Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 19:31   #761
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
A ništa, umjesto pravosuđa malo zavrnimo rukave i na posao. Ima dosta posla
Koja nakarada.
Dobro su je proglasili, SMEĆE od sutkinje!
Smeće točno.

Zadnje uređivanje KatarinaRi : 13.10.2017. at 20:03.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 19:34   #762
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
To mu je posao, to nije ništa neuobičajeno.
Baš tako. Kao i Slokovićki, Čedi, Ljubi i Nobilu. Oni svoj posao rade jako, jako dobro.

http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/...-nesrece/25584

evo, ovdje je sve lijepo objašnjeno.

Zadnje uređivanje My Name Is... : 13.10.2017. at 19:49.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 19:46   #763
ovo, a pri tome mislim na RH, će završiti u krvi. možda se država i ponovo rodi u tom neizbježnom spektaklu, ali ne vjerujem. iskustva mog osobnog okruženja su porazna. ovi medijski istaknutiji slučajevi su redovni i sve iritantniji. nema više živog čovjeka koji vjeruje u "našu" državu i sudstvo. broj oružanih obračuna je već u porastu. propala država, vrijeme da si priznamo. prošli smo sve civilizirane checkpointe, upozorenja i okrugle stolove. i ništa nismo napravili da se trgnemo. pravosuđe je jedan od stupova državne vlasti. zabrazdili smo do kraja i dalje je potpuno svejedno, dno je dno. samo krv može isprati sve gadarije koje smo kao država proizveli i kao narod isfinacirali.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 19:56   #764
Ubijes 4ero ljudi i ne odgovaras, ali ako imas majicu sa ZDS onda si nejeb....grabusio od drzave :
Chucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 20:20   #765
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post

'90.-ih su Vranjo i domoljubna ekipa napravili masakr kadrova upravo u pravosuđu, jer je bilo važnije da se ne zoveš Jovo, Stevo ili Miloje, nego to što nemaš jebenog pojma o posla.
Pa rezultat imamo.
Jebemti ja državu i ko ju ovakvu stvori
To ti je bila "lustracija" sudstva po HDZ-ovim mjerilima.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 20:29   #766
Quote:
zmay kaže: Pogledaj post
ovo, a pri tome mislim na RH, će završiti u krvi. možda se država i ponovo rodi u tom neizbježnom spektaklu, ali ne vjerujem. iskustva mog osobnog okruženja su porazna. ovi medijski istaknutiji slučajevi su redovni i sve iritantniji. nema više živog čovjeka koji vjeruje u "našu" državu i sudstvo. broj oružanih obračuna je već u porastu. propala država, vrijeme da si priznamo. prošli smo sve civilizirane checkpointe, upozorenja i okrugle stolove. i ništa nismo napravili da se trgnemo. pravosuđe je jedan od stupova državne vlasti. zabrazdili smo do kraja i dalje je potpuno svejedno, dno je dno. samo krv može isprati sve gadarije koje smo kao država proizveli i kao narod isfinacirali.
Slažem se, neki dan se otac raznjeo nezadovoljan presudom manijaku koji mu je silovao kčerku, neopisivo mi je žao čovjeka ali kad je već odlučio da će sebi oduzet život trebo je sa sobom povuć i tog suca prokletnika pa nek se malo zapitaju.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:03   #767
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
'90.-ih su Vranjo i domoljubna ekipa napravili masakr kadrova upravo u pravosuđu, jer je bilo važnije da se ne zoveš Jovo, Stevo ili Miloje, nego to što nemaš jebenog pojma o posla.
Pa rezultat imamo.
Jebemti ja državu i ko ju ovakvu stvori
Horvatincic je prije 1990-te u dvije razlicite nesrece zgazio na zebri i ubio dvoje ljudi.
Za smrt to dvoje ljudi u dvije razlicite nesrece nije osuden.
HDZ nije postojao.
Tad je postojala samo jedna stranka: SKH

Tu je rijec o poprilicno vremesnim i umrezenim hobotnicama jos iz proslog sustava koje jos uvijek upravljaju a ove sutkinje i tuzitelji samo sprovode njihove naputke.
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:05   #768
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
Horvatincic je prije 1990-te u dvije nesrece zgazio na zebri i ubio dvoje ljudi.
Za smrt to dvoje ljudi u dvije razlicite nesrece nije osuden.
HDZ nije postojao.
Tad je postojala samo jedna stranka: SKH
Samo sam čekao da to uvedeš u priču kao najbitnije.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:07   #769
Sinkopa (nesvjestica) traje vrlo kratko, uzima se od nekoliko sekundi, do maksimalno minute.
To je zasad oslobodilo Horvatinčića.

