Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 22:41   #221
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Dobro si dijagnosticirala problem...ali ti je danje rezoniranje pogresno. Sto je ok, jer si zensko pa ne razumijes moje breme...a niti bi trebala.
Eh, tvoje breme, pokušavam ti ukazat da ti je breme blesavo i da ga stigneš modificirat pa posljedično i uživat u seriji.
Quote:
Npr Saru!! Tko bi se normalan identificirao sa likom kojem je jedina evolucijska svrha da bude pojeden? On bi u nekakvom chiclick svijetu predstavljao gay frenda i to ce i predstavljati u ovom ST-u.
Ma bojažljiv tip, paranoičan
Quote:
Ali mene vise zanima ona druga vrsta u njegovom binarnom svijetu.....predatori......to bi mogli biti kul negativci ili jos bolje pozitivci!!
Pitanje ne bi trebalo bit binarno već moralno i samim time dubiozno i shodno tome lepeza mogućih riješenja.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:50   #222
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Ma bojažljiv tip, paranoičan
pa kazem ti....svemirski gay frend.

Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Pitanje ne bi trebalo bit binarno već moralno i samim time dubiozno i shodno tome lepeza mogućih riješenja.
Ovo ne razumijem.
Kakvo pitanje i moral i kakve lepeze?

U seriji ti je objasnjeno da Saru dolazi iz sustava u kome ne postoji hranidbeni lanac u kome je jedna te ista vrsta istovremeno i lovac i lovina ( kao npr. ljudi ) ........nego binarni sustav od samo dvije vrste ....oni koji su lovci i oni koji su lovina...on je pripadnik ove druge.
Ja kazem da bi mi bilo kul vidjeti na brodu lika koji pripada onoj drugoj, predatorskoj vrsti.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:59   #223
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
pa kazem ti....svemirski gay frend.
Paranoičan. Ko što si i ti paranoičan sa ženama u seriji, cijelo vrijeme vučem tu paralelu. Jebemu, kad suptilnost ne pali.
Quote:
Ovo ne razumijem.

Kakvo pitanje i moral? Jesi li ti uopce pogledala seriju?

U seriji ti je objasnjeno da Saru dolazi iz sustava u kome ne postoji hranidbeni lanac u kome je jedna te ista vrsta istovremeno i lovac i lovina ( kao npr. ljudi ) ........nego binarni sustav od samo dvije vrste ....oni koji su lovci i oni koji su lovina...on je pripadnik ove druge.
Ja kazem da bi mi bilo kul vidjeti na brodu lika koji pripada onoj drugoj, predatorskoj vrsti.
Pa valjda su to klingonci. Ali oni su najmanje bitni ovdje. Ja ti pokušavam ukazat na moralno pitanje - što će sve federacija morat napravit da pobijedi al da u isto vrijeme zadrži svoju humanost, iliti kolika je žrtva dovoljna da se dobije rat al ne izgubi ljudskost.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:07   #224
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
glede Michaele...ona nije vulkanka...stoga kod nje ne moze postojati unutrasnji sukob vulkanac/covjek..kakav je imao Spock a koji bi bio uvjerljiv....valjda ti je to promaklo.
Ha? Pa ona je odgajana vulkanski. Što ćemo sad, odbacit odgoj kompletno, samo geni i krvna zrnca? Opet drveće kod tebe
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:13   #225
Kapetan mi je trenutno čudan.
Kineska kapetanica mi je bila bolja
Onako, lik je iz Sekcije, što do sada nije bio slučaj.
No ajde, 3. epizoda mi je bolja od prijašnje 2.
Klingonac sa ššššššš
Vidjet ćemo...
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:16   #226
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
U seriji ti je objasnjeno da Saru dolazi iz sustava u kome ne postoji hranidbeni lanac u kome je jedna te ista vrsta istovremeno i lovac i lovina ( kao npr. ljudi ) ........nego binarni sustav od samo dvije vrste ....oni koji su lovci i oni koji su lovina...on je pripadnik ove druge.
Ja kazem da bi mi bilo kul vidjeti na brodu lika koji pripada onoj drugoj, predatorskoj vrsti.
Ne kužim kako bi taj sustav ikako mogao postojati.
A još manje razviti inteligentan život.
On bi onda trebao biti doslovce biljka.

Objašnjenje bi bilo da je klon nečega što "nadrasa" uzgaja za klopu, ali tu ne treba inteligencija.
Osim ako je ovima zabavno loviti ručak svaki dan...
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:22   #227
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Paranoičan. Ko što si i ti paranoičan sa ženama u seriji, cijelo vrijeme vučem tu paralelu. Jebemu, kad suptilnost ne pali.
Paranoja ti je strah od nepostojece prijetnje.
Taj pojam ima malo veze sa time sto se meni osobno ne svidja struktura likova u STD.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:22   #228
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ne kužim kako bi taj sustav ikako mogao postojati.
Pa npr. lav i gazela su ti takav sustav.
Tu ti je objasnjeno.
http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Kelpien


Uglavnom, u kontekstu rasprave...meni bi zanimalo vidjeti lava na mostu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:28   #229
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Paranoja ti je strah od nepostojece prijetnje.
Taj pojam ima malo veze sa time sto se meni osobno ne svidja struktura likova u STD.
E to, ne brini, neće ženski likovi pojesti muške likove. Al ti kukaš i kmečiš o ženskoj dominaciji u seriji. Može nas jedino zanimati tko je od ova dva glavna lika spreman preći granicu i koliko.
Skuliraj se i obrati pažnju na bitna pitanja u seriji, jebali te kromosomi.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:29   #230
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Ha? Pa ona je odgajana vulkanski. Što ćemo sad, odbacit odgoj kompletno, samo geni i krvna zrnca? Opet drveće kod tebe
Kazem ti da mi je taj "unutrasnji sukob" neuvjerljiv.

