Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2013., 10:57   #61
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
njegova ne angaziranost je uzela već danak u tebi..
Da, je.
Izgleda da mi ovaj puta ne pomaže životni stav "drž` se pozitivnog".

I opet... ne znam vrijedi li riskirati izgubiti ono što imam s njim, pitanje je hoću li ponovno naći.
A opet, treba mi pravi muškarac... u meni se rađa ideja da želim još nekog pored njega... NE, to nisam ja, ali izgleda da postajem.
Jedini trik je da znam da ne bi mogla šutjeti, sve i kad bih se upustila u takvo nešto. Naime, volim ga i iskrenost se podrazumijeva.
Blond_Megan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 11:25   #62
ne znam jesam li na pravom tragu, ali...

recimo pogazi te auto i zavrsis u kolicima sutra, postanes "neangazirana", mislis da bi ON osto uz tebe???
ixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 12:56   #63
Vjerujem da bi. Jer on je tip koji se prlagođava svemu što mu valovi života donesu. Čak mislim da bi se u toj ulozi dobro snašao. Jako voli za sebe misliti da je dobar i plemenit. Što je točno.
Iako i u tim kolicima, ne znam baš da bi mogla biti neangažirana.
Nakon svih suza, svađa i čemera, ne mogu a da ne smišljam kako dalje. Iako, teško se praviti pametan i tvrditi kako bi se čovjek u takvoj okolnosti snašao.

S druge strane, ja bih isto učinila za njega. Pa pobogu, ja želim njega i samo njega. Na sve moguće načine. On mene ne.
Blond_Megan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 13:44   #64
Blond Megan, kazes da ste o tim problemima vec zbilja puno puta pricali.
Osim sto pokazuje razumijevanje, kako se on postavlja u vezi te svoje inertnosti? Koje ti razloge daje sto se ne pokrece? Dali je je svjestan da bi mogao biti probitacniji ili se brani losim okolnostima? Kako objasnjava to sto nikad ne inicira seks?
Po ovome sto pises nebi se reklo da covjeku nije stalo do tebe, ali sasvim je shvatljivo da si vec frustrirana. Koliko ste dugo u braku?
Nebuloza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 18:37   #65
Blond Megan

Hvala sto si podjelila svoje iskustvo ovde. Ne daj se.. zelim ti svu srecu.
Ja sam u najtezim danimima i mjesecima citala knjige o braku i bracnoj sreci..
Takvi osjecaji razaraju srce i vuku u depresiju.
Citala sam jedanput da se u braku ne moze bas sve rijesiti razgovorima nesto treba pustiti i vremenu da rijesi. Sa tim se slazem. Mozda ce se stvari sleci, i krenuce na bolje, ali prije nego sto krene na bolje bice jos teskih trenutaka.
Ali ako kazes da ti osjecas da ti treba jos neko.. to nije dobro...jer mogao bi se pojaviti neko sasvim slucajno.
Ne daj Boze.. da ti odlucis rizikovati sve samo da izadjes iz te tuge.

Zadnje uređivanje EmiliaK : 11.01.2013. at 18:43.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 18:52   #66
Quote:
Blond_Megan kaže: Pogledaj post
Vjerujem da bi. Jer on je tip koji se prlagođava svemu što mu valovi života donesu. Čak mislim da bi se u toj ulozi dobro snašao. Jako voli za sebe misliti da je dobar i plemenit. Što je točno.
Iako i u tim kolicima, ne znam baš da bi mogla biti neangažirana.
Nakon svih suza, svađa i čemera, ne mogu a da ne smišljam kako dalje. Iako, teško se praviti pametan i tvrditi kako bi se čovjek u takvoj okolnosti snašao.

