Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 18:28   #5581
Dobio sam neki porez od carinarnice u Njemačkoj tu na kućnu adresu. Šta je to i zašto i koje su posljedice ako ne platim? Nisam vidio da je itko ikad spominjao...

Sent from mobile
Maverick25 is offline  
Old 13.10.2017., 19:08   #5582
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Dobio sam neki porez od carinarnice u Njemačkoj tu na kućnu adresu. Šta je to i zašto i koje su posljedice ako ne platim? Nisam vidio da je itko ikad spominjao...

Sent from mobile
Kako nije? To je onaj dio troška vezan za Zoll-ke kojeg si zaboravio dati onome u autokući. Pošalji mi na mail, jer moguće da je samo obavijest da je (ipak) skinuto sa računa autokuće.
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 13.10.2017., 20:23   #5583
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Dobio sam neki porez od carinarnice u Njemačkoj tu na kućnu adresu. Šta je to i zašto i koje su posljedice ako ne platim? Nisam vidio da je itko ikad spominjao...

Sent from mobile
Koji je način plaćanja označen (na poleđini tj. drugoj stranici)?

Najvjerojatnije je obavijest, iako zaista izgleda kao da se radi o poreznom dugu.
Guud is offline  
Old 14.10.2017., 12:18   #5584
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Dobio sam neki porez od carinarnice u Njemačkoj tu na kućnu adresu. Šta je to i zašto i koje su posljedice ako ne platim? Nisam vidio da je itko ikad spominjao...

Sent from mobile
Jesi dao iban i bic kad si prijavljivao auto u De?
To je porez
Platit ces nego sta
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 16.10.2017., 20:09   #5585
Zanima me koliko bi bili troškovi na uvoz Golfa (okvirno koliko bi mogao računati)


Volkswagen Golf 1.6 TDI BMT R-Line Edition
5 mjesec 2017 godine.
km: 9550
CO2: 106 g/km
diesel motor, 1598 ccm, 81 kW (110 KM)

Oglas:
Kod:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12497879&display=Volkswagen%20Golf%201.6%20TDI%20BMT%20R-Line%20Editi...
Hvala..
__________________
If you are doing your best you will not have time to worry about failure.

by: Robert S. Hillyer
ArusZeus is offline  
Old 17.10.2017., 17:33   #5586
PPMV ca. 11000 kn.
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 17.10.2017., 22:11   #5587
Molim savjet koju od dvije opcije izabrati za izračun trošarine.
Danas sam dovezao Toyotu Aygo 1.0, 50kw, 12/2011, 121.300 km, 105gr co2.
Hvala.
zambata14 is offline  
Old 17.10.2017., 23:57   #5588
Quote:
zambata14 kaže: Pogledaj post
Molim savjet koju od dvije opcije izabrati za izračun trošarine.
Danas sam dovezao Toyotu Aygo 1.0, 50kw, 12/2011, 121.300 km, 105gr co2.
Hvala.
Navodno ako ima više od 25k godišnje, a nema, bolje ići na procjenu. Iako za taj model vjerojatno nisu velika davanja pa je razlika minimalna, ako je i ima.

Sent from mobile
Maverick25 is offline  
Old 18.10.2017., 00:18   #5589
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Navodno ako ima više od 25k godišnje, a nema, bolje ići na procjenu. Iako za taj model vjerojatno nisu velika davanja pa je razlika minimalna, ako je i ima.

Sent from mobile
Zahvaljujem!
zambata14 is offline  
Old 18.10.2017., 10:41   #5590
Golf 4 1.9 TDI 96kw uvoz

Postovani

Da mi netko zna koliko su davanja za golfa 4 1.9 tdi 96kw 10/2002 i da li se auto moze cariniti nakon 20ak dana?

Hvala
RadeV is offline  
Old 18.10.2017., 10:58   #5591
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Šta sad, uzeo si žute iako je razlika beznačajna a crvene vrijede duže? Uglavnom, sa žutim tablicama potencijalno imaš problem u Austriji i Sloveniji/Mađarskoj, iskusnije kolege će reći zašto.

