvo pa nemamo o čemu raspravljati.

I ne, nisam neporočna. Samo nisam licemjerna i ne želim drugima nametati svoje stavove putem državne represije.
Nije ubojstvo jer je dozvoljeno zakonom. Želiš li to reći?
Što ako se sutra iz jednake ružne ideologije donese zakon koji bi mogao zadirati i dalje?
Branim pravo na život. Bezuvjetno.
Ti braniš ideologiju.
brezovka is offline  
Old 18.10.2017., 11:45   #6011
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Meni je od broja žrtvovane djece još uvijek mučno.
"Žrtvovanu djecu" imaš po Bibliji, da ih Bog Jahve osobno ubija ili davi potopom.
A zametak nije dijete. Kad ćete to konačno shvatiti?

Quote:
Muka mi je i od tvog ignorantnog upisa.
Ponesi slobodno svoj krvavi barjak uspješne,netotalitarne,moderne civilizacije.
Odvratnost je totalno izjednačavati potrebe za kvalitetnim životom, kao i sam život žene, i njezine obitelji, s besvijesnim zametkom, koji ionako otpadne u 70 % slučajeva.

Ali ideologija katoličke Crkve ionako nije nikad imala problema s nametanjem diskriminacije ženskom rodu. Danas se ne ustručava čak i silovanim djevojčicama ići braniti pravo na izbor. Sramotna ideologija, koja istupa u ime svog Boga.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 18.10.2017., 12:00   #6012
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
"Žrtvovanu djecu" imaš po Bibliji, da ih Bog Jahve osobno ubija ili davi potopom.
A zametak nije dijete. Kad ćete to konačno shvatiti?



Odvratnost je totalno izjednačavati potrebe za kvalitetnim životom, kao i sam život žene, i njezine obitelji, s besvijesnim zametkom, koji ionako otpadne u 70 % slučajeva.

Ali ideologija katoličke Crkve ionako nije nikad imala problema s nametanjem diskriminacije ženskom rodu. Danas se ne ustručava čak i silovanim djevojčicama ići braniti pravo na izbor. Sramotna ideologija, koja istupa u ime svog Boga.
Nije li veća odvratnosti iz sebičnih razloga negirati tuđi život i ubijati ga radi vlastitog kvalitetnijeg života?

Ostatak tvojih argumenata nisu zanimljivi jer to i nisu.
brezovka is offline  
Old 18.10.2017., 12:04   #6013
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Nije ubojstvo jer je dozvoljeno zakonom. Želiš li to reći?
Što ako se sutra iz jednake ružne ideologije donese zakon koji bi mogao zadirati i dalje?
Branim pravo na život. Bezuvjetno.
Ti braniš ideologiju.
Želim reći da sam primijetila kako selektivno po mojim postovima biraš za što bi se zakačila, a ono što ti nije niz dlaku ignoriraš. Npr. rođenu djecu i brigu za njih.

I ne, abortus nije ubojstvo. Bez obzira na zakon. Jer inače bi svaka drkica bila genocid. Ali je baš prikladan za nadrimoralistička nadrkavanja.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 18.10.2017., 12:06   #6014
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Ostatak tvojih argumenata nisu zanimljivi jer to i nisu.
I evo nam još malo onog: na ovo ne mogu odgovoriti, a da sama sebi ne fljućnem u usta pa ću radije fljućnuti drugoga i zabiti glavu u pijesak.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 18.10.2017., 12:08   #6015
Ignorira svaki post vezano za živu djecu. Kako prikladno.

Ne znam znaju li ljudi kako žive djeca napuštena po domovima?
Kenjati o nerođenima i šta je kome 'zgodno' (žene inače pobacuju jer su dokona đubrad) pored toliko problema na svijetu je stvarno bezveze.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 18.10.2017., 12:11   #6016
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ignorira svaki post vezano za živu djecu. Kako prikladno.

Ne znam znaju li ljudi kako žive djeca napuštena po domovima?
Kenjati o nerođenima i šta je kome 'zgodno' (žene inače pobacuju jer su dokona đubrad) pored toliko problema na svijetu je stvarno bezveze.
Otvori prikladnu temu. Ovo je tema o pobačaju.
brezovka is offline  
Old 18.10.2017., 12:12   #6017
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
I evo nam još malo onog: na ovo ne mogu odgovoriti, a da sama sebi ne fljućnem u usta pa ću radije fljućnuti drugoga i zabiti glavu u pijesak.
Svoje frustracije a kad nemaš što reći na temu riješi na prikladniji način.
brezovka is offline  
Old 18.10.2017., 12:16   #6018
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Svoje frustracije a kad nemaš što reći na temu riješi na prikladniji način.
Ja sam bila konkretna s pitanjima. Nepoznati je naveo vrlo konkretne primjere. Ti si ta koja izbjegava. I napadneš mene? Ovo je urnebesno, majke mi...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 18.10.2017., 15:54   #6019
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Je li i ići na misu i biti protiv pobačaja i slušati Thompsona, ili reći da je Oluja super...ljudsko pravo?
Smiješ ići na misu, slaviti Oluju, biti protiv pobačaja ... To nisu ljudska prava već lifestyle koji je OK dok ne ugrožava druge.
konjokradica is online now  
Old 18.10.2017., 16:25   #6020
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Nije li veća odvratnosti iz sebičnih razloga negirati tuđi život i ubijati ga radi vlastitog kvalitetnijeg života?

Ostatak tvojih argumenata nisu zanimljivi jer to i nisu.
Ne postoji ubijanje.
Abortus nije ubojstvo.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.