Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 22:33   #5481
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
S čime zalijepiti lajsne, žena sredila bočna vrata pa sam skinuo lajsnu da ih probam malo izravnati.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
Sa ljepilom-brtvilom.
Wuerth, Sika, Forch...
__________________
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nas...
mata73 is offline  
Old 19.10.2017., 09:52   #5482
Jedno pitanje.
Naime, deda je išao registrirat auto i nije prošao eko test. On vozi auto vrlo malo, samo po gradu, radi se o Škoda Fabia modelu iz 2002. godine. Trebao bi sad ići negdje na autoput malo raspuhati, jel dosta tipa ZG-Samobor i nazad? Nemam pojma kolika bi otprilike bila potrebna dionica da se raspuše da prođe taj eko test pa ako netko zna?
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Old 19.10.2017., 11:19   #5483
Quote:
mata73 kaže: Pogledaj post
Sa ljepilom-brtvilom.
Wuerth, Sika, Forch...
imaš neki konkretniji prijedlog ili naziv proizvoda, ljepilo-brtvilo je baš širok pojam...i silikon za kupaonicu je brtvilo...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Old 19.10.2017., 11:26   #5484
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje.
Naime, deda je išao registrirat auto i nije prošao eko test. On vozi auto vrlo malo, samo po gradu, radi se o Škoda Fabia modelu iz 2002. godine. Trebao bi sad ići negdje na autoput malo raspuhati, jel dosta tipa ZG-Samobor i nazad? Nemam pojma kolika bi otprilike bila potrebna dionica da se raspuše da prođe taj eko test pa ako netko zna?
Ako je problem samo u "ispuhivanju"...
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 19.10.2017., 12:08   #5485
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ako je problem samo u "ispuhivanju"...
Ako je benzinac vjerovatno neće pomoć "ispuhivanje"...
high road is offline  
Old 19.10.2017., 12:30   #5486
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje.
Naime, deda je išao registrirat auto i nije prošao eko test. On vozi auto vrlo malo, samo po gradu, radi se o Škoda Fabia modelu iz 2002. godine. Trebao bi sad ići negdje na autoput malo raspuhati, jel dosta tipa ZG-Samobor i nazad? Nemam pojma kolika bi otprilike bila potrebna dionica da se raspuše da prođe taj eko test pa ako netko zna?
Ak ti je bliže, možeš i na zelenu magistralu, 2/3 uzbrdo i peri....
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Old 19.10.2017., 12:36   #5487
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
imaš neki konkretniji prijedlog ili naziv proizvoda, ljepilo-brtvilo je baš širok pojam...i silikon za kupaonicu je brtvilo...
Nije širok jer se točno zna na što se odnosi.
Sanitarni silikon je brtvilo, ne i ljepilo.

Evo npr. Ceresit 101FT je ljepilo-brtvilo i s tim to možeš zalijepit. Ili SikaFlex 221
frenchman is offline  
Old 19.10.2017., 16:05   #5488
Super Bond. Em je jeftinije, em ne bacaš cijelu tubu bez veze. Daš 50 mrtvih živina, potrošiš par točkica i ode....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Old 19.10.2017., 16:08   #5489


Cijanoakrilatna ljepila najčešće imaju duži popis plastika s kojima nisu kompatibilna, nego što jesu.
Osim toga, takav spoj apsolutno nije otporan na smik.
Loctite ima i fleksibilna cijanoakrilatna ljepila, ali ona baš i nisu svakome dostupna (radi se o industrijskim ljepilima).
frenchman is offline  
Old 19.10.2017., 19:35   #5490
Ne znam di da ovo postam. S obzirom na zatvorenu cestu gracac-knin Jel tko vozio obilazno Ivosevci-Mokro polje Ervenik Zegari Obrovac Jel se da tu proći?
hatrick is offline  
Old 19.10.2017., 20:15   #5491
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post