Samo, Horvatinčić u 4 minute za koje je bio odgovoran učiniti nešto da se sudar izbjegne nije uradio ništa.

http://www.telegram.hr/politika-krim...cevom-procesu/

"Prometno pomorski vještak Ivo Makjanić rekao je na prvom suđenju da se Horvatinčićev gliser kretao brzinom od 25,9 do 26,4 čvorova. Jedrilica u koju se zabio kretala se brzinom od 4,2 čvora. Po ocjeni vještaka Horvatinčić je jedrilicu mogao vidjeti na udaljenosti od 7,4 kilometara.

“Vidljivost je bila dobra, tako da se jedrilica mogla uočiti na udaljenosti od 7,4 kilometara. Trup broda i smjer kretanja bilo je moguće uočiti već na 3,7 kilometara udaljenosti, što ostavlja četiri minute za reakciju”, rekao je Makjanić. Vještak je objasnio da je u ovakvoj situaciji, kada se plovilo uoči na desnoj strani, potrebno poduzeti manevar izbjegavanja i skretanja u desno. Međutim, Horvatinčić nije učinio ništa. I jedrilica je pokušala izbjeći sudar manevrom “sve u desno”, što je u skladu s pravilima o izbjegavanju sudara.

Isključivanje autopilota, koji je navodnio bio pokvaren, prema mišljenju vještaka, nije bila Horvatinčićeva jedina opcija – mogao je ugasiti motor, oduzeti gas ili skretati motorima."


Just sayin'

Sutkinji koja kraj svega što se o slučaju zna povjeruje u sinkopu valjalo bi dodijeliti skrbnika


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:10   #770
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Slažem se, neki dan se otac raznjeo nezadovoljan presudom manijaku koji mu je silovao kčerku, neopisivo mi je žao čovjeka ali kad je već odlučio da će sebi oduzet život trebo je sa sobom povuć i tog suca prokletnika pa nek se malo zapitaju.
Ako je kcer bila u godinama kada se ne moze vise osuditi za odnos sa maloljetnikom (a 16 je preko te granice) te ako cura nije dala do znanja da ne zeli odnos (nije se fizicki opirala, nije se verbalno bunila) na osnovu cega bi ga trebali osuditi?

Jasno mi je da je mala mogla biti u strahu, soku itd, i vjerojatno je tip toga bio svjestan, ali sud ne moze suditi na osnovu nasih pretpostavki o necijem unutarnjem stanju nego samo iskazanih cinjenica - da nije bilo jasnog otpora sa jedne strane niti jasne prisile sa druge strane niti godina u kojima je spolni cin automatski izjednacen sa silovanjem bez obzira na to. Dakle osnove nema. A otac je ocito nestabilan.

Ne vidim kako je tu sud pogrijesio pa je evenualno raznjeti trebao tog tipa. Ako i to.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 13.10.2017. at 21:20.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:17   #771
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Samo sam čekao da to uvedeš u priču kao najbitnije.
Budi musko pa prebaci svoj post na pocetnu adresu.
Adresa je : 'kiss me'
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:31   #772
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ako je kcer bila u godinama kada se ne moze vise osuditi za odnos sa maloljetnikom (a 16 je preko te granice) te ako cura nije dala do znanja da ne zeli odnos (nije se fizicki opirala, nije se verbalno bunila) na osnovu cega bi ga trebali osuditi?

Jasno mi je da je mala mogla biti u strahu, soku itd, i vjerojatno je tip toga bio svjestan, ali sud ne moze suditi na osnovu nasih pretpostavki o necijem unutarnjem stanju nego samo iskazanih cinjenica - da nije bilo jasnog otpora sa jedne strane niti jasne prisile sa druge strane niti godina u kojima je spolni cin automatski izjednacen sa silovanjem bez obzira na to. Dakle osnove nema. A otac je ocito nestabilan.