Jasno je meni zasto ona nesmije biti pola vulkanka....zato sto bi u tom slucaju bilo preocito da kopiraju Spocka.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:31   #231
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Paranoja ti je strah od nepostojece prijetnje.
Taj pojam ima malo veze sa time sto se meni osobno ne svidja struktura likova u STD.
Kratica im je sexual transmited disease
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa npr. lav i gazela su ti takav sustav.
Tu ti je objasnjeno.
http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Kelpien
Uglavnom, u kontekstu rasprave...meni bi zanimalo vidjeti lava na mostu.
Danke na linku.
Usporedba s gazelom je dobra, ali to bi značilo i da vjerojatno ima samo jedna jestiva biljka na planetu
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:32   #232
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
E to, ne brini, neće ženski likovi pojesti muške likove. Al ti kukaš i kmečiš o ženskoj dominaciji u seriji. Može nas jedino zanimati tko je od ova dva glavna lika spreman preći granicu i koliko.
Nemaju sto pojesti, jer muskih likova ni nema.
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Skuliraj se i obrati pažnju na bitna pitanja u seriji, jebali te kromosomi.
A ne ide to tako.
Kazem ti da si sjajno skuzila sto me smeta ali nikako da shvatis da je to problem loseg scenarija.

Ako mi oni u tri epizode nisu uspjeli isproducirati nijedan karakter sa kojim bi se mogao identificirati...ili za kojeg bi mi bilo zao da umre...onda je to problem scenarista i onih koji su pisali to sranje.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:34   #233
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Kazem ti da mi je taj "unutrasnji sukob" neuvjerljiv.

Jasno je meni zasto ona nesmije biti pola vulkanka....zato sto bi u tom slucaju bilo preocito da kopiraju Spocka.
Pa taj ti unutarnji sukob seže i prije Spocka. Dobri stari racio i logika vs emotivnost i instinkt.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:36   #234
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nemaju sto pojesti, jer muskih likova ni nema.
Kapetan. Znanstvenik. Saru. Sva tri itekako zanimljiva lika. Meni puno zanimljiviji od cimerice i one iz osiguranja.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:38   #235
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Kapetan. Znanstvenik. Saru. Sva tri itekako zanimljiva lika. Meni puno zanimljiviji od cimerice i one iz osiguranja.
Tebi su oni zanimljivi?
Po čemu?
Saru je prestrašena lignja, kapetan i znanstvenik su plošni, bar za sad.
Osobno mi ne paše kapetan-špija, ali to se možda promijeni.
Garak bi bio zanimljivi kapetan
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:39   #236
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Danke na linku.
Usporedba s gazelom je dobra, ali to bi značilo i da vjerojatno ima samo jedna jestiva biljka na planetu
Mislim da je prica bila vise usmjerena na to da on kao prirodni rucak ima narocite sposobnosti za otkrivanje opasnosti . I to je ok...vidim koja ce biti njegova uloga na mostu.

Ali meni je sada palo na pamet da bi mozda bilo dobro staviti i prirodnog lovca na most...a kojem bi sposobnost bila upravo suprotna, osjecanje slabosti i slabih tocaka.

A plus sto bi dobili ogromne mogucnosti za razvoj medjuljudski odnosa izmedju to dvoje. Recimo odmah u startu bi lovac ovog gledao sa visoka i potcjenjivacki...kao uostalom i sve ostale na brodu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:42   #237
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Mislim da je prica bila vise usmjerena na to da on kao prirodni rucak ima narocite sposobnosti za otkrivanje opasnosti . I to je ok...vidim koja ce biti njegova uloga na mostu.
Ali meni je sada palo na pamet da bi mozda bilo dobro staviti i prirodnog lovca na most...a kojem bi sposobnost bila upravo suprotna, osjecanje slabosti i slabih tocaka.
A plus sto bi dobili ogromne mogucnosti za razvoj medjuljudski odnosa izmedju to dvoje. Recimo odmah u startu bi lovac ovog gledao sa visoka i potcjenjivacki...kao uostalom i sve ostale na brodu.
A sada vec pretjerujem......mogla bi se tu razviti i ljubavna prica izmedju lovca i kapetanice.

Lav bi bio interesantan.
Lignja baš i nije...
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:43   #238
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post

Lav bi bio interesantan.
Lignja baš i nije...
Ne shvacas ti dinamiku chicklicka.

Vjeruj mi.. kao osoba koja je odgledala sve sezone Seks i grada....ja ti kazem da je on kljucan za emocionalnu stabilnost posade!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:45   #239
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Tebi su oni zanimljivi?
Po čemu?
Saru je prestrašena lignja, kapetan i znanstvenik su plošni, bar za sad.
Osobno mi ne paše kapetan-špija, ali to se možda promijeni.
Garak bi bio zanimljivi kapetan
I što sad da ja tebi odgovorim? Tebi koji stav mijenjaš iz posta u post, kako vjetar puše. Bogami, možeš slobodno ubacit Ferengija u avatar, Aragorna nisi dostojan

Kapetan je itekako zanimljiv, već sam objasnila zašto. Znantvenik ima potencijala za comic relief, a Saru je, pa budimo realni, dobar dio našeg stanovništva.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:46   #240
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Bogami, možeš slobodno ubacit Ferengija u avatar,
E to je ekipa sa karakterom!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.