S druge strane, ja bih isto učinila za njega. Pa pobogu, ja želim njega i samo njega. Na sve moguće načine. On mene ne.
sex je precijenjen !!! nije sve u mazenju,ljudi.. koliko zena bi bilo sretno da imaju nekoga za koga mogu reci ovo sto ti govoris o njemu ???
ne iniciraj problem bezveze,... niko nije savrsen, ali postoje osobine koje ne bismo trebali tolerirati, kod tvog muza ja ih nisam primjetila ...
voli ga i postuj jer je dobar covjek, ne poredi ga sa drugima i prestani idealizirati fizicku ljubav, to hormoni diktiraju..osloni se na razum a ne na hormone.
haos u glavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 22:31   #67
Quote:
Nebuloza kaže: Pogledaj post
Blond Megan, kazes da ste o tim problemima vec zbilja puno puta pricali.
Osim sto pokazuje razumijevanje, kako se on postavlja u vezi te svoje inertnosti? Koje ti razloge daje sto se ne pokrece? Dali je je svjestan da bi mogao biti probitacniji ili se brani losim okolnostima? Kako objasnjava to sto nikad ne inicira seks?
Po ovome sto pises nebi se reklo da covjeku nije stalo do tebe, ali sasvim je shvatljivo da si vec frustrirana. Koliko ste dugo u braku?
Da, pričali smo puno puta. Kaže da zna da je inertan i da vidi koliko se ja trudim te da bi se i on trebao pokrenuti. Razlozi su mu da je pokočen, da mu seks nikada nije bio toliko važan, da nema iskustva. Isti su mu razlozi i kod pokretanja oko poboljšanja financija. U stvari, on ne vidi što ne štima i zadovoljan je s onim što ima.

U braku smo ni godinu dana. Zadnje što je rekao je bilo da nije znao da sam toliko strastvena, da je on hladniji tip i nikad nije bio previše taktilan.
Ne znam, i sama sam zbunjena budući da se voli maziti. Ja mu u šali kažem da me mazi jednako kao mačku, onako draga me. No ta šala me u zadnje vrijeme baš boli. Mislim da mu je seks više napor nego gušt. Zaključuje da bi se trebao više potruditi. A meni žao da on u takvo nešto mora trud ulagati.

Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Blond Megan

Hvala sto si podjelila svoje iskustvo ovde. Ne daj se.. zelim ti svu srecu.
Ja sam u najtezim danimima i mjesecima citala knjige o braku i bracnoj sreci..
Takvi osjecaji razaraju srce i vuku u depresiju.
Citala sam jedanput da se u braku ne moze bas sve rijesiti razgovorima nesto treba pustiti i vremenu da rijesi. Sa tim se slazem. Mozda ce se stvari sleci, i krenuce na bolje, ali prije nego sto krene na bolje bice jos teskih trenutaka.
Ali ako kazes da ti osjecas da ti treba jos neko.. to nije dobro...jer mogao bi se pojaviti neko sasvim slucajno.
Ne daj Boze.. da ti odlucis rizikovati sve samo da izadjes iz te tuge.
Hvala tebi što si pročitala moju žalopojku.
Nama je nažalost vrijeme neprijatelj, on se uljuljkava, paše mu, a ja ludim. Stvari kod nas jesu "slegnute".
Ovaj osjećaj da mi treba još netko... kad se pojavim, kao da gledam nekog drugog, a ne sebe. Bojim se da se javlja jer sam odgojena da želim samo svog muža. Seks u prijašnjim vezama mi je bio koma jer se nisam mogla opustiti. S njim sam to konačno uspjela. I sad...

Rizik da izađem iz tuge... ne znam više... budući da mu ništa ne mogu prešutjeti, nisam mogla ni ovo. Sinoć sam mu u suzama rekla da ne mogu s njim živjeti kao s prijateljem ili cimerom, da mi se javlja želja s drugim muškarcem. Nije rekao ništa, a razgovor se nastavio u stilu mnogih prijašnjih.

Ja sam se gušila u suzama, a on je nakon nekoliko uzdaha... zaspao.

Quote:
haos u glavi kaže: Pogledaj post
sex je precijenjen !!! nije sve u mazenju,ljudi.. koliko zena bi bilo sretno da imaju nekoga za koga mogu reci ovo sto ti govoris o njemu ???
ne iniciraj problem bezveze,... niko nije savrsen, ali postoje osobine koje ne bismo trebali tolerirati, kod tvog muza ja ih nisam primjetila ...
voli ga i postuj jer je dobar covjek, ne poredi ga sa drugima i prestani idealizirati fizicku ljubav, to hormoni diktiraju..osloni se na razum a ne na hormone.
Znam da si u pravu. Tako sam ja uvijek u životu razmišljala. Dok nisam shvatila da sam puno svojih strasti u životu potisnula na isti način, za nešto prizemno i bitno.
Vjerujem da bismo sada trebali "raditi" na djetetu (o kako me samo užasava taj pojam, da on mora uložiti trud da bi vodio ljubav samnom), to je sljedeće prizemljeno za učiniti. I željeno od strane oboje, samo ja ne želim ovako, "raditi".
Nikad ga ne uspoređujem s drugima, samo sam razočarana jer smo tisuću puta prije braka pričali o viđenjima zajedničkog života, strastima, željama.
A valjda bi i on sam da je drugačije, ali ne želi uložiti nikakav trud.
Blond_Megan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 22:54   #68
Hm.
Kako ste se slagali prije tog braka, koliko dugo ste hodali? Jesi li mogao tada upoznati njen karakter, da li si ga prihvatio još tada, ili se promijenila u međuvremenu? Jeste li prije uživali u društvu jedno drugoga, radili stvari zajedno i onda vremenom prestali? Jel se sjećaš kad si uopšte postao "nesretan" sa njom?