Kad sam vratio pločice, auto je gotov s procedurom. Razlog vraćanja je moguće taj da kao kad prodaš auto pa netko stavlja svoje pločice a stare mora vratit na uništavanje u MUP. Sad smo u EU pa je vjerojatno to preporuka.



Ha ha, dobra dobra.
Ekipo jel može netko napisati famoznu razliku izmedju hebenih plocica!
Ja više nemam pojma jel se može sa žutima, jel se trebaju vraćati crvene...zbuniše me svi totalno
gojko88 is offline  
Old 18.10.2017., 15:37   #5592
pozdrav ekipa, imam jedno pitanje; ima li kakvih pogodnosti za uvoz hibrida?
konkretno ovo
da li je jeftinije za uvest nego običan 530d, koji btw ima manje co2.

i još jedno pitanje.. koliko bi bio uvoz za ovako nešto pošto je co2 minimalan, al je cijena velika.
unaprijed hvala!!
čorba is offline  
Old 18.10.2017., 16:33   #5593
Opel Insignia uvoz iz Njemačke

Pozdrav ekipa,
Frški sam ovdje. Ako može mala pomoć u vezi uvoza rabljene Insignije iz Njemačke. Našao sam nekoliko dosta sličnih modela u autosalonu koji tvrdi da je Opel certificirani partner. Ovo je link na jedan od njih: https://suchen.mobile.de/auto-insera...ction=parkItem

Imaju prilično dobre cijene.
Kontaktirao sam ih, i kažu da je ovaj konkretno iz rent a cara.
Zanima me vaše mišljenje. Jel se to isplati kupovati?

Hvala
KresoCi is offline  
Old 18.10.2017., 20:49   #5594
Quote:
čorba kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa, imam jedno pitanje; ima li kakvih pogodnosti za uvoz hibrida?
konkretno ovo
da li je jeftinije za uvest nego običan 530d, koji btw ima manje co2.
"Pobjednik" je onaj sa manje CO2..
Quote:
čorba kaže: Pogledaj post
i još jedno pitanje.. koliko bi bio uvoz za ovako nešto pošto je co2 minimalan, al je cijena velika.
unaprijed hvala!!
ca 2350€ za razliku u PDV-u + PPMV oko 120000 kn (što ovisi od komplet specifikacije dodatne opreme).
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 19.10.2017., 00:47   #5595
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
"Pobjednik" je onaj sa manje CO2..
ca 2350€ za razliku u PDV-u + PPMV oko 120000 kn (što ovisi od komplet specifikacije dodatne opreme).
Katastrofa, skuplje nego nov u tomiću..
A za onaj prvi koliko bi to bilo posto ima godine..
čorba is offline  
Old 19.10.2017., 08:47   #5596
Što se tiče zollki, u kratkom periodu sam unosio 2 auta. U prvom slučaju su mi zollke ostale, nitko me ništa nije pitao.

Drugi put mi službenica u policiji nije htjela dati Hr tablice dok nisam vratio mađarske zollke.

Nije da mi je to radilo ikakvu razliku pa nisam išao ispitivati može li ona tako. Bilo mi je jedino bitno da konačno stavim Hr tablice i trčim dalje.
Imprenditore is offline  
Old 19.10.2017., 16:28   #5597
Quote:
čorba kaže: Pogledaj post
Katastrofa, skuplje nego nov u tomiću..
Po zakonskoj definiciji i vozilo iz linka je novo, a uspoređivati ga sa cijenom u Tomiću se ne može sve dok se ne sazna cijena takvog vozila.
Quote:
čorba kaže: Pogledaj post
A za onaj prvi koliko bi to bilo posto ima godine..
PPMV ca. 55000 kn
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 19.10.2017., 16:38   #5598
Quote:
Imprenditore kaže: Pogledaj post
Što se tiče zollki, u kratkom periodu sam unosio 2 auta. U prvom slučaju su mi zollke ostale, nitko me ništa nije pitao.

Drugi put mi službenica u policiji nije htjela dati Hr tablice dok nisam vratio mađarske zollke.

