Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 15:50   #12201
Optimističan si...
Metal is offline  
Old 20.10.2017., 16:38   #12202
Ma može i godinu dana Ako je neko bio na Tajlandu nek piše koliki su puni mesečni troškovi.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 20.10.2017., 22:19   #12203
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ma može i godinu dana Ako je neko bio na Tajlandu nek piše koliki su puni mesečni troškovi.
https://www.numbeo.com/cost-of-livin...atchComparison
lutkar is offline  
Old 20.10.2017., 22:25   #12204
U međuvremenu sam i sam pogledao za Bangkok + plus pročitao par blogova i nije mi se svidelo što sam video.

p.s. Evo jednog svetla nade:
https://migrationology.com/cost-of-l...gkok-thailand/
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 20.10.2017., 22:54   #12205
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
U međuvremenu sam i sam pogledao za Bangkok + plus pročitao par blogova i nije mi se svidelo što sam video.

p.s. Evo jednog svetla nade:
https://migrationology.com/cost-of-l...gkok-thailand/
Za novce koje on spominje (dijeli trošak stanovanja sa cimerom) možeš živjeti i u nekom sobičku na selu udaljenom pola sata od Beograda, kao što on živi na pola sata od Bankoka. Ne bi te skuplje ispalo...

uopće nije toliko jeftino koliko je to netko ovdje naveo da za čunga-lungu živiš na tajlandu mjesec dana....
lutkar is offline  
Old 20.10.2017., 22:55   #12206
Pa dobro, je l 500$ dovoljno a da se čovek i zabavi malo?
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 21.10.2017., 08:32   #12207
Lik živi u nekom selu u sobičku bez kuhinje i tople vode i to mu je VIP život.. To me podsjeća na ove koji odu u Irsku raditi za minimalac i žive u sobičku sa 4-5 cimera i kažu da im sad ostane od plaće 200-300 eura, realno da u Hrvatskoj nađu 4-5 cimera i odu svi u jedan stan ostalo bi im i više nego tamo, ali svatko zna što je najbolje za njega.

Druga stvar da ti sad imaš tamo zaradu tipa $1000-2000 dolara pa da tamo doslovno i živiš kao VIP onda mi je to ok..
turboCRO is offline  
Old 21.10.2017., 10:33   #12208
Upwork mi je stavio invitation response time na 3+ days.
Sto je totalni nonsense jer sam na svaki odgovorila za max. 1 i pol dan, na mnoge od toga i nakon 12h.
E hebomepas ne sjecam se da sam ijedan pustila da stoji 3 dana
TincH is offline  
Old 21.10.2017., 13:51   #12209
Quote:
turboCRO kaže: Pogledaj post
Lik živi u nekom selu u sobičku bez kuhinje i tople vode i to mu je VIP život.. To me podsjeća na ove koji odu u Irsku raditi za minimalac i žive u sobičku sa 4-5 cimera i kažu da im sad ostane od plaće 200-300 eura, realno da u Hrvatskoj nađu 4-5 cimera i odu svi u jedan stan ostalo bi im i više nego tamo, ali svatko zna što je najbolje za njega.

Kao da smo čitali različit tekst. On živi u gradu, samo ne u centru. Kapiram da bi mi 500$ bilo sasvim dovoljno za neku malo bližu destinaciju. No ako bih tamo ostao samo 3 meseca mogao bih mesečno i više da potrošim. Ako ne želim da diram ušteđevinu iznajmljivanjem stana za to vreme.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 21.10.2017., 14:09   #12210
Proveo sam 10+ godina po raznim bauštelskim svinjcima, zajedno sa hrpom cimera koje ne bih nakupio ni da ih kukom po Savi tražiš... Tako da, no way dude da bih živio u onakvoj sobički, na kraju svijeta- a još to sve sa ljudima pored kojih bih držao kuburu pod jastukom.
I to sve za neke novce koji u opšte ni nisu neki novci... Pa radije bih negdje kod nas u bivšu Jugu. Tipa u NS, odnosno u Petrovaradin iz đave... mir, tišina i centar pred nosem.