Kažeš da ti treba puno vremena da se pripremiš na kvalitetan sukob. A da napraviš listu glavnih problema koji te smetaju, otprilike pokušaš zapamtiti redom važnosti, i izvesti je na finu večericu u restoran, i spomenuti joj onako smireno, da ima par stvari koje te muče. Probaj je navesti da te prvo sasluša (u braku se oko 12 godina koliko sam shvatila, valjda si dosad naučio kako joj privući pažnju na ono što ćeš reći). I ona je ljudsko biće, vjerovatno i njoj smetaju neke stvari koje ti možeš popravit. Ali treba vam želja, obostrana, I ujedno ćeš vidjet da li ona postoji i sa njene strane..
__________________
La liberté est impossible à l'ignorant.
Jade84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 08:29   #69
ONA zeli sex, ON ne.....rijetko, al se dogadja....ocito....meni ne...
ixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 15:13   #70
Quote:
Blond_Megan kaže: Pogledaj post
Sinoć sam mu u suzama rekla da ne mogu s njim živjeti kao s prijateljem ili cimerom, da mi se javlja želja s drugim..a sam se gušila u suzama, a on je nakon nekoliko uzdaha... zaspao.
To sto je zaspao ne mora nuzno znaciti da ga boli don, moze biti bijeg od problema kojeg ne zna rijesiti. Ovo sto si mu rekla, s jedne strane mi se cini jako posteno.. ja bih voljela da je moj muz mene na takav nacin protresao.. mislim da bih se itekako trgnula i promijenila.

S druge strane, muskarci i kritiziranje u vezi seksa ne idu bas ruku pod ruku.. Ma i kritiziranje opcenito, a ovo posebno.
Koliko god te kuzim, mozda ga s tim jos vise skopis malo po malo..

Znam, moras ukazati na problem, a ipak, s previse nezadovoljstva i kritike mozda ga guras od sebe.. tako ga cak mozes gurnuti u ruke drugoj.

Quote:
Blond_Megan kaže: Pogledaj post
Vjerujem da bismo sada trebali "raditi" na djetetu (o kako me samo užasava taj pojam, da on mora uložiti trud da bi vodio ljubav samnom), to je sljedeće prizemljeno za učiniti. I željeno od strane oboje, samo ja ne želim ovako, "raditi".
A i nije prizemljeno ako si tako nezadovoljna vec sada.. Pametno je sta odgadas.


