Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2017., 21:48   #61
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Pomešao si me sa nekim , ja ne pišem na književnosti.

Molim te budi određen , pa reci šta je konkretno loše kod Peščanika , a ne da je seljačka opaska "golo govno" je ono što eto objašnjava zašto je to loše.
mozbit, slican nick.

ja o seljacima ne mislim poput tebe nit me zanima pescanik kao takav, nego me smeta tvrda programska orijentacija ovog filma koji je mogao biti dobar i zanimljiv.



@ogmsa86,
tko je rados bajic???!!
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 22:00   #62
Peščanik sam po sebi nije problem. Uostalom volim pročitat njihove autore. Ali kad se zalijepi nekom liku u filmu, ne bi li se naglasilo nešto-to je već manifest. Profa je sama po sebi pozitivna, ali autoru to nije dovoljno, on joj mora pripisati Peščanik, jer to u njegovoj glavi ide jedno s drugim. Isidora je pozitivan lik, ali ona mora biti i alternativna umjetnica-jer to ide jedno s drugim. Kao uostalom i profin muž. Očito je što autor poručuje. I meni je to dosadno, štrebersko i šablonsko.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 01:00   #63
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Isidora je pozitivan lik, ali ona mora biti i alternativna umjetnica-jer to ide jedno s drugim. Kao uostalom i profin muž. Očito je što autor poručuje. I meni je to dosadno, štrebersko i šablonsko.
uhvatio si se za najmanje bitnu stvar u filmu i sad tu pametuješ... da si rekao "film mi ide na jetra" imalo bi više smisla od ovog što si napisao.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 02:33   #64
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
uhvatio si se za najmanje bitnu stvar u filmu i sad tu pametuješ... da si rekao "film mi ide na jetra" imalo bi više smisla od ovog što si napisao.
napisala je tocno sto treba.
ne ide na jetra, no ima puno tih streberskih tockica, nepotrebnih.

"najmanje bitnu"? ne bih rekao. u filmu di se 43% izgovorenog jedva cuje ili ne cuje, jedino razgovjetno je izgovoreno "centar za kulturnu dekontaminaciju".
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 08:23   #65
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
jedino razgovjetno je izgovoreno "centar za kulturnu dekontaminaciju".
Imao sam čast da jedne večeri budem nazočan na jednom skupu gde je bila i predstavnica ovog prosvećenog Centra grandioznog naziva.

Krajnje ljubazno sam je upitao od koga bi ona to mene dekontaminirala, pošto sam ja zaista krajnje kontaminiran i očajnički vapim za dekontaminacijom. Da li od Andrića, Selimovića, Dostojevskog, Tolstoja, Bukovskog, Bulgakova, Hemingveja, Crnjanskog, Tarkovskog, Linča ili nekog drugog. Možda Njegoša?

Medjutim, kad je čula Njegoševo ime, pozelene od besa. A i ja budala, dodao ga na kraju, a mogla mi je lepo taksativno nabrojati koga ćemo izbaciti iz dekontaminiranog organizma, kao i sam postupak dekontaminacije.

Ali, dobro, ima vremena. Mlad sam.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 08:38   #66
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
A ovo je tipičan upis jednog balkanskog mlatimudana koji sa izjavom oko Soroša hoće poniziti film i njegovu poruku koji usput još nije ni pogledao.

Kad problem našeg društva u vidu sumantog nacionalizma,homofobije i opšte neobrazovasnosti u sklopu sa opštim nedostatkom empatije za bilo šta se iznosi kroz umetnost odmah mu se stavlja etika izdajnika naroda koje eto plaća neki strani dušmanin.

Film nije nešto , ali opet nemoj ga gledati jer za tebe su filmovi nesorošoveske provenijencije koji imaju radnju tipa da mladi navijači i mladi patrioti otkrivaju tajno skrovište plaćeničke bande koja hoće sve Srbe pretvoriti u pedere,muslimane i katolike specijalnim virusom i oonda državu prodati za jedan dildo Sorošu , gde ih oni hvataju i sve ih pobiju javno.
Tek sad videh ovaj dobronamerni i rekao bih, dekontaminatorski, ali nadasve hrišćanski poziv na korigovanje mog naopakog puta kojim sam krenuo.

