Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2012., 16:57   #5861
Svaka cast Lexus. Tako treba.
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 17:17   #5862
Lexus, svaka cast za stav ! I ja sam tu negdje 25god, psorijazu imam jedno 2g i nije mi to tak strasno ali ipak nisam jos nikom od prijatelja rekla za to jer mi je nekako nezgodno sad to objasnjavati a o momcima da ne pricam ali valjda ce i to doci na svoje..uglavnom mislim da je pozitivan stav najbitniji a i ljeto nam dolazi, more i kupanje...jedva cekamm...
greeneyez21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 13:48   #5863
nokti....

Pozdrav! Dijagnosticirana mi je psorijaza....službeno pred mjesec dana nakon biopsije kože tabana. Uz nokte, na tabanima sam i primjetila promjene u 12. mjesecu prošle godine. Sada je i na tjemenu i čini mi se i na ušima, ali to ćemo vidjeti krajem mjeseca s doktoricom. No širi se pomalo. Nasljedila je nisam jer je nitko u familiji nema, dakle, najvjerovatnije radi stresa.

Sve mi to nebi bilo toliko strašno da nije psorijaze noktiju na nogama...Izgledaju strašno, a ljeto je tu, ja se borim sa samom sobom i sa sramom radi njihovog izgleda Dobila sam zorac gel i diprosalic mast. Zanima me sa čime tretirate nokte ako imate problema s njima i da li će mi gel i mast uopće pomoći.
Paulitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 14:30   #5864
Quote:
greeneyez21 kaže: Pogledaj post
Lexus, svaka cast za stav ! I ja sam tu negdje 25god, psorijazu imam jedno 2g i nije mi to tak strasno ali ipak nisam jos nikom od prijatelja rekla za to jer mi je nekako nezgodno sad to objasnjavati a o momcima da ne pricam ali valjda ce i to doci na svoje..uglavnom mislim da je pozitivan stav najbitniji a i ljeto nam dolazi, more i kupanje...jedva cekamm...
Ja sam prijateljima rekla cim sam posumnjala i bili su zbilja puni podrske... rekli su da se ne brinem i da ne citam previse o tome na Internetu, da stvari onda zvuce puno gore.

Simpaticni su mi i kad me tuku po rukama i deru se na mene da se prestanem cesati ako ponekad nesvjesno krenem i zanima ih kako izgleda pa mi promatraju noge i ruke a ja sam rekla da ocekujem poklone na dan psorijaze

Valjda ovisi o prijateljima, mislim da bi mi bilo tesko skrivati, a i stalno sam se cesala na pocetku pa su i sami pitali i davali prijedloge

A momci, decko i ja smo skupa prije psorijaze, ali lagala bih da mu nije bilo malo gadno na pocetku (nije bio voljan dirati, ali inace je gadljiv za bilo sto sto ima veze sa bolestima), ali sad se naviknuo pa mi nekad pregledava i maze mjesta koja ja ne mogu doesgnuti/vidjeti, pogotovo kosu, to nam je subotnji ritual..

Mislim da sve izgleda puno manje strasno sto cesce gledas u to/pricas o tome. Tako da mislim da momcima ne bi trebalo biti pretjerano vazno sto imas par mrlja po rukama i nogama, ako si im super cura opcenito jel. Isto tako nisi ti nista napravila da dobijes psorijazu, nit je nesto zarazno/gadno/gnojno hahah... a sigurno i oni imaju nesto za sto im je bad.

