Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2015., 14:14   #81
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
a najbolji prijatelj Ive Josipovića je odvjetnik Sliškovog ganga ali i ZAMP-a i Kamenskog na preporuku Ive Josipovića.
Nope, Nobilo pripada klanu Miće Carića, bivšeg vlasnika kockarnice Joker i poslovnog partnera Zlatka Bagarića.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 05.05.2015., 14:16   #82
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Nope, Nobilo pripada klanu Miće Carića, bivšeg vlasnika kockarnice Joker i poslovnog partnera Zlatka Bagarića.
Ne govorim o Nobilu
hr1u00 is offline  
Old 05.05.2015., 14:35   #83
Quote:
josipm359 kaže: Pogledaj post
A jesi razmišljao - da je to možda poruka ''nekome''. Jugoslavensko - udbaško - orjunaške novine u Hrvatskoj do u najsitnije detalje opisuju to ubojstvo i to sa neskrivenim oduševljenjem prema samom ovom gnjusnom činu.

Pri tome se naravno trude da što više blata nabace na samu žrtvu - ubijenog Vinka Žuljevića.

Posebno u tome prednjači zagrebački ''Večernji list''!!

PS: Pogledajte samo komentare ispod tekstova u tom ''cijenjenom hrvatskom dnevniku''. Što njihovi moderatori sve ne brišu, a nekad brišu sasvim benigne stvari?
vrati se u pripizdinu otkud si došao i čitaj onda hercegovinainfo. to je najobjektivnije
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Received Infraction
Old 05.05.2015., 14:49   #84
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Mjoe uvjerenje je da pozadina likvidacije leži u BiH, u ratnim i poratnim obavještajnim igrama odnosno zaštiti mreže moći tih struktura sa neke od zaraćenih strana.
I meni se tako čini. Nisam ni znao da je imao tjelohranitelje. Odnosno, nisam na to obračao pažnju jer se nije govorilo o njima. Mora da su mu poslovi loše krenuli pa ih nije mogao plačati, ili je obruč bio toliko žestoko stegnut da se nije imao pouzdati ni u kojeg od iskusnih i kvalificiranih profesionalaca.

Ili kombinacija obojega.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 05.05.2015., 15:26   #85
Ovakve stvari se u pravilu događaju u vrijeme velikih tektonskih poremećaja, bilo političkih, mafijaških ili paraobavještajnih.

recimo, ono što je zanimljivo je da Marinov kojeg je likvidirao Klica, na sastanak u Chromosov toranj išao po uputama koje je dobio pozivom nepoznate (?!?) osobe na mobitel.
Prema svjedočenju J. Perkovića na tom suđenju, Perković i Marinov su se svakodnevno sastajali vezano za operaciju koju je vodio Perković a Marinov mu je bio glavni suradnik, pa tako i taj dan prije tog smrtonsonog sastanka na koji je upućen pozivom nepoznate osobe na mobitel.
Inače, presudom je dokazano da je upravo Marinov prvi potegnuo pištolj na Klicu.

neki izvori tvrde da je upravo Perković bio ta nepoznata osoba koja ga je uputila na sastanak.

Zadnje uređivanje hr1u00 : 05.05.2015. at 15:39.
hr1u00 is offline  
Old 05.05.2015., 16:42   #86
Žuti tisak jer naručio ubojstvo jer im je pala prodaja. Marketing 21 stoljeća.
Sad još samo da čujemo koga će CSI okriviti. Najvjerojatnije Jocu Amsterdam-a.
inkpink is offline  
Old 05.05.2015., 17:14   #87
Čovjek se zapanji ovdje. Neko poveže Žuljevića s krimi svijetom i odmah je udbaš. Mislim, lik je ubijen klasičnim atentatom, sigurno zato jer je imao više djetelina s četiri lista od drugih. Ili je skupljao egzotične salvete...
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Old 05.05.2015., 17:24   #88
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno će ubrzo u javnost izaći špekulacije o konkretnim interesnim krugovima koji bi mogli naložiti likvidaciju, ali da će se ikada doznati sam nalogodavac u pravosudnom smislu, to ne vjerujem (slično kao u likvidaciji Pukanića)
matreba uzeti u obzir i drugu stranu, lako je nama pričati i očekivati da institucije rade svoj posao, al bogami onaj savjesni i etički motiviran policajac, istražitelj ili sudac koji se uhvati u koštac s tim može računati na svašta.