Ali, biću iskren, za sve je zaista kriva šipka severne tribine stadiona Rajko Mitić. Tu su me neke zle čike navukle na nekakve droge, od kojih mi se počele prividjati razne stvari.
I sve si ovo u pravu. Ne bih imao šta dodati. Doduše, ne bojim se toliko katoličanstva i islama, koliko me plaši Dildo. Dildo za Boga ne zna, a ja Bogu težim, kao i svaki balkanski mlatimudan.

I, ipak te neću poslušati oko gledanja filma. Pogledaću ga i uredno analizirati u nadi da će me koliko-toliko dekontaminirati od ovih mojih kulturoloških zabluda.

p.s. Tek sad videh da sam spomenuo dildo i šipku u isti mah. Bože, pa ja sam latentni peder. Znao sam...
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 08:55   #67
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
uhvatio si se za najmanje bitnu stvar u filmu i sad tu pametuješ... da si rekao "film mi ide na jetra" imalo bi više smisla od ovog što si napisao.
Aj ne pizdi nego reci čega sam se točno trebala uhvatiti u ovoj gomili nanizanih klišeja?
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 17:13   #68
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Aj ne pizdi nego reci čega sam se točno trebala uhvatiti u ovoj gomili nanizanih klišeja?
hvataj se onda klišea koji su bitni za radnju filma a ne za postavljanje sporednog lika koji je pokretač radnje.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 17:19   #69
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
napisala je tocno sto treba.
ne ide na jetra, no ima puno tih streberskih tockica, nepotrebnih.

"najmanje bitnu"? ne bih rekao. u filmu di se 43% izgovorenog jedva cuje ili ne cuje, jedino razgovjetno je izgovoreno "centar za kulturnu dekontaminaciju".
ne znam, nisam imao problema s razumijevanjem izgovorenog. gledao si u kinu?

svi ti filmovi "u razredu" se oslanjaju na stereotipizaciju likova. ne samo zato što je tako lakše već i zato što su klinci u srednjoj u dobroj mjeri čisti stereotipovi. ne znam jednog nestereotipnog šulkolegu ili šulkolegicu iz moje generacije. svi smo se nekako grupirali i tražili identitet a u stvari smo nekome sa strane izgledali posve jednako, samo u drugim krpama. preseravanje, preseravanje i onda još malo preseravanja i prođe srednja.

svi filmovi tog tipa kojih se sjećam (razredni neprijatelj, razred, društvo mrtvih pjesnika) - sve klince iz njih možeš staviti u neki stereotip.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 19:37   #70
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
ne znam, nisam imao problema s razumijevanjem izgovorenog. gledao si u kinu?
nazalost ne u kinu, online. ali sam po par puta vracao sva nerazumljiva mjesta.


Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
svi ti filmovi "u razredu" se oslanjaju na stereotipizaciju likova. ne samo zato što je tako lakše već i zato što su klinci u srednjoj u dobroj mjeri čisti stereotipovi. ne znam jednog nestereotipnog šulkolegu ili šulkolegicu iz moje generacije. svi smo se nekako grupirali i tražili identitet a u stvari smo nekome sa strane izgledali posve jednako, samo u drugim krpama. preseravanje, preseravanje i onda još malo preseravanja i prođe srednja.

svi filmovi tog tipa kojih se sjećam (razredni neprijatelj, razred, društvo mrtvih pjesnika) - sve klince iz njih možeš staviti u neki stereotip.
ovo je tocno, svi su oni poput pilica, vise-manje jajoliki.

no ovdje me smetaju one kobasice teksta, najocitije je to u sceni s pederom i frendom kad on nakon poljupca, u sceni punoj tenzije sjedne i pocne srati kako su ga mlatili u bivsoj skoli.
tih momenata (kazalisnih monologa) nije smjelo biti, to je trebao integrirati u radnju, dio po dio, a ne naskocit na gledatelja s ispovjednim monologom koji traje, traje...
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 21:53   #71
Dekontaminirajte se



Poslije ove slike i Rodion mora na dekontaminaciju.

