Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2013., 19:38   #1
Svijetlo na kraju tunela!

Najprije se ispricem za greske u pravopisu..razlog je sto ja nisam iz Hrvatske prema tome hrvatski mi nije perfectan i zato Vas molim da mi oprostite
Odmah da kazem da ovo nije tema tipa "Pomozite mi", "Omisljam se" itd vec je tema koja bi mogla da inspirise mnoge zene sto se u trenutku nalaze u nekoj bezizleznoj situaciji. Dakle, da pocnemo.

Rodjena sam u provincijiu u Makedoniji. Bila sam jedinica kcerka i imala sam detinjstvo za pozeljeti sve dok nisam upoznala covjeka s kim sam se posle godinu i po veze i udala. Moji roditelji nisu bili odusevljeni mojim izborom ali su me podrzali u svemu. Moj bivsi muz je inace, prije mene, imao 2 zarucnice koje su , na njihovoj sreci, vidjeli tko je on u stvari pa pobacile i napustile ga. No, ja sam bila ocarana njegovom lijepotom, bio je najljepsi. Sa svojih 22 godina cinilo mi se da je ljepota na prvome mjestu. Ostala sam u drugom stanju, doslo jedno dijete.Jos na pocetku braka su pocele nesuglasice jer je on bio previse narcisoidan, agresivan , svega previse. Sve je bio samo nije bio suprug i otac. On nikada nije imao dobar odnos sa svojim roditeljima pa su nas zato istjerali iz njihovog doma pa smo otisli kod mojih , na nekih 20km od njih. Kad mi se rodilo prvo dijete njegova mama nije dosla da vidi unukicu , bojala se njega . Dok smo bili tamo svaki dan je bilo naprezanja i u najgorem slucaju batine .. Htela sam samo reci iz kakve porodice potice on.
Tada je on bio nezaposlen pa smo zivjeli na ledjima mojih roditelja. Onda su moji njega zaposlili u MUP i tako je postao policajac . Radio je na granicnom preminu pa je to zahtjevalo da zivi u drugom gradu pa je dolazio jednom sedmicno po 1 noc. Umjesto da se radujem sto mi muz dolazi kuci , za mene njegov dolazak je bio kosmar jer je bio najbolji u vrijedjanu, ponizavanju i tucnjave bez ikakvog razloga. Glavni problem za nasih svadja je bilo to sto je imao 10001 ljubavnicu. Nismo imali nikakve planove i buducnost pa zato i nisam razmisljala o drugom djetetu... ali eto desilo se , doslo i drugo dijete. Znam da cete sada pomisliti da sam ja pristala na tu igru, ali druga trudnoca je za mene bio prvican sok, a poslije toga sve samo ne radost. Nisam htijela da pobacim jer sam smatrala da je to ubojstvo jedno zivo bice.
Svoje djece sam ocuvala sama sve do njihove 9-7 godine ( roditelji otisli u inostranstvu) a kad su dosli, ostavili smo ih njima, a ja sam otisla sa njim gdje onr adi, misleci da bi tako nas brak dobio nadu. Tada pocinje pakao. Njegovi izlasci do jutarnje sate, batine kasno u noc, psihicko maltretiranje, pozive od ljubavnice ... Kcerkici je bio rodjendan, a on je taj dan proveo sa svojom ljubavnicom na jezero. Ja sam svake nedelje odlazila da vidjam djecu i svaki put je bilo more od suza, jer sam svaki put mislila da je to zadnje jer sam se bojala da ce me jednog dana ubiti. Zasto da me ubije? Jer za njega zena je bila nista.. Nisam imala prava pitati gdje je i sta je i sa kim je. Njegov mobitel i novcenik je za mene bila zabranjena zona. Da ne duzim, znaci od gore najgore.
Sad se pitate zasto sam sve ovo trpila... Tko ima patrijarhalne roditelje razumijece. Uvijek kad sam se javljala svojoj mami da se pozalim i isplacem slusala sam sve jedna te ista recenica tipa " Sta ces, sama si ga odabrala, moras trpiti zbog djece, sta ce reci rodbina, komsije" .
Nakon 15 godina pakla ja sam resila da izadjem iz svega toga i vratila sam se u moj gradic sa kcerkicama. One su tada bile 15 i 13 godina. Bili smo podstanari. Finansijska situacija nam je bila jako losa. U medjuvremenu su se moji roditelji razboleli tako da nisam mogla da racunam za njihovu pomoc, za pocetak. Od njega smo dobijali minimalna alimentacija tek da poplacamo stanarinu. U vecem gradu sam radila na kliniku ali sam morala da napustim i vratim se u gradic, neizvodljivo je bilo da zivimo u istom gradu, nisam mogla da disem gdje dise i on. Ja i djeca smo se brzo navikli i uklopili novoj situaciji..Na bolje se svako navikne. Nasli smo svoj mir, naspavali smo se a da ne mislimo kad ce neko doci da nas probudi u sred noci i tuce.
Posvetila sam se djeci maksimalno. Veceg dio dana sam radila, onda bi zavrsila sve svoje kucanske poslove i ono malo slobodnog vremena ja sam sedela da nesto procitam i tako sam se registrovala na jedan sajt. Slucajno sam upoznala mog sadasnjeg supruga ... On je bio razveden , troje djeca ali djeca su ostala kod majku .. On je Hrvat ai zivi ovdje u Americi gdje sam i ja sada. Nakon godinu dana optimalnog kontakta on je dosao u Makedoniji da se vidimo zvanicno upoznamo. Vratio se nazad pa je odmah poceo spremati papire meni i za moje djece. Nista nisam sakrila od njega. Znao je i prihvatio me u onoj situaciji kakva je bila. On je najdivniji covjek na svijetu... Vjerujte mi da je totalna sprotivnost onog prvog. Ali bukvalno. Nakon godinu dana papirologije ja sam dosla i konacno nasla svoj mir. Mnogu bi rekli da je lakse kada je inostranstvu, ali meni je odgovarao on kao osoba i ja bi pristala ma gdje da bio, makar i dole zivjeli. Od kad smo se upoznali on nikada nije povisio ton na mene, razumijemo i dogovorimo se za sve , volim i postujem njegove djece ( zive u drugoj drzavi nedaleko od nas pa dolaze jednom mjesecno) isto i on moja, zna me iznenaditi sa ruckom i trudi se da sve moje zelje ispuni.Jednostavno dao mi je sve.
On je covjek koji nikad ne bi slagao niti prevario zenu, za njega brak je svetinja ali eto nije imao srece pa je njegova ex supruga uradila mu najgore, otisla sa njihovim kucnim prijateljem. Na nasoj sreci sve su se kockice slozile pa sada imamo svoj zivot pun razumijevanja i ljubavi.