Paulitta - ne znam za nokte =(
Lexus Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 12:00   #5865
Ovdije se jako davno pisalo o samponima.
Inace sam koristila Crni sampon ali posto se on sad popeo u svim ljekarnama preko 100 kn,to mi je ipak malo financijski previse posto imam dugu i gustu kosu.
Znaci ako netko zna nekakvu jeftiniju verziju toga? Znam da je Kenue imao nesto slicno ali nigdje ga vise ne vidim za kupiti...
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 23:52   #5866
Pozdrav,
vidjela sam u prethodnim postovima da netko zna gdje se u Hrvatskoj može kupiti Kartalin pa bi molila da mi napiše gdje.Prijatelj mi je to koristio,a naručivao je iz Finske,sad više ta stranica ne postoji,a to mu je jedino pomoglo i to jako brzo.
ŠUŠA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 11:12   #5867
Psorijaza

Od malena sam imala psorijazu, na stomaku, leđima u vlasištu...Prije četiri godine sam slučajno čula za crni šampon Dr.Temt i probala ga, otišlo mi je skoro sve. Potrošila sam dvije bočice(ali imam skroz kratku kosu) i nisam više poslje uopće koristila. Sada mi se je ponovno pojavilo na vlasištu i upravo ga planiram kupiti,košta oko 100kn. Skroz je prirodan, tako kažu...pa bi ga preporučila svima!
Nadam se da će vam pomoći kao što je i meni!
broj7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 11:16   #5868
Quote:
Paulitta kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Dijagnosticirana mi je psorijaza....službeno pred mjesec dana nakon biopsije kože tabana. Uz nokte, na tabanima sam i primjetila promjene u 12. mjesecu prošle godine. Sada je i na tjemenu i čini mi se i na ušima, ali to ćemo vidjeti krajem mjeseca s doktoricom. No širi se pomalo. Nasljedila je nisam jer je nitko u familiji nema, dakle, najvjerovatnije radi stresa.

Sve mi to nebi bilo toliko strašno da nije psorijaze noktiju na nogama...Izgledaju strašno, a ljeto je tu, ja se borim sa samom sobom i sa sramom radi njihovog izgleda Dobila sam zorac gel i diprosalic mast. Zanima me sa čime tretirate nokte ako imate problema s njima i da li će mi gel i mast uopće pomoći.
hej,
probaj sa crnim šamponm Dr.Temt, meni je pomogao, nisam imala na noktima i tabanima,ali gdje god sam imala otišlo je sa šamponom,a i diprosalicom sam mazala,a njega imaš.
broj7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 12:28   #5869
Pozdrav, evo i mene među vama...

I ja sam bas danas kupila taj crni sampon i dodjem ovdje i vidim da ga ti hvalis..znaci, BROJ 7, ti si ga mazala i po tijelu ,ne samo vlasiste? jesi pustila da odstoji malo? za koliko ti se povuklo?

Hvala
uzdajseuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 13:06   #5870
Quote:
uzdajseuse kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo i mene među vama...

I ja sam bas danas kupila taj crni sampon i dodjem ovdje i vidim da ga ti hvalis..znaci, BROJ 7, ti si ga mazala i po tijelu ,ne samo vlasiste? jesi pustila da odstoji malo? za koliko ti se povuklo?

Hvala
Evo odgovorit cu ti ja ( ako smijem ) i ja sam ga koristila, ako ne nadem slicno zamjenu morat cu ga kupiti ponovo.
Meni ne utjece puno na samu psorijazu, ali kada vlasiste pocne svrbit nema mi do njega!!!
KAd sam vec tu Elocom losion mi je rjesio psorijazu u roku tjedan dana, nije bilo ni traga 2 mj ali sad se vratila...
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 16:49   #5871
Quote:
Paulitta kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Dijagnosticirana mi je psorijaza....službeno pred mjesec dana nakon biopsije kože tabana. Uz nokte, na tabanima sam i primjetila promjene u 12. mjesecu prošle godine. Sada je i na tjemenu i čini mi se i na ušima, ali to ćemo vidjeti krajem mjeseca s doktoricom. No širi se pomalo. Nasljedila je nisam jer je nitko u familiji nema, dakle, najvjerovatnije radi stresa.

