Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2015., 12:56   #41
Quote:
folirant kaže: Pogledaj post
Nebi ulazio vase psihicko stanje kolega.
Bijela je na zadnjih 10 slika dok je coupe kao skica, bar tako djeluje.
To je srebrna metalik,a nigdje nema skice od coupea. Bolje pogledaj. Vidi se rub stražnjih vrata na skici.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 12:54   #42
Megane će također imati 4control sustav.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 13:04   #43
Da, mislim samo GT i R.S. verzije.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 22:00   #44
R.S. navodno ostaje u (još uvijek) aktualnom obliku do kraja 2016.
Novi donosi (navodno?) prvi HUD u boji u ovoj klasi, kao i prvi 4Control u ovoj klasi za GT Line.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 11:47   #45
Samo kome REALNO treba doplata za HUD?? Problem je pogledat u instrumente pa treba blešćit po šajbi brojevi?

Najbezvezniji dio dodatne opreme koji postoji od kad auti postoje.
Kurt Hudson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 16:49   #46
Quote:
Kurt Hudson kaže: Pogledaj post
Samo kome REALNO treba doplata za HUD?? Problem je pogledat u instrumente pa treba blešćit po šajbi brojevi?

Najbezvezniji dio dodatne opreme koji postoji od kad auti postoje.
Jesi ikad u životu vidio auto sa HUD-om,a kamoli vozio? Vjerujem da nisi,jer ovo ne bi pisao. Vozio sam auto s HUD-om,i stvar je fenomenalna. Ništa ne blešći po šajbi,ništa ne smeta,a ako ti brojevi blešće previše sve se da podesiti i savršeno je. Ne moraš nikada maknut pogled s ceste. Iznimno dobra i korisna stvar.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 19:36   #47
Quote:
Kurt Hudson kaže: Pogledaj post
Samo kome REALNO treba doplata za HUD?? Problem je pogledat u instrumente pa treba blešćit po šajbi brojevi?

Najbezvezniji dio dodatne opreme koji postoji od kad auti postoje.
Rekao bih da je lane assist daleko gluplji
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 10:39   #48
Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Rekao bih da je lane assist daleko gluplji
Ja bi rekao baš suprotno. Pitaj one koji su zadrijemali u autu.
Kurt Hudson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 12:00   #49
HUD je odlična stvar jer se ne miče pogled s ceste radi provjere instrumenata.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 15:20   #50
Quote:
Kurt Hudson kaže: Pogledaj post
Samo kome REALNO treba doplata za HUD?? Problem je pogledat u instrumente pa treba blešćit po šajbi brojevi?

Najbezvezniji dio dodatne opreme koji postoji od kad auti postoje.
Imam HUD na trenutnom autu. Djelomično je koristan po gradu, pokazuje samo brzinu pa ne treba spuštat glavu na instrumente. Korisniji je kad radi navigacija jer sve piše na njemu i ne treba gledati ekran.

Još je više koristan na BMW M modelima gdje pokazuje brzinu, okretaje, odabrani mod, brzinu ako je ručno šaltanje... Ili na F linijama gdje pokazuje ograničenja brzine ako imaš i još više stvari.

Inače ništa ne blešči, a ako ti je svijetlo možeš mu štelati saturaciju. I samo vozač ga vidi.

Ali bitno da si ti posrao nešto što prema postu nisi imao prilike isprobati.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 15:57   #51
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Imam HUD na trenutnom autu. Djelomično je koristan po gradu, pokazuje samo brzinu pa ne treba spuštat glavu na instrumente. Korisniji je kad radi navigacija jer sve piše na njemu i ne treba gledati ekran.

Još je više koristan na BMW M modelima gdje pokazuje brzinu, okretaje, odabrani mod, brzinu ako je ručno šaltanje... Ili na F linijama gdje pokazuje ograničenja brzine ako imaš i još više stvari.

Inače ništa ne blešči, a ako ti je svijetlo možeš mu štelati saturaciju. I samo vozač ga vidi.