@Gustowny
Ma Rados Bajic je jedan brkati (po)cetnik sto je umislio da je reziser. Imao vrhunac karijere u budalastinama Dragoslava Lazica, prije nego je zapalio selo i cesljao babu.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 22:16   #72
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post

@Gustowny
Ma Rados Bajic je jedan brkati (po)cetnik sto je umislio da je reziser. Imao vrhunac karijere u budalastinama Dragoslava Lazica, prije nego je zapalio selo i cesljao babu.
skuzio po naslovu, selo gori a baba se ceslja.
ne mogu to gledati, i da mogu ne bih gledao.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 22:21   #73
Vidim da ljudi kao manu u filmu vide ''nedovršenost''.
Mislim da ''nedovršenost'' nije problem, jer nije ni takav pristup priči. Glavni likovi su zapravo ''problemi'' s kojima se susreće poslijeratna generacija (ne ljudi). Opći problem je prihvaćanje sebe i drugih, a manifestira se na različite načine: homofobija (internalizirana također), snobizam, droga, nisko samopoštovanje itd.

Film i ima ''površan'' pristup likovima, jer oni su samo nositelji tih problema. Mi ne znamo puno o njihovoj pozadini, ne znamo puno o njima kao takvima. Film ne ide u smjeru da se duboko upoznaju likovi, njihove priče, da se usmjerava na njihovu budućnost; film je usmjeren isključivo na probleme i upozoravanje publike na iste (zato završavanje priče, u smislu što će biti s likovima, nije ni potrebno).

Na twitteru je jedan dečko napisao da bi film opisao kao ''neophodan''. Nešto slično je bilo i s Paradom. Nije Parada film o ''pederima'', kao što nije ni PM film o ''pederima'',''kurvama'',''starletama'',''drogašim a'' i sl.


P.S. malo ću biti ''nedosljedan'' pa ću kazati da bih ipak volio saznati što je bilo s Lazarom i Strahinjom.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"

Zadnje uređivanje Ja,Lucifer : 25.01.2017. at 22:35.
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 23:24   #74
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Dekontaminirajte se



Poslije ove slike i Rodion mora na dekontaminaciju.

@Gustowny
Ma Rados Bajic je jedan brkati (po)cetnik sto je umislio da je reziser. Imao vrhunac karijere u budalastinama Dragoslava Lazica, prije nego je zapalio selo i cesljao babu.
Ova mongoloidna kreatura je naličje iste medalje koju sa druge strane predstavljaju Peščanik, Borka Pavićević i ostale sorošoidne i pseudograđanske nomenklature koje i ne kriju da ih finansira Đerđ.
Recimo, ova pojava preko svojih novina u CG veliča Mila Djukanovića do nivoa sveca, a u tim istim novinama za srpsko tržište pljuje po njemu. Dakle, ono što je uvekključno i što treba utvrditi jeste put prljavog novca. Negde Cane, negde Mišović, negde Đerđ itd.

Medjutim, nije meni problem Peščanik sam po sebi, niti bilo koja druga ideološka odrednica, nego kada u jednom filmu te ideološke dogme budu preovlađujući i noseći stub. Nije to ništa novo u svetu filma, i tako koncipirani filmovi su uvek imali svoju publiku koja je isplaženih usta blejala na istomišljenike i ideje koje oni rasturaju na filmskom platnu. Primeri su bezbrojni, sovjetski, nacističi, partizanski itd. Za mene su oni uvek bili smeće koje nije vredno pomena i ozbiljne diskusije.

Taj antirežiser Filipović ne snima filmove nego jeftine propagandne pamflete, pošto on i nije umetnik nego obični propagandista, tako da su meni iskreno, njegovi nastupi, kao i filmovi, urnebesno smešni.
Mislim, pazi, reći za npr. Linča i Filipovića da se bave istim poslom, pa to je u najmanju ruku neukusno.

I, meni je to sasvim jasno i nemam uopšte problem sa tim stvarima samim po sebi, tim pre što i medju prijateljima imam dosta ljubitelja, pa i članova nekih pseudolevih NVO.

Dakle, sve je to normalno.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 20:51   #75
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Vidim da ljudi kao manu u filmu vide ''nedovršenost''.
Mislim da ''nedovršenost'' nije problem, jer nije ni takav pristup priči. Glavni likovi su zapravo ''problemi'' s kojima se susreće poslijeratna generacija (ne ljudi). Opći problem je prihvaćanje sebe i drugih, a manifestira se na različite načine: homofobija (internalizirana također), snobizam, droga, nisko samopoštovanje itd.

Film i ima ''površan'' pristup likovima, jer oni su samo nositelji tih problema. Mi ne znamo puno o njihovoj pozadini, ne znamo puno o njima kao takvima. Film ne ide u smjeru da se duboko upoznaju likovi, njihove priče, da se usmjerava na njihovu budućnost; film je usmjeren isključivo na probleme i upozoravanje publike na iste (zato završavanje priče, u smislu što će biti s likovima, nije ni potrebno).

