Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 06:54   #561
To mi je jedan od najslabijih dijelova s Hellingenom. Sljedeći susreti će biti puno bolji i maštovitiji. To za harpun, to je poslije objasnio da je fishleg fulao za nekoliko centimetara, lol.
Samo mi je uvijek žao njegove posade.
Koji je skeč s trampyijem? Ono kad je glumio mačke da dobije čizmu ili ono za psećju juhu? Da, u tim epizodama Trampy je malo čudno nacrtan. Kasnije je bio više gospodin nego skitnica.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:24   #562
Da, ovo za harpun je malo nategnuto, pošto se Zagor nadvio nad njim i rekao nešto tipa da je Fishleg bio prezican aha, šteta posade, kad je rekao Fishleg da nijedan ne zna plivati, onda mi je bilo jasno da ih nećemo više vidjet. Moram priznat da mi je bila dobra ta misterija, taj dio kad su tražili "kita" koji je potjerao indijance s tog područja.

Da da, taj skeč sa čizmom, kad je glumio mačku kao dovoljna mu je jedna čizma, pošto je takve prodavao indijancima, a njima nije važno bilo nositi različite čizme samo što je Čiko odabrao kuću od nekog majora, koji nije bacao čizmu već metke

A i onaj "Tikvin cvijet", Čikova zaručnica
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:30   #563
He,he, da. U jednoj epizodi u novijim brojevima Strah nad rijekom, Chico se prisjeća žena koje je upoznao. Tikvin svijet je naravno među njima. Ionako će ih još dosta upoznati. Tek Trampy, lol.

Da, tako je i naivno objašnjeno u novoj pojavi s Hellingenom. Valjda je autor htio završiti s njim smatrajući ga beskorisnim likom. Sreća da su ga ipak dalje iskoristili i napravili od njega najvećeg i najopasnijeg neprijatelja. Makar su ga zakomplicirali u zadnjem maxiju.

Ionako ima još dosta takvih "naivnih" brojeva, ali ubrzo će biti sve više kvalitetnih epizoda.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:48   #564
Vjerojatno je tako kako si rekao, mozda je tada Hellingen bio zamisljen u rangu Jednookog Jacka, ali su ga kasnije odlucili "ozivjeti" i napraviti od njega to sto je danas.

Poceo sam sa novom pricom, ali jos nisam gotov. Kad je onaj neki kapetan broda oteo Zagora i Cika, prisilno da budu njegovi clanovi posade. I onaj jedan lik koji skuplja kukce, a fali mu taj jedan kojeg nema nitko. Zadnje sam procitao, Ciko pao u more i morski pas krenuo na njega, Zagor skace za njim da ga spasi..

Danas nastavak citam
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:53   #565
A, crvena vještica. Jedna od meni najdražih epizoda. Javi dojmove kada pročitaš do kraja. Te epizode imaju meni jednu od najupečatljivijih scena.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:27   #566
Hocu obicno u zadnje vrijeme navecer citam, nekako mi veci gust ili kad je vani ruzno vrijeme

Jos bi dodao, primjetio sam u Ludensu, kao da je jaci otisak od SD, kao da se ta crna boja bolje vidi
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:07   #567
Najnoviji redovni Zagor u Italiji..

#628
Scenarij: Luigi Mignacco
Crtež: Walter Venturi
Naslovnica: Alessandro Piccinelli



table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/...?1506934707000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/...?1506934707000
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 20:58   #568
Nakon dugo vremena vraća se onaj barun. Mislim da je bio samo u par epizoda i jednom specijalu gdje se natjecao s u cepelinu.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 21:09   #569
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Nakon dugo vremena vraća se onaj barun. Mislim da je bio samo u par epizoda i jednom specijalu gdje se natjecao s u cepelinu.
Misliš kao u novom broju u Italiji? Ovaj Smirnoff mi je isto poznat čitao sam malo na s.com da i nisu baš oduševljeni tim comebackovima
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 01:13   #570
Procitao:

LUX 079. Pobjeda (od 21 str.)
LUX 080. Neman iz lagune
LUX 081. Seminole (do 17 str.)

Jako zanimljiva i uzbudljiva prica. Cista uzivancija. Bas se cita u jednom dahu. Sve je pocelo s time kad su Zagor i Ciko prisilno odvedeni na brod kapetana Nilsena i tu pocinje avantura. Jos kad dodju na onaj otocic Mala Afrika, postaje sve bolje i bolje.

