Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2013., 11:32   #61
Kako ce se ponasati dedica koji je indirektno (a mozda i direktno) optuzen za pedofiliju, pace, pedofiliju prema vlastitom unuku?

Nece se ljutiti, vec ce pristupiti situaciji bez emocija?

Nekom drugom bi takva reakcija bila jos sumnjivija, zato nemojte ni pokusavati izvlaciti 'pametne' zakljucke na osnovu njegove ljutite reakcije.
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 10.12.2013., 14:27   #62
Ne bih dalje analizirala. Deda u najmanju ruku nije ok. Djeca su dobro, spriječila sam daljnje neprimjerene igre. Smatram takve i slične igre-neigrama i sve vas pozivam da čuvate našu i vašu djecu od svih gluposti belosvetskih. Također vas podsjećam da imate instinkte koje trebate slušati.
Pozdrav!
San... is offline  
Old 10.12.2013., 14:28   #63
Ne bi ni ja izvlacila zakljucke o pedofilskim sklonostima.
Mislim da je dovoljno to sto je igra svakako neprimjerena.

Autorice, ti kao roditelj imas pravo i duznost zastiti svoje dite od onoga sto mu po tvojoj procjeni steti.
Medutim pripazi da u toj zastiti ne pretjeras, pa na taj nacin izazoves neke druge "traume".

To ti pisem jer me neke tvoje rici asociraju na uobicajenu reakciju zrtve seksualnog zlostavljanja.
Zrtve seksualnog zlostavljanja jednom kad dobiju vlastitu dicu znaju projicirati, secirati i svojim podrazenim receptorima registrirati oko sebe ono cega u biti nema.
Jer to malo dite koje se zeli zastiti je donekle preslika onog nekoc malog nezasticenog roditelja kojem nitko nije znao na vrime priskociti u pomoc.

Anksioznost oko bojazni da ce se povijest ponoviti posebice zna biti izrazena kada dite ude u dob kad je roditelj dozivio svoju traumu.
choupette is offline  
Old 10.12.2013., 14:32   #64
Quote:
Carlos kaže: Pogledaj post
Kako ce se ponasati dedica koji je indirektno (a mozda i direktno) optuzen za pedofiliju, pace, pedofiliju prema vlastitom unuku?

Nece se ljutiti, vec ce pristupiti situaciji bez emocija?

Nekom drugom bi takva reakcija bila jos sumnjivija, zato nemojte ni pokusavati izvlaciti 'pametne' zakljucke na osnovu njegove ljutite reakcije.
Totalno. Kaj bi se čovjek trebao zahvalit jer si mu ukazala na činjenicu da je pedofil?
Mogla si dedi sa smješkom objasnit da nije dobro da se tak igra zbog druge djece kojoj bi mali mogo isto pokazat pa da nebi bilo problema s učiteljima i tetama u vrtiću. Ne vjerujem da je tolki idiot da nebi prestao.
Još ova zabrana odlaska u podrum Autorica bi trebala malo chill off. Ovo je već psiho ponašanje s tvoje strane.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Old 10.12.2013., 14:42   #65
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ne bi ni ja izvlacila zakljucke o pedofilskim sklonostima.
Mislim da je dovoljno to sto je igra svakako neprimjerena.

Autorice, ti kao roditelj imas pravo i duznost zastiti svoje dite od onoga sto mu po tvojoj procjeni steti.
Medutim pripazi da u toj zastiti ne pretjeras, pa na taj nacin izazoves neke druge "traume".

To ti pisem jer me neke tvoje rici asociraju na uobicajenu reakciju zrtve seksualnog zlostavljanja.
Zrtve seksualnog zlostavljanja jednom kad dobiju vlastitu dicu znaju projicirati, secirati i svojim podrazenim receptorima registrirati oko sebe ono cega u biti nema.
Jer to malo dite koje se zeli zastiti je donekle preslika onog nekoc malog nezasticenog roditelja kojem nitko nije znao na vrime priskociti u pomoc.