Sa druge strane, pored ovog di sada živim- zaista mi se ne ide nigdje drugdje.
Istini za volju, jes bogu iza tregera- ali ima to i svojih prednosti.

Otvorim vrata, bacim pogled na ovo: https://files.slack.com/files-pri/T0...014_114227.jpg
Spustim se niz brdo, i eto me ovde: https://files.slack.com/files-pri/T0...014_112914.jpg

Metal is offline  
Old 21.10.2017., 14:29   #12211
Ma sve super, ali ja razmatram Tajland. Kolim sam shvatio iz gornjeg bloga mozes jeftino i sam da iznajmis jednosoban apartman. Valjda kosta 160$.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 21.10.2017., 16:12   #12212
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Kao da smo čitali različit tekst. On živi u gradu, samo ne u centru. Kapiram da bi mi 500$ bilo sasvim dovoljno za neku malo bližu destinaciju. No ako bih tamo ostao samo 3 meseca mogao bih mesečno i više da potrošim. Ako ne želim da diram ušteđevinu iznajmljivanjem stana za to vreme.
Napisao je da živi 10km od centra, no također je napisao da mu treba busom 30min do centra ako nije gužva dakle ili bus ide 20 na sat ili on laže koliko je udaljen ali dobro, nema veze i tako svemu sa interneta nije za vjerovati..

A Truman sabereš nešto para pa odeš u najgorem slučaju dođeš nazad doma ako vidiš da ne ide.. Mada ne znam kaj te tamo privlači, da idem tamo onda bi radije otišao na neko ne toliko naseljeno mjesto nego u centar najvećeg grada..
A i računaj da tamo nema internet na svakom čošku kao ovdje pa ako misliš tamo raditi moraš i na to računati..
turboCRO is offline  
Old 21.10.2017., 16:30   #12213
Quote:
turboCRO kaže: Pogledaj post
Napisao je da živi 10km od centra, no također je napisao da mu treba busom 30min do centra ako nije gužva dakle ili bus ide 20 na sat ili on laže koliko je udaljen ali dobro, nema veze i tako svemu sa interneta nije za vjerovati.
Pa računica u biti stoji. To dođe ko od Sesveta do centra ZG-a. Ako ideš autom, a da ne ideš Branimirovom na kojoj nema previše semafora, treba ti 20-ak minuta. A bus još svako toliko stane da izbaci i skupi putnike pa mu ipak treba malo dulje. I pitanje je kakva je linija; ne idu sve busne linije uvijek direktno najkraćim putem.
anardev is offline  
Old 21.10.2017., 17:23   #12214
Quote:
turboCRO kaže: Pogledaj post

A Truman sabereš nešto para pa odeš u najgorem slučaju dođeš nazad doma ako vidiš da ne ide.. Mada ne znam kaj te tamo privlači, da idem tamo onda bi radije otišao na neko ne toliko naseljeno mjesto nego u centar najvećeg grada..
A i računaj da tamo nema internet na svakom čošku kao ovdje pa ako misliš tamo raditi moraš i na to računati..
Mene baš privlači to što je veliki grad, a u isto vreme egzotična zemlja. Tako da to je stvar ukusa, ja više volim naseljena mesta. A iz tog grada malo dole se spustiš na plažu. Ima tajland i egzotičnije destinacije od Bangkoka, ali one su ostrvske i turističke što će reći ne mnogo jeftinije.
Što se tiče interneta koliko sam čitao u glavnom gradu ga ima na svakom ćošku što je razlog više da ga odaberem. Tu živi puno stranaca, frilensera i online preduzetnika. Ne može im net biti loš!
Kad bih zarađivao recimo 200$ mesečno više bez razmišljanja bih se odmah upustio u tu avanturu, ovako će da pričeka jedno godinu dana pa dao bog/nečastivi da onu tamo Novu godinu provedem u toj zemlji u nekom lepom društvu...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Zadnje uređivanje Truman : 21.10.2017. at 17:55.
Truman is offline  
Old 21.10.2017., 19:00   #12215
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Upwork mi je stavio invitation response time na 3+ days.
Sto je totalni nonsense jer sam na svaki odgovorila za max. 1 i pol dan, na mnoge od toga i nakon 12h.
E hebomepas ne sjecam se da sam ijedan pustila da stoji 3 dana
Koliko sam shvatio, da dobijes invite i klijent zaposli nekog nakon 5 minuta, i ne postoji realna mogucnost da odgovoris na tako nesto, pisat ce ti kao da nisi odgovorila na to uopce. Sto je sranje...
Jer prije su to pisali kao da si odgovorila na invite, ali vise ne izgleda...