Ovdje sam puno teme procitala i vidim da svako misli da je njegov slucaj najgori i da nema izlaska. Ovo je moja poruka svim napacenim dusama ... - Nikad ne gubite vjeru, Bog cuva nesto najbolje za vas .. Svijetlo je uvijek na kraju tunela.. zato vjerujte u sebe!
Mommy Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 19:48   #2
izvinjavam se zbog duzini mojeg posta.. Reci cu jos samo ovo...
Zaboravila sam da napomenem ... Uvijek kad sam mislila da zadnji put vidjam djecu Bog je cuvao i njih i mene, ali nikada nisam pomislila da roditelje vidjam zadnji put upravo tada kad sam krenula i bila najsretnija.. Nakon godinu dana mi je mama umrla , a posle toga nakon 6 mj izgubila sam i svog oca. Jako mi nedotaju da podjele srecu sa mnom ali sa druge strane jedna mi je utijeha da su otisli mirni jer su znali da sam napokon srecna i sigurna.
Mommy Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 09:16   #3


hvala ti sto si nama podjelila svoju zivotnu priču i to je vrlo pohvalno!
drago mi je da si nasla svjetlo na kraju mraččna tunela i neka to svjetlo potraje do kraja,da budes sretna sa svojim suprugom i djevojčicama te da se svaki dan budis nasmijana,pozitivna i zadovoljna!!

Hrabrost je izaći iz mraka u nepoznato!
Hrabrost je opet nekome vjerovati i prepustiti se!!