Nije ni njima lako - tim više što se u javnosti, putem medija, kao opća istina, zdravo za gotovo, uzima kako je državni, represivni i pravosudni sustav "izbušen" od strane raznih interesnih skupina.
Ako ništa, generira se atmosfera nepovjerenja.
I tko bi nomalan u takvim okolnostima dirao u osinje gnijzdo, za ne baš bajnu plaću, ako nije siguran da će dobiti potpunu zaštitu od strane države, šefova i kolega.

Imamo i mi velika očekivanja, a ljestvicu dodatno podižu i novinari. Kako je rekao kriminalist Cvrtila za HRT, nije borba s mafijom čarobna kugla koja sama od sebe daje odgovore... treba za to netko stavit glavu na panj.

Quote:
German kaže: Pogledaj post
Klica je bio smeće. Kako je živio, tako je i završio. Pet metaka u samoobrani, nemoj me j...
zašto ne?

Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Ovakve stvari se u pravilu događaju u vrijeme velikih tektonskih poremećaja, bilo političkih, mafijaških ili paraobavještajnih.
spomenuo si onaj detalj o Josipovićevom odvjetniku, ali nezapamćeno je prošla tvrdnja novinara Jelinića iz Otvorenog kako je Klica svojedobno spremao atentat ni manje ni više nego na M. Tuđmana (zbog nekog "udara na Naletilića Tutu", kaže).
Pazi koja je to moć i silina, tada u to vrijeme uopće i pomisliti na to.
A di su na ljestvci moći tek ovi koji su njega koknuli.

a osim toga, Malić je spomenuo i slučaj nestanka časnika Zovka, komunikacijskog stručnjaka iz glavnog stožera jedne, donekle i vrlo zanimljive, NATO članice, u kontekstu zbivanja pogoršanja određenih aspekata sigurnosti... usko je nevezano za temu, al vraški intrigantno, posebice kad se uzmu u obzir zbivanja u srednjo-istočnoj Europi i geopolitička previranja.... da ne oftopičarim dalje
žalac_1 is offline  
Old 05.05.2015., 17:30   #89
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Čovjek se zapanji ovdje. Neko poveže Žuljevića s krimi svijetom i odmah je udbaš. Mislim, lik je ubijen klasičnim atentatom, sigurno zato jer je imao više djetelina s četiri lista od drugih. Ili je skupljao egzotične salvete...

ZG, 07:48h

Svećenik: Iditeee u miruuuu!!...
Klica: Boogu hvaalaaa!..
žalac_1 is offline  
Old 05.05.2015., 17:33   #90
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
ZG, 07:48h

Svećenik: Iditeee u miruuuu!!...
Klica: Boogu hvaalaaa!..
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Old 05.05.2015., 17:45   #91
Quote:
German kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...na/818211.aspx




Klica je bio smeće. Kako je živio, tako je i završio. Pet metaka u samoobrani, nemoj me j...
koliko je dozvoljeno pucati u samoobrani?
da me se krivo ne shvati ne opravdavam niti okrivljujem ikoga
juanpablom is offline  
Old 05.05.2015., 20:23   #92
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Nakon, sad već danima izvještavanja u JL (i VL) i to nebrojenim člancima na naslovnici, o ubojstvu, počelo me interesirati te mi ostaje samo jedna zaključak - da se ovdje radi o nekoj poruci nekome.

I to ne prestaje, obrati poznornost na naslove, na vording, upravo se naglašava brutalnost, kao neka poruka: KLJUČNI SVJEDOK EKSKLUZIVNO ZA JUTARNJI 'Klica je ležao i štitio se pancirnkom. Urlao je od bolova. Za kraj su mu pucali u glavu...'
Pa upravo tako. Ovo sam najprije primjetio. A vidim ovdje neki lako gube živce - sigurno su to potomci onih koji su 1945., oslobađali Zagreb od zagrepčana i useljavali se u njihove stanove, a glavni im ključevi za ulazak bili kundaci od pušaka.