Sve mi to nebi bilo toliko strašno da nije psorijaze noktiju na nogama...Izgledaju strašno, a ljeto je tu, ja se borim sa samom sobom i sa sramom radi njihovog izgleda Dobila sam zorac gel i diprosalic mast. Zanima me sa čime tretirate nokte ako imate problema s njima i da li će mi gel i mast uopće pomoći.
Meni je dermatolog reko da će se to teško ispraviti, inače, imam psorijazu na 3 mjesta na tjelu i sve mi je više manje prošlo ostim na noktima!!
suosjećam se s tobom! probaj mazat sa monosalic masti!
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 17:53   #5872
najbolja ppomoć je naftalan, ja evi treći tjedan idem na terapije
__________________
20.06.2009
ljutka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:14   #5873
Quote:
Lana55 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Ja pijem metotreksat već 2god.Nemam više ni jedne tačkice,sve se očistilo.vadim kompletnu krvnu sliku,ureu ikreatinin svaki mjesec i sve je super,naravno kontrola je svaki mjesec.Ja sam prezadovoljna,mada znam da ga neko nepodnosi i da uništava c.krvna zrnca,ali eto fala bogu moja još neždere Dr.mi je rekao da samo pratim kks i to je to.A možemo napraviti i pauzu.Prema tome ako ti ljekar preporučuje i ako redovno pratiš svoje stanje nema frke...
Molim te ako možeš da mi napišeš svoj gmail ili da mi se javiš na moj
[email protected]
Ivanka354 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 10:12   #5874
Quote:
ŠUŠA kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
vidjela sam u prethodnim postovima da netko zna gdje se u Hrvatskoj može kupiti Kartalin pa bi molila da mi napiše gdje.Prijatelj mi je to koristio,a naručivao je iz Finske,sad više ta stranica ne postoji,a to mu je jedino pomoglo i to jako brzo.
pozdrav, jedna firma u ZG je počela s uvozom, da ne ispadne reklama javi se na PM da ti dam informaciju.
selohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 13:22   #5875
Thumbs up

Pozdrav svima!
Nije me bilo poprilično dugo te ovom prilikom pozdravljam sve .....Gerta,Masxers,Ja ,Dalmatinca,Sunce ć......i da ne nabrajam...
Moja palmoplantarka je pod kontrolom i izbija tu i tamo po dlanovima ali ne više u onom obliku do krvi.....
Zato se boleština vjerojatno povukla unutra te je počela davati svoj danak na kostima.Bogu hvala PA nije....ali je Osteoporoza....potvrđno.Imam štapek kojim se momentalno pomažem kod hodanja,redovito vježbam,hodam na terapije,i dobila Actonel lijek za osteoporozu koji još ne pijem jer se bojim kako će djelovati na Ps.....
Zdravi bili.....
__________________
Biti sposoban pronaći radost u sreći drugoga:to je tajna sreće!
suzi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 15:21   #5876
ne znam , meni skoro da i nestaje psorijaza poslije skoro 5 godina . Probavao sam sve i svasta ali recimo 4 stvari koje rade manje vise.

1. Vitamin D u velikim dozama ( recimo 1 000 000IU dnevno) i nije skup i lako se uzima. Jer je velika doza , uzimam 20 kapsula svaki dan(kapsule su male, treba 2 mala gutljaja sa vodom)Ovo je dobro znano i nema nekih posljedica kao sto sam cuo. Ja bih rekao da vitamin D moze da radi sam od sebe iako je bolje sa Nerolijem. Nakon 3 dana ovog doziranja kruta psorijaticna koza omeksa kao da je nova.

2. Neroli ulje, jest skupo ali radi za sve vrste koze. Omeksa kozu i sklanja sve sto se nagomila. Ima fantastican miris i obnavlja kozu i daje prirodni sjaj istoj.

3. Magnezium ulje, ovo je vise voda i zna da sklizi sa tijela. Magnezium je vazan za kozu i pravilan rad celija. Upozorenje jer na psorijaticnoj kozi jako pece do bola ali samo prva 2-3 dana. Opet magnezijum je vazan element posebno protiv starenja.

