Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2005., 14:18   #1
Kana

Htjela bih staviti kanu (Lushovu), pa me zanima jel smijem na bojanu kosu?
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 14:55   #2
Zavisi u koju si boju obojana i koju bi kanu stavila.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 15:13   #3
koja je razlika između lushove kane i kane iz dm-a? trava ko trava.. ne kužim.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 15:15   #4
Quote:
dora kaže:
Zavisi u koju si boju obojana i koju bi kanu stavila.
pa trenutno u plavu, ali se želim pofarbati u smeđe jer mi je dosta plave i izrasta i svega toga i htjela bih onda staviti kanu da mi se kosa malo oporavi.....

a koju kanu. pa onu Lush kanu, kaj nije to jedna jedina...
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 15:18   #5
boja -prirodna crna crvena?
na mojoj je pisalo da nejde na blajhanu kosu.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 15:20   #6
kana se koristila još u perziji. mislim da onda nije bilo lusha.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 16:03   #7
Quote:
Lindelia kaže:
pa trenutno u plavu, ali se želim pofarbati u smeđe jer mi je dosta plave i izrasta i svega toga i htjela bih onda staviti kanu da mi se kosa malo oporavi.....

a koju kanu. pa onu Lush kanu, kaj nije to jedna jedina...
Nije, u Njemackoj npr.Ima puno razlicitih firmi koje proizvode kanu.
U dm-u ima tek nekoliko nijansi, dok npr. u Mülleru ima od neke druge firme skoro u svim bojama. U apotekama ima takodje nesto slicno kani.
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 16:29   #8
što znači ´´skoro sve boje´´? ja sam mislila da kana kosi ili da crveni, ili tamni pigment, ili nikakav.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 17:03   #9
Quote:
Lindelia kaže:
pa trenutno u plavu, ali se želim pofarbati u smeđe jer mi je dosta plave i izrasta i svega toga i htjela bih onda staviti kanu da mi se kosa malo oporavi.....

a koju kanu. pa onu Lush kanu, kaj nije to jedna jedina...
Mozes. Primice ti se bez problema. Doduse nece ti (vjerojatno) biti neka taaamno smeda, ali bit ce ti sasvim solidno smeda ali drzi kanu dulje od 2 sata.

Ja stavljam crvenu i sasvim mi se solidno prima na boju (iako su tu ljudi po forumu pisali da se ne prima ), cak jace i bolje neg na izrast


Quote:
alexxx kaže:
koja je razlika između lushove kane i kane iz dm-a? trava ko trava.. ne kužim.
Razlika je u tome sto Lusheva u sebi ima maslac. Taj maslac ne dopusta kani da se stvrdne na kosi, sto se dogada nakon duljeg vremena drzanja na kosi i samim tim kana dulje djeluje te je boja intenzivnija.

S druge strane, nema nikakve razlike u cijeni izmedu Lush kane i DM kane, pa rade biram ovu iz Lusha zbog maslaca.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 17:06   #10
lusheve kane/cace su u blokovima zbog visokog udjela kakao maslaca
caca rouge je ta "prava" crvena kana(lawsonia inermis),ostale su miješane s indigom u većim ili manjim postocima pa tako postoje marron(kestenjasta),brun(smeđa)i noir(crna)
henna for hair pregledaj ovaj sajt,trebalo bi ti sve biti puno jasnije

gdje je onaj stari topic o kani?izbrisan?
melange is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 20:18   #11
jel tu s maslacem lakše stavit il je isto onako u mulj formi i veselo pada s glave još uz postupku stavljanja?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 23:27   #12
Quote:
dora kaže:
Mozes. Primice ti se bez problema. Doduse nece ti (vjerojatno) biti neka taaamno smeda, ali bit ce ti sasvim solidno smeda ali drzi kanu dulje od 2 sata.

Ja stavljam crvenu i sasvim mi se solidno prima na boju (iako su tu ljudi po forumu pisali da se ne prima ), cak jace i bolje neg na izrast



Razlika je u tome sto Lusheva u sebi ima maslac. Taj maslac ne dopusta kani da se stvrdne na kosi, sto se dogada nakon duljeg vremena drzanja na kosi i samim tim kana dulje djeluje te je boja intenzivnija.