Cijanoakrilatna ljepila najčešće imaju duži popis plastika s kojima nisu kompatibilna, nego što jesu.
Osim toga, takav spoj apsolutno nije otporan na smik.
Loctite ima i fleksibilna cijanoakrilatna ljepila, ali ona baš i nisu svakome dostupna (radi se o industrijskim ljepilima).
Tri godine je držalo, a onda je auto prodan. A tak i onak (nadam se) planirana sredit vrata, a onda lajsna mora dolje. Opet.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Old 19.10.2017., 21:03   #5492
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
imaš neki konkretniji prijedlog ili naziv proizvoda, ljepilo-brtvilo je baš širok pojam...i silikon za kupaonicu je brtvilo...
Ako dođeš u bilo koji shop koji ima ove proizvode i tražiš ljepilo-brtvilo znat će točno što je to. Npr Wurthov kataloški broj 890 1002
__________________
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nas...
mata73 is offline  
Old 20.10.2017., 08:50   #5493
Molim vas za mišljenje/savjet - imam Toyotu Aygo 1.0 benzinac iz 2016. i slijedom okolnosti preselio sam se početkom godine na lokaciju bliže poslu što ispada oko 3 km vožnje ovisno o ruti. Koliko može biti štetno za auto ako ga vozim na tako kratkoj relaciji dva puta dnevno (ujutro i popodne) u prosjeku 3 dana u tjednu (ostale dane idem pješke )?

Negdje sam pročitao da bi trebalo češće raditi izmjenu ulja (tipa svakih 6 mjeseci), da li je to istina?
Samoprolaznik is offline  
Old 20.10.2017., 09:01   #5494
Pozdrav, pisao sam već o problem kako mi opel corsa 2013 CDTI slabo vuće nakon točenja na ini. Pošto ga redovito vozim do rezerve dobio sam info da u filteru zapne smeće s kraja tanka pa je možda to. Nisam ga više držao na rezervi. Natočio sam nakon toga na petrolu i nakon potrošenih 2/3 dizloa auto radi ok. Natočio poslije toga opet na petrolu toga i sve ok. Krenula je ova nagrada igra ako na ini i kupim opet tamo dva puta. Prvo točenje ok nekako a drugo opet ne vuče nikako auto.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Old 20.10.2017., 09:36   #5495
Pa nemoj više voziti do rezerve pa neće ni na Ini biti problema.
Mutt is offline  
Old 20.10.2017., 09:52   #5496
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Pa nemoj više voziti do rezerve pa neće ni na Ini biti problema.
Ne vozim zadnja 4 točenja
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Old 20.10.2017., 10:01   #5497
Quote:
Samoprolaznik kaže: Pogledaj post
Molim vas za mišljenje/savjet - imam Toyotu Aygo 1.0 benzinac iz 2016. i slijedom okolnosti preselio sam se početkom godine na lokaciju bliže poslu što ispada oko 3 km vožnje ovisno o ruti. Koliko može biti štetno za auto ako ga vozim na tako kratkoj relaciji dva puta dnevno (ujutro i popodne) u prosjeku 3 dana u tjednu (ostale dane idem pješke )?

Negdje sam pročitao da bi trebalo češće raditi izmjenu ulja (tipa svakih 6 mjeseci), da li je to istina?
Ajd, nije auto žvaka da se raspadne samo tak. Mijenjaj ulje i filtere redovno i mirna bosna. Ja vozim dizela i imam 1 km do posla pa ne pizdim! Istina i bog, ja ga razvozim dosta okolo, ovaj tjedan sam skuril dizela za 100 Eura.....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Old 20.10.2017., 10:29   #5498
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Ajd, nije auto žvaka da se raspadne samo tak. Mijenjaj ulje i filtere redovno i mirna bosna. Ja vozim dizela i imam 1 km do posla pa ne pizdim! Istina i bog, ja ga razvozim dosta okolo, ovaj tjedan sam skuril dizela za 100 Eura.....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
tak i ja, nastojim ga voziti na neke dalje rute što je češće moguće
Samoprolaznik is offline  
Old 20.10.2017., 11:35   #5499
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Ne vozim zadnja 4 točenja
Pa jel ima problema sa Inom odonda?
Mutt is offline  
Old 20.10.2017., 13:12   #5500
Koje je manje zlo od zamjenskih farova: DEPO ili DJ AUTO ?
Ivo_22 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.