Anksioznost oko bojazni da ce se povijest ponoviti posebice zna biti izrazena kada dite ude u dob kad je roditelj dozivio svoju traumu.
Mudro zborite, no ja sam svoju traumu odradila i završila. Mogu otvoreno govoriti o tome i nemam repova iz prošlosti jer sam ih ostavila u prošlosti i to vrlo svjesno. Prvi sin nikada nije naletio na čudake poput dede koji je drugom sinu papao pimpija, a trećem sigurno neće. Ja sam bila poprilično starija kada sam postala žrtvom, tako da ne stoji dio o dobi djeteta. Smatram da je isključivo riječ o dedi.
San... is offline  
Old 10.12.2013., 15:21   #66
Quote:
San... kaže: Pogledaj post
Mudro zborite, no ja sam svoju traumu odradila i završila. Mogu otvoreno govoriti o tome i nemam repova iz prošlosti jer sam ih ostavila u prošlosti i to vrlo svjesno. Prvi sin nikada nije naletio na čudake poput dede koji je drugom sinu papao pimpija, a trećem sigurno neće. Ja sam bila poprilično starija kada sam postala žrtvom, tako da ne stoji dio o dobi djeteta. Smatram da je isključivo riječ o dedi.
Trauma se moze odraditi, ali ona je zauvik dio traumatizirane osobe.
Kao sto su sva nasa iskustva bilo lipa ili ruzna dio nas.

Jedino pitanje je sto cemo mi sa tim iskustvima uciniti i koliko cemo im dozvoliti da oboje nasu buducu percepciju i ponasanje.



Inace ne kuzim pretjerano koja je svrha tvoje teme i zasto si je uvrstila bas u rastave?

Mislis li na kraju da did ima p. sklonosti?
choupette is offline  
Old 10.12.2013., 15:59   #67
Quote:
San... kaže: Pogledaj post
Ne bih dalje analizirala. Deda u najmanju ruku nije ok. Djeca su dobro, spriječila sam daljnje neprimjerene igre. Smatram takve i slične igre-neigrama i sve vas pozivam da čuvate našu i vašu djecu od svih gluposti belosvetskih. Također vas podsjećam da imate instinkte koje trebate slušati.
Pozdrav!
i čemu onda cijela ova tema?

malo se prelako razbacujete određenim terminima. Optužiti nekoga za seksualno zlostavljanje nije mala stvar. Posebice ako se djeluje iz vlastitih trauma. Ne smatram to odgovornim roditeljstvom.
tamtam00 is offline  
Old 10.12.2013., 21:00   #68
Važno je i što deda ima u podrumu. Moj je imel dobrog vinčeka, pa je svaki poset dedi u Zagorje i njegovu kljet bil za mene ko klinca ko posjet gusarskoj špilji. Mi smo igrali veselu igru " gucni ga male nu " i tak.Uz popratnu poštaplaicu ..." kaj, ko ga jebe i tak se jednom živi ne"...
Nekad su nam se pridruživali i njegovi veseli pajdaši... ah ta divna vremena djetinstva!
Uglavnom , mada već tada napredno djete, upoznao sam se sa svim nadaćama koje alkoholizam donosi. Ali i nekim prednostima i tak.
Ne mora svaki poset dedinom podrumu nužne baš tako loš biti. Štelsam reći same to.
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Old 10.12.2013., 21:30   #69
Evo onda jos jedno misljenje

Djedova 'igra' je totalno, ali totalno sick. Meni se, citajuci tvoj uvodni post ogromna agresija digla. Strasno nesto

I mislim da tvoja reakcija nema nikakve veze sa tvojim traumatskim iskustvom, vec si reagirala kako bi reagirao svaki normalni roditelj.

I vrlo je interesantno, a i simptomaticno kako ti je djed iskocio u terapijskom radu.

Tako da u potpunosti potpisujem tvoj post u kojem pozivas roditelje da slusaju svoje instinkte i stite svoju djecu.

Mislim, kakva je to bolesna ideja ici se igrati sa spolnim organima male djece? Uzas. Ja ne znam sto bih tom covjeku napravila da sam bila na tvom mjestu

I zgranuta sam koliko ljudi tu na forumu ne vidi ovo kao problem.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 10.12.2013., 21:49   #70
Identičnu si temu otvorila na RiD-u. Prouči pravila foruma prije postanja tema, ja ovo zaključavam jer ovdje tome nije mjesto, a i tema je kupus, niti ima nekog prevelikog smisla.
ex anais is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.