S druge strane, nema nikakve razlike u cijeni izmedu Lush kane i DM kane, pa rade biram ovu iz Lusha zbog maslaca.
znači pofarbam se u smeđu i nakon toga se kaniram?

aaaaaaa... tek sad skužih da postoji Lusheva smeđa kana - Caca Brun... Hm, onda ću tu. ja sam mislila da ću postati crvenokosa.
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 23:28   #13
Quote:
Blowne kaže:
Nije, u Njemackoj npr.Ima puno razlicitih firmi koje proizvode kanu.
U dm-u ima tek nekoliko nijansi, dok npr. u Mülleru ima od neke druge firme skoro u svim bojama. U apotekama ima takodje nesto slicno kani.
ma nisam mislila na kanu općenito, nego sam ja mislila da postoji samo jedna jedina Lusheva kana, ali upravo sam skuzila da ih ima četiri
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 23:31   #14
jel tko isprobao Lushovu kanu noir? Zanima me kakva ispadne boja ako se kosa pokrije folijom... Pise da onda ima crvenkasti sjaj, ali je tamna (crna). Kak to izgleda?

A kana brun je, pretpostavljam, topla smeđa?
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 00:01   #15
Quote:
Blowne kaže:
Nije, u Njemackoj npr.Ima puno razlicitih firmi koje proizvode kanu.
U dm-u ima tek nekoliko nijansi, dok npr. u Mülleru ima od neke druge firme skoro u svim bojama. U apotekama ima takodje nesto slicno kani.
Pa npr.ima cak i plava, tako da ti ne trebam dalje pricati koje sve druge boje imaju.
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 00:21   #16
Quote:
Lindelia kaže:
znači pofarbam se u smeđu i nakon toga se kaniram?

aaaaaaa... tek sad skužih da postoji Lusheva smeđa kana - Caca Brun... Hm, onda ću tu. ja sam mislila da ću postati crvenokosa.
Mozes se prvo obojati u smedu pa staviti kanu ili jednostavno staviti samo kanu. Zavisi kolki ti je izrast i slicno. Procijeni sama.

Od ovih u Lushu imas crvenu, crnu, smedu i tamno crvenu kanu. Nemam pojma kak druge ispadnu, ja uzimam crvenu vulgaris i fakat je crveeena

Valjda su i druge onakve kakvima ih deklariraju. Kolko se sjecam, par forumasica je na jednoj temi (ubi me nemrem se sjetit kojoj) pisalo da koristi bas tu - smedu i ta su stvarno zadovoljne ucinkom te da nema crvenkasti sjaj, nego da daje punu/toplu smedu boju.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 00:24   #17
u moje vrijeme () se izrichito protivilo stavljanju kane na bojanu kosu.

i obruto - bojanje kanirane kose.


Toga vishe nema danas?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 00:29   #18
Quote:
magic kaže:
u moje vrijeme () se izrichito protivilo stavljanju kane na bojanu kosu.

i obruto - bojanje kanirane kose.


Toga vishe nema danas?
Pojma nemam. Ja bojam i kaniram

Zakaj? Na bojanu kosu kana mi se bolje 'lovi' i dulje traje. Vjerojatno zato sto ju hidrogen ipak osteti pa je poroznija i lisce bolje otpusti boju, nemam pojma.

Uglavnom, par ljudi je ovdje pricalo da boja ne ide na kaniranu kosu i obrnuto tj. da se nece primiti (ni kana ni boja - medusobno ), a ako ti se prima da je to zbog 'nekvalitetne' kane (navodno je nekvalitetna ona iz DM).

Ja sam ziv dokaz da tako nije, iako koristim Lush kanu (koja je btw. kad pogledas kolicinski - jeftinija od one iz DM-a).


Edit: zapravo ne kazem da je ovo moje ispravno (pazi mozda su tebe tocno ucili, ne znam), al tak ja radim i zadovoljna sam i nijansom koju dobijem i duljinom trajanja crvene boje
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 00:30   #19
tako sam i ja čula, al dobro..
dora, koja je tebi prirodna boja kose? i jel ona fotka koju si svojedobno puknula, ona di ima puno sjena lišća oko tebe i baš je dobra fotka, s kaniranom kosom?
i jel ta lusheva kana pada ko mulj s kose čim se ohladi, a u toku nanošenja na glavu, il ne?
i di ima taj lush?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 00:32   #20
Quote:
dora kaže:
a ako ti se prima da je to zbog 'nekvalitetne' kane

znači, kvalitetna se ne prima, a nekvalitetna da. čudno neko mjerilo kvalitete
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.