Ne vidim kako je tu sud pogrijesio pa je evenualno raznjeti trebao tog tipa. Ako i to.
Svašta
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:40   #773
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Svašta
Ima nesto konkretnije od fejspalma?

Po kojoj bi ga osnovi trebalo osuditi ako nema dokazive elemente silovanja i nije maloljetnik u pitanju (odnosno netko ispod zakonske granice za seks)?

Dakle ako nije "seksualna maloljetnica" po cemu je to drugacije od toga da je ispreslatao nekog od 40 god tko se nije bunio niti opirao? Gdje je silovanje? Zbog tatinih osjecaja?

Policajka mu je potpuno tocno odgovorila, jedino mozda nedovoljno takticno. Ili je samo on bio previse rastrojen vec i tada.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:45   #774
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Ovo mene zanima, kojom pravnom akrobacijom će sutkinja obrazložiti zašto ovo nije uzela u obzir.

To su prve reakcije, netko tko je bio u nesvijesti bi prvo rekao - bio sam u nesvijesti.
Ne bih se čudio da nije uzelo to što je napisao Horvantinčić policiji jer je pisano velikim slovima

Moja iskustva sa sudovima pokazuju totalne nelogičnosti.

Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Svašta
Nije svašta, nego je na žalost istinito. Policija je trebala ocu objasniti da će biti jako teško dokazati bludne radnje: javno mjesto, nema tragova borbe , djevojka nije degenerik. Policija je trebala poduzeti malo složenije radnje, ali im se to nije dalo: ozvučiti stan optuženika, pokušati ga prije negoli sazna da je prijavljen, navući da negdje u 4 oka priča sa djevojkom, i sl.
Ali je to našoj policiji preskupo i prekomplicirano.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:48   #775
Quote:
krena kaže: Pogledaj post

Moja iskustva sa sudovima pokazuju totalne nelogičnosti.
Naravno. Ali pokriće imaju u zakonima. i zato je to sve skupa tako frustrirajuće.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:02   #776
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ima nesto konkretnije od fejspalma?

Po kojoj bi ga osnovi trebalo osuditi ako nema dokazive elemente silovanja i nije maloljetnik u pitanju (odnosno netko ispod zakonske granice za seks)?

Dakle ako nije "seksualna maloljetnica" po cemu je to drugacije od toga da je ispreslatao nekog od 40 god tko se nije bunio niti opirao? Gdje je silovanje? Zbog tatinih osjecaja?

Policajka mu je potpuno tocno odgovorila, jedino mozda nedovoljno takticno. Ili je samo on bio previse rastrojen vec i tada.
Pa ja ne mogu vjerovat šta čitam i da se uopće upuštam stobom u raspravu, tip jest osudjen ali na neku smješnu kaznu od 6 mjeseci. Silovanje maloljetnice 6 mjeseci hej!?

Naravno da se dijete prestrašilo jebote netko bi reagirao braneći se a ona se vjerovatno sledila i nije mogla ništa poduzeti.

Još je na kraju žena tog manijaka rekla "pa što ima veze, to je normalno" novinarima - fuj!

Šta mu je to molim te neka policajka rekla???

Da tim zlobnicima netko siluje kćer ne bi dobili manje od 15 godina!
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:13   #777
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Pa ja ne mogu vjerovat šta čitam i da se uopće upuštam stobom u raspravu, tip jest osudjen ali na neku smješnu kaznu od 6 mjeseci. Silovanje maloljetnice 6 mjeseci hej!?

Naravno da se dijete prestrašilo jebote netko bi reagirao braneći se a ona se vjerovatno sledila i nije mogla ništa poduzeti.

Još je na kraju žena tog manijaka rekla "pa što ima veze, to je normalno" novinarima - fuj!

Šta mu je to molim te neka policajka rekla???
16 godina je zakonska granica za seks, a nije dala do znanja da ne zeli.

Po kojoj osnovi je bilo silovanje maloljetnice? Niti stvarno niti statutarno?

Cuj, moze to biti nemoralnoi svasta, ali zakon mora postaviti neke granice i pravila, ne moze procjennjivati po osjecaju za filong. Ako se smatra da je osoba od 16 godina u stanju odlucivati o tome i pristati ili odbiti seks onda je tako

Isto tako mi mozemo pretpostavljati sto je bilo, ali ako nije rekla ne i nije se opirala kako mozemo znat i kako ce se to dokazivat?