Imam i ja s tim problema. Dobijem u noci poziv, tipa 2-3 ujutro i dok se probudim, procitam, skontam da je vec nekog zapolio, a meni dodjele negativan poen.

Nedavno su imali nekih problema s tim sustavom, pa su izgleda svima resetirali to, ali izgleda da ih jos nesto zafrkava...
snake1 is offline  
Old 21.10.2017., 21:13   #12216
Quote:
snake1 kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatio, da dobijes invite i klijent zaposli nekog nakon 5 minuta, i ne postoji realna mogucnost da odgovoris na tako nesto, pisat ce ti kao da nisi odgovorila na to uopce. Sto je sranje...
Jer prije su to pisali kao da si odgovorila na invite, ali vise ne izgleda...

Imam i ja s tim problema. Dobijem u noci poziv, tipa 2-3 ujutro i dok se probudim, procitam, skontam da je vec nekog zapolio, a meni dodjele negativan poen.

Nedavno su imali nekih problema s tim sustavom, pa su izgleda svima resetirali to, ali izgleda da ih jos nesto zafrkava...
A koja glupost

Da imala sam par slucajeva gdje je vec netko bio zaposlen.. ali ono mozda u 10% ukupnih poziva.

TincH is offline  
Old 22.10.2017., 08:48   #12217
ma nije imaš 24 sata da odgovoriš... neovisno da li je netko zaposlen ili nije, a ako se posao zatvori prije roka od 24 sata nakon nekog to brišu iz statistike..
Ja imam reply <24sata a puno puta tokom noći nekoga zaposle na nekog poslu za koji sam i ja dobio invite..
turboCRO is offline  
Old 22.10.2017., 12:14   #12218
Pa kazem, prije mi se brisalo iz statistike ako nekog zaposle prije ta 24 sata, sada mi dodjele negativan poen.
Ne znam
snake1 is offline  
Old 22.10.2017., 12:46   #12219
Ono kad si budan od 4 ujutro radi djeteta pa pišeš postove, sad tek vidim kako sam to napisao, ali dobro shvatili ste što sam mislio...
A ne znam meni je response <24 sata, a kažem dobivam često usred noći invite i do jutra je netko već zaposlen i opet nemam problema sa tim..

Mislim da to niti jedan klijent ne gleda, više ih zanima što napišeš u proposal.. no opet to je moje osobno iskustvo, moguće da nije kod svih tako..
turboCRO is offline  
Old 22.10.2017., 13:22   #12220
Mogucnosti zarade od kuce preko interneta

Da li me neko moze uputiti ili savjetovati sa provjerenim informacijama ili iz nekog iskustva, da li se i kako moze zaraditi od kuce preko interneta? Ovdje mislim na ozbiljan rad i posvecenost poslu, kao i svakom drugom sa razlikom da se radi od kuce ali se covjek ipak trudi i zrtvuje i odvaja svoje vrijeme?

Sa druge strane, trebalo bi da se radi o nekom obicnom poslu koji ne zahtjeva neke specijalne edukacije ili iskustva, prvenstveno ne iz oblasti informatike i slicno..Dakle zanima me vid posla za obicnog covjeka, naravno i sve ono sto se moze nauciti, gdje si se uspio naplatiti i nagraditi ulozeni trudi i vrijeme. Takodje ovdje ne mislim ni na kakve igre na srecu, nista nelegalno ili neozbiljno i nesigurno i neozbiljno.

Bio bih zahvalan kada bi mi mogli predloziti neke poslove ili mjesta (stranice) gdje bih mogao sam istraziti i vidjeti da li to odgovata u odnosu na moje kvalifikacije, interesovanja i iskustva.

Hvala vam na odgovorima..
Samsung2007 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.