I kad covjek pomisli na trenutak da bi taj Nilsen mogao postati dobar i da nije toliko los, vec u sljedecem trenutku ispliva na povrsinu njegova prava, pokvarena osobnost, cisti egoist i ubojica. Taman i kad su bili otisli sa otoka kojeg je zahvatio potres, kad pomislis da je na kraju sve relativno dobro proslo i da su se spasili, opet nevolje, brod tone..

Ovo je prica koju cu definitivno zapamtiti i jednog dana ponovno citati ali i ono je bilo dobro na kraju sa kukcem "Pisum alatum" kako je zavrsio predobro :klap:

Lijepa avantura na moru, na neki nacin dobro zamisljeno da se malo maknemo iz Darkwooda, ali se opet u isti cas nakon zavrsene avanture, pomalo i zazelimo natrag
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:44   #571
Kod nas je izašao broj 584, dakle kasnimo za 44 broja, skoro 4 godine.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:51   #572
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Misliš kao u novom broju u Italiji? Ovaj Smirnoff mi je isto poznat čitao sam malo na s.com da i nisu baš oduševljeni tim comebackovima
Da, Smirnoff se prvi put pojavljuje u broju extra 157 Znak hrabrosti zajedno s grofom od Lapalette. Solidan negativac. Meni baš pašu ti comebackovi, ovako Zagor u novim brojevima po svijetu sreće poznanike kao Marie i slične.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:58   #573
Završna scena s Nilsenom mi je najjača, kada skoro starijeg nemoćnog čovjeka, koliko god bio gad, zadavi golim rukama. Bilo je već nekoliko situacija kada je golim rukama ubio neke negativce u samoobrani. A ovdje se pokazuje koliko mu je to teško palo. Jedna od dramatičnijih scena.
He,he, pisum alatum. Mislim da se u jednom maxiju opet pojavljuje taj znanstvenik i njegov kukac. Samo je bilo ubitačno što je trebalo čekati mjesec dana za onih pet ili deset stranica da vidimo završetak.

Seminole su jedan od izvrsnih i depresivnih epizoda koje uvijek ostave gorak kraj nakon svakog čitanja. Poslije dolazi epizoda gdje se pojavljuje stalni lik u Zagorovom svijetu Satko.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:08   #574
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Nakon dugo vremena vraća se onaj barun. Mislim da je bio samo u par epizoda i jednom specijalu gdje se natjecao s u cepelinu.
Negativac u specijalu sa cepelinom se zvao Adolf von Rot. Smirnoff je vojvoda, ne barun, ako se ne varam.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 14:25   #575
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Negativac u specijalu sa cepelinom se zvao Adolf von Rot. Smirnoff je vojvoda, ne barun, ako se ne varam.
Onda sam ja pogriješio. Nemam pri ruci, a pamtim da su bili dosta slični.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 15:37   #576
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
Kod nas je izašao broj 584, dakle kasnimo za 44 broja, skoro 4 godine.
Da, dosta smo u zaostatku sa redovnim brojevima. Mislim da je kolega MisterNo007 u temi spomenuo da kad Extra se spoji sa redovnom i ako je to to od Extre, onda da ubrzaju redovne na 2 primjerka mjesečno. Čak i da tako bude, trebat će isto vremena da ih stignemo.

Spomenuo si 44 broja, ali od tih 44, 9 smo objavili, pa bi onda bilo 44-9= 35 brojeva u zaostatku.

Imamo Gigant 7: Očajnička utrka koji odgovara orginalima #596 i #597.
Imamo Specijal 34: Dan invazije (u boji), koji odgovara orginalu #600.
Imamo Maxi 24: Helingenovo nasljeđe, koji odgovara orginalima #601, #602, #603, #604, #605.
Imamo onaj "kontroverzni" Specijal 36: Zenit 666, koji odgovara orginalu #615.

To bi bilo 9 brojeva manje ukoliko Ludens ne misli neke od njih reprintati. Mislim i gotovo sam uvjeren da Specijal 34: Dan invazije (u boji) i Specijal 36: Zenit 666 neće ići u reprint, ali ovi ostali bi mogli jer su ljudi spominjali da bi fora bilo imati te zbog naslovnica.

Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Završna scena s Nilsenom mi je najjača, kada skoro starijeg nemoćnog čovjeka, koliko god bio gad, zadavi golim rukama. Bilo je već nekoliko situacija kada je golim rukama ubio neke negativce u samoobrani. A ovdje se pokazuje koliko mu je to teško palo. Jedna od dramatičnijih scena.
He,he, pisum alatum. Mislim da se u jednom maxiju opet pojavljuje taj znanstvenik i njegov kukac. Samo je bilo ubitačno što je trebalo čekati mjesec dana za onih pet ili deset stranica da vidimo završetak.

Seminole su jedan od izvrsnih i depresivnih epizoda koje uvijek ostave gorak kraj nakon svakog čitanja. Poslije dolazi epizoda gdje se pojavljuje stalni lik u Zagorovom svijetu Satko.
Nakon svega, kad su se spasili sa otočića, mislio sam da će Nilsen doći sebi, ali ne pobio je odmah svoje ljude jer je hrane ostalo za "jedna usta", a iako su se stvari brzo okrenule protiv njega, pa mu Zagor opet dao šansu da nek ide s njima prije nego brod potone, ovaj opet po svome tako da mi drago da je tako i završio, kad je nepopravljiv Zagor mu je i bio spasio život kad je visio Nilsen na onom jedru, pomogao mu je dosta. Ali opet to nije bilo dovoljno, ljudska pohlepa i zloća su jednostavno prevladale i tako je i završio.

Haha, profesor je opičen, baš sam se pitao na kraju gdje je kukac završio, da li je ostao čitav, fora je ispalo to na kraju

Seminole su mi sljedeći za čitanje, vjerojatno večeras
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 16:04   #577
Da, samo što zagor rijetko ubija ljude, ono da bude krvnik. Drugo je u situacijama kad se brani od revolveraša ili divljih indijanaca. Ali ovdje fakat nije imao izbora. Recimo da je donekle i borba za preživljavanjem. Ubio je jednoga da bi spasio preostale preživjele. Ali ne može se reći da mu nije dao izbor prije nego je zgrabio kuku.
Rijetko on tako presudi smrtnu presudu, ona završna scena u epizodi Golgota je već posebna priča, he. Nije on toliko kompleksan kao Batman, ali ima svoj kodeks.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 16:21   #578
Aha, razumijem te. Zagor uvijek nastoji privesti zlocince pravdi, odnosno da ih smjesti u zatvor, koliko god bio tezak njihov zlocin. Ali ovdje na moru je zaista bila neizbjezna situacija, bezizlazna zaista nije imao izbora. Dao mu je zadnju sansu, htio ga je povesti na onoj splavi unatoc svemu sto im je Nilsen priredio, malo tko bi i imao toliko razumijevanja
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:38   #579
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Seminole su jedan od izvrsnih i depresivnih epizoda koje uvijek ostave gorak kraj nakon svakog čitanja. Poslije dolazi epizoda gdje se pojavljuje stalni lik u Zagorovom svijetu Satko.
Poceo sinoc citat Seminole, ali sam bio umoran za citat nastavak. Uglavnom, zanimljiva prica koja je zapravo nastavak na prethodnu avanturu kako su se Zagor i Ciko iskrcali iz broda i nastavili put pjesice prema svom Darkwoodu, ne pada im napamet vise ikad krociti nogom na brod iako znamo da ce bit puno jos takvih avantura

Stao sam sa citanjem kako su Zagor i Ciko zarobljeni u kamenoj utvrdi od ruke Spanjolaca, lopova koji koriste rat vojske i Seminola prodajom oruzja. Taman dosao Manetola, njihov poglavica i hoce uzet oruzje na kredit, ali ovima se ta ideja nikako ne dopada..
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:40   #580
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Poceo sinoc citat Seminole, ali sam bio umoran za citat nastavak. Uglavnom, zanimljiva prica koja je zapravo nastavak na prethodnu avanturu kako su se Zagor i Ciko iskrcali iz broda i nastavili put pjesice prema svom Darkwoodu, ne pada im napamet vise ikad krociti nogom na brod iako znamo da ce bit puno jos takvih avantura

Stao sam sa citanjem kako su Zagor i Ciko zarobljeni u kamenoj utvrdi od ruke Spanjolaca, lopova koji koriste rat vojske i Seminola prodajom oruzja. Taman dosao Manetola, njihov poglavica i hoce uzet oruzje na kredit, ali ovima se ta ideja nikako ne dopada..
Epizoda je debelo inspirirana filmom Udaljeni bubnjevi (Distants Drums) iz 1951. pa ako ti se svidi preporučam i da film pogledaš.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.