Na twitteru je jedan dečko napisao da bi film opisao kao ''neophodan''. Nešto slično je bilo i s Paradom. Nije Parada film o ''pederima'', kao što nije ni PM film o ''pederima'',''kurvama'',''starletama'',''drogašim a'' i sl.


P.S. malo ću biti ''nedosljedan'' pa ću kazati da bih ipak volio saznati što je bilo s Lazarom i Strahinjom.
nije to nedovrsenost nego je pristupio snimanju prije neg mu je bilo jasno sto zapravo zeli.

to je razred pun klinaca o kojima ne znamo puno (ni ne trebamo) ali s prvim kadrom stevan uvodi lik koji se namece kao glavni, lik o kojem odmah doznamo sve (koje auto vozi, koji radio slusa, kako se oblaci, za kog je udana i cime se muz bavi, kakvi su njezini stavovi glede povijesti, ljubavi, morala...), dakle nakon sto nam je predstavio svoju glavnu junakinju stevan ju posalje u nepoznato i nastavlja nas bombardirati floskulama o tinejdjerima i njihovim problemima...

jebe mi se sta ce biti s razredom, ali profu moram imati pred ocima, makar ju ispred skole pogazio mljekarski kamion, ona ne smije nestati, to niti tarantino sebi ne bi dopustio.

posebno je pitanje da li su pored mene i parada potrebni srpskom drustvu, mene kao gledatelja se to ne tice.

***lazar i strahinja su ostvarili bliski kontakt u onoj svlacionici, ali politicki korektni filipovicevi financijeri nisu dopustili da se to vidi, radje su nam podastrijeli tipski monolog o zlostavljanju pedera (zapravo mu je strahinja rekao daj da ti ga metnem dok se luda profa ne vrati a to o zlostavljanju ces mi pricati sutra).

@rodione,
nije filipovic toliko los, on je samo mladi covjek koji vjeruje da je bolje snimati bilo sto nego ne snimati uopce i htio to ili ne, moram mu dati za pravo.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 22:24   #76
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
jebe mi se sta ce biti s razredom, ali profu moram imati pred ocima, makar ju ispred skole pogazio mljekarski kamion, ona ne smije nestati, to niti tarantino sebi ne bi dopustio.
jebiga, film je o razredu, ne o razrednici. a razrednica je nestala baš kao što je nestao i autoritet svim tim klincima, i na kraju krajeva svima nama. nema ga više, svatko je prepušten sebi (i svojima).
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 00:21   #77
@Gustowny
Ne mogu smatrati dobrim režiserom, lika čija se krovna misaona aktivnost završava na Peščaniku.

isto bih tako rezonovao i da je reč o nekoj budali koja bi tako brutalno nametala i neke ideološke matrice koje su mi bliskije.

dakle, režiser bre mora u sebi da ima ono nešto, da kada kritikuje neku pojavu, da se tu oseti dubina, iskrenost, bunt. Vulgaristička, površna, naručena kritika čini propagandistu, ne autora.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 01:18   #78
Quote:
RodionRomanovič kaže: Pogledaj post
Ne mogu smatrati dobrim režiserom, lika čija se krovna misaona aktivnost završava na Peščaniku.
ne pratim previše peščanik ali ipak dovoljno da znam da je kvalitetniji od... informera ili kurira. a ti pišeš baš kao da je na toj (pod)razini.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 01:24   #79
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
baš kao što je nestao i autoritet svim tim klincima, i na kraju krajeva svima nama. nema ga više, svatko je prepušten sebi (i svojima).
E taj bih ja film voljela pogledati.

Kad profa ode, ode i internet. I onda svi počnu razgovarat. Onaj jedan par prekine, prijateljice se posvađaju, peder ima monolog (gdje prizna da je odlučio ne biti feminizirani peder), onaj jedan gejmer zabrije s nekom zgodnom itd. Sve to jer nema mobitela A sve se to isto moglo i na tulumu dogoditi. S mobitelima.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 01:30   #80
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
ne pratim previše peščanik ali ipak dovoljno da znam da je kvalitetniji od... informera ili kurira. a ti pišeš baš kao da je na toj (pod)razini.
Meni je sve to isto smeće, doduše, Informer je nešto najodvratnije što je ikada izašlo, jer to je osiromašeni uranijum u štampanom obiku.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.