Ali bitno da si ti posrao nešto što prema postu nisi imao prilike isprobati.
Na BMW-u sam ga i imao prilike vozit,i uz sve što si nabrojao još pokazuje i navigaciju! Stvarno korisna stvar.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 16:45   #52
Ja sam nedavno prešao s jednog starog (ali dobrog) sistema bez ikakvih pomagala u tipičan novi prepun-điđa-miđa kokpit. I moram reći da su mi sva ta pomagala korisna. Nije da se ne može bez njih (naravno da se može) ali JESU korisna:

- automatski brisači
- automatska svjetla
- tempomat (spasio mi nogu ovo ljeto, koristi se i protiv presretača)
- hill holder (pogotovo korisno za žene
- bluetooth (osim telefona, masovno ga koristimo za puštanje mjuze preko jubitoa!)
- voice commands (ovo sam neki dan otkrio, prejebeno)
- adaptivna svjetla (korisno na zavojitoj mračnoj cesti, osim vlastite glave može spasiti mačku, ježa i međeda)

No daaaaleko najkorisnija stvar je stražnja kamera.

Jedino mi se limitator čini kao nešto što sumnjam da ću ikad koristiti. Žao mi je što nemam funkciju automatskog spuštanja retrovizora kada se ubaci u rikverc, to je dobro kod parkiranja unazad za nadgledanje koliko je zadnji kotač od rubnjaka...
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 16:51   #53
Sve osim hill holdera i kamere imam na autu i slažem se. Sve je to korisno i lako se naviknut na bolje i ugodnije.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 18:42   #54
Quote:
Kurt Hudson kaže: Pogledaj post
Ja bi rekao baš suprotno. Pitaj one koji su zadrijemali u autu.
Ako misliš da će te lane assist spasiti ako zaspiš, varaš se. Nemoj bit naivan .

Ja imam u autu tu stvarčicu i kažem da je pušiona. Prvo i osnovno je da ako si mrtav umoran i zaspiš, nema tog boga da čuješ zvučno upozorenje koje se javlja kad kotači prelaze crtu.
Druga stvar je da sustav na čini mi se 10-ak sekundi drži auto pod kontrolom, a nakon toga tko živ tko mrtav.
Za 5-10 godina će vjerojatno savršeno funkcionirati kad ga unaprijede.

HUD je daleko korisnija i naprednija stvar.
__________________
3.0 TFSI
A.M.80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 11:00   #55
Quote:
Kurt Hudson kaže: Pogledaj post
Ja bi rekao baš suprotno. Pitaj one koji su zadrijemali u autu.
Imam to na autu i iskljuceno je od prvog dana.
Cak ga niti ne rabim u kombinaciji uz adaptivni tempomat.
Serem se na one koji zaspe za volanom, kakav si to sofer ako nemozes procjeniti dali ces moc izdrzati iz ne.
Dok sam bio u ranim 20 vracali smo se sa zrca i uvidio sam da necu moc voziti, stao sa strane i odspavao. Mada mi se zurilo bio sam realan i odlucio rade negdje zakasniti nego uopce nigdje doc...
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 16:41   #56
Ako se Renault ipak odluči na trovratnu coupe izvedbu to bi ovako nekako moglo izgledati. Jako lijepo.



Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 16:56   #57
Nekako sumnjam da će se odlučit na trovratnu verziju. Mislim da će ići stopama Clia,samo 5 vrata,karavan i peglaj.

Živo me zanima da ga vidim uživo,jer je trenutno jedan od ljepših u svojoj klasi.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 17:21   #58
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Nekako sumnjam da će se odlučit na trovratnu verziju. Mislim da će ići stopama Clia,samo 5 vrata,karavan i peglaj.

Živo me zanima da ga vidim uživo,jer je trenutno jedan od ljepših u svojoj klasi.
Zašto odustaju od trovratne coupe verzije? Jesu li u pitanju loši prodajni rezultati? Meni je i Megane III u coupe verziji jako lijep. Nekako momački automobil. Šteta ako je tako jer Megane IV Coupe na ovim renderima izgleda zaista moćno. Nekako me na neki čudan način podsjeća na Hondu Civic prethodne generacije.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 15:56   #59
Smanjivanje troškova pa rade samo školjku s 5 vrata.

Meni je isto malo žao, Megane III Coupe odlično izgleda.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 15:59   #60
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Smanjivanje troškova pa rade samo školjku s 5 vrata.

Meni je isto malo žao, Megane III Coupe odlično izgleda.
Drugim riječima nije im bilo isplativo. Šteta. Jer mislio sam da je Megane III Coupe imao solidne rezultate prodaje. Očito je podbacio pa ne žele više riskirati sa četvorkom.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.