4. Glicerin , ovo vise nisam siguran jer radi sporo i nije lako ga stavljati iako se lako uklanja. Radi na psorijazi ali isto unistava namjestaj i cak zidove kad ga stavljam , nesto u vezi vlage. Jako je jeftin ali uzima puno vremena.

Eto ja sam imao jednu od ekstremnih slucajeva psorijaze ali eto sad mi nestaje sve vise svaki dan . Ima i mnogo drugih stvari koje radim kao hladno kupanje, fizicki rad, jelo samo 2 puta na dan i nekad postiranje. Stavljam slike za koji dan
Vlado2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 20:04   #5877
gledam da spominjete ovaj crni sampon i vidim samo jedan Dr.Temt.Jel ima jos koji da mozete preporuciti?ili da probam s tim...
Mojzivot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 20:54   #5878
Quote:
uzdajseuse kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo i mene među vama...

I ja sam bas danas kupila taj crni sampon i dodjem ovdje i vidim da ga ti hvalis..znaci, BROJ 7, ti si ga mazala i po tijelu ,ne samo vlasiste? jesi pustila da odstoji malo? za koliko ti se povuklo?

Hvala
Prala sam se s njim gdje god sam imala psorijazu, i jako brozo se je počelo povlačiti,a prijatelju sam ga preporučila koji ima samo u vlasištu i on nije kod njega bio učinkovit. Ostavila sam da odstoji malo, ali jako malo, nikada dulje od dvije min.Ali mislim da se bez obzira isplati probati...sretno!
broj7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 18:22   #5879
Quote:
broj7 kaže: Pogledaj post
Prala sam se s njim gdje god sam imala psorijazu, i jako brozo se je počelo povlačiti,a prijatelju sam ga preporučila koji ima samo u vlasištu i on nije kod njega bio učinkovit. Ostavila sam da odstoji malo, ali jako malo, nikada dulje od dvije min.Ali mislim da se bez obzira isplati probati...sretno!
Gdje se moze kupiti taj crni sampon?
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 22:35   #5880
Pozdrav obitelji! -.-' :P

ev da se i ja javim.. posla sam citat sve fino i polako pa skontah da ima previse.. pa ugleda tog izlijecenog, al opet ne nadje konkretan odg, dosadilo pravo citat.. ugl, i meni je otkrivena psorijaza ima nekih 2-3 mj.. imala sam je prije 7-8 god, al samo po trbuhu.. koristila sam neku mast od nekog travara iz mostara i otisla na more na tjedan dana i Bogu hvala sve nestalo.. da bi sad otisla na fax, prozivljavala svaki dan stres i sad opet to dobijem.. samo sto je sad grozota vidjet (noge, trbuh, ledja, ruke, glava, znaci cijelo tijelo)... opet sam otisla kod tog travara, al mi se nije ucinila neka velika pomoc.. :/
koristila belosalic, on je kao pomogao, al cim sam potrosila, nakon dan-dva se vratilo, znaci opet nis... isto neka krema diprogenta.. ni od nje neke velike pomoci.. pa bi vas molila da ne citam sad sve, ko je ovo pratio da mi kaze jel stvarno pomaze taj melem od 'izlijecenog', jel ko koristio?... i koja je cijena?



Quote:
okto kaže: Pogledaj post
Zna li iko sta o belom hrastu?

Znam da je moja majka otklonila psoriajzu terapijom nekog travara iz Berana - Crna Gora (ex Ivangrad) koji vise nije ziv... i nije je imala dugo deo terapije su bile kupke od kore belog hrasta (nije smela da dolazi u kontakt sa obicnom vodom cak ni ruke da pere) neke tecnosti na bazi nafte ili katrana kao i neki cajevi...

Nazalost travar odavno nije ziv (to je bilo 70tih), a ocigledno da nikom nije ostavio znanje....

nez jel ti tko odg na ovo, al da kazem da sam i ja cula za to.. jedna cura je to koristila i pomoglo joj... sad sam i ja pocela to koristit, ako bude kakve pomoci budem javila!
paola4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.