Quote:
Blond_Megan kaže: Pogledaj post
Razlozi su mu da je pokočen, da mu seks nikada nije bio toliko važan, da nema iskustva. Isti su mu razlozi i kod pokretanja oko poboljšanja financija. U stvari, on ne vidi što ne štima i zadovoljan je s onim što ima.
.. Mislim da mu je seks više napor nego gušt. Zaključuje da bi se trebao više potruditi. A meni žao da on u takvo nešto mora trud ulagati.
Nisi uspjela napipati nikakav okidac, nesto sto ga mozda "pali" a da ti nije rekao.. Neka skrivena fantazija kojom bi se mogla posluziti.. nista? Koliko ste dugo zajedno bili prije braka, nisi primijetila u vezi da je takav ili je prije bilo bolje?
Nekako mislim da bi ga u oba problema trebalo vise "iz sjene" potaknuti pa onda hvaliti, nego kritizirati.. Ne kazem da nisi probala, ne znam, samo je ovako skoro pa osiguran kontraefekat.
Nebuloza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 00:32   #71
U prolazu...Ne znam što reći.Uvjek postoje dvije strane priče.Ja sebe nekako vidim u opisu tvoje žene!Imam problema u braku i nekako mi se čini da smo na početku kraja.I mene bi moj mm mogao opisati kao onu koja želi sve kontrolirati!Ne diram mu mobitel,ne čitam poruke,uglavnom veći dio dana ne znam ni gdje je!Radi do 6,barem 2 puta tjedno se dogodi da dođe doma oko 9,10,jučer u 3 ujutro jer je bila fešta i taj čovjek nakon 11 g braka i dvoje djece apsolutno nema potrebu da se javi;halo ženo,živ sam,ne znam kad ću doći!Imam bezbroj situacija gdje je on po meni gadno zasrao,meni važni događaji kojih se on uopće ne sječa!Ne vara me,i kolko god će netko ovdje pokušat isprovocirat i potegnut to pitanje,u to sam 100% sigurna!Da,po meni previše pije,njemu su to bedastoće!Nikad nije digao ruku na mene,nije agresivan i zločest ali JA jesam!Ja zaista moram brinut o svemu(to sam sama kriva priznajem) i to mi stvarno ide na žifce,on u kući ne radi apsolutno ništa,ako i napravi ja prije toga kumim i molim danima.Da li tražim previše od njega kad molim da bude više doma?Osjećam se povrijeđeno jer ne želi provoditi vrijeme sa mnom.Jednostavno se ne razumijemo,on ne vidi problem!Da ne dramim više,bit će još pitanja i odgovora.
On se nije promjenio,u 42 je i dalje u pubertetu.
Ja sam se previše promjenila i ne sviđa mi se osoba koja postajem uz njega!
I mene u braku drže kredit i djeca i misao da možda možemo još nešto spasiti!
Možda i tvoja žena ima sličnu pričicu ko ja?
Smotani Hašo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 20:59   #72
ocito mora bit neka ravnoteza....ak je jedna strana dobra druga mora kad tad postat losa...i ispada da je za to kriva ona dobra strana..probaj poravnat vagu....kako?...nemam pojma....
ixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 09:50   #73
Quote:
u-prolazu kaže: Pogledaj post
Nakon 12 godina braka, želim otići iz njega. Jednostavno sam nezadovoljan, ne vidim se više sa istom osobom, sve je postalo prevelika, predugačka rutina. Da malo ispadnem neozbiljan, otišao bih tamo, gdje je sve po mom. Ali tu ima i istine.

Trebao bi sa mojim suprugom na kavu, da ti on objasni kako se to radi....

Najviše što nas veže, su financije ( nekako, kako da napišem - zvučat' će sebično - ne mogu si priuštiti, da odem ). Da nisam tako ekonomski vezan, skupio bih hrabrosti i razgovarao sa suprugom. Ovako tajim svoje nezadovoljstvo, i iz dana u dan, sve mi manje paše ovo stanje.

Da li to i kod tebe traje već godinama?

Znam, kukavica sam. Ali živim užasan život. Ili ti, živimo monoton brak. Vjerujem, da ni njoj nije puno bolje. Uglavnom, nešto ne štima.
Jesi ju pitao ikada??
minnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 22:22   #74
Rijetko pišem na forumu, a čitam ga godinama... Blond Megan...tvoj post me ponukao da se javim.
Ne "radi" na djeci zabogamiloga....To što ti uočavaš kod svog muža nakon godinu dana, za to je meni trebalo ravnih 20 da progledam...Okidač je bio druga osoba u mom životu. Otada su stvari samo još gore...sve to vrijeme i seks je bio blago rečeno problem...ni to nije niti pokušao riješit; kao što i to što je sad nezaposlen isto ne pokušava riješit...ma, neću dalje....ali draga moja, takve jake žene ne mogu biti sretne uz slabiće... sačekaj, daj mu još vremena...ili sebi....samo ne žuri s djecom, jer time si bitno usmjeravaš budućnost
weau is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 17:49   #75
Ponekad mi se cini da bi se neki brakovi mogli spasiti privremenim odvajanjem supruznika. Pa recimo i neke religije podrzavaju fizicko odvajanje supruznika na neko vrijeme. Jedino za sto ja nisam tj. jako sam protiv toga, je odvajenje supruznika u postelji jer to je zaista velika patnja za nekoga.
Tu pocinje kraj, barem za mene. Navikavas se na zivot bez njega.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 18:07   #76
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Ponekad mi se cini da bi se neki brakovi mogli spasiti privremenim odvajanjem supruznika. Pa recimo i neke religije podrzavaju fizicko odvajanje supruznika na neko vrijeme. Jedino za sto ja nisam tj. jako sam protiv toga, je odvajenje supruznika u postelji jer to je zaista velika patnja za nekoga.
Tu pocinje kraj, barem za mene. Navikavas se na zivot bez njega.