Svaka čast!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 18:04   #4
Hvala na ljepim zeljama..Sve najbolje i tebi od srca.
Ja sam samo jednu pozitivnu stvar izukla iz svega ovoga..izasla sam iz pakla normalna i cvrsta..i sve sto se desavalo me toliko ocelicilo..da vise nista ne moze da me srusi..
To sto ne moze da te ubije-ojaca te
Mommy Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 14:27   #5
Super tema..pogotovo za nas koji smo još u "tunelu" i to pocetak-sredina..pa se to svjetlo još ni ne nazire..samo tama..ovakve zivotne price daju snagu i nadu!! Zanima me koliko je vremena vama ostaima trebalo da prebrodite sve to psihicki i da nađete srecu nakon razvoda..novu ljubav..
Stella-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 15:40   #6
Quote:
Stella-m kaže: Pogledaj post
Super tema..pogotovo za nas koji smo još u "tunelu" i to pocetak-sredina..pa se to svjetlo još ni ne nazire..samo tama..ovakve zivotne price daju snagu i nadu!! Zanima me koliko je vremena vama ostaima trebalo da prebrodite sve to psihicki i da nađete srecu nakon razvoda..novu ljubav..
Uvijek se nazire svjetlo, eto ja ga vidim i kod tebe jer već maštaš o novoj ljubavi i to je super jer ne samo da ćeš tako lakše prebroditi sve ovo kaj sad proživljavaš, nego ćeš i takvim stavom i pozitivnim razmišljanjem i privući neku novu ljubav
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 15:45   #7
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Uvijek se nazire svjetlo, eto ja ga vidim i kod tebe jer već maštaš o novoj ljubavi i to je super jer ne samo da ćeš tako lakše prebroditi sve ovo kaj sad proživljavaš, nego ćeš i takvim stavom i pozitivnim razmišljanjem i privući neku novu ljubav
Nadam se da si u pravu! Trenutno azem bas i ne vidim to svijetlo..ono imam želju nastaviti sa životom..biti sretna..usreciti nekoga tko ce to znati cijeniti za razliku od bivšeg..ali opet..razvod u tijeku,malo dijete..pa me kopa ono kom treba rastavljena žena s malim djetetom i tak..ma da mislim da to sve žene u mojoj situaciji prolaze..
Stella-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 16:10   #8
Quote:
Stella-m kaže: Pogledaj post
Nadam se da si u pravu! Trenutno azem bas i ne vidim to svijetlo..ono imam želju nastaviti sa životom..biti sretna..usreciti nekoga tko ce to znati cijeniti za razliku od bivšeg..ali opet..razvod u tijeku,malo dijete..pa me kopa ono kom treba rastavljena žena s malim djetetom i tak..ma da mislim da to sve žene u mojoj situaciji prolaze..
Joj daj nemoj pliz tako razmišljati. Pusti druge žene, ti si ti, jedna jedinstvena i neponovljiva Kome treba takva žena? Hm, nekom super liku
Samo, prvo razvod a onda sve ostalo. Nigdje ti se ne žuri. Valjda
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 16:48   #9
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Joj daj nemoj pliz tako razmišljati. Pusti druge žene, ti si ti, jedna jedinstvena i neponovljiva Kome treba takva žena? Hm, nekom super liku
Samo, prvo razvod a onda sve ostalo. Nigdje ti se ne žuri. Valjda
Hahahaha naravno da ne..trenutno sam u fazi da jedva cekam da to sve natezanje po sudu prođe i da nađem svoj mir s bebacom..nego znas kad gledam u daljinu zapitam se..dok smo bivši i ja još hodali imala sam prilika i mogucnosti hrpu..mogla sam imati boljih,zgodnijih i pametnijih frajera od njega..ali eto glupaca se zaljubila u krivog..i sad kad se sjetim tih propustenih prilika me uhvati sjeta..jer ne vjerujem da ce me sad kao rastavljenu,s klincem ikad više itko pogledati!
Stella-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 17:11   #10
Quote:
Stella-m kaže: Pogledaj post
Hahahaha naravno da ne..trenutno sam u fazi da jedva cekam da to sve natezanje po sudu prođe i da nađem svoj mir s bebacom..nego znas kad gledam u daljinu zapitam se..dok smo bivši i ja još hodali imala sam prilika i mogucnosti hrpu..mogla sam imati boljih,zgodnijih i pametnijih frajera od njega..ali eto glupaca se zaljubila u krivog..i sad kad se sjetim tih propustenih prilika me uhvati sjeta..jer ne vjerujem da ce me sad kao rastavljenu,s klincem ikad više itko pogledati!
Nemoj tako razmišljati.Ima divnih muškaraca, koji cijene žene.
__________________
Giving birth and nourishing, having without possessing,
acting with no expectations, leading and not trying to control: this is the supreme virtue.
resa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 23:19   #11
Quote:
resa kaže: Pogledaj post
Nemoj tako razmišljati.Ima divnih muškaraca, koji cijene žene.
Ima i uvijek ih je bilo. Stella nije sve tako crno. Baš sad dok ti tuguješ neko bi da sve na svitu da može bit sa tobom. Dijete ne mora bit nikakva prepreka,dapače. Eto nadam se da sam bar malo pomoga
mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 23:27   #12
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Hrabrost je izaći iz mraka u nepoznato!
Hrabrost je opet nekome vjerovati i prepustiti se!!

Svaka čast!
Pa zapravo, lako je prepustiti se ako se prvo uvjeriš da je novi lik skroz ok osoba i čovjek na mjestu, ne?