A što ćeš - njihovi preci došli iz pripizdine, ali su se zato oni rodili u Zagrebu i pravi su zagrepčanci, kaj neee!?
josipm359 is offline  
Received Infraction
Old 05.05.2015., 22:17   #93
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Bandiću?
nitko ne prijeti drugu sekretaru ONO i DSZ koji je dobar s trilateralom,kumom i uzoritim
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Old 05.05.2015., 23:05   #94
gradonačelnik je pao, pa mislim ono što za očekivati snažan udar..

znali smo svi da če to doči no nismo znali tko če biti....
validusername is offline  
Old 05.05.2015., 23:36   #95
Nadam se da će organi brzo otkriti tko je ubijo časnog časnika HVO, branitelja, Hrvata praktičnog vjernika, ovako okrutno. Neka mu je vječna slava i hvala za sve što učini za svoju domovinu i neka ga dragi Bog primi u svoje krilo. Čuh da trag zločinaca vodi prema jadranskim otocima.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Old 05.05.2015., 23:39   #96
nebi htio ispast seronja no budimo realni kad kralj otiđe u remetinac onda nastaje pakao., tako stvari idu...
validusername is offline  
Old 06.05.2015., 02:09   #97
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
I to ne prestaje, obrati poznornost na naslove, na vording, upravo se naglašava brutalnost, kao neka poruka: KLJUČNI SVJEDOK EKSKLUZIVNO ZA JUTARNJI 'Klica je ležao i štitio se pancirnkom. Urlao je od bolova. Za kraj su mu pucali u glavu...'
kad se već spominje medijska interpretacija događaja koja naglašava brutalnost, vrijedi dati i ovu objavu, barem kao protutežu Jutarnjem i Večernjaku:
https://www.youtube.com/watch?v=S3v63e1WJNA#t=85

doduše, taj čita s blesimetra, ne piše za novine, al to nije toliko bitno - bitno je da tog lika mnogi uzimaju za ozbiljno kao kompetentnog i objektivnog tumača HR stvarnosti i da ga promoviraju kao perjanicu "patriotskog" novinarstva

što reći...
žalac_1 is offline  
Old 06.05.2015., 03:33   #98
Kad macke nema, misevi kolo vode.
kradljivac is offline  
Old 06.05.2015., 05:25   #99
Čitam vas ovdje i niste mi jasni! Raspravljate o ovom slučaju kao da se radi o svakodnevnom događaju i nečemu smiješnom! Dal se "kompas vrijednosti" stvarno toliko izgubio??
Ma o kome god da se radilo, čovjek je okrutno ubijen, a vi se ovdje praktički sprdate iz ovoga! Zatečen sam načinom na koji se ovome pristupa ovdje, a i šire! Od medija do raznih "stručnjaka"! I to je tako u medijima kao da se radi o prelasku ceste! Nagađa se u medijima svašta da je to tužno za gledati i sama vrijednost života se time banalizira! Kao.....živio je kako je živio, pa ajmo mi malo o tome, jer nam je već dosta pričanja o štrajkovima i strankama...!
Osobno ne mogu vjerovati da se ovakvo što dogodilo i zapanjen sam okrutnošću čina i nadam se da bude to riješeno, ali puno ozbiljnijim tonom! Čak i ako ne bude riješeno, nadam se ozbiljnijem pristupu! I sam se pitam što su "tajne službe" radile i općenito oni koji brinu za sigurnost!?!
__________________
Putnik kroz život
SuputnikZivotni is offline  
Old 06.05.2015., 07:29   #100
Quote:
validusername kaže: Pogledaj post
nebi htio ispast seronja no budimo realni kad kralj otiđe u remetinac onda nastaje pakao., tako stvari idu...
nekad su čergari imali dva poglavara,jednog pravog kojeg su slušali a jednog za pandure kojeg su panduri slali u remetinac kad čergari zagrde
bilo i bit će
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.