Dobro, vjeroatno nije tako jednostavno i postoje dodatne okolnosti koje se mogu uzeti u obzir (velika razlika u godinama, specificnosti obiteljskih odnosa i sto ja znam sta, nagadjam), ali mislim da se ipak previse trazi od suda u ovom slucaju.

Rekla im je da ako nije bilo otpora (fizicki ili verbalno) nemaju puno sanse za ista, ne tim rjecima naravno (da sad ne trazim).

Quote:
Da tim zlobnicima netko siluje kćer ne bi dobili manje od 15 godina!
A sto je profesorcic neki veliki budja, pa da si namjesta parnice i kontrolira sud?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:16   #778
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Sinkopa (nesvjestica) traje vrlo kratko, uzima se od nekoliko sekundi, do maksimalno minute.
To je zasad oslobodilo Horvatinčića.

Samo, Horvatinčić u 4 minute za koje je bio odgovoran učiniti nešto da se sudar izbjegne nije uradio ništa.

http://www.telegram.hr/politika-krim...cevom-procesu/

"Prometno pomorski vještak Ivo Makjanić rekao je na prvom suđenju da se Horvatinčićev gliser kretao brzinom od 25,9 do 26,4 čvorova. Jedrilica u koju se zabio kretala se brzinom od 4,2 čvora. Po ocjeni vještaka Horvatinčić je jedrilicu mogao vidjeti na udaljenosti od 7,4 kilometara.

“Vidljivost je bila dobra, tako da se jedrilica mogla uočiti na udaljenosti od 7,4 kilometara. Trup broda i smjer kretanja bilo je moguće uočiti već na 3,7 kilometara udaljenosti, što ostavlja četiri minute za reakciju”, rekao je Makjanić. Vještak je objasnio da je u ovakvoj situaciji, kada se plovilo uoči na desnoj strani, potrebno poduzeti manevar izbjegavanja i skretanja u desno. Međutim, Horvatinčić nije učinio ništa. I jedrilica je pokušala izbjeći sudar manevrom “sve u desno”, što je u skladu s pravilima o izbjegavanju sudara.

Isključivanje autopilota, koji je navodnio bio pokvaren, prema mišljenju vještaka, nije bila Horvatinčićeva jedina opcija – mogao je ugasiti motor, oduzeti gas ili skretati motorima."


Just sayin'

Sutkinji koja kraj svega što se o slučaju zna povjeruje u sinkopu valjalo bi dodijeliti skrbnika


-Stipe
Stipe vrati se na početak a on je da plovilo nije registrirano od 2008. godine i ne smije plovit.

Priča o autopilotu je toliko glupa da su je prestali koristit jer toliko glup nitko ne može bit i tvrdit da nema mogućnosti reakcije ako je on neispravn ili blokiran jer ima. Plus ne pokušavaš preuzest komande nad plovilom par stotina metara prije kolizije nego bar milju ranije.

I za kraj ovo mi se toliko gadi da nemam riječi ali moram napomenut da je jedrilica obzirom na svoje manevarske sposobnosti u pravilu uvijek u nekoj vrsti prednosti bez obzira na kurs plovljenja i to svatko tko drži do sebe i upravlja motornim-bržim plovilom ima na umu i pušta ih.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:18   #779
Gade smrdljivi dao Bog da ti se rak vratio.
Kad krepaš svinjo zaklat ću janje u slavu toga dana.

I još nešto...

Prokleto bilo hrvatsko ''pravosuđe'' i svi njegovi suci, dao Bog da vam se posrali na grob svi oštećeni vašim sudovanjem.
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:24   #780
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post

A sto je profesorcic neki veliki budja, pa da si namjesta parnice i kontrolira sud?
Nisam mislio na tog smrada konkretno nego na suce, sve se bojim da bi tu "trčali" za nekim krunskim dokazima i gledali sve po špagi.

O ostalome ne bi jer mi je već muka, tip je osudjen na silovanje na smješnu zatvorsku kaznu od 6 mjeseci i to je jebeni apsurd!
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.