Quote:
Stella-m kaže: Pogledaj post
..i sad kad se sjetim tih propustenih prilika me uhvati sjeta..
Pa to samo znači da si bila komad i ulov i da ih je bilo koji su trzali na tebe, a situacija se nije mogla tako znatno promijeniti, zar ne.
Sad je samo proširena ponuda, ti +dijete je sada, ali ostatak paketa je isti.

Quote:
jer ne vjerujem da ce me sad kao rastavljenu,s klincem ikad više itko pogledati!
...istina, ne želi se svatko baktati sa tuđim djetetom, ali ne znači da ih nema koji su i ok a i prihvatit će dijete. Traži i naći ćeš.
__________________
Moj mol ima više stupića.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 13:21   #13
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Pa to samo znači da si bila komad i ulov i da ih je bilo koji su trzali na tebe, a situacija se nije mogla tako znatno promijeniti, zar ne.
I ja nekak imam dojam da je tako
Ja samo ne bi pričala o "propuštenim prilikama" jer vjerujem da za sve postoji neki jako dobar razlog, kako za to propuštanje, tako i za ovo kaj se sad događa. A ono u kaj vjerujemo- to nam se i ostvari. Pesimizam nikad nije nikome ništa dobro donio, sudeći po onima koji su takvi, sa ili bez djece, dok ih neko može imati i četvero pa bit poželjan ko Heidi Klum
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 23:05   #14
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Pa zapravo, lako je prepustiti se ako se prvo uvjeriš da je novi lik skroz ok osoba i čovjek na mjestu, ne?

ne bih se složila..
novi lik ne garantuje svjetlo na kraju tunela..
i sumnjam da je lako..
ustvari osobno ne vjerujem da je lako..


nekuzim zasto sve priče bi morale da budu na kraju ružne??
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 23:40   #15
Strašne ste..pa moram priznati da me jeste oraspoložile...komad..da bila sam (neželim zvucati umišljeno ) samo sada nisam ni sjena sebe same..ovo me sve skupa toliko psihicki pojelo da imam 43kg na svojih 165cm...sto možete zamisliti kako izgleda...žene nakon poroda vode bitke sa suvišnim kilogramima a ja s teškim manjkom! :P ali dobro..nadam se da ce i kilice doci kad se psihicki sredim...hvala vam na lijepim rijecima u svakom slucaju!
Stella-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 08:28   #16
Quote:
Stella-m kaže: Pogledaj post
..žene nakon poroda vode bitke sa suvišnim kilogramima a ja s teškim manjkom! :P ali dobro..nadam se da ce i kilice doci kad se psihicki sredim...hvala vam na lijepim rijecima u svakom slucaju!
nažalost draga sto pojednu zivci nemoze nijedna dijeta...
ne kuzi to svatko..kuzi onaj tko je to dozivio..ja sam otprilike tvoje visine..
i zaista tvoja kilaza je premalo!!
nadam se da kad se smiri situacija,sve donekle se stabilizuje da ce se i apetit poboljšati..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 19:49   #17
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
nažalost draga sto pojednu zivci nemoze nijedna dijeta...
ne kuzi to svatko..kuzi onaj tko je to dozivio..ja sam otprilike tvoje visine..
i zaista tvoja kilaza je premalo!!
nadam se da kad se smiri situacija,sve donekle se stabilizuje da ce se i apetit poboljšati..
I ja se nadam...želim samo da se psihički smirim i oporavim..onda ću valjda i fizički naići malo...nadam se..
Stella-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 15:42   #18
Quote:
Stella-m kaže: Pogledaj post
Strašne ste..pa moram priznati da me jeste oraspoložile...komad..da bila sam (neželim zvucati umišljeno ) samo sada nisam ni sjena sebe same..ovo me sve skupa toliko psihicki pojelo da imam 43kg na svojih 165cm...sto možete zamisliti kako izgleda...žene nakon poroda vode bitke sa suvišnim kilogramima a ja s teškim manjkom! :P ali dobro..nadam se da ce i kilice doci kad se psihicki sredim...hvala vam na lijepim rijecima u svakom slucaju!
Zvučiš mi kao optimistica i dobrica, tak da uopće ne sumnjam da ćeš se vremenom "regenerirati" i kad sve prođe zasjati nekim novim sjajem, biti još i ljepša nego prije jer ljepota koja dolazi iznutra uvijek se vidi i izvana
Btw. uzimaj vitamine B komplex i B12, to ti otvara apetit a i super je duševni mir i za kožu i kosu

PS pročitaj si temu na ovom PDF-u imaju li rastavljeni pravo na sreću (ili tako nešto)...tamo imaš divnih komentara evo link https://www.forum.hr/showthread.php?t=798409

Zadnje uređivanje -honey- : 20.11.2013. at 15:49.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.