Nije da mi je to radilo ikakvu razliku pa nisam išao ispitivati može li ona tako. Bilo mi je jedino bitno da konačno stavim Hr tablice i trčim dalje.
Pozdrav. Vjerojatno ih je tražila kao suvenir-raritet i da malo "odmori oči" od D (bez obzira koje boje), SLO ili nekih drugih tablica koje često gleda..
__________________
Take five

Zadnje uređivanje leonas : 19.10.2017. at 16:59.
leonas is offline  
Old 19.10.2017., 17:22   #5599
please neki popis vozila koja se mogu uvesti? moze li ova P11- 144, nissan primera, redizajn od 1999-2002? hvala! ti "japanci "su mi zakon oko 2000 godine!
sokak is offline  
Old 19.10.2017., 17:48   #5600
Quote:
richardwagner kaže: Pogledaj post
E jebi ga sad. Izgleda da je različito od sela do sela.
Žute ueberfuhrkennzeichen sa osiguranjem i izradom tablica 5 dana koštale su 124EUR, 90 EUR versicherung (osiguranje) i 34 EUR izrada tablica.
Crvene ausfuhrkennzeichen sa osiguranjem 9 dana koštale su 134 EUR, 100EUR versicherung (osiguranje) i 34 EUR izrada tablica.
Prošli tjedan u Baden-Wuerttembergu.
Osiguranje je DEVK.
..Za one "koji donekle unaprijed znaju" da će se npr. u razdoblju 10 - 50, 60 dana.. zaputiti u Njemačku po vozilo...

OVDJE.. (klik link) svako od vas može naručiti OSIGURANJE (potvrdu o osiguranju) za "CRVENE TABLICE" ("Zoll"-, odnosno ispravno se nazivaju "Ausfuhrkennzeichen")
https://www.nondos.de/shopping/ausfuhr/

kao što se lako prepoznaje ima ih različitih "rokova trajanja".., nakon online-narudžbe i plaćanja stigne vam "potvrda o osiguranju" na kućnu adresu.

Osiguranje se aktivira onog dana, kada kupite vozilo i u registracijskom uredu pokrenete proces izdavanja tablica.. (dakle "registraciju vozila sa destinacijom izvoz" - zdravo-seljački: aktivirate crvene tablice)

FUNKCIONIRA PROVJERENO: (nedugo stiglo u Zadar, za 3 dana) inače "zna potrajati" 7 - 8 dana.. (ovisi isključivo o pošti.. "oni" šalju istog trenutka, kad platite)

U takvom slučaju Vi IMATE RJEŠENO osiguranje.., i nitko vam "nemože prodavati to isto osiguranje po 150 €".. (karikirano).., te sa tom potvrdom osiguranja idete u registracijski ured, gdje su njihove tarife uglavnom između 30 - 40 €, te vam još treba "trgovina" gdje će te uzeti SAMO TABLICE (20 - 30 €) + potreban D-IBAN zbog naplate poreza (iznos ovisno o vozilu 10 - 30 €)

ISTA priča u smislu osiguranja za "žute tablice"..:

https://www.nondos.de/shopping/kurzzeit/

..samo što "otpada IBAN" (nema poreza u toj priči) i jeftiniji je registracijski ured (ugl. cca. 13 €).. "kupite žute tablice".. i vozi... (OBAVEZNO 5 dana) zaboravite ovo "kraće".., ne prihvaćaju "uredi".. (!)..

+ obratite pažnju: naručiti "5 Tage + Grüner Karte".. (5 dana + SA "zelenim kartonom", dakle to vam osiguranje vrijedi i za izvan Njemačke)

opaska: vrijedilo bi osiguranje i bez "zelenog kartona".., ali "karton je dokaz o tome"..

Još napomena: ovu "proceduru" za "žute tablice" možete odraditi čak na licu mjesta (kad ste npr. već u Njemačkoj).. uz uvjet online-plaćanja (kreditna kartica, paypal itd..) potvrda o osiguranju Vam se dostavlja u sekundama na e-mail ili čak SMS-porukom. Istu treba samo "pokazati" u registr.-uredu.. Aktivacija automatski sa izdavanem tablica.

.. i tad svakako NEMA ŠANSE da vas sanjkaju.. i naplaćuju "120 €" žute tablice.. (i više..)
lalala123 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.