Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2003., 20:46   #1
Precjenjene krpice

Koliko vrijede krpice?
Pretpostavljam da je ovakva tema vec bila ( bilo bi cudo da nije), no kako sam ja jos relativno nova skuzacete ( i moderatori isto ) I pazite, ne zanima me kolike su vam platezne sposobnosti i sl. , tako da ono - moj novac mogu s njim sto hocu - nije tema. Zanima me gdje ste voljni povuci crtu i reci - ovo stvarno nije vrijedno trazenih solda!
Znam da smo svi voljni dati za nesto za cim smo apsolutno ludi ( dugorocno ili privremeno) no dogodi li vam se da drzite stvar u ruci i kazete - ma, stvarno jer vam je potpuno jasno da krpica tipa , ne znam, tangi ili kupaceg kostima jednostavno nije vrijedna svote?
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2003., 21:16   #2
ja nist ne precjenjujem, skrta sam za to
nit patim za imenima
u principu oblacim se u H&M
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2003., 21:20   #3
Dobro pitanje.
Ja mopgu samo iz vlastitog iskustva pricat. Znam da si rekla, nemojte spominjati platezne mogucnosti, al to stvarno u vecini slucajeva ide ruku pod ruku.
Kad sam bila studentica i imala drek para, kupovala sam ono sto sam si (jedva) mogla priustit u obicnim ducanima na high st.
Nije mi to bio prvi izbor, al jednostavno nisam imala para za stogod bolje.
Kako mi je platezna mogucnost rasla, tako su mi se i granice isplativog pomicale. Nakon sto namirim sve racune, hranu, izlaske i ostale stvari...ostaje mi jos uvijek poprilicna svota da potrosim na krpice.
Primjetila sam isto tako da sad radije kupim manje stvari, ali da su bolje kvalitete/dizajna nego vise, al jeftinih.
U svakom slucaju dosta cu dat za kaput, cipele, donje rublje i torbice....
Stvari poput majica, bluzica, hlaca, soseva itd....gdje se mijenjanje mode mozda vise vidi...to platim manje i kupim (uglavnom, ali ne i uvijek) u high street shops.
Cipele i ostale spomenute stvari uglavnom (ali ne i iskljucivo) dizajnerske.
Bitan mi je dizajn, volim kad imam nesto medju prvima (high street uglavnom izbaci kopije dizajnerskih stvari malo kasnije), a volim i primjecujem da mi takve stvari dugo traju. Imam jedan kaput koji sam stvarno skupo platila, al mi traje godinama, nije demode i nisam trebala drugi kupovat. Tak da mislim da je to bila OK investicija.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2003., 21:37   #4
ne znam kako vas, ali mene primjerice izbezumljuju cijene suknjica od trapera. pa mislim... 600 kuna za tih dvadesetak kvadratnih centimetara tkanine???

ima toga jos svakako, ali evo, suknjice su mi prve pale napamet. stvarno nevjerojatno skupo.

cini mi se i da su traperice u zadnje vrijeme enormno poskupile. nekad su lewis 501 bile apsolutno najskuplje, a danas za tu lovu ne mos kupit ni jednu nogavicu u dieselu recimo. pretjerano. pa to je samo jeans, kvragu!
 
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 08:35   #5
Meni je bitno da mi se svidja. Nedavno sam bila u Jakusevcu gdje Amadeus ima veliki hangar sa povoljnom oblekom. Kupila sam sportsku majcu na cif, prekrasnu svijetloplavu za manje od 100 kn. Jucer sam, pak, bila u Espritu. Nema kod mene pravila, kaj mi je pri srcu, ide samnom doma
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 09:17   #6
Quote:
magdalena99 kaže:


cini mi se i da su traperice u zadnje vrijeme enormno poskupile. nekad su lewis 501 bile apsolutno najskuplje, a danas za tu lovu ne mos kupit ni jednu nogavicu u dieselu recimo. pretjerano. pa to je samo jeans, kvragu! [/B]
Evo ja sam jucer kupila super rebatinke marke ONLY za 50 eur.Probala ih ,odusevila se i bila pozitivno iznenadjena sa cijenom Inace,kad kupujem odjecu ne kupujem nikakve strace,ali ni stvari koje su za moj pojam precjenjene.