Vrlo zanimljiva ideja,......
__________________
2. uvlačenje/ulizivanje je štetno za zdravlje; prije ili kasnije, ponestane kisika za razmišljanje i valja "izroniti". A onda......
u-prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 20:09   #77
bome jako zanimljivo Emi ...
kada bi nams e javio netko ko je bio dovojen i uspio..
odvojenost nas uči
da sagledamo stvari sa drugoga kuta
da nam fali netko koga smo uzeli zdravo za gotovo
d se taj netko potrudi,ali i mi..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 17:47   #78
U prolazu mislim da ste ti i tvoja supruga skrenuli na krivi kolosjek u braku
stanje kako ga ti opisuješ me podsjeća na stanje u mom braku prije rastave (dok se još nije spominjala rastava).
I ono kako opisuješ da si previše vjerovao zeni a da je sad ispalo nešto drugo i da nemožeš vjerovati kakav karakter ima.
Da te ne doživljava i da tjera po svome ko da tebe nema.
Šteta koliko sam shvatio imate vrtićke djece djece bit će to pravi šou.
A najviše će nastradati djeca u cjeloj priči.
Ali to je tako stvari se same razvijaju ovako ili onako.
Vi ste sad u nekoj sivoj zoni.
Ako nešto ozbiljno ne poduzmeš mislim da će to krenutna loše.
Ali ako je ona hladna i ne doživljava te teško ćeš naložiti vatru.
Probaj ostat đentlmen u razvodu.
I čitaj ovaj forum meni je puno pomogao.
PureNitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 08:13   #79
Quote:
PureNitro kaže: Pogledaj post
U prolazu mislim da ste ti i tvoja supruga skrenuli na krivi kolosjek u braku
stanje kako ga ti opisuješ me podsjeća na stanje u mom braku prije rastave (dok se još nije spominjala rastava).
I ono kako opisuješ da si previše vjerovao zeni a da je sad ispalo nešto drugo i da nemožeš vjerovati kakav karakter ima.
Da te ne doživljava i da tjera po svome ko da tebe nema.
Šteta koliko sam shvatio imate vrtićke djece djece bit će to pravi šou.
A najviše će nastradati djeca u cjeloj priči.
Ali to je tako stvari se same razvijaju ovako ili onako.
Vi ste sad u nekoj sivoj zoni.
Ako nešto ozbiljno ne poduzmeš mislim da će to krenutna loše.
Ali ako je ona hladna i ne doživljava te teško ćeš naložiti vatru.
Probaj ostat đentlmen u razvodu.
I čitaj ovaj forum meni je puno pomogao.
Ovaj tvoj post, koliko god bio realan i iskustven, nimalo me ne ohrabruje. Ne znam, što ću više. Nije moje stanje najgore, ali ova situacija je,.....
__________________
2. uvlačenje/ulizivanje je štetno za zdravlje; prije ili kasnije, ponestane kisika za razmišljanje i valja "izroniti". A onda......
u-prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 17:28   #80
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
bome jako zanimljivo Emi ...
kada bi nams e javio netko ko je bio dovojen i uspio..
odvojenost nas uči
da sagledamo stvari sa drugoga kuta
da nam fali netko koga smo uzeli zdravo za gotovo
d se taj netko potrudi,ali i mi..
Da Safiru.. razdvojenost. Fali mi, naravno, slika neke idealne porodice, kakvu sam oduvjek zeljela.

Neki parovi provode previse vremena zajedno, postanu jedno bice.
Vrse pritisak jedno na drugo da se ponasaju kako to ova druga strana zeli.
Misle da sve znaju.. jednostavno dodiju jedno drugome.
Jedno od njih, ako ne i oboje, pate od posesivnost ili kontrole.
Stalno se moraju zivkati sa posla, ili ako je ovaj drugi samo malo duze ostane na poslu odmah panika. Ok, nazvati nije nista strasno.. ali sve to predje u nesto drugo.
Uzimanje za gotovo se isto desava sa obje strane..neko se ozeni da mu ima ko kuhati, prati, cistiti.. ne vidim nista lose ni u tome neko vrijeme, ako su obje strane zadovoljne.. ali desava se slucaj kad zena, evo ja na primjer, radila sam sve po kuci do nekih doba noci, dok se on pravdao da ne moze samo raditi cijeli zivot. Ja sam morala jer ne mogu zivjeti u svinjcu ili jesti gotovu hranu.. my bad.
Odmora - nikada.. I to je islo dugo vremene...
Odvajanje - odmaram se od rada.

Zadnje uređivanje EmiliaK : 03.05.2013. at 17:50.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.