Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 13:39   #1
Knjige Kristin Hannah

Otvaram temu za sve knjigoljupce, posebno ljubavnih-obiteljskih tema, kakve upravo i piše autorica K. Hannah.
Ja sam pročitala Posljednji ples leptira i Slavujeva pjesma.
Obje su me oduševila, svaka na svoj način. Mrvicu mi je draža Slavujeva pjesma, prekrasno ispričana priča o dvjema sestrama i njihovim sudbinama za vrijeme II. svj. rata.
Jeste li čitali što od njenih knjiga i kakvi su dojmovi?
ancy05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 14:33   #2
Quote:
ancy05 kaže: Pogledaj post
Otvaram temu za sve knjigoljupce, posebno ljubavnih-obiteljskih tema, kakve upravo i piše autorica K. Hannah.
Ja sam pročitala Posljednji ples leptira i Slavujeva pjesma.
Obje su me oduševila, svaka na svoj način. Mrvicu mi je draža Slavujeva pjesma, prekrasno ispričana priča o dvjema sestrama i njihovim sudbinama za vrijeme II. svj. rata.
Jeste li čitali što od njenih knjiga i kakvi su dojmovi?
Odlična autorica. Sve sam pročitala koje su izašle kod nas (Zimski vrt, Boje istine, Posljednji ples leptira, Slavujeva pjesma), a i imam ih u svojoj biblioteci. Sve koje sam pročitala su odlične, a najdraža mi je Slavujeva pjesma. Krajem mjeseca izlazi nova knjiga, mislim da se zove Ulica krijesnica.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 15:14   #3
Leptirica ti si pravi fan! Blago ti se, imaš sve iz kolekcije osim Divlje djevojčice, ali nju je izgleda baš teško nabaviti.
Ja bih isto tako voljela pročitati Zimski vrt i Boje istine. Možeš li reći gdje si našla te dvije knjige i ima li ih još u prodaji? Tražila sam u Tisku i za Boje istine su mi rekli da su prije imali, dosta davno i više nemaju, nažalost.
Da, i ja sam pročitala kako uskoro stiže i nova knjiga Ulica krijesnica, već se radujem...
ancy05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:40   #4
Quote:
ancy05 kaže: Pogledaj post
Leptirica ti si pravi fan! Blago ti se, imaš sve iz kolekcije osim Divlje djevojčice, ali nju je izgleda baš teško nabaviti.
Ja bih isto tako voljela pročitati Zimski vrt i Boje istine. Možeš li reći gdje si našla te dvije knjige i ima li ih još u prodaji? Tražila sam u Tisku i za Boje istine su mi rekli da su prije imali, dosta davno i više nemaju, nažalost.
Da, i ja sam pročitala kako uskoro stiže i nova knjiga Ulica krijesnica, već se radujem...
Dobre su mi njene knjige, i stil pisanja i tematike. Tu Divlju djevojčicu nisam pročitala, zapravo nisam ni znala za tu knjigu.
Kupila sam kada su izašle u KDS-u (knjiga dostupna svima - Znanje), jednu sam dobila na poklon za rođendan, a Slavujevu pjesmu sam prošle godine kupila kada je izašla. Problem je šta te knjige koje su još prije izašle (KDS) je teško naći jer su se rasprodale. Jedino da probaš ako ih ima u tvrdom uvezu, ali su i skuplje (tako sam kupila Slavujevu pjesmu, a vidim da je prije par mjeseci izašla za 29,90kn). Ili si posudi u knjižnici, tamo ih ima. Da, i ja se veselim novoj knjizi.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:32   #5
Posljednji ples leptira.predivna knjiga.tuzna.tuzna.ali predivna.ova me knjiga doista potresla i vrijedi ju procitat.
Slavujeva pjesma je isto dobra,ali mene nije dirnula kao posljednji ples.
Ostale su knjige naravno na popisu za citanje.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 19:33   #6
zimski vrt - jedna od najdrazih mi knjiga! obozavan je mislin da san citala i slavujevu pjesmu al zimski vrt mi definitivno nadmasuje puno puno knjiga
__________________
bring me out from the prison of my own pride
ademptia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:21   #7
Quote:
ademptia kaže: Pogledaj post
zimski vrt - jedna od najdrazih mi knjiga! obozavan je mislin da san citala i slavujevu pjesmu al zimski vrt mi definitivno nadmasuje puno puno knjiga
Ja nekako nisam sigurna da li sam procitala taj zimski vrt.naslov mi djeluje poznato ali opet...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 19:14   #8
Evo mene nakon pročitanih knjiga Boje istine i Ulica krijesnica. Moram priznati da mi je nekako opet ponajbolja Slavujeva pjesma, ali opet sve je individualno. Ova zadnja, Ulica krijesnica mi je dobra priča, ali me ona Tully u nekim situacijama baš živcirala. Ne želim sad spojlati ako netko nije čitao ali baš njene neke postupke nisam mogla shvatiti... Voljela bih da još netko podijeli mišljene ukoliko je čitao...
ancy05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.