Zadnje uređivanje Rhea : 08.05.2003. at 11:41.
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 09:39   #7
Quote:
Septembar kaže:
ja nist ne precjenjujem, skrta sam za to
nit patim za imenima
u principu oblacim se u H&M
Također.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 10:07   #8
Ja za cipele ne dam vise od 100 ojra ( aj dobro +10, 15 ako su mi bas super) Nema te koze, skaja ili krpe koja vrijedi vise ( meni).
Za ljetne majice do 30
Za kosulje do 50-60
Za hlace isto oko 100
Sako oko 100
Kaput ( ovisno o materijalu) do 400-500 ali onda mora trajati...
Ako su neke stvari skuplje ja cekam. Snizenja
Imam srecu sto nosim male brojeve pa uvijek nadjem
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 12:45   #9
Dok sam bila solo, znala sam da ne trepnem okom platit vestu 1600 kuna i to još na velikom sniženju ..kad je mama vidjela cijenu veli ona meni..pa nije ti loša ova vesta za 160 kuna..nije ni pod razno pomislila da bi njena glupava kćer kupila vestu s tol'ko nula.. a da joj uopće nije nužna.
I dalje se više palim na kvalitetu nego na kvantitetu, al mi se priroiteti polako mijenjaju. Familija mi se povećava pa si više nemrem dozvolit impulsivne šopinge već trošim koliko mi mogućnosti dozvoljavaju. Granice postavljamo sami sukladno tim mogućnostima.
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 13:17   #10
Quote:
Stella kaže:
Granice postavljamo sami sukladno tim mogućnostima.
To je tocno u neku ruku.
Ja stvarno rijetko kupim neku krpu ( obicno je to ljeti majicica ili haljinica za po plazi) ostale stvari su mi poprilicno kvalitetne i nosim ih godinama. Mogucnosti su mi sada vece nego prije 10-ak godina ali sam i manje sklona dati neku nebuloznu sumu za odjecu jer mi sve vise smeta preseravanje ( pardon na izrazu) sa cijenama. Pogotovo od kad je dosao euro su doslovno poludili. Moja je logika ako nesto sada kosta 1000 eura a ja za dva mjeseca mogu dobiti to isto za 200 onda cu malo pricekati i za 800 otici na ljetovanje.
Nemam nista protiv, niti osudjujem ljude koji trose velike svote novca na odjecu. Svako ima pravo raspolagati svojim novcem kako hoce i priustiti si stvari koje ga vesele. Meni je samo smijesno kako neki ljudi postaju robovi stvari koje kupe ( bilo odjece, bilo auta, bilo namjestaja- za ovo bi uzela Cro-Cutie za primjer- cura kupi badic kojem je namjera biti potopljen u vodi/moru i onda ga koristi za poziranje na plazi, nece ni sjesti da ga ne osteti na kamencic. To mi je isto kao da ja autom ne idem nigdje jer bi ga mogla ogrebati, a da sam ga skupo platila, jesam)
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 13:30   #11
Robovi stvari su već sami sebe osudili pa ih ne moramo još i mi osuđivat
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 13:32   #12
ja sam isto skrta dati puno love za neke krpice...samo gdje ne stedim to su cipele!Zadnje sam kupila od Sergio Rossi (moja omiljena marka cipela) bile su 250 eura na snizenju.
Ako bas ugledam neku dizajnersku krpicu,10 puta cu razmislit da li da je uzmem,hoce li za mjesec dana izac iz trenda,da li je uopce toliko kvalitetna koliko kosta,... na sva ta pitanja moram naci odgovor!Kod odjece mi je vazna kvaliteta!
Trosim onoliko koliko mogu...najprije ostavim na stranu za stan,spizu, za ljetovanje svaki mjesec izdvajam, ono sto mi ostane trosim na shoping,...moj dragi isto me iznenadi s komadom odjece il kad sam mu dosadna,kaze da uzmem njegovu karticu i da nestanem 2-3 sata...tako onda da mu cesce dosadujem!
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 15:10   #13
Quote:
lady croft kaže:
ja sam isto skrta dati puno love za neke krpice...samo gdje ne stedim to su cipele!Zadnje sam kupila od Sergio Rossi (moja omiljena marka cipela) bile su 250 eura na snizenju.
Previse za snizenje.ja ih toliko platim cim izadju.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 17:30   #14
Koliko sam spreman dati za odjecu, obucu ?

Ovako u prosjeku ( ali ima tu puno jeftinjih i skupljih komada )

Cipele 100-120 €
Majce oko 50 €
Traperice max 100 €
Jakne i kaputi max 400€ ( a takve stvari odna jednom godisnje )
Suncane naocale max 200€
Kosulje max. 100 €
Donji ves ( komplet ) sam samo jednom platila vise od 100€ ( ono poklonjeno ne preracunavam )
Sisanje max. 40€
Plahta max. 60€

Ali me ne pitaj koliko sam spremna platiti fotoaparat

Svatko ima svoju slabost.

Uz to - torbice ( o cijenama i kolicinama se ne bi izjasnjavala )

Nemam puno robe, ali to sto imam je u oke stanju, pa najdem uvijek nesto za obuci bez da sat vremena kopam po ormaru.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 20:25   #15
naravno da se uvijek sve svede na platezne mogucnosti.

tesko da se o povlacenju granica moze govoriti, ako je rijec o hrvatskoj drzavi i hrvatskoj placi. mislim, svaka, ali bas svaka krpica je luksuz za nekoga tko se vrti oko mizernog hrvatskog prosjeka.
nije da bih bas htjela kukati, ali evo...kod mene sve funkcionira po principu spojenih posuda otprilike. ako bilo sto kupim, to uvijek povlaci nekakvo odricanje s druge strane.
e sad, pitanje je koliko se tko cega spreman odreci, da bi nosio diesel traperice i slicno. pa onda, za cipele do recimo tisucu kuna spremna sam uciniti bilo kakvu caroliju, ali sve iznad toga, mislim da bi bilo stvarno previse. isto tako kaput i jakna. te neke temeljne stvari u garderobi. sve ostalo kombiniram tako da bude otprilike 50 % kvalitetnijih i klasicnijih krpica a ostatak trendovska srot jeftina odjeca za jednu sezonu.
ono sto u zadnje vrijeme primjecujem jest da su cijene u prosjeku porasle za barem 30 posto, jer prije nekoliko godina u zagrebu se za 1000 kuna moglo kupiti fakat dobra cipela, a danas? pa danas sve zivo kosta od 800 pa na vise.
nadalje, ono sto me izludjuje jest sto u nekim ducanima zaista za visoku lovu prodaju uzasno nekvalitetnu robu. mislim, kvragu, ako sam vec spremna izdvojiti 600 ili 700 kuna za neku kosulju, pa daj onda nek mi se ne stisne pri prvom pranju i slicno. da je nosim bar godinu dana.
to koliko zagrebacki ducani vrve losom robom sumnjivog porijekla to je vec bolesno.
 
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 21:55   #16
________Samantha Jones kaže:______________
Previse za snizenje.ja ih toliko platim cim izadju.
________________________________________


Bile su nesto oko 350...Ma snizili bi oni njih jos vise sljedecih dana,znam...
Ja se bojala da ce se rasprodat!
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 23:45   #17
znate sto?
nije da bas ne bih dala veliku lovu za cipele kad bih mogla, ali jesam li ja ovdje jedina koja misli da je 250 eura fakat malo previse???

ne moze niti jedna cipela vrijediti toliko. nema tog dizajna koji vrijedi 250 eura. to je moje misljenje.
 
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 02:39   #18
Quote:
magdalena99 kaže:
znate sto?
nije da bas ne bih dala veliku lovu za cipele kad bih mogla, ali jesam li ja ovdje jedina koja misli da je 250 eura fakat malo previse???

ne moze niti jedna cipela vrijediti toliko. nema tog dizajna koji vrijedi 250 eura. to je moje misljenje.
ja nisam NIKAD nist od odjece/obuce platila toliko
jao ljudi osjecam se ko posljednja snasa
ocu i ja da se razbacujem euricimna buaaaaaaaa i pravim spiskove a'la winona
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 04:24   #19
za cipele ne dam vise od 2000 eura
za naocale ne vise od 500
traperice, pa i sa najnovijim wash-em - nikad vise od 400 eura
za gace, koje navucem iznad traperica da se vidi markica (ck, boss, versace etc.) ne dajem vise od 100 dolara, osim ako nisu special edition.
sve ima svoje granice.
Liberatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 07:45   #20
Quote:
Liberatore kaže:
za cipele ne dam vise od 2000 eura
za naocale ne vise od 500
traperice, pa i sa najnovijim wash-em - nikad vise od 400 eura
za gace, koje navucem iznad traperica da se vidi markica (ck, boss, versace etc.) ne dajem vise od 100 dolara, osim ako nisu special edition.
sve ima svoje granice.
oprosti, je li ovo neka sala ili